17 Fit

17 Fit Kalorije namirnica Žitarice, mahunarke i brašno

Kalorije žitarica i mahunarki

157 namirnica u tablici: od 61 do 489 kcal na 100 g. Najmanje kalorija ima stakleni rezanci, kuhani, a najviše granola.

Tablica kalorija

Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.

Kalorije žitarica i mahunarki: Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.
Aburaage (tanki prženi tofu)37723,434,40,51,3
Adzuki grah, kuhani1287,50,117,57,3
Amarant (zrno), sirovi36913,5758,66,7
Amarant, kuhani1023,81,616,62,1
Atsuage (duboko prženi tofu)14310,711,31,10,7
Azijski pšenični rezanci, kuhani1653,56,921,41
Basmati riža, kuhana1172,70,624,41
Basmati riža, suha3537,70,877,80,9
Bezglutenska tjestenina, kuhana1633,11,134,41
Bijela riža na pari (restoranska)1513,20,3330,9
Bijela riža, suha36070,6791,3
Bijeli grah iz konzerve (cannellini)1147,30,316,44,8
Bijeli grah, kuhani1399,70,318,86,3
Bijeli grah, suhi33323,40,845,115,2
Bircher müsli sa suhim voćem3699,56,961,711
Bob (suhi), kuhani1107,60,414,35,4
Brašno od prosa35010,24,163,29,7
Brašno od slanutka38722,46,74710,8
Brašno s praškom za pecivo3509,11742,5
Bulgur, kuhani833,10,214,14,5
Bulgur, suhi34212,31,375,912,5
Crni grah iz konzerve9160,39,76,9
Crni grah, kuhani1328,90,5158,7
Crni grah, suhi34121,61,446,915,5
Crvena leća, suha35823,92,252,310,8
Crvena riža, kuhana1413,50,728,24
Crveni grah, kuhani1278,70,515,47,4
Crveni grah, suhi33722,51,146,115,2
Čokoladne pšenične pahuljice3888,52,680,14,9
Čokoladne rižine kuglice (žitarice)38862,284,23,1
Divlja riža, kuhana10140,319,51,8
Divlja riža, suha35714,71,168,76,2
Durum griz (pšenični)35210,91,371,63,4
Grah borlotti (trešnjevac), kuhani1369,30,515,98,6
Grah crno oko, kuhani1167,70,514,36,5
Grah sa svinjetinom (baked beans)1065,21,614,55,5
Grah u umaku od rajčice (baked beans)944,80,4174,1
Granola48913,724,3458,9
Griz (krupica)36012,71,168,93,9
Griz na mlijeku1213,53,219,40,6
Griz na vodi1223,40,8241,9
Heljda s mlijekom803,31,213,61,5
Heljda, kuhana923,40,619,92,7
Heljda, suha34611,72,77110,3
Heljdino brašno33512,63,160,610
Hominy (kukuruz iz konzerve)721,50,911,82,5
Hrskavi čokoladni müsli4428,616,763,27,4
Hrskavi müsli s voćem4368,916,759,78,7
Instant palenta, suha3507,91,8743,2
Instant rezanci (ramen)44010,217,657,42,9
Integralna tjestenina, kuhana14961,726,23,9
Integralna tjestenina, suha35213,92,964,29,2
Integralno pšenično brašno34013,22,561,310,7
Japanska riža, kuhana na pari1562,50,334,61,5
Jasmin riža, kuhana1432,90,730,51,1
Jastučići punjeni čokoladom (žitarice)4427,314,867,25,3
Ječam (cijelo zrno)33412,52,356,217,3
Ječmena kaša (oljušteni ječam), kuhana1232,30,424,43,8
Ječmena kaša (oljušteni ječam), suha3529,91,262,115,6
Ječmena krupica (suha)3168,51,56210,3
Ječmeno brašno3399,92,364,58,8
Jeera riža (s kuminom)1432,54,522,40,9
Kestenovo brašno3355,73,470,412,6
Khorasan pšenica (kamut)34214,52,159,511,1
Krumpirov škrob34800,286,30,6
Kukuruzna krupica (za palentu)3707,11,875,53,9
Kukuruzne pahuljice3845,90,985,32,7
Kukuruzne pahuljice sa šećernom glazurom3794,40,6881,9
Kukuruzni škrob (gustin)3810,30,190,40,9
Kukuruzno brašno3628,13,669,67,3
Kukuruzno brašno, fino3616,22,178,12,5
Kuskus od durum pšenice, kuhani1574,61312,3
Kuskus, kuhani1123,80,221,81,4
Kuskus, suhi37612,80,672,45
Kvinoja, kuhana1204,41,918,52,8
Kvinoja, suha36814,16,164,27
Leća, kuhana11690,412,27,9
Leća, suha35224,61,152,610,7
Lima grah (puter grah), kuhani1157,80,413,97
Lupina (vučika), kuhana11915,62,97,12,8
Ljepljiva riža, kuhana9720,220,11
Mungo grah, kuhani10570,411,67,6
Müsli370106668,4
Napuhana riža (pahuljice)3916,71,5871
Natto (fermentirana soja)19016,5100,36,7
Njoki od griza1855,62,434,41,8
Okrugla riža, kuhana1302,40,228,7–
Onigiri (rižina kuglica)1702,70,336,10,4
Pahuljice s mekinjama36011,54,459,318,3
Palenta, kuhana781,40,116,91,6
Pilau riža1342,53,722,10,6
Pinto grah iz konzerve11470,914,75,5
Pinto grah, kuhani14390,717,29
Pir (zrno), sirovi34414,62,459,510,7
Pir, kuhani1275,50,822,53,9
Pirovo brašno35211,43649,3
Proklijala pšenica1987,51,341,41,1
Proso na mlijeku1103,2317,30,7
Proso, kuhano1193,5122,41,3
Proso, suho378114,264,38,5
Pšenična krupica, kuhana1495,50,927,43,8
Pšenične klice37527,29,535,116,3
Pšenične mekinje21615,64,321,742,8
Pšenični gluten37075,21,913,20,6
Pšenično brašno36410,3173,62,7
Ramen rezanci, kuhani1334,90,625,22,8
Raž (zrno)3349,826115
Raženo brašno34910,91,563,611,8
Raženo brašno, tamno (integralno)32515,92,244,823,8
Rezanci s jajima38414,24,4683,3
Rezanci s jajima, kuhani1344,62232
Riža na mlijeku1172,72,620,4–
Riža parboiled, kuhana1232,90,425,10,9
Riža za rižoto, kuhana1302,40,228,6–
Riža, kuhana1302,70,3280,4
Rižini rezanci, kuhani891,40,320,10,3
Rižini rezanci, suhi36460,678,61,6
Rižino brašno36661,477,72,4
Sirak (zrno)32910,63,565,46,7
Sitni bijeli grah, kuhani1408,20,615,610,5
Slanutak iz konzerve13972,816,16,4
Slanutak, kuhani1648,92,619,87,6
Slanutak, suhi37820,5650,812,2
Smeđa riža, kuhana1232,71241,6
Smeđa riža, suha3677,53,272,73,6
Soba rezanci, kuhani995,10,121,4–
Soba rezanci, suhi33614,40,774,6–
Soja, kuhana17218,292,46
Soja, suha44636,519,920,99,3
Somen rezanci, kuhani1143,50,423,30,9
Stakleni rezanci, kuhani610,30,114,40,8
Stakleni rezanci, suhi3510,20,185,60,5
Suhi grašak (polovice)36423,13,939,422,2
Suhi grašak (polovice), kuhani1188,30,412,88,3
Svježa jajčana tjestenina, kuhana1685,81,3321,5
Svježa jajčana tjestenina, sirova28310,11,953,83,2
Špecli (Spätzle)1685,81,3321,5
Tahdig (hrskava perzijska riža)1922,610,721,10,8
Tapioka (perlice), suha3580,2087,80,9
Teff, kuhani1013,90,717,12,8
Tijesto, kuhano (valjušci, pelmeni)1315,21,124,9–
Tijesto, sirovo (za rezance)28811,32,354,7–
Tjestenina od crvene leće, kuhana16811,70,825,14,9
Tjestenina, kuhana1585,80,9311,8
Tjestenina, suha350121,5713,2
Udon rezanci, kuhani952,60,419,51,3
Ugali / pap (gusta kukuruzna kaša)1112,10,522,71,2
Yaki onigiri (pečena rižina kuglica)1663,10,336,90,4
Zaslađene žitarice za doručak3888,23,279,24,9
Zob (zrno)38916,96,955,710,6
Zobena kaša na mlijeku1165,63,314,51,7
Zobena kaša na vodi642,21,19,71,7
Zobene mekinje24617,3750,815,4
Zobene pahuljice37913,26,567,710,1
Zobene pahuljice kuhane na vodi762,51,511,91,7
Zobene pahuljice, instant37913,26,557,610,1
Zobeno brašno40414,79,159,26,5