17 Fit

17 Fit Calorii alimente Lactate și ouă

Calorii lactate și ouă

170 de alimente în tabel: de la 25 la 753 kcal la 100 g. Cel mai ușor — zer, cel mai caloric — unt nesărat 82%.

Tabel de calorii

Valori la 100 g. Apasă pe titlul unei coloane ca să sortezi.

Albuș5210,90,170,730
Albuș fiert4710,30,171,10
Băutură probiotică din lapte fermentat762,81,512,70,033
Brânză alpină (Bergkäse)39528,930,800
Brânză Appenzeller38324,331,700
Brânză Asiago35632,125,600
Brânză Beaufort41026,53400
Brânză Bel Paese37625,430,20,010
Brânză Butterkäse31023,623,50,10
Brânză Cantal38326,630,500
Brânză Cheshire38723,430,64,80
Brânză chihuahua37421,629,75,60
Brânză Colby39423,832,12,60
Brânză Comté41827,234,600
Brânză Cotija366203040
Brânză cottage9811,14,33,40
Brânză cottage 1%7212,412,70
Brânză cottage 2%8110,42,34,80
Brânză cremă cu usturoi și verdeață3667,735,34,20
Brânză cu mucegai albastru35321,428,72,30
Brânză Danbo32223,225,100
Brânză de capră maturată45230,535,62,20
Brânză de capră proaspătă26418,521,100
Brânză de oaie semitare (tip manchego)38423,932,300
Brânză de vaci degresată7210,30,296,70
Brânză de vaci 5%1211751,80
Brânză Double Gloucester41324,4350,10
Brânză Emmentaler37327,928,800
Brânză Esrom32823,725,700
Brânză halloumi31323,923,51,60
Brânză Harzer128300,4700
Brânză Havarti3422426,80,070
Brânză Jarlsberg35226,726,900
Brânză Limburger32720,127,20,490
Brânză maasdam35925,528,400
Brânză Mimolette30824,923,400
Brânză mini în ceară30321,723,700
Brânză Morbier35522,829,200
Brânză munster36823,4301,10
Brânză proaspătă 0%364,504,40
Brânză quark887,14,35,70,005
Brânză raclette34223,427,500
Brânză Reblochon32620,427,400
Brânză Red Leicester4032533,60,10
Brânză Romadur27523,120,10,010
Brânză Saint-Nectaire34422,528,400
Brânză Sbrinz4112833,200
Brânză Stilton (cu mucegai albastru)41023,7350,10
Brânză tare (gouda)35625272,20
Brânză telemea27016,421,71,40
Brânză Tomme35021,629,400
Brânză topită37118,131,83,70
Brânză topită felii24614,118,55,30
Brânză topită triunghiuri24210,719,36,40
Brânză Trappista34525,126,80,010
Brânză Tête de Moine41624,235,500
Brânză Vacherin Fribourgeois36823,530,400
Brânză vegană din caju44214,535,315,22,6
Brânză vegană (ulei de cocos)2720,2520,121,22,3
Brânză Wensleydale38123,731,80,10
Brânzică cu fructe pentru copii14645,220,90,2
Brie33420,827,70,450
Brunost (brânză maro norvegiană)4669,729,542,60
Burrata27317,421,42,70
Camembert30019,824,30,460
Cașcaval35125,626,62,10
Cheddar41024,233,82,10
Chefir 1%403140
Chefir 2,5%543,22,54,20
Chefir 3,2%623,23,54,50
Cremă de brânză3506,234,45,50
Cremă de brânză light17312,2123,30
Danablu (brânză albastră daneză)34820,129,500
Edam3572528,61,40
Emmentaler39327311,40
Feta26514,221,53,90
Feta din lapte de oaie27414,822,82,50
Filmjölk (lapte fermentat suedez)573,32,84,60
Fontina38925,631,11,60
Frișcă bătută2573,222,212,50
Gălbenuș32215,926,53,60
Gorgonzola3121926,400
Grana Padano39634,129,200
Gruyère41329,832,30,360
Iaurt cu aromă893,42,612,20,17
Iaurt cu cereale913,63,411,31
Iaurt cu fructe1054,91,418,60
Iaurt cu strat de fructe10833,915,20,42
Iaurt de băut îndulcit7431,411,60,028
Iaurt de capră734,25,21,11,5
Iaurt de cocos (vegetal)920,77,650,3
Iaurt de migdale (vegetal)601,344,8–
Iaurt de oaie685,734,60,13
Iaurt de soia943,51,815,80,2
Iaurt grecesc1133,39,24,20,07
Iaurt grecesc cu miere și nuci2019,113,512,31
Iaurt grecesc integral979540
Iaurt grecesc 0%5910,20,393,60
Iaurt grecesc 2%739,923,90
Iaurt proteic cu fructe987,52,311,50
Iaurt simplu613,53,24,70
Iaurt simplu degresat635,21,670
Labneh (iaurt strecurat)1588,112,53,60
Lapte bătut403,31,14,80
Lapte condensat neîndulcit1346,87,6100
Lapte degresat353,40,184,90
Lapte de oaie1035,774,50
Lapte fără lactoză 1,5%443,51,34,70
Lapte praf degresat36135,30,7540
Lapte praf integral49626,326,738,40
Lapte prins (lapte acru)673,33,54,80
Lapte 1%423,31,14,80
Lapte 1,5%443,21,44,20
Lapte 2,5%522,82,54,70
Lapte 3,2%613,13,34,80
Mascarpone3854,43940
Monterey Jack37324,530,30,680
Mozzarella25424,315,92,80
Mozzarella de bivoliță26014,522,30,240
Mozzarella light25424,315,92,80
Mozzarella pentru pizza29523,819,85,60
Obatzda (cremă bavareză de brânză)33411,231,71,90,868
Ochiuri19613,6150,80
Omletă cu bacon26712,523,51,50
Omletă cu brânză25517,719,32,60
Omletă cu ciuperci1258,19,22,30,45
Omletă cu legume, brânză și carne1849,813,55,11
Omletă cu verdeață1479,511,220,55
Oscypek (brânză afumată de oaie)38423,932,300
Ouă de prepeliță15813,111,10,410
Ouă jumări14510111,60
Ou de găină14312,69,50,70
Ou de gâscă18513,913,31,40
Ou de rață18512,813,81,40
Ou fiert15512,610,61,10
Ou fiert moale14212,29,81,10
Ou ochi fără ulei14713,89,710
Ou poșat13812,59,50,710
Paneer29915,915,522,50
Parfait cu iaurt1045,22,214,81,3
Parmezan39235,825,83,20
Parmezan ras42028,427,813,90
Pecorino romano38731,826,93,60
Proteină din zer40080680
Provoleta (provolone la grătar)36524,528,42,60,85
Provolone35125,626,62,10
Queso fresco29818,923,430
Raita (iaurt cu castravete)574,42,45,50,4
Riajenka (lapte copt fermentat)563,43,221,5
Ricotta1507,510,27,30
Ricotta light13811,47,95,10
Roquefort38419,533,900
Skyr4980,043,90
Smântână de casă 40%3972,14220
Smântână de frișcă 33%3402,836,12,80
Smântână groasă (clotted cream)5861,663,52,20
Smântână groasă 30%304330,72,81,5
Smântână lichidă 10%1313,111,54,30
Smântână lichidă 20%195319,13,70
Smântână 10%1193,1104,10
Smântână 15%1622,61530
Smântână 20%2062,82030
Suluguni (brânză georgiană)31821,624,62,50
Telemea26514,221,53,90
Tilsit34024,4261,90
Unt7170,9810,10
Unt light tartinabil3680,3338,93,70,51
Unt nesărat 82%7530,782,90,90
Ymer (lapte fermentat danez)7263,53,40
Zer250,820,244,70