17 Fit

17 Fit Kalorije namirnica Ulja, umaci i preljevi

Kalorije ulja, umaka i preljeva

98 namirnica u tablici: od 4 do 902 kcal na 100 g. Najmanje kalorija ima jabučni ocat, a najviše svinjska mast.

Tablica kalorija

Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.

Kalorije ulja, umaka i preljeva: Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.
Adžika (ljuti umak od paprike i rajčice)801,25,36,71,6
Aioli (majoneza s češnjakom)3921,1414,70,4
Ajvar122110,15,81,7
Alkoholni ocat2300,10,60
Bademovo ulje884010000
Balzamični ocat880,50170
BBQ umak1720,80,639,90,9
Bearnaise umak4510,947,74,50,5
Bešamel umak1473,810,690,2
Biljna mast za pečenje884010000
Bolonjez umak (gotovi)894,24,87,32,3
Brown sauce (smeđi umak)880,70,118,80,7
Carbonara umak (gotovi)1555,212,84,72,6
Cezar dresing5422,257,92,80,5
Chimichurri4711,550,43,32,4
Chutney od manga2460,30,159,61
Curry pasta2534,721,310,66,8
Curry umak7713,210,61,3
Dijon senf1526,911,24,30,5
Dresing od meda i senfa4640,940,822,90,4
Ghee (pročišćeni maslac)8760,399,500
Guščja mast900099,800
Harissa662,72,97,35,1
Holandski umak2011,219,84,60,5
Hren, naribani481,20,783,3
Humus2377,817,89,55,5
Jabučni ocat4000,90
Japanski sojin umak (koikuchi)767,701,60
Ketchup11210,1260,3
Kineski umak od šljiva1840,9142,10,7
Kokosovo ulje892099,100
Koncentrat rajčice824,30,514,84,1
Kukuruzno ulje900010000
Lagana majoneza2380,422,29,20
Laneno ulje8840,110000
Majoneza6801750,60
Margarin (80% masti)7170,280,70,70
Margarin za mazanje 60%5260,659,200
Marinara umak501,41,65,61,8
Maslinovo ulje884010000
Mentsuyu (umak za rezance)442,208,9–
Mirin (slatko rižino vino)2410,3026,6–
Muhammara (namaz od paprike i oraha)3135,72712,53,3
Mujdei (umak od češnjaka)2221,920,19,30,6
Namaz od maslaca i biljnog ulja4900,4540,60
Ocat od crnog vina220,3000
Orahovo ulje884010000
Pačja mast898099,800
Palmino ulje884010000
Pasirana rajčica (passata)291,40,25,81,5
Pesto41854061,8
Pesto rosso2974,8278,64,2
Pileća mast898099,800
Ponzu (sojin umak s citrusima)593,706,90,3
Ranch dresing4301,344,55,90
Relish od kiselih krastavaca1300,40,5341,1
Remulada (danska)2950,826,113,61,2
Repičino ulje884010000
Salad cream (umak za salatu)3261,526,7200,5
Salsa291,50,24,71,9
Salsa verde381,10,94,51,9
Sambal oelek (čili pasta)511,70,49,81,3
Senf603,73,31,84
Senf sa zrnima1426,69,92,24,5
Sezamovo ulje884010000
Slatki chutney od manga1890,70,145,9–
Slatko-kiseli umak840,60,220,11
Smeđi umak od pečenja (gravy)533,82,44,40,4
Sojin umak6010,50,14,80,8
Sojino ulje884010000
Suncokretovo ulje884010000
Svinjska mast902010000
Sweet pickle (slatki chutney od povrća)1110,60,126,51,2
Tabasco (ljuti umak)121,30,80,20,6
Tapenada2231,3232,63,7
Tartar umak5171554,60,5
Thousand Island dresing3791,135,113,80,8
Tikka masala / tandoori umak832,61,714,31,9
Tkemali (gruzijski umak od šljiva)6510,314,71,4
Ulje avokada884010000
Ulje gorušice884010000
Ulje lješnjaka884010000
Ulje od kikirikija884010000
Ulje rižinih mekinja884010000
Ulje sjemenki grožđa884010000
Ulje šafranike884010000
Umak od češnjaka za kebab2891,127,69,20,1
Umak od gljiva943,26,36,32,3
Umak od jogurta973,66,950,8
Umak od rajčice s povrćem631,52,97,62,1
Umak od sira1153,19,54,21,4
Umak od vrhnja781,15,55,90,2
Umak od zelenog papra811,36,15,31,3
Umak za burgere3621,133,813,30,5
Umak za pizzu542,21,16,72
Vinaigrette (ulje i ocat)4950,552,84,50,3
Worcestershire umak770019,20
Yuzu kosho (pasta od yuzua i čilija)371,30,83,16,2