17 Fit

17 Fit Calorietabel Granen, peulvruchten en meel

Rijst calorieën en voedingswaarde

Rijst (wit, gekookt): 130 kcal per 100 g, eiwit 2,7 g, vet 0,3 g, koolhydraten 28 g. Gebruikelijke portie (180 g): 234 kcal. Wit, droog: 360 kcal per 100 g.

Rijst wordt bij het koken bijna drie keer zo zwaar, en daarom heeft droge witte rijst ongeveer 360 kcal per 100 g en gekookte rijst maar zo’n 130. De meeste fouten bij het bijhouden komen door die twee te verwisselen; weeg rijst dus steeds op dezelfde manier, het liefst droog uit het pak. Basmati, jasmijnrijst, zilvervliesrijst en risottorijst verschillen onderling veel minder dan een klontje boter of een flinke scheut olie in de wok.

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan

  • Eiwit 9%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 89%

In gangbare porties

  • Gebruikelijke portie · 180 g 234 kcal E 4,9 · V 0,5 · K 50,4 g
  • 100 kcal is 75 g zoveel ervan levert 100 kcal
  • Energiedichtheid Laag 1,3 kcal per gram: hoe lager, hoe meer eten je krijgt voor dezelfde calorieën

Calorieën van een recept berekenen

Alle varianten

Hoe calorieën en macro’s veranderen met de soort en de bereiding. Waarden per 100 g.

VariantKcalEiwitVetKool­hydraten
Wit, gekookt1302,70,328
Wit, droog36070,679
Parboiled, gekookt1232,90,425,1
Zilvervlies, gekookt1232,7124
Zilvervlies, droog3677,53,272,7
Kleefrijst, gekookt9720,220,1
Japans, gestoomd1562,50,334,6
Basmati, gekookt1172,70,624,4
Basmati, droog3537,70,877,8
Jasmijn, gekookt1432,90,730,5
Rondkorrel, gekookt1302,40,228,7
Risottorijst, gekookt1302,40,228,6
Rood, gekookt1413,50,728,2
Gestoomd (restaurant)1513,20,333

Van droog naar gekookt

≈ ×2,8

Wit, droogWit, gekooktKcal
100 g≈ 275 g360 kcal
70 g≈ 195 g252 kcal

Het gewicht na het koken is berekend uit de calorieën van beide vermeldingen: koken in water voegt gewicht toe, maar geen calorieën. Hoeveel het bij jou weegt, hangt af van de hoeveelheid water en de kooktijd. Voer daarom in wat je weegt: droog gewicht met de droge waarden, gekookt gewicht met de gekookte.

Voedingswaarde per 100 g

Het percentage is het deel van de dagelijkse referentie-inname (RI) voor een volwassene, zoals de EU die heeft vastgesteld (Verordening 1169/2011). Wat het % betekent

Variant van het product

Wit, gekookt

Energie en macro’s

  • Energie 130 kcal 544 kJ 6%
  • Eiwit 2,7 g 5%
  • Vet 0,3 g <1%
  • Koolhydraten inclusief vezels 28 g 11%
  • Vezels 0,4 g
  • Zout <0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 9%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 89%

Vitamines

  • Vitamine A 0 µg 0%
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E 0,04 mg <1%
  • Vitamine K 0 µg 0%
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,02 mg 2%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,013 mg <1%
  • Vitamine B3 niacine 0,4 mg 2%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,39 mg 6%
  • Vitamine B6 0,093 mg 7%
  • Folaat B9 3 µg 2%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline 2,1 mg

Mineralen

  • Kalium 35 mg 2%
  • Calcium 10 mg 1%
  • Fosfor 43 mg 6%
  • Magnesium 12 mg 3%
  • IJzer 0,2 mg 1%
  • Zink 0,49 mg 5%
  • Koper 0,069 mg 7%
  • Mangaan 0,472 mg 24%
  • Selenium 7,5 µg 14%
  • Jodium 2 µg 1%
  • Natrium 1 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan

Wit, droog

Energie en macro’s

  • Energie 360 kcal 1.506 kJ 18%
  • Eiwit 7 g 14%
  • Vet 0,6 g <1%
  • Koolhydraten inclusief vezels 79 g 30%
  • Vezels 1,3 g
  • Zout 0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 8%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 90%

Vitamines

  • Vitamine A 0 µg 0%
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E 0,11 mg <1%
  • Vitamine K 0,1 µg <1%
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,07 mg 6%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,049 mg 4%
  • Vitamine B3 niacine 1,6 mg 10%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 1 mg 17%
  • Vitamine B6 0,164 mg 12%
  • Folaat B9 8 µg 4%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline 5,8 mg

Mineralen

  • Kalium 115 mg 6%
  • Calcium 28 mg 4%
  • Fosfor 115 mg 16%
  • Magnesium 25 mg 7%
  • IJzer 0,8 mg 6%
  • Zink 1,1 mg 11%
  • Koper 0,22 mg 22%
  • Mangaan 1,1 mg 54%
  • Selenium 15,1 µg 27%
  • Jodium 2,2 µg 1%
  • Natrium 5 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetarm
  • Zoutvrij
  • Rijk aan mangaan
  • Bron van selenium
  • Bron van koper
  • Bron van vitamine B5
  • Bron van fosfor

Parboiled, gekookt

Energie en macro’s

  • Energie 123 kcal 515 kJ 6%
  • Eiwit 2,9 g 6%
  • Vet 0,37 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 25,1 g 10%
  • Vezels 0,9 g
  • Zout <0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 9%
  • Vet 3%
  • Koolhydraten 82%
  • Overig 6%

Vitamines

  • Vitamine A 0 µg 0%
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E 0,01 mg <1%
  • Vitamine K 0 µg 0%
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,074 mg 7%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,019 mg 1%
  • Vitamine B3 niacine 2,3 mg 14%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,323 mg 5%
  • Vitamine B6 0,156 mg 11%
  • Folaat B9 3 µg 2%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium 56 mg 3%
  • Calcium 19 mg 2%
  • Fosfor 55 mg 8%
  • Magnesium 9 mg 2%
  • IJzer 0,24 mg 2%
  • Zink 0,37 mg 4%
  • Koper 0,07 mg 7%
  • Mangaan 0,354 mg 18%
  • Selenium 9,3 µg 17%
  • Jodium 0,2 µg <1%
  • Natrium 2 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan
  • Bron van selenium

Kleefrijst, gekookt

Energie en macro’s

  • Energie 97 kcal 406 kJ 5%
  • Eiwit 2 g 4%
  • Vet 0,19 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 20,1 g 8%
  • Vezels 1 g
  • Zout 0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 8%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 83%
  • Overig 7%

Vitamines

  • Vitamine A 0 µg 0%
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E 0,04 mg <1%
  • Vitamine K 0 µg 0%
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,02 mg 2%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,013 mg <1%
  • Vitamine B3 niacine 0,29 mg 2%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,215 mg 4%
  • Vitamine B6 0,026 mg 2%
  • Folaat B9 1 µg <1%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline 2,1 mg

Mineralen

  • Kalium 10 mg <1%
  • Calcium 2 mg <1%
  • Fosfor 8 mg 1%
  • Magnesium 5 mg 1%
  • IJzer 0,14 mg 1%
  • Zink 0,41 mg 4%
  • Koper 0,049 mg 5%
  • Mangaan 0,262 mg 13%
  • Selenium 5,6 µg 10%
  • Jodium geen gegevens
  • Natrium 5 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij

Japans, gestoomd

Energie en macro’s

  • Energie 156 kcal 653 kJ 8%
  • Eiwit 2,5 g 5%
  • Vet 0,3 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 34,6 g 13%
  • Vezels 1,5 g
  • Zout <0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 7%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 92%

Vitamines

  • Vitamine A 0 µg 0%
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E 0 mg 0%
  • Vitamine K 0 µg 0%
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,02 mg 2%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,01 mg <1%
  • Vitamine B3 niacine 0,2 mg 1%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,25 mg 4%
  • Vitamine B6 0,02 mg 1%
  • Folaat B9 3 µg 2%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium 29 mg 1%
  • Calcium 3 mg <1%
  • Fosfor 34 mg 5%
  • Magnesium 7 mg 2%
  • IJzer 0,1 mg <1%
  • Zink 0,6 mg 6%
  • Koper 0,1 mg 10%
  • Mangaan 0,35 mg 18%
  • Selenium 1 µg 2%
  • Jodium 0 µg 0%
  • Natrium 1 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan

Basmati, droog

Energie en macro’s

  • Energie 353 kcal 1.477 kJ 18%
  • Eiwit 7,7 g 15%
  • Vet 0,84 g 1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 77,8 g 30%
  • Vezels 0,92 g
  • Zout 0,02 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 9%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 89%

Vitamines

  • Vitamine A geen gegevens
  • Vitamine D geen gegevens
  • Vitamine E geen gegevens
  • Vitamine K geen gegevens
  • Vitamine C geen gegevens
  • Vitamine B1 thiamine geen gegevens
  • Vitamine B2 riboflavine geen gegevens
  • Vitamine B3 niacine geen gegevens
  • Vitamine B5 pantotheenzuur geen gegevens
  • Vitamine B6 geen gegevens
  • Folaat B9 geen gegevens
  • Vitamine B12 geen gegevens
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium geen gegevens
  • Calcium geen gegevens
  • Fosfor geen gegevens
  • Magnesium geen gegevens
  • IJzer geen gegevens
  • Zink geen gegevens
  • Koper geen gegevens
  • Mangaan geen gegevens
  • Selenium geen gegevens
  • Jodium geen gegevens
  • Natrium 6,4 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetarm
  • Zeer zoutarm

Rondkorrel, gekookt

Energie en macro’s

  • Energie 130 kcal 544 kJ 6%
  • Eiwit 2,4 g 5%
  • Vet 0,19 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 28,7 g 11%
  • Vezels geen gegevens
  • Zout 0 g 0%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 7%
  • Vet 1%
  • Koolhydraten 91%

Vitamines

  • Vitamine A geen gegevens
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E geen gegevens
  • Vitamine K geen gegevens
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,02 mg 2%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,016 mg 1%
  • Vitamine B3 niacine 0,4 mg 2%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,397 mg 7%
  • Vitamine B6 0,059 mg 4%
  • Folaat B9 2 µg 1%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium 26 mg 1%
  • Calcium 1 mg <1%
  • Fosfor 33 mg 5%
  • Magnesium 8 mg 2%
  • IJzer 0,2 mg 1%
  • Zink 0,4 mg 4%
  • Koper 0,072 mg 7%
  • Mangaan 0,357 mg 18%
  • Selenium geen gegevens
  • Jodium geen gegevens
  • Natrium 0 mg 0%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan

Risottorijst, gekookt

Energie en macro’s

  • Energie 130 kcal 544 kJ 6%
  • Eiwit 2,4 g 5%
  • Vet 0,21 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 28,6 g 11%
  • Vezels geen gegevens
  • Zout 0 g 0%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 8%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 91%

Vitamines

  • Vitamine A 0 µg 0%
  • Vitamine D 0 µg 0%
  • Vitamine E geen gegevens
  • Vitamine K geen gegevens
  • Vitamine C 0 mg 0%
  • Vitamine B1 thiamine 0,02 mg 2%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,016 mg 1%
  • Vitamine B3 niacine 0,4 mg 2%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,411 mg 7%
  • Vitamine B6 0,05 mg 4%
  • Folaat B9 2 µg 1%
  • Vitamine B12 0 µg 0%
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium 29 mg 1%
  • Calcium 3 mg <1%
  • Fosfor 37 mg 5%
  • Magnesium 13 mg 3%
  • IJzer 0,2 mg 1%
  • Zink 0,42 mg 4%
  • Koper 0,038 mg 4%
  • Mangaan 0,377 mg 19%
  • Selenium geen gegevens
  • Jodium geen gegevens
  • Natrium 0 mg 0%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan

Rood, gekookt

Energie en macro’s

  • Energie 141 kcal 590 kJ 7%
  • Eiwit 3,5 g 7%
  • Vet 0,69 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 28,2 g 11%
  • Vezels 4 g
  • Zout <0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 10%
  • Vet 4%
  • Koolhydraten 80%
  • Overig 6%

Vitamines

  • Vitamine A geen gegevens
  • Vitamine D geen gegevens
  • Vitamine E 0,05 mg <1%
  • Vitamine K geen gegevens
  • Vitamine C geen gegevens
  • Vitamine B1 thiamine 0,11 mg 10%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,025 mg 2%
  • Vitamine B3 niacine 0,025 mg <1%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur 0,29 mg 5%
  • Vitamine B6 0,44 mg 31%
  • Folaat B9 9 µg 4%
  • Vitamine B12 geen gegevens
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium 75,4 mg 4%
  • Calcium 19,9 mg 2%
  • Fosfor 156 mg 22%
  • Magnesium 54,5 mg 15%
  • IJzer 0,5 mg 4%
  • Zink 0,5 mg 5%
  • Koper geen gegevens
  • Mangaan 0,5 mg 25%
  • Selenium 2,5 µg 5%
  • Jodium 5 µg 3%
  • Natrium 3,5 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Bron van vezels
  • Vetarm
  • Zoutvrij
  • Rijk aan vitamine B6
  • Bron van mangaan
  • Bron van fosfor

Gestoomd (restaurant)

Energie en macro’s

  • Energie 151 kcal 632 kJ 8%
  • Eiwit 3,2 g 6%
  • Vet 0,27 g <1%
  • Koolhydraten beschikbaar, zonder vezels 33 g 13%
  • Vezels 0,9 g
  • Zout 0,01 g <1%

Waar de calorieën vandaan komen

  • Eiwit 9%
  • Vet 2%
  • Koolhydraten 90%

Vitamines

  • Vitamine A geen gegevens
  • Vitamine D geen gegevens
  • Vitamine E geen gegevens
  • Vitamine K geen gegevens
  • Vitamine C geen gegevens
  • Vitamine B1 thiamine 0,016 mg 1%
  • Vitamine B2 riboflavine 0,015 mg 1%
  • Vitamine B3 niacine 0,566 mg 4%
  • Vitamine B5 pantotheenzuur geen gegevens
  • Vitamine B6 0,022 mg 2%
  • Folaat B9 5 µg 2%
  • Vitamine B12 geen gegevens
  • Choline geen gegevens

Mineralen

  • Kalium 20 mg 1%
  • Calcium 5 mg <1%
  • Fosfor 33 mg 5%
  • Magnesium 5 mg 1%
  • IJzer 0,39 mg 3%
  • Zink 0,68 mg 7%
  • Koper 0,048 mg 5%
  • Mangaan 0,448 mg 22%
  • Selenium geen gegevens
  • Jodium geen gegevens
  • Natrium 5 mg <1%

EU‑criteria voor voedingsclaims

  • Vetvrij
  • Zoutvrij
  • Bron van mangaan

Eiwit en koolhydraten leveren 4 kcal per gram, vet 9. ‘Overig’ zijn vezels, alcohol en organische zuren. Aan welke daarvan 100 g van dit product voldoet volgens Verordening (EG) 1924/2006.

Granen, peulvruchten en meel

Vergeleken met andere granen, peulvruchten en meelsoorten

Deze categorie telt 157 producten in de catalogus van 17 Fit. Vergeleken per 100 g.

  • Minder calorieën dan 70% van de granen, peulvruchten en meelsoorten.

Vergelijkbaar van samenstelling

De producten met de meest vergelijkbare calorieën en macro’s.

Meer uit de categorie ‘Granen, peulvruchten en meel’

De hele tabel: Granen, peulvruchten en meel

17 Fit

Calorieën tellen zonder weegschaal of tabellen

Maak een foto van je bord of zeg gewoon wat je hebt gegeten – 17 Fit herkent de gerechten, schat de grammen en telt calorieën, macro’s, vitamines en mineralen.

  • Foto, spraak of zoeken in 2.592 producten en gerechten
  • Een plan dat zich elke week aanpast aan je gewicht
  • Gratis eetdagboek, zonder registratie en zonder advertenties
Download in de App Store
Eten toevoegen in 17 Fit: zoeken in de catalogus, foto, spraak en barcode

Waar deze getallen vandaan komen

Calorieën en macro’s: de referentiewaarden van 17 Fit, dezelfde als in de app.

Vitamines en mineralen: USDA FoodData Central (SR Legacy, VS).

Koolhydraten zijn inclusief vezels opgegeven.

Zo rekenen we

Een getal dat niet klopt? Laat het ons weten