17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Oljer, fett og sauser

Kalorier i oljer, fett og sauser

98 matvarer i tabellen: fra 4 til 902 kcal per 100 g. Lettest er eplecidereddik; mest energirik er smult.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i oljer, fett og sauser: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Adjika (sterk paprika- og tomatsaus)801,25,36,71,6
Agurkrelish1300,40,5341,1
Aioli (hvitløksmajones)3921,1414,70,4
Ajvar (paprikarelish)122110,15,81,7
Andefett898099,800
Avokadoolje884010000
Balsamicoeddik880,50170
Barbecuesaus1720,80,639,90,9
Bearnaisesaus4510,947,74,50,5
Béchamelsaus (hvit saus)1473,810,690,2
Bolognesesaus (ferdig)894,24,87,32,3
Brown sauce (britisk krydret saus)880,70,118,80,7
Brun saus533,82,44,40,4
Burgersaus3621,133,813,30,5
Caesardressing5422,257,92,80,5
Carbonarasaus (ferdig)1555,212,84,72,6
Chimichurri (argentinsk urtesaus)4711,550,43,32,4
Currypasta2534,721,310,66,8
Dijonsennep1526,911,24,30,5
Druekjerneolje884010000
Eddik2300,10,60
Eplecidereddik4000,90
Fløtesaus781,15,55,90,2
Ghee (klarnet smør)8760,399,500
Grov sennep1426,69,92,24,5
Grønn peppersaus811,36,15,31,3
Gåsefett900099,800
Harissa (sterk chilipasta)662,72,97,35,1
Hasselnøttolje884010000
Hollandaisesaus2011,219,84,60,5
Honning- og sennepsdressing4640,940,822,90,4
Hummus2377,817,89,55,5
Hvitløksdressing (kebabsaus)2891,127,69,20,1
Japansk soyasaus (koikuchi)767,701,60
Karrisaus7713,210,61,3
Ketchup11210,1260,3
Kinesisk plommesaus1840,9142,10,7
Kokosolje892099,100
Kyllingfett (schmaltz)898099,800
Linfrøolje8840,110000
Maisolje900010000
Majones6801750,60
Majones, lett2380,422,29,20
Mandelolje884010000
Mangochutney2460,30,159,61
Mangochutney, søt1890,70,145,9–
Margarin 60 % (smørbar)5260,659,200
Margarin 80 %7170,280,70,70
Marinarasaus501,41,65,61,8
Mentsuyu (dyppesaus til nudler)442,208,9–
Mirin (søt risvin)2410,3026,6–
Muhammara (dip av rød paprika og valnøtter)3135,72712,53,3
Mujdei (hvitløkssaus)2221,920,19,30,6
Olivenolje884010000
Ostesaus1153,19,54,21,4
Palmeolje884010000
Peanøttolje884010000
Pepperrot (på glass)481,20,783,3
Pesto41854061,8
Pesto rosso (rød pesto)2974,8278,64,2
Pizzasaus542,21,16,72
Plantefett (shortening)884010000
Ponzu (sitrus-soyasaus)593,706,90,3
Ranchdressing4301,344,55,90
Rapsolje884010000
Remulade2950,826,113,61,2
Riskliolje884010000
Rødvinseddik220,3000
Safflorolje (tistelolje)884010000
Salad cream (britisk salatdressing)3261,526,7200,5
Salsa291,50,24,71,9
Salsa verde381,10,94,51,9
Sambal oelek (chilipasta)511,70,49,81,3
Sennep603,73,31,84
Sennepsolje884010000
Sesamolje884010000
Smult902010000
Smørblanding (smør og vegetabilsk olje)4900,4540,60
Solsikkeolje884010000
Soppsaus943,26,36,32,3
Soyaolje884010000
Soyasaus6010,50,14,80,8
Sursøt saus840,60,220,11
Sweet pickle (britisk chutney)1110,60,126,51,2
Tabasco121,30,80,20,6
Tapenade (olivenpasta)2231,3232,63,7
Tartarsaus5171554,60,5
Thousand Island-dressing3791,135,113,80,8
Tikka masala-saus / tandoorisaus832,61,714,31,9
Tkemali (georgisk plommesaus)6510,314,71,4
Tomatpuré824,30,514,84,1
Tomatsaus med grønnsaker631,52,97,62,1
Tomatsaus (passata)291,40,25,81,5
Valnøttolje884010000
Vinaigrette (olje og eddik)4950,552,84,50,3
Worcestershiresaus770019,20
Yoghurtsaus973,66,950,8
Yuzu kosho (yuzu-chilipasta)371,30,83,16,2