17 Fit

17 Fit Kalorije namirnica Mliječni proizvodi i jaja

Kalorije mliječnih proizvoda i jaja

170 namirnica u tablici: od 25 do 753 kcal na 100 g. Najmanje kalorija ima sirutka, a najviše maslac, neslani 82%.

Tablica kalorija

Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.

Kalorije mliječnih proizvoda i jaja: Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.
Appenzeller38324,331,700
Asiago35632,125,600
Bademov jogurt (biljni)601,344,8–
Beaufort41026,53400
Bel Paese37625,430,200
Bergkäse (alpski sir)39528,930,800
Bjelanjak5210,90,20,70
Bjelanjak, kuhani4710,30,21,10
Brie33420,827,70,50
Brinza (sir u salamuri)27016,421,71,40
Brunost (norveški smeđi sir)4669,729,542,60
Burrata27317,421,42,70
Butterkäse (maslac sir)31023,623,50,10
Camembert30019,824,30,50
Cantal38326,630,500
Cheddar41024,333,82,10
Cheshire38723,430,64,80
Chihuahua (meksički sir)37421,629,75,60
Clotted cream (gusto vrhnje)5861,663,52,20
Colby39423,832,12,60
Comté41827,234,600
Cotija (meksički sir)366203040
Danablu (danski plavi sir)34820,129,500
Danbo32223,225,100
Dječji voćni sirek14645,220,90,2
Double Gloucester41324,4350,10
Edamac3572528,61,40
Ementaler37327,928,800
Esrom32823,725,700
Feta26514,221,53,90
Feta od ovčjeg mlijeka27414,822,82,50
Filmjölk (švedsko kiselo mlijeko)573,32,84,60
Fontina38925,631,11,60
Gorgonzola3121926,400
Grana Padano39634,129,200
Grčki jogurt 0%5910,20,43,60
Grčki jogurt 2%739,923,90
Grčki jogurt s medom i orasima2019,113,512,31
Grčki jogurt, punomasni979540
Gruyère41329,832,30,40
Gusto vrhnje 30% (crème fraîche)304330,72,80
Guščje jaje18513,913,31,40
Halloumi31323,923,51,60
Harzer (sir od kiselog mlijeka)128300,500
Havarti3422426,80,10
Jaja na oko19613,6150,80
Jaja na oko bez ulja14713,89,710
Jarlsberg35226,726,900
Jogurt grčkog tipa 9%1133,39,24,20,1
Jogurt parfait1045,32,214,81,3
Jogurt s okusom, zaslađeni893,42,612,20,2
Jogurt s voćem na dnu10833,915,20,4
Jogurt sa žitaricama913,63,411,31
Jogurt, natur (lagani)635,31,670
Jogurt, natur (punomasni)613,53,34,70
Kačkavalj35125,626,62,10
Kajgana14510111,60
Kefir 1% m.m.403140
Kefir 2,5% m.m.553,22,54,20
Kefir 3,2% m.m.623,23,54,50
Kiselo mlijeko673,33,54,80
Kiselo vrhnje 10% m.m.1193,1104,10
Kiselo vrhnje 15% m.m.1622,61530
Kiselo vrhnje 20% m.m.2062,82030
Kiselo vrhnje 40% (domaće)3972,14220
Kokosov jogurt (biljni)920,77,650,3
Kokošje jaje14312,69,50,70
Kondenzirano mlijeko, nezaslađeno (evaporirano)1346,87,6100
Kozji jogurt734,25,21,10
Kozji sir, meki26418,521,100
Kozji sir, tvrdi45230,535,62,20
Krem sir3506,234,45,50
Krem sir s češnjakom i začinskim biljem3667,735,34,20
Krem sir, light17312,2123,30
Kuhano jaje15512,610,61,10
Kvark (svježi sir, meki)887,14,35,70
Labneh (procijeđeni jogurt s maslinovim uljem)1588,112,53,60
Lagani maslac namaz3680,338,93,70,5
Limburger32720,127,30,50
Maasdam35925,528,400
Mascarpone3854,43940
Maslac7170,9810,10
Maslac, neslani 82%7530,782,90,90
Meko kuhano jaje14212,29,81,10
Mimolette30824,923,400
Mini sir u vosku30321,723,700
Mlaćenica403,31,14,80
Mlijeko 1% m.m.433,31,14,80
Mlijeko 1,5% m.m.443,21,44,20
Mlijeko 2,5% m.m.522,82,54,70
Mlijeko 3,2% m.m.613,13,34,80
Mlijeko bez laktoze 1,5% m.m.443,51,34,70
Mlijeko u prahu, punomasno49626,326,738,40
Monterey Jack37324,530,30,70
Morbier35522,829,200
Mozzarella25619,519,50,70
Mozzarella di bufala26014,522,30,20
Mozzarella za pizzu29523,819,85,60
Mozzarella, light25424,315,92,80
Munster sir36823,4301,10
Obatzda (bavarski sirni namaz)33411,231,71,90,9
Obrano mlijeko353,40,24,90
Obrano mlijeko u prahu36135,30,7540
Omlet s gljivama1258,19,22,30,5
Omlet s povrćem, sirom i mesom1849,813,55,11
Omlet sa sirom25517,719,32,60
Omlet sa slaninom26712,523,51,50
Omlet sa začinskim biljem1479,511,220,6
Oscypek (poljski dimljeni ovčji sir)38423,932,300
Ovčje mlijeko1035,774,50
Ovčji jogurt685,734,60,1
Ovčji sir, polutvrdi (tip manchego)38423,932,300
Pačje jaje18512,813,81,40
Paneer3282624,50,90
Parmezan39235,825,83,20
Parmezan, ribani42028,427,813,90
Pecorino Romano38731,826,93,60
Poširano jaje13812,59,50,70
Prepeličja jaja15813,111,10,40
Probiotički jogurt napitak762,81,512,70
Proteinski jogurt s voćem987,52,311,50
Provoleta (provolone s roštilja)36524,528,42,60,8
Provolone35125,626,62,10
Queso fresco29818,923,430
Raclette sir34223,427,500
Raita (jogurt s krastavcem)574,42,45,50,4
Reblochon32620,427,400
Red Leicester4032533,60,10
Ricotta1507,510,27,30
Ricotta, light13811,47,95,10
Rjaženka (pečeno kiselo mlijeko)563,43,220
Romadur sir27523,120,100
Roquefort38419,533,900
Saint-Nectaire34422,528,400
Sbrinz (ekstra tvrdi sir)4112833,200
Sir s plavom plijesni35321,428,72,30
Sirutka250,80,24,70
Skyr, natur49803,90
Sojin jogurt943,51,815,80,2
Stilton (plavi sir)41023,7350,10
Suluguni (gruzijski sir)31821,624,62,50
Svježi krem sir 0% (fromage blanc)364,504,40
Svježi sir 0% (posni)7210,30,36,70
Svježi sir 1%7212,412,70
Svježi sir 2%8110,42,34,80
Svježi sir 5%1211751,80
Šlag (tučeno vrhnje)2573,222,212,50
Švicarski sir (tip ementaler)39327311,40
Tekući jogurt, zaslađeni7431,411,60
Telemea (rumunjski sir u salamuri)26514,221,53,90
Tête de Moine41624,235,500
Tilzit sir34024,4261,90
Tomme35021,629,400
Topljeni sir29717,8234,80
Topljeni sir u listićima24614,118,55,30
Topljeni sir u trokutićima24210,719,36,40
Trapist sir34525,126,800
Tvrdi sir (gauda)35625272,20
Vacherin Fribourgeois36823,530,400
Veganski sir (na bazi kokosovog ulja)2720,320,121,22,3
Veganski sir od indijskih oraščića44214,535,315,22,6
Voćni jogurt1054,91,418,60
Vrhnje za kavu 10% m.m.1313,111,54,30
Vrhnje za kuhanje 20% m.m.195319,13,70
Vrhnje za šlag 33–⁠36% m.m.3402,836,12,80
Wensleydale38123,731,80,10
Whey protein (proteini sirutke)40080680
Ymer (dansko fermentirano mlijeko)7263,53,40
Zrnati svježi sir (cottage)9811,14,33,40
Žumanjak32215,926,53,60