17 Fit

17 Fit Calorii alimente Nuci și semințe

Calorii nuci și semințe

51 de alimente în tabel: de la 131 la 718 kcal la 100 g. Cel mai ușor — castane fierte, cel mai caloric — nuci macadamia.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Alune de pădure62814,960,879,7
Alune de pădure prăjite6461562,48,29,4
Arahide56725,849,27,68,5
Arahide prăjite58724,449,712,98,4
Arahide sărate5992852,55,99,4
Caju55318,243,926,93,3
Caju prăjit57415,346,429,73
Caju prăjit sărat57415,346,429,73
Castane coapte2453,22,247,95,1
Castane crude1961,61,244,2–
Castane fierte13121,427,8–
Fistic56020,245,316,610,6
Fistic prăjit sărat56921,145,817,210,3
Fulgi de cocos5012,935,543,24,5
Mac5251841,68,619,5
Migdale57921502212,5
Migdale albite59021,452,58,89,9
Migdale cu miere59418,249,914,213,7
Migdale prăjite5982152,510,110,9
Migdale prăjite sărate5982152,510,110,9
Mix de nuci prăjite60719,553,5166,4
Mix de nuci sărate59417,351,516,49
Nucă de cocos rasă6606,964,57,316,3
Nuci6541565146,7
Nuci braziliene65914,367,14,27,5
Nuci glasate5008,335,7443,6
Nuci macadamia7187,975,85,28,6
Nuci macadamia prăjite7167,876,14,88
Nuci negre61924,159,32,86,8
Nuci pecan6919,2724,39,6
Nuci pecan prăjite7109,574,34,29,4
Semințe de cânepă decorticate55331,648,84,74
Semințe de chia48617314234,4
Semințe de dovleac55930,2494,76
Semințe de dovleac cu coajă44618,619,435,418,4
Semințe de dovleac prăjite57429,8498,26,5
Semințe de floarea-soarelui5842151208,6
Semințe de floarea-soarelui prăjite58219,349,81311,1
Semințe de floarea-soarelui sărate58219,349,815,19
Semințe de in53418,342,21,627,3
Semințe de pepene55728,347,415,3–
Semințe de pin67313,768,49,43,7
Susan57317,749,711,711,8
Susan prăjit565174811,714
Tahini5951753,811,99,3
Unt de arahide5882550205
Unt de arahide crocant58924,149,913,68
Unt de caju58717,649,425,62
Unt de floarea-soarelui61717,355,217,65,7
Unt de migdale6142155,58,510,3
Unt de migdale6142155,58,510,3