17 Fit

17 Fit Calorii alimente Dulciuri

Calorii dulciuri

254 de alimente în tabel: de la 60 la 598 kcal la 100 g. Cel mai ușor — jeleu desert, cel mai caloric — ciocolată neagră 70%.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Alfajor4256,516,362,11,2
Amaretti (biscuiți cu migdale)4648,81376,72,6
Anman (chiflă la abur cu pastă de fasole)2796,2648,83,3
Arahide în ciocolată4999,52555,95,9
Baba cu rom2432,29,936,30,8
Baclava4406,629,3352,5
Basbousa (prăjitură de griș)3636,213,852,72
Batoane de brânză glazurate3127,617,730,70,85
Batonaș de brânză glazurat3996,522,941,41,4
Baton cu cocos în ciocolată4753,923,860,23
Baton de cereale cu ciocolată4516,514,9734,5
Baton de cereale cu fructe3775,57,173,53,8
Baton de cereale cu nuci4448,718,260,64,6
Baton de ciocolată cu biscuit5236,128,160,51,9
Baton de ciocolată cu caramel și nuga4963,724,166,40,6
Baton de ciocolată cu napolitană5116,529,455,14,9
Baton de orez expandat cu marshmallow4173,4980,50
Baton de ovăz (flapjack)4345,122,851,95,2
Bezea3964,10,2594,30,25
Bezele marshmallow3181,80,281,20,1
Bienenstich (prăjitură înțepătura albinei)3566,317,5431,8
Biluțe energizante (curmale, migdale)3889,317,84710
Biscotti3737,68,465,61,4
Biscuiți Basler Läckerli4127,57,9752,8
Biscuiți cu ciocolată4815,422,664,32,5
Biscuiți cu glazură de ciocolată5006,92561,92,1
Biscuiți cu ovăz4506,218,165,92,8
Biscuiți cu unt4676,118,868,10,8
Biscuiți danezi cu unt5165,427,161,72
Biscuiți digestivi4636,221,360,43,8
Biscuiți digestivi cu ciocolată4886,325,757,22,1
Biscuiți fragezi4896,422,764,82
Biscuiți simpli (Maria)4328,211,573,92,2
Biscuiți speculoos4775,919,7691,9
Biscuiți umpluți cu ciocolată4606,71867,93,8
Blinii260611,233,72,4
Bomboane cu lapte (caramele moi)4193883,70,88
Bomboane cu sufleu în ciocolată3764,710,366,20,6
Bomboane de ciocolată umplute5559,134,751,52,1
Bomboane tari39400,2980
Brigadeiro (trufă braziliană)3648,315,9493
Brioșă3754,516,151,91,1
Brownie4054,816,361,82,1
Brunsli (fursecuri cu ciocolată și migdale)51514,929,843,36,7
Budincă de chia1182,85,410,25,6
Budincă de ciocolată1422,14,6230
Budincă de ciocolată1303,43,919,90,72
Budincă de Crăciun28536,953,24
Budincă de vanilie1053,13,614,41,5
Cacao pudră22819,613,720,937
Cannoli3076,21536,71,2
Caramele3824,68,1770
Caramele moi (toffee)500215,975,10,56
Caramele tari3491,2672,50
Castella (pandișpan japonez)3137,1561,80,5
Chec4385,925,6461,1
Chec cu banane3314,412,450,61,4
Chec cu fructe3604,212,655,22,1
Chec cu lămâie428521,3541
Chec marmorat4325,82350,51,8
Chipsuri de creveți5700,339530,9
Chipsuri tortilla4976,622,362,74,7
Chokladboll (biluțe de ciocolată cu ovăz)5084,931,549,15,2
Churros419622,246,32,6
Ciocolată albă5395,932,1590,2
Ciocolată amăruie 85%59110,446,326,912,8
Ciocolată cu lapte5357,729,7563,4
Ciocolată cu lapte și alune5528,435,948,73,5
Ciocolată neagră 50%5026,633,842,912
Ciocolată neagră 70%5987,842,645,910,9
Ciurcihela (nuci în jeleu de struguri)4428,223,153,44,5
Clătite cu cremă de ciocolată3818,114,654,32,4
Clătite cu gem2946,55,7541
Clătite pufoase cu mere2565,111,831,21,3
Coajă de portocală confiată3330,20,282,71,1
Colivă (cutia)2987,613,536,35,3
Cozonac3807,517,947,42,7
Cozonac cu mac390917,247,94,4
Cremă de ciocolată cu alune5395,429,7575,4
Cremă de lămâie (lemon curd)2660,64,955,40,2
Cremă de zahăr ars1785,24,928,20
Cremă de zahăr ars2724,520,816,60,61
Cremă de zahăr ars (caramel)1324,53,620,60
Cremă englezească (custard)11444,215,30
Croncant cu semințe de floarea-soarelui47810,727,448,66,1
Crumble cu mere2292,29,533,81,7
Cupcake3522,814,852,61
Daifuku (mochi cu pastă de fasole)2234,70,648,62,7
Dorayaki (clătite cu pastă de fasole)2926,63,259,91,9
Drajeuri de ciocolată5055,524,3652
Dulceață de vișine2470,380,1660,90,55
Dulce de leche3076,55,5580,58
Eccles cake (foietaj cu stafide)3654,418,345,83,6
Ecler2644,821,512,50,4
Florentine5149,328,750,77,6
Flødeboller (bezele învelite în ciocolată)4054,21563,10,4
Fructe confiate2980,250,1572,33,3
Fructoză368001000
Fursecuri cu gem (Spitzbuben)4995,825,660,31,9
Gajar halwa (halva de morcovi)3544,816,641,94,7
Gelato de ciocolată2514,71718,90,9
Gem2780,370,0767,81,1
Gem de afine2460,250,458,92,1
Gem de caise2470,250,359,71,1
Gem de căpșuni2510,250,560,50,7
Gem de merișoare1480,20,235,31
Gem de zmeură2480,470,21610,95
Germknödel (găluște cu gem de prune)324611,547,61,9
Gogoașă4265,222,949,31,5
Gogoașă cu ciocolată4207,322,545,92,6
Gogoașă cu gem3786,418,745,60,9
Gulab jamun (biluțe în sirop)3067,212,8410,2
Gumă de mestecat cu zahăr3720,250,3290,62,4
Gumă fără zahăr2280,690,4578,12
Halva46912,521,5564,5
Halva de floarea-soarelui50910,630,449,16,1
Halva de griș3422,216,746,30,5
Iaurt înghețat12733,621,60
Îndulcitor cu stevia23800,2980,5
Înghețată de apă850,070,220,80,2
Înghețată de ciocolată2163,811271,2
Înghețată de frișcă2273,215200,7
Înghețată de vanilie2493,516,222,30
Înghețată la cornet2873,513,537,81,5
Înghețată la pahar2343,212,726,71,9
Înghețată pe băț cu ciocolată3283,419,833,41,2
Jeleuri3960098,80,1
Jeleuri de fructe3361,71,876,63,9
Jeleuri gumate3486,30,2580,20,25
Jeleu desert601,2014,20
Kaiserschmarrn (clătită ruptă)2106,8729,20,841
Kammerjunker (pesmeți danezi)454617,866,42
Kheer (budincă de orez indiană)1133,42,819,10,384
Kladdkaka (prăjitură suedeză cu ciocolată)3966,321,745,94,2
Klejner (minciunele daneze)5545,936,449,22,8
Knäck (caramel suedez cu migdale)4632,522,362,51,4
Koldskål (desert rece din lapte bătut)673,21,99,40
Kulfi (înghețată indiană)4575,742,413,10,5
Kunafa (desert cu brânză în sirop)3467,819,535,80,57
Kürtőskalács (colac secuiesc)3606,612,654,21,6
Ladoo (biluțe dulci indiene)4116,922,242,74
Lapte condensat îndulcit3217,98,754,40
Lebkuchen (turtă dulce germană)32671,368,72,7
Lemn dulce (bomboane)3115,20,570,61,3
Maamoul (fursecuri cu curmale)4105,416,758,63,2
Macaron4301021,249,72,9
Madeleine4625,225,253,51,2
Magiun de prune2390,270,159,30,87
Mailänderli (fursecuri cu unt)4317,120,853,21,4
Marmeladă de portocale2460,250,459,31,5
Marțipan407412,468,62,5
Melasă29000,174,70
Miere3040,3082,40,2
Migdale în glazură de zahăr470517,273,90
Mille-feuille2923,911,343,70,24
Minciunele4516,52548,91,2
Mitarashi dango (biluțe de orez glazurate)1943,20,443,50,3
Mochi (prăjitură de orez)22340,645,50,5
Mousse de ciocolată1505,44,421,31,5
Napolitane4554,916,4711,6
Napolitane cu ciocolată5236,429,857,23,5
Napolitane cu cremă5385,830,160,11,6
Nucușoare cu lapte condensat3966,717,452,41,1
Nuga5087,925,262,50,7
Oliebollen (gogoși olandeze)3425,51643,41,5
Orez cu lapte1083,22,118,10,3
Orez lipicios cu mango14623,826,4–
Ornamente de ciocolată5357,729,7563,4
Ostkaka (prăjitură suedeză cu caș)17210,4716,60
Palmier4905,928,253,15,3
Pandișpan3835,714,457,64,6
Pandișpan Victoria cu gem și cremă3543,714,851,71,2
Panettone3546,410,756,52,8
Panna cotta1982,71314,91,5
Pastel de nata (tartă portugheză cu cremă)3265,516,438,90,63
Pastila de mere2760,620,0670,20,672
Patiserie pentru prăjitor3884,29,969,31
Pebernødder (biscuiți picanți danezi)4695,819,267,22,3
Pișcoturi38583,879,91,4
Plăcintă cu dovleac20148,822,84,8
Plăcintă cu mere2371,91132,41,6
Plăcintă cu nuci pecan4435,52941,82,6
Poffertjes (mini clătite olandeze)2206,46,2330,945
Polvorones (fursecuri spaniole)4806,525,755,32,3
Popcorn cu caramel41836,585,43
Prăjitură cu crumble (Streuselkuchen)3575,315,748,11,1
Prăjitură cu foi (mille-feuille)2923,911,343,70,24
Prăjitură germană cu brânză2376,211,6270,7
Prăjitură tres leches2577,110,134,90,54
Prăjiturele cu jeleu de portocale (Jaffa cakes)3544,48,565,41,5
Prăjiturele galeze (Welsh cakes)4325,517,857,61,7
Pricomigdale cu cocos460322,656,15,1
Profiterol2735,512,234,32,3
Profiterol cu cremă de vanilie2234,37,334,91
Profiterol cu frișcă3484,626,422,91
Pudim (flan brazilian)1946,86,128,60
Puff‑puff (gogoșele)3354,715,443,11,2
Pufuleți dulci4108,93,684,20
Punschrulle (rulou suedez cu punci)453520,261,23,3
Rahat (lokum)2950,6073,80
Rock cakes (prăjiturele cu stafide)3865,314,857,61,4
Salam de biscuiți4375,627,244,72,8
Sandviș cu înghețată2374,38,637,10
Semla (chiflă cu frișcă)3236,914,940,12,6
Senbei (biscuiți de orez cu soia)3687,3180,40,6
Sholeh zard (budincă de orez cu șofran)1251,53,322,60,675
Sirop de agave3100,090,4576,20,2
Sirop de arțar2600,040,06670
Sirop de caramel32400810
Sorbet1441,1229,11,3
Sorbet de fructe1100,790,0526,60,5
Sos de ciocolată2773,816,826,23
Stelușe cu scorțișoară50514,225,950,95,6
Sticksuri sărate38811,54,373,74,2
Sticky toffee pudding (budincă cu curmale și caramel)3554,812,257,32,1
Stollen (cozonac german)4075,918,653,52,6
Stroopwafel4054,812,668,71,3
Șarlotă cu mere1844,42,135,81,5
Ștrudel cu mere281214,136,40,8
Taiyaki (vafă umplută)2204,51,446,91,7
Tarta Tatin2412,39,337,10,7
Tartă Bakewell (cu migdale și gem)4113,116,861,91,1
Tartă cu brânză2376,211,6270,7
Tartă cu căpșuni3153,219,8311,5
Tartă cu ciocolată4645,930,740,92,9
Tartă cu cremă de ou2636,714,326,71,1
Tartă cu fructe2983,710,646,92,6
Tartă cu lămâie379520,942,71,8
Tartă cu lămâie și bezea2512,98,540,90,7
Tartă cu melasă (treacle tart)3803,815,955,31,7
Tartă cu mere2202,58,832,73,3
Tartă cu nuci din Engadina481727,749,92
Tartă cu ou (Hong Kong)3076,414,736,91,1
Tartă de Crăciun cu fructe uscate (mince pie)3773,814,956,72,6
Tiramisu3535,723,928,80,6
Tortul prințesei (suedez)2954,313,837,32,1
Tort cu căpșuni2603,315,526,71,3
Tort cu kirsch din Zug3075,817,127,51,1
Tort cu miere (medovik)3955,317,853,51,8
Tort de ciocolată3893,520,150,62,2
Tort de morcovi3742,517,550,71,1
Tort Kiev5307,430,7563,6
Tort Linzer4427,122,152,32,8
Tort Pădurea Neagră3244,11934,22,2
Tort Sacher3975,22147,32,8
Trifle (desert englezesc)1672,77,920,40,4
Turrón (nuga cu migdale)5087,925,262,50,7
Turtă dulce3563,916,449,23,3
Turtă dulce glazurată umplută3514,21,979,31
Yokan (jeleu de fasole roșie)2893,60,2683,1
Zahăr387001000
Zahăr brun3800,12098,10
Zahăr pudră3890099,80
Zahăr vanilat3990,10,33990,37