17 Fit

17 Fit Calorii alimente Gustări, condimente și altele

Calorii gustări, condimente și altele

77 de alimente în tabel: de la 0 la 532 kcal la 100 g. Cel mai ușor — sare de masă, cel mai caloric — chipsuri.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Agar-agar270,540,036,20,5
Alge nori condimentate (gustare)301403,513,525,2
Baton de cereale47110,119,859,15,3
Baton proteic41230,315,231,17,3
Boia28214,112,919,134,9
Busuioc uscat244234,110,137,7
Cardamom măcinat32110,86,740,528
Carne tocată vegetală16714,88,456,2
Cârnați vegani22913,416,35,71,5
Chiftea vegană pentru burger1971811,14,14,3
Chimen33419,814,611,938
Chimion42717,822,333,710,5
Chipsuri5326,43450,73,1
Cimbru de grădină uscat2646,75,92345,7
Cimbru uscat2859,17,426,937
Covrigei sărați384102,9773,4
Cub de supă de pui23311,311,520,80,58
Cub de supă de vită24010,213,319,70,65
Cuișoare33561331,633,9
Curry praf30114,5142,653,2
Drojdie inactivă (fulgi)33440,44,521,822,5
Drojdie proaspătă1058,41,9108,1
Drojdie uscată30744,56,417,923,3
Extract de drojdie tartinabil18040,70,43,20
Extract de vanilie2400,0502,40
Foi de dafin3537,68,448,626,3
Garam masala (amestec de condimente)37915,615,145,2–
Gelatină pudră33585,60,100
Ghimbir măcinat33594,258,314,1
Guacamole1551,914,21,96,5
Hummus de casă1774,98,616,14
Humus aromat2417,217,19,35,3
Ierburi de Provence28311,57,22340,1
Lapte de cocos197221,32,80,1
Măghiran uscat27612,7720,340,3
Micoproteină (tip Quorn)9213,42,31,66
Nucșoară5075,336,328,520,8
Nuggets vegani25015,510,919,75,4
Oregano uscat26594,326,442,5
Pastă miso19812,86205,4
Pătrunjel uscat291295,316,829,7
Pico de gallo170,710,142,61,1
Piper alb măcinat31011,42,148,326,2
Piper cayenne3761217,329,427,2
Piper negru măcinat25110,43,338,625,3
Popcorn38712,94,563,314,5
Popcorn sărat4851123,852,68,1
Praf de copt14220,233,21,9
Proteină de soia rehidratată15018,62,975,6
Proteină de soia texturată, uscată36651,13,315,417,5
Rondele de orez cu unt de arahide4811424,852,13,8
Rozmarin uscat3284,915,221,542,6
Sare de masă00000
Sare iodată00000
Scorțișoară măcinată24741,227,553,1
Seitan13420,62,56,70,9
Semințe de coriandru34612,417,81341,9
Semințe de fenicul32615,714,912,539,8
Sos Alfredo1502,1151,80
Sos de merișoare1590,90,1539,31,1
Sos de pește355,10,013,60
Sos de stridii511,40,2510,60,3
Sos hoisin2203,33,441,32,8
Sos teriyaki895,90,0215,50,1
Spirulină uscată29057,57,720,33,6
Sriracha931,90,93172,2
Suc de lămâie220,350,246,60,3
Șofran35211,45,861,53,9
Tempeh19220,310,87,66,2
Tofu afumat16414,99,52,90,25
Tofu mătăsos544,62,91,50,6
Tofu prăjit27018,820,253,9
Tofu tare14417,38,70,482,3
Turmeric măcinat3129,73,244,422,7
Tzatziki915,263,90,2
Usturoi praf34416,70,7762,89,4
Wasabi2922,210,9406,1