17 Fit

17 Fit Calorii alimente Uleiuri, sosuri și condimente

Calorii uleiuri, sosuri și condimente

98 de alimente în tabel: de la 4 la 902 kcal la 100 g. Cel mai ușor — oțet de mere, cel mai caloric — untură.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Adjika (sos iute de ardei și roșii)801,25,36,71,6
Aioli3921,1414,70,42
Ajvar (zacuscă de ardei copți)1220,9910,15,81,7
Amestec unt-vegetal tartinabil4900,4540,60
Chimichurri4711,550,43,22,4
Chutney de mango2460,330,0659,61
Chutney dulce de mango1890,70,145,9–
Ghee (unt clarifiat)8760,2899,500
Grăsime de gâscă900099,800
Grăsime de pui898099,800
Grăsime vegetală884010000
Harissa662,72,97,35,1
Hrean481,20,6983,3
Humus2377,817,89,55,5
Ketchup11210,1260,3
Maioneză6801750,60
Maioneză light2380,3722,29,20
Margarină7170,1680,70,70
Margarină 60%5260,659,200
Mentsuyu (sos pentru tăiței)442,208,9–
Mirin (vin dulce de orez)2410,3026,6–
Muhammara (pastă de ardei și nucă)3135,72712,53,3
Mujdei2221,920,19,30,63
Murături dulci (chutney)1110,60,126,51,2
Muștar603,73,31,84
Muștar boabe1426,69,92,24,5
Muștar Dijon1526,911,24,30,5
Oțet alb230,040,10,620
Oțet balsamic880,490170,5
Oțet de mere4000,930
Oțet de vin roșu220,25000
Pastă de curry2534,721,310,66,8
Pastă de tomate824,30,4714,84,1
Pesto41854061,8
Pesto rosso2974,8278,64,2
Ponzu (sos de soia cu citrice)593,706,90,3
Relish de castraveți1300,370,47341,1
Remoulade (sos danez)2950,8126,113,61,2
Salsa291,50,174,71,9
Salsa verde381,10,894,51,9
Sambal oelek (pastă de chili)511,70,389,81,3
Sos barbecue1720,820,6339,90,9
Sos bearnez4510,8847,74,50,48
Sos bechamel1473,810,690,2
Sos bolognese894,24,87,32,3
Sos Caesar5422,257,92,80,5
Sos carbonara1555,212,84,72,6
Sos cremos pentru salată (salad cream)3261,526,7200,5
Sos curry7713,210,61,3
Sos de brânză1153,19,54,21,4
Sos de ciuperci943,26,36,32,2
Sos de friptură533,82,44,40,4
Sos de iaurt973,66,950,8
Sos de miere cu muștar4640,8740,822,90,4
Sos de piper811,36,15,31,3
Sos de prune1840,89142,10,7
Sos de roșii cu legume631,52,97,62,1
Sos de roșii (passata)291,40,25,81,5
Sos de smântână781,15,55,90,17
Sos de soia6010,50,14,80,8
Sos de soia japonez (koikuchi)767,701,60
Sos de usturoi pentru shaorma2891,127,69,20,1
Sos dulce-acrișor840,550,220,10,97
Sos marinara501,41,65,61,8
Sos maro (brown sauce)880,70,118,80,7
Sos olandez2011,219,84,60,5
Sos pentru burger3621,133,813,30,48
Sos pentru pizza542,21,16,72
Sos ranch4301,344,55,90
Sos tartar5170,99554,60,47
Sos Thousand Island3791,135,113,80,8
Sos tikka masala832,61,714,31,9
Sos Worcestershire770019,20
Tabasco121,30,760,20,6
Tapenadă2231,3232,63,7
Tkemali (sos georgian de prune)650,960,314,71,4
Ulei de alune884010000
Ulei de arahide884010000
Ulei de avocado884010000
Ulei de cocos892099,100
Ulei de floarea-soarelui884010000
Ulei de in8840,1110000
Ulei de măsline884010000
Ulei de migdale884010000
Ulei de muștar884010000
Ulei de nucă884010000
Ulei de palmier884010000
Ulei de porumb900010000
Ulei de rapiță884010000
Ulei de soia884010000
Ulei de susan884010000
Ulei de șofrănel884010000
Ulei din semințe de struguri884010000
Ulei din tărâțe de orez884010000
Untură902010000
Untură de rață898099,800
Vinegretă (sos)4950,5352,84,50,32
Yuzu kosho371,30,83,16,2