17 Fit

17 Fit Calorii alimente Carne și pasăre

Calorii carne și pasăre

210 alimente în tabel: de la 86 la 797 kcal la 100 g. Cel mai ușor — ficat de vițel, crud, cel mai caloric — slănină (salo).

Pagini detaliate

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Anticuchos (frigărui din inimă de vită)19024,490,970,087
Aripioare de pui19117,512,800
Aripioare de pui la cuptor24723,816,900
Aripioare de pui pane prăjite32317,821,314,70,3
Aripi de curcan cu piele, crude19220,212,300
Bacon crud39313,737,100
Bacon din cotlet11823,12,60,70
Bacon prăjit46833,935,11,70
Bierschinken (salam cu șuncă)16116,610,40,080,05
Bierwurst (salam afumat)29115,625,400
Boudin blanc (cârnat alb)2129,917,14,6–
Bratwurst33313,729,22,90
Bresaola16531,64,300
Burtă de vită fiartă9411,7420
Bündnerfleisch (carne de vită uscată)19039,33,50,40
Cabanos46026,139,10,80
Carne asada (vită la grătar)27324,718,50,320,016
Carne conservată (Spam)31513,426,64,60
Carne de cal13321,44,600
Carne de cal la cuptor138282,900
Carne de döner37723,531,400
Carne de iepure sălbatic, crudă11321,6300
Carne de porc în suc propriu (conservă)29717,6250,420,11
Carne de ren, crudă10622,61,700
Carne de vită în suc propriu (conservă)21734,48,60,440,12
Carne tocată de curcan15018,78,300
Carne tocată de miel28216,623,400
Carne tocată de porc26316,921,200
Carne tocată de pui14317,48,10,040
Carne tocată de vită250172000
Carne tocată de vită slabă176201000
Carne tocată de vită 10% gătită21026,111,800
Carne tocată de vită 20% gătită2652319,20,140
Carne tocată de vițel19718,613,100
Carne tocată mixtă (porc și vită)25018,419,600
Carne uscată de vită41033,225,69,21,8
Căprioară120232,400
Cârnat de curcan19623,910,400
Cârnat de Toulouse27418,822,100
Cârnat de Turingia la grătar20118,114,30,090,05
Cârnat de vițel la grătar2321319,41,30
Cârnat italian31718,226,22,10
Cârnat uscat41728,732,31,80
Cârnați afumați3201228,72,40
Cârnați polonezi (kielbasa)32510,829,63,70
Cârnăciori chipolata28218,822,40,80
Cârnăciori cocktail29012,725,91,50,27
Cârnăciori de Debrețin19215,214,600,02
Cârnăciori englezești de porc la grătar29414,522,192,3
Cârnăciori uscați subțiri38024,230,71,80
Ceafă de porc afumată fiartă15420,97,50,610
Ceafă de porc, crudă17519,210,900
Ceafă de vită, crudă14919,28,100
Cervelat27811,924,81,60,4
Cervelat (cârnat elvețian)24913,421,50,50
Char siu (porc chinezesc la grătar)24925,912,87,50,18
Chiftele germane (Frikadellen)25021,515,16,10,496
Chifteluțe kofta de vită29025,320,51,30,3
Chorizo29613,625,13,80
Ciolan de porc fiert16223,27,50,40
Ciolan de porc la cuptor23936,69,90,90
Coaste de porc27715,523,400
Coaste de porc înăbușite33323,126,60,130
Coaste de vită înăbușite26937,313,300
Confit de rață195327,400
Coppa284252010
Corned beef (vită conservată)14221,760,280,09
Cotlete de miel la grătar15726,35,800
Cotlet de porc17020,7900
Cotlet de porc afumat (Kassler)107222,200
Cotlet de porc la grătar21129,610,300
Crenvurști26011231,60
Crenvurști de curcan22312,217,33,80
Crenvurști de porc26912,823,70,180,1
Crenvurști de pui22315,516,22,70
Crenvurști groși (Bockwurst)27313,124,500,06
Crenvurști vienezi24213,920,40,60
Curcan afumat20828,19,700
Escalop de curcan12824,630,50
Escalop de vițel147312,500
Falukorv (cârnat suedez)25412,719,37,90
Fazan la cuptor22027,91200
Ficat de miel, crud13120,64,910
Ficat de porc13421,43,62,50
Ficat de pui11916,94,80,730
Ficat de pui înăbușit16724,56,50,870
Ficat de pui prăjit17225,86,41,10
Ficat de vită13520,43,63,90
Ficat de vită înăbușit19129,15,35,10
Ficat de vițel, crud8614,91,14,10
Fleică de vită la grătar162256,900
Foie gras4896,950,12,40
Friptură de căprioară16535,62,500
Friptură de porc16330,54,30,650
Friptură de vită13122,14,100
Friptură de vită la grătar12827,61,900
Friptură de vițel14328,13,400
Gâscă la cuptor2382912,700
Hamburgerryg (cotlet de porc afumat fiert)11618,44,800
Iepure13620,15,500
Iepure înăbușit19730,48,400
Inimă de porc, crudă11716,95,500
Inimă de vită11217,73,90,140
Inimi de pui15315,69,30,710
Inimi de pui înăbușite18526,47,90,10
Isterband (cârnat suedez fermentat)27811244,61
Jagdwurst (parizer cu bucăți)20415,315,80,080,05
Jamon serrano2293111,50,30
Joojeh kebab (pui cu șofran)18226,87,30,710,012
Jumări (snack)58054,140,300
Karaage (pui prăjit japonez)30724,218,1130,8
Kebab Adana2332015,81,20,368
Kielbasa prăjită33312,429,44,80
Landjäger (cârnat uscat afumat)49126,642,700
Leberkäse (drob bavarez)24411,521,80,50
Leverpostej (pateu danez de ficat)23711,319,24,70,4
Limbă de porc fiartă23523,915,500
Limbă de vită22414,916,13,70
Limbă de vită fiartă28419,322,300
Lyoner (parizer)24411,521,80,50
Medisterpølse (cârnat danez de porc, crud)22512,217,44,70,2
Merguez28319,821,81,80
Mettwurst (cârnat crud afumat)34922,928,50,180,1
Mici sârbești (ćevapi)22324,813,50,380,085
Miel23017,917,100
Mistreț12221,53,300
Mistreț la cuptor15328,34,400
Mortadella3051526,71,40
Mușchiuleț de porc14321600
Mușchiuleț de porc la cuptor16826,17,100
Mușchiuleț de porc, crud11822,8300
Mușchi de vită la cuptor19428,88,700
Mușchi de vită, crud12121,2400
Nuggets de pui25015,611,619,42,4
Pancetta34220,228,80,750
Parizer30815,224,65,50
Parizer de pui2361418,91,80
Pastramă de curcan13916,36,23,20,1
Pastramă de vită14721,85,80,360
Pateu de ficat32614,128,52,20
Pateu de ficat de porc35510,833,32,90,2
Pateu de ficat de pui26913,822,920
Pateu rustic32315,528,21,50
Pepperoni50419,246,31,20
Picanha (vită la grătar)25726,815,800
Piccata de vițel21722,511,65,50,3
Piept de curcan11423,71,500
Piept de curcan la cuptor13928,82,100
Piept de porc afumat (costiță)30416,626,20,490
Piept de porc la cuptor40426,632,200
Piept de porc (costiță)5189,35300
Piept de pui110231,200
Piept de pui înăbușit149283,300
Piept de pui în suc propriu (conservă)11724,61,90,290,08
Piept de pui la cuptor165313,600
Piept de pui la grătar17629,65,500
Piept de pui la rotisor cu piele17526,47,70,090
Piept de pui pane21924,6105,80,2
Piept de rață afumat36421,930,50,550
Piept de rață (magret)22226,712,800
Piept de vită slab15720,77,40,60
Pipote de pui9417,72,100
Pljeskavica (chiftea balcanică)21923,513,30,760,17
Prepeliță13421,84,500
Prinskorv (mini crenvurști prăjiți)28310,625,440
Prosciutto di Parma24827,215,40,30
Pui la cuptor cu piele23927,313,600
Pulpă de curcan la cuptor16726,9600
Pulpă de miel la cuptor16926,86,800
Pulpă de porc slabă, crudă10622,21,900
Pulpă de pui fără piele12119,74,100
Pulpă de pui înăbușită fără piele17524,48,600
Pulpă de pui la rotisor22622,515,10,120
Pulpă de vită (rump), crudă11022,12,400
Pulpă inferioară de curcan11820,5400
Pulpă inferioară de pui la cuptor20625,611,50,120
Pulpe de broască22014,412,411,20,5
Pulpe de gâscă cu piele, crude23117,218,100
Pulpe de rață cu piele, crude21217,21600
Pulpe inferioare de pui16118,19,20,110
Rață40411,539,300
Rață la cuptor cu piele3311928,400
Rață la cuptor fără piele20023,411,200
Rillettes de porc39014,336,90,20
Rinichi de porc, cruzi102173,800
Rinichi de vită9917,43,10,290
Rosbif11721,93,20,30
Rullepølse (rulou de porc condimentat)26915,323,100
Salam37821,131,60,720
Salam de porc40022,633,71,60
Sângerete31312,227,14,51,4
Shish taouk (frigărui de pui)18426,97,310,027
Slănină (salo)7972,48900
Spată de miel la cuptor25230,514,50,050
Spată de porc înăbușită2533014,800
Spată de porc slabă14819,67,100
Suya (frigărui picante de vită)20125,110,51,91,1
Șuncă Black Forest30726,521,90,130
Șuncă crudă uscată2293111,50,30
Șuncă fiartă16416,68,82,31,3
Șuncă fiartă slabă165227,70,50
Șuncă la grătar (gammon)19927,59,900
Teewurst (cârnat tartinabil)31217,626,50,70,2
Tobă17314,112,90,20
Tonkatsu (cotlet de porc pane)4292235,98,80,7
Vită fiartă24032,112,400
Vită înăbușită17234400
Vită slabă170201000
Vițel10721,31,800
Weisswurst (cârnat alb bavarez)22011,818,90,60