17 Fit

17 Fit Calorii alimente Băuturi

Calorii băuturi

130 de alimente în tabel: de la 0 la 416 kcal la 100 g. Cel mai ușor — apă, cel mai caloric — cafea 3 în 1 (plic).

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Apă00000
Apă aromatizată cu zahăr150,090,093,50,044
Apă de cocos150,210,153,30,25
Apă minerală carbogazoasă00000
Apă tonică340,070,078,30,05
Aperol spritz770,10,025,70
Atole (băutură caldă de porumb)861,71,516,10,2
Ayran (băutură din iaurt)402,91,53,70
Băutură de cocos310,212,12,80,25
Băutură de merișoare5400,113,50
Băutură de migdale380,4216,20,4
Băutură de migdale neîndulcită361,13,20,680,25
Băutură de orez540,23110,80,25
Băutură de ovăz430,231,17,80,25
Băutură de soia543,31,85,70,6
Băutură de soia neîndulcită373,32,10,70,6
Băutură energizantă430,46010,20
Băutură energizantă480,2011,90,1
Băutură energizantă fără zahăr50,070,10,950
Băutură izotonică26006,40
Bere430,4603,50
Bere fără alcool250,310,034,90
Bere light290,2401,60
Bere neagră (stout)370,4030
Bloody Mary730,670,233,40,4
Bubble tea550,391,410,20,1
Cacao cu lapte853,23,211,60,4
Cacao cu lapte693,81,49,51,7
Cacao instant cu zahăr3796,73,375,610,5
Cafea cu lapte221,40,762,30
Cafea de cicoare60,130,030,970,543
Cafea instant20,100,30
Cafea instant (pudră)29619,41,142,619,1
Cafea mocha642,61,510,20
Cafea neagră20,3000
Cafea raf (espresso cu smântână)1132,28,18,40
Cafea turcească270,110,046,50
Cafea vietnameză cu lapte condensat651,71,810,90
Cafea 3 în 1 (plic)41612,28,870,13,3
Cappuccino371,922,80
Cappuccino cu lapte degresat191,80,072,80
Ceai de plante100,010,20
Ceai fără zahăr1000,20
Ceai masala chai (cu lapte și zahăr)320,760,725,90
Ceai rece4500,2210,80
Ceai verde10,22000
Ceai verde sencha (infuzat)20,200,3–
Cicoare instant3233,32,557,229,2
Cidru56005,90
Ciocolată caldă721,8113,70,2
Cola4200,2510,40
Cola zero1000,20
Compot (băutură)410,130,0610,10,041
Coniac / brandy2280010
Cvas250,310,034,90
Daiquiri1190,090,115,50,1
Eggnog884,54,28,10
Espresso90,120,181,70
Flat white200,91,11,40,1
Frappé661,50,8813,10
Gin2650000
Horchata881,10,1319,90,5
Kisel (băutură îngroșată)670,120,0616,70,06
Kombucha160,10,0140
Lapte auriu (latte cu turmeric)683,21,99,80,239
Lapte cu căpșuni532,20,45100
Lapte cu ciocolată642,80,9910,80,5
Lapte de capră563,42,84,30
Lassi cu mango833,41,813,80,56
Lassi dulce652,60,911,70
Latte432,81,64,30
Latte cu gheață271,812,80
Latte cu lapte de ovăz360,391,160,14
Latte macchiato542,53,23,70
Lichior27900,1133,20
Lichior de cafea3080,10,332,20
Limonadă460012,10
Limonadă carbogazoasă340,040,028,40
Margarita (cocktail)1220,080,0816,10
Martini2010,0700,150
Matcha latte643,727,60,77
Matcha (pudră de ceai verde)23729,65,31,538,5
Mied (medovuha)930,04017,40,03
Milkshake1123,9317,80
Milkshake de ciocolată11932,720,90,3
Mimosa640,430,186,30,2
Mojito610,090,032,20,2
Mugicha (ceai de orz)1000,3–
Nectar de banane560,230,0513,60,51
Nectar de caise560,210,0313,70,08
Nectar de mango510,20,0812,30,15
Nectar de piersici500,220,0512,10,33
Nectar multifruct500,30,0911,50,3
Piña colada1510,362,119,40,1
Radler (bere cu limonadă)380,207,10
Rom2310000
Sake1340,5050
Sangria850,040,027,20
Screwdriver920,580,267,50,2
Smoothie de fructe662,31,110,91,1
Smoothie proteic (banană, lapte, unt de arahide)1189,2411,70,9
Smoothie verde (spanac, banană, măr)420,830,28,91,6
Suc carbogazos cu fructe410,080,05100,005
Suc de ananas530,410,0712,10,22
Suc de grepfrut420,490,088,90,15
Suc de legume220,720,134,70,37
Suc de mandarine460,660,1410,60,15
Suc de mere460,10,1311,10,2
Suc de merișoare460,390,1312,10,1
Suc de morcovi290,40,16,50,33
Suc de portocale450,70,210,40,2
Suc de prune770,370,0418,70,45
Suc de rodie550,150,29130,1
Suc de roșii170,850,293,10,4
Suc de struguri600,370,1314,60,2
Suc de vișine590,310,5413,7–
Suc multifruct480,480,111,30,25
Țuică / pălincă229000,370
Uzvar (băutură din fructe uscate)190,10,14,40,1
Vin alb820,0702,60
Vin alb demidulce940,0706,50
Vin dulce de desert1600,2013,70
Vin fiert1550,30,219,20,4
Vin roșu850,0702,60
Vin roze830,3603,80
Vin spumant (prosecco, șampanie)710,201,50
Vodcă2310000
Vodcă / whisky / rom2310000
Whiskey sour14900,0313,20
Whisky250000,10