17 Fit

17 Fit Calorii alimente Fructe și fructe de pădure

Calorii fructe și fructe de pădure

145 de alimente în tabel: de la 16 la 519 kcal la 100 g. Cel mai ușor — acerola, cel mai caloric — chipsuri de banane.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Acerola160,210,232,7–
Afine570,70,314,52,4
Afine congelate510,420,649,52,7
Afine de mlaștină380,40,736,32,4
Afine de pădure650,821,110,23,3
Afine uscate3172,52,572,57,5
Agrișe440,880,585,94,3
Ananas500,540,1211,71,4
Ananas în sirop520,360,1212,70,8
Ananas la conservă600,510,1114,31,3
Ananas uscat3471,20,7181,72,4
Aronia560,40,635,85,2
Avocado160214,78,56,7
Avocado Hass167215,41,86,8
Banană891,10,322,82,6
Banană plantain1221,30,3530,21,7
Banană plantain prăjită2671,59,243,72,3
Banană plantain prăjită1411,32,929,31,6
Banană uscată3463,91,878,49,9
Caisă481,40,399,12
Caise în sirop830,530,0819,91,6
Caise uscate2413,40,5155,37,3
Caise uscate fierte851,20,1819,62,6
Carambola3110,333,92,8
Căpșuni320,70,37,72
Căpșuni congelate350,430,1172,1
Cătină571,53,22,23,6
Cherimoya751,60,6814,73
Chipsuri de banane5192,333,650,77,7
Cireșe631,10,213,92,1
Cireșe în sirop670,610,1515,81,5
Clementină470,850,1510,31,7
Coacăze albe451,10,26,13,5
Coacăze negre631,40,4115,43,5
Coacăze roșii561,40,29,54,3
Cocktail de fructe la conservă570,40,0713,91
Compot de fructe (piure)1020,250,0923,92
Corcodușe mirabelle770,630,25182,2
Curmale2771,80,1568,36,7
Dude431,40,398,11,7
Durian1471,55,323,33,8
Feijoa610,710,428,86,4
Fragi de pădure380,820,45,92
Fructe de caprifoi (haskap)550,70,610,72,1
Fructe de scoruș751,11,24,26,5
Fructe de soc730,660,511,47
Fructe goji34914,30,3964,113
Fructul pasiunii972,20,71310,4
Graviola6610,313,53,3
Grepfrut420,770,149,11,6
Grepfrut alb330,690,17,31,1
Guava682,50,958,95,4
Gutuie570,40,113,41,9
Jackfruit951,70,6421,81,5
Jujube uscate2814,70,566,56
Jujube (curmal chinezesc)791,20,220,2–
Kaki700,580,19153,6
Kaki uscat2741,40,5958,914,5
Kiwano (pepene cu coarne)441,81,37,6–
Kiwi611,10,5211,73
Kiwi auriu6310,2814,41,4
Kumquat711,90,869,46,5
Lămâie291,10,36,52,8
Lime300,70,27,72,8
Litchi660,830,4415,21,3
Longan601,30,1141,1
Mandarină530,810,3111,51,8
Mandarină satsuma500,80,39,61,1
Mandarine conservate370,620,038,90,7
Mango600,820,3813,41,6
Mangostan730,60,515,6–
Mango uscat3192,51,276,22,4
Măceșe540,70,16,18,3
Măr520,30,213,82,4
Măr copt530,260,3611,22,4
Măr decojit480,270,1311,51,3
Măr Fuji630,20,1813,12,1
Măr Gala570,250,1211,42,3
Măr Golden570,280,1511,22,4
Măr Granny Smith580,440,1910,82,8
Măr Red Delicious590,270,211,82,3
Măr verde580,40,213,62,8
Mere pădurețe760,40,319,9–
Mere uscate2430,930,3257,28,7
Merișoare560,530,668,92,6
Merișoare americane460,460,138,43,6
Merișoare uscate3080,171,177,55,3
Mix de fructe de pădure congelate501,10,37,93,5
Moșmon450,50,29,22,1
Moșmon japonez470,430,210,41,7
Mure431,40,494,35,3
Mure congelate641,20,4310,75
Mur arctic551,51,16,86,3
Nectarină441,10,328,81,7
Nucă de cocos3543,333,56,29
Papaya430,470,269,11,7
Pară570,360,1412,13,1
Pară asiatică420,50,2373,6
Pară Conference670,360,09133,1
Pară Williams630,390,1611,93,1
Pepene casaba281,10,15,70,9
Pepene galben360,540,148,30,8
Pepene galben cantalup340,840,197,30,9
Pepene roșu300,610,157,20,4
Pere în sirop570,190,0313,61,6
Pere uscate2621,90,6362,27,5
Physalis531,90,711,2–
Piersică390,910,2581,5
Piersici în sirop720,520,1817,21,2
Piersici în suc440,630,0310,31,3
Piersici uscate2393,60,7653,18,2
Pitaya (fructul dragonului)680,680,2114,41,8
Piure de mere1020,230,2124,41,5
Piure de mere fără zahăr420,170,110,21,1
Pomelo380,760,048,61
Portocală470,90,111,82,4
Portocală navel490,910,1510,32,2
Porumbe520,750,227,83,5
Prună460,70,28101,4
Prună renclodă710,940,2516,41,7
Prune conservate580,510,0214,20,9
Prune uscate2402,20,3856,87,1
Prune uscate fierte1070,960,16253,1
Rambutan840,650,21200,9
Rodie831,71,214,74
Sapodilla830,441,114,75,3
Smochină740,750,316,32,9
Smochină de cactus410,730,5163,6
Smochine în sirop690,390,116,11,8
Smochine uscate2493,30,9354,19,8
Stafide2993,30,2574,84,5
Stafide aurii3013,30,276,73,3
Stafide de Corint2903,40,2272,64,4
Struguri690,720,1617,20,9
Struguri Isabela670,630,3516,20,9
Tamarillo (roșie de copac)2820,34,5–
Tamarind2392,80,657,45,1
Umeboshi (prună japoneză sărată)290,90,70,93,3
Vișine5010,310,61,6
Vișine congelate460,920,449,41,6
Vișine în sirop910,730,122,21,1
Vișine uscate3331,20,73782,5
Vuietoare440,50,744,29,5
Zmeură521,20,655,46,5
Zmeură congelată561,10,818,24,3