17 Fit

17 Fit Calorii alimente Pește și fructe de mare

Calorii pește și fructe de mare

183 de alimente în tabel: de la 28 la 534 kcal la 100 g. Cel mai ușor — lutfisk (pește în leșie, fiert), cel mai caloric — salată de icre (taramasalata).

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Anșoa marinate13623,93,32,70
Anșoa sărate128253,100
Babușcă9518,22,400
Bacaliar7918,80,4700
Barbun15818,49,400
Barbun la abur14324,15,200
Batoane de pește2771116,220,21,5
Batoane de surimi957,60,4614,50,5
Bețișoare surimi1258,34,911,80,165
Biban8217,91,200
Biban de mare afumat11716,85,500
Biban de mare, crud9215,33,500
Calamar9215,61,43,10
Calamari prăjiți23413,813,213,60,5
Calamar fiert14932,51,41,60
Calamar prăjit17317,97,58,40
Calcan9217,22,500
Calcan la cuptor11821,33,600
Cambulă7012,41,900
Cambulă pane prăjită24213,416,88,91
Capelin9018,71,700
Caracatiță8214,912,20
Caracatiță fiartă15629,82,14,40
Caras9318,22,50,10
Carne de crab conservată11114,81,88,70,165
Chefal11719,43,800
Chiftele de pește25513,213,718,42,5
Chiftele de pește (conservă)758,32,35,40
Chikuwa (tub de pește la grătar)11912,2214,60
Cocktail de fructe de mare8013,51,62,80
Cod8217,80,700
Cod de Pacific la cuptor8420,40,250–
Cod în aluat prăjit24016,814,79,80,5
Cod la abur10624,50,9500
Cod la cuptor10522,80,8600
Cod negru fiert10023,10,8100
Cod sărat fiert11326100
Cod sărat uscat20647,61,700
Coregon13419,15,900
Coregon afumat11020,92,800
Coregon mic11118,73,900
Crab8718,11,10,040
Crab fiert12419,54,31,80
Crab regal8418,30,600
Crap12717,85,600
Crap la cuptor16222,97,200
Creveți85200,500
Creveți fierți94191,21,90
Creveți în aluat21812,312,911,90,5
Creveți pane prăjiți28210,913,6290
Doradă12920,95,100
Doradă la cuptor14823,65,900
Doradă neagră la cuptor12122,93,300
Eglefin7416,30,4500
Eglefin afumat9722,60,7300
Eglefin în aluat prăjit23217,1149,10,4
Eglefin la abur8920,90,600
Ficat de cod la conservă4337,244,41,10
File de pangasius7414,91,600
Gravlax (somon marinat)21219,312,64,10,042
Grenadier (pește)7617,50,700
Guvid7819,10,20,10
Guvizi în sos de roșii (conservă)13113,68,20,910,33
Halibut9118,61,300
Halibut negru16113,21200
Hamsii21028,99,700
Hering afumat21724,612,400
Hering afumat în ulei16815,11120
Hering în sos curry2907,722,414,30
Hering în sos de muștar2395,21814,50
Hering în sos de smântână2905,323,215,60
Hering marinat26214,2189,60
Hering marinat cu condimente23012,415,2110
Hering marinat (rollmops)21113,713,880
Hering matjes17714,612,600
Hering prăjit2012312,100
Hering prăjit marinat22216,8145,90,31
Hering proaspăt15818900
Homar89190,8600
Homar fiert9119,61,30,110
Icre de cod afumate14626,94,20,10
Icre de lump11110,47,310
Icre negre de sturion2542517,100
Icre roșii14322,36,41,50
Icre roșii de somon22430,810,51,50
Kamaboko (prăjitură de pește)93120,9110
Limbă‑de‑mare la grătar9723,60,2500
Lin7717,70,7400
Lup de mare9718,4200
Lup de mare atlantic8215,82,100
Lutfisk (pește în leșie, fiert)285,90,500
Macrou20518,613,900
Macrou afumat29418,824,300
Macrou în sos de roșii22717,716,31,91
Macrou în suc propriu18921,611,400
Macrou la cuptor26223,917,800
Macrou prăjit18623,610,200
Macrou sărat30518,525,100
Macrou-săgeată la grătar (sanma)28123,322,80,20
Mahi‑mahi gătit10923,70,900
Melci cu unt și usturoi27712,923,72,31,7
Melci fierți8016,61,40,230
Mentaiko (icre de polac picante)121213,36,60
Merlan prăjit12523,13,600
Merluciu8317,61,400
Merluciu înăbușit11221,2300
Midii8611,92,23,70
Midii fierte10817,22,15,10
Midii în sos de roșii14512,57,952
Midii în vin alb9210,32,27,40,53
Mihalț7115,70,8200
Mihalț de mare82190,6200
Pangasius la cuptor10921,82,300
Pastă de icre de cod afumate4148,835,815,20
Pateu de somon23715,118,421,6
Păstrăv14119,96,200
Păstrăv afumat18023,49,30,690
Păstrăv fântânel10921,22,700
Păstrăv la cuptor16823,87,400
Pește alb fiert107222,200
Pește pane prăjit19311,91013,40,9
Pește-pescar la grătar98230,6800
Pește-spadă17223,47,900
Pește‑spadă la cuptor26628,716,900
Plătică10416,9400
Plătică afumată12421,34,200
Plevușcă9717,62,400
Polac de Alaska7617,20,8200
Polac fiert10024,40,2500
Polac la cuptor8719,40,9900
Raci77160,9500
Raci fierți8218,30,8800
Salată de icre (taramasalata)5346,854,83,20,74
Sardină proaspătă16319,59,500
Sardine în sos de roșii18520,910,40,440,1
Sardine în ulei20824,611,400
Sardine în ulei de măsline20224,311,21,10
Sardine la grătar19425,110,400
Sashimi de ton roșu (slab)11526,41,40,10
Scoici fierte9916,21,55,30
Scoici Saint-Jacques6912,10,493,20
Scoici Saint-Jacques gătite11020,21,83,20
Scoici vongole8614,70,963,60
Sepie7916,20,70,820
Seriolă la grătar26026,220,40,30
Seriolă (hamachi), crudă21720,717,20,30
Snapper gătit12126,31,700
Somn11915,25,900
Somn european, crud12815,37,400
Somn prăjit25513,516,711,20,5
Somon208201300
Somon afumat11718,34,300
Somon coho14621,65,900
Somon fiert1932510,300
Somon keta12020,13,800
Somon la abur1952311,500
Somon la cuptor20622,112,300
Somon la grătar22325,513,500
Somon roșu13122,24,700
Somon roz12720,54,400
Somon roz la conservă13823,1500
Stavrid116194,400
Stridii595,21,65,50
Sturion12317,75,800
Surströmming (hering fermentat)8211,83,900
Șalău8018,70,4300
Șprot18619,811,900
Șprot afumat24319,418,400
Șprot în ulei34715,232,200
Știucă8819,30,6900
Știucă la cuptor11324,70,8800
Tarako (icre de polac)131244,70,40
Tilapia9620,11,700
Tilapia la cuptor12826,12,600
Ton în sos de roșii13014,65,94,30,58
Ton în suc propriu11625,50,800
Ton în ulei19829,18,200
Ton la cuptor13629,91,800
Ton proaspăt10924,40,4900
Țipar18418,411,700
Țipar gătit21322,113,800
Unagi kabayaki (țipar glazurat)28523218,40
Vulpe de mare la cuptor96230,500