17 Fit

17 Fit Calorii alimente Pâine și patiserie

Calorii pâine și patiserie

128 de alimente în tabel: de la 93 la 531 kcal la 100 g. Cel mai ușor — injera (lipie etiopiană), cel mai caloric — foietaj copt.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Aloo paratha (lipie cu cartofi)2355,9930,44,9
Aluat de pizza crud2797,7744,61,9
Aluat foietaj crud3775,420,441,41,9
Aluat fraged crud3775,319,543,61,8
Arepa (lipie de porumb)1892,83,935,11,1
Bagel27510,51,651,12,3
Baghetă2878,31,458,32,7
Beliaș (plăcintă prăjită cu carne)33811,420,226,11
Bhatura (pâine prăjită)3896,52141,61,5
Biscuiți sărați5106,626,4592,3
Biscuiți sărați din ovăz (oatcakes)4539,32057,29,4
Brioșă cu ciocolată3517,511,653,22,2
Brioșă (cozonac simplu)40111,319,1460,25
Burek cu carne26210,81520,90,93
Chapati2997,89,236,49,7
Chapati (fără grăsime)2027,3139,8–
Chiflă2939,15,349,73,3
Chiflă albă28010,11,8543,6
Chiflă albă2459,20,948,53
Chiflă cu lapte3598,912,352,21,8
Chiflă cu leșie (Laugenbrötchen)2859,35,348,92,3
Chiflă cu stafide28085,648,52,9
Chiflă de Paști (hot cross bun)3127,35,8541,9
Chiflă integrală2829,93,24810,7
Chiflă multicereale3029,85,4506,6
Chiflă suedeză cu scorțișoară3726,216,448,52,4
Ciabatta2727,71,155,92,6
Clătită chinezească cu ceapă verde3365,915,6411,7
Clătite chinezești pentru rață3057,87,949,2–
Clătite scoțiene2705,69,6401,9
Coji pentru tacos4766,421,856,86,7
Covrigei uscați3729,3372,82,4
Covrigi2799,46,244,13,7
Covrig (brezel)3309,27,154,63,8
Covrig / bagel2729,3447,33,4
Crackers din grâu4507,812754,1
Croissant4068,22145,82,6
Croissant cu ciocolată4217,422,846,13,3
Croissant cu migdale4467,629,135,93,7
Croissant cu unt4206,622,645,72,5
Crumpet (clătită englezească cu drojdie)2076,9141,43,1
Crutoane40711,96,668,45,1
Dosa (clătită sud-indiană)2105,7435,21,8
Empanada cu vită33312,119,225,91,6
Empanada gallega cu ton2979,617,224,81,8
Focaccia2498,87,9341,8
Foietaj copt5317,23154,11,8
Foietaj cu brânză și ceapă3278,22028,12,9
Foi de plăcintă (filo)2897,1650,81,9
Frigănele27310,411,431,11,2
Grisine43312,711,865,35,2
Idli (prăjiturele de orez la abur)1286,40,3519,25,8
Injera (lipie etiopiană)932,50,6816,62,8
Împletitură cu unt (Zopf)325911,445,72,1
Kringle danez4184,72738,21,6
Lavaș2759,11,255,72,7
Lipie pita2597,50,92532,7
Manakish cu za'atar369718,641,74,5
Mălai (pâine de porumb)2876,59,841,41,5
Medialuna (croissant argentinian)4067,420,6472,2
Melc cu scorțișoară4524,526,647,41,2
Melc cu stafide3335,1955,92,8
Muffin englezesc2278,91,740,73,5
Nikuman (chiflă la abur cu carne)242105,1393,2
Pampușki cu usturoi3287,211,447,33,4
Pan dulce (chiflă dulce mexicană)3719,112,254,22,2
Papadum50111,538,825,76,3
Paratha3266,413,235,89,6
Pască / chiflă cu brânză2947,58,445,71,1
Pască / cozonac3557,212,353,31,4
Pateu cu mere3384,218,736,63,1
Patiserie daneză403722,443,31,3
Pâine albă26593,2493,8
Pâine crocantă379103,673,74,4
Pâine crocantă suedeză4028,98,268,57,3
Pâine cu cartofi26612,53,140,86,3
Pâine cu multe cereale26513,44,235,97,4
Pâine cu ovăz2698,44,444,54
Pâine cu roșii (pan con tomate)2545,6936,23,3
Pâine cu stafide2747,94,4484,3
Pâine cu usturoi3498,316,639,12,5
Pâine daneză de secară (rugbrød)1945,71,335,78,5
Pâine de alac2218,42,4386,8
Pâine de casă2537,51,3504,3
Pâine de secară2598,53,3484,5
Pâine de secară cu semințe24486,8347,5
Pâine din grâu și secară2078,61,537,34,6
Pâine din secară și grâu2187,40,97426,1
Pâine fără gluten2612,63,351,86,5
Pâine integrală247133,4416
Pâine integrală2448,41,844,36,9
Pâine irlandeză cu bicarbonat2617,61,652,22,7
Pâine naan31111,17,3455,2
Pâine pentru toast2787,13,652,31,8
Pâine pentru toast integrală2628,54,143,76,2
Pâine prăjită3179,51,3643,7
Pâine pumpernickel2508,73,1416,5
Pâine semialbă2658,60,33544,2
Pesmet39513,35,367,54,5
Pesmeți40713,57,272,32,4
Pesmeți4099,85,976,63,1
Piadina (lipie italiană)3076,210,644,21,6
Plăcintă banița2618,716,2200,679
Plăcintă börek cu brânză2738,816,522,10,76
Plăcintă cu brânză2518,913,124,20,855
Plăcintă din Cornwall (pasty)278717,821,92,9
Plăcintă jamaicană cu vită35215,420,824,62,5
Plăcintă kareliană1985,55,929,20,815
Plăcinte la cuptor cu brânză dulce2769,1939,41,1
Plăcinte la cuptor cu carne28314,21229,31,2
Plăcinte la cuptor cu varză2515,411,830,21,8
Plăcinte la cuptor cu vișine2695,77,544,51,6
Plăcinte prăjite cu cartofi2724,812,533,32,5
Puri (lipie indiană prăjită)3667,222,333,23,5
Pão de queijo (chifle braziliene cu brânză)3318,315,6390,36
Quiche cu brânză36511,929,212,90,8
Quiche lorraine38715,530,611,40,7
Rondele de orez expandat3857,3380,52,9
Rulou cu cârnat în foietaj3528,424,124,63,4
Rulou cu mac (cozonac cu mac)43011,321,944,85
Samsa (plăcintă cu carne)39112,424,8281,1
Scone3826,718,446,91,2
Simit (covrig turcesc)3049,78,345,54,1
Spanakopita2128,315,29,31
Tortilla de grâu29787,646,92,4
Tortilla din porumb3139,15,854,72,8
Tunnbröd (lipie suedeză moale)28083,152,43,8
Yorkshire pudding1976,78,323,41,1