17 Fit

17 Fit Kalorije namirnica Jela

Kalorije jela

699 namirnica u tablici: od 6 do 436 kcal na 100 g. Najmanje kalorija ima bistra juha (temeljac), a najviše raženi kruh sa slaninom (salo).

Tablica kalorija

Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.

Kalorije jela: Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.
Ackee sa slanim bakalarom1529,312,21,3–
Adobo s rižom (filipinski)18117,77,98,70,2
Ají de gallina (peruanska kremasta piletina)20012,613,27,10,9
Ajiaco (kolumbijska juha s piletinom i krumpirom)795,137,60,9
Akara (uštipci od graha)2524,820,39,54,2
Älplermagronen (alpski makaroni)1806917,81,7
Arancini (pržene punjene rižine kuglice)2537,414,622,3–
Arepa sa sirom2207,59,425,90,8
Arroz con gandules (riža s golubljim graškom)1553,84,722,41,5
Baba ganoush1834,8154,33,9
Bacalhau à Brás (bakalar s krumpirom i jajima)16612,410,15,90,9
Baguette s tunom i povrćem27410,311,3321,8
Baguette sa šunkom i maslacem2859,911,533,73,2
Bandeja paisa (kolumbijski tanjur)2029,81016,32,1
Bánh mì (vijetnamski sendvič sa svinjetinom)23311,19,823,61,4
Banoš (kukuruzna kaša s vrhnjem i sirom)1353,97,612,31
Bao peciva27311,27,638,61,2
Barszcz s uszkama (bistra juha od cikle s taščicama od gljiva)421,40,76,81
BBQ svinjska rebarca25416,215,111,80,3
Bečki odrezak (teleći)27122,914,112,60,9
Beef Wellington (biftek u lisnatom tijestu)35616,325,514,81,4
Bešbarmak (rezanci s kuhanim mesom)15116,14,510,6–
Bhaji od cvjetače i krumpira1063,36,89,42,3
Bibimbap765,52,471,1
Bigos (lovački kupus)1146,97,33,82,1
Biljna pljeskavica (leća, soja i povrće)1709,75,616,74,8
Birria (meksički začinjeni goveđi gulaš)11819,14,30,70,1
Biryani s janjetinom1957,19,219,10,6
Biryani s piletinom1047,22,412,41,1
Biscuits and gravy (pogačice s umakom)2246,214,716,20,8
Bistra juha (temeljac)60,90,20,20
Bitterballen (nizozemski mesni kroketi)2209,814,511,91,3
BLT sendvič23110,97,5281,7
Bobotie (južnoafrička zapečena mljevena govedina)20615,711,210,71,2
Bombay krumpir1181,86,712,61,9
Boršč492,42,15,30,8
Bouillabaisse678,331,30,3
Brandade (bakalar s krumpirom)1176,46,28,61,1
Bruschetta1714,37,619,81,5
Bubble and squeak (prženi krumpir s kupusom)1261,799,31,9
Buddha bowl (kvinoja, slanutak, batat, zelenje)1094,13,612,43,9
Bulgogi (korejska marinirana govedina)15420,45,55,50,3
Bún bò Huế (ljuta goveđa juha s rezancima)785,81,69,30,4
Bún chả (svinjetina s roštilja s rižinim rezancima)1179,22,912,70,6
Bunny chow (curry u kruhu)19710,36,523,22,9
Burger2601312250,7
Burrito21911,18,521,42,5
Burrito bowl s piletinom15512,55140,2
Burrito s govedinom21911,18,521,42,5
Burrito s grahom i sirom1968,15,224,64,9
Burrito s piletinom20311,46,721,42,5
Burrito za doručak (jaja, sir, kobasica)27711,115,621,81,2
Butter chicken (murgh makhani)20813,315,440,9
Bœuf bourguignon (govedina u vinu)858,93,34,21,3
Cacio e pepe2099,67,224,41,5
Caldo verde (portugalska juha od kelja)681,44,45,10,9
California rolice942,90,717,41
Calzone34314,817,729,91,4
Caponata (sicilijanski patlidžan)2080,920,25,31,9
Caprese salata20510,517,12,30,6
Capuns (rolice od blitve)1668,110,49,70,8
Carbonade flamande (govedina u pivu)15617,76,26,60,5
Carnitas27124,618,300
Cassoulet16110,57,910,13,9
Causa limeña (slojeviti krumpir)1705,811,29,81,7
Cepelinai (litavski krumpirovi knedli)1508,36,912,11,4
Ceviche6310,50,83,10,5
Cezar salata15091061,8
Cezar salata s piletinom, bez dresinga638,51,921
Chakalaka (južnoafričko varivo)992,45,39,62,7
Chawanmushi (slani jajni puding)636,43,510
Cheeseburger29617,916,118,10,6
Cheesecake3215,522,525,50,5
Chicken 65 (ljuta pržena piletina)2582314,86,60,2
Chikuzenni (piletina s korjenastim povrćem)854,43,55,91,8
Chilaquiles19510,610,712,82,1
Chiles rellenos (paprike punjene sirom)2287,817,29,70,7
Chili con carne1189,84,37,33
Chole (začinjeni slanutak)1525,27,512,44,7
Choripán (sendvič s chorizom)3089,916,9281,3
Choucroute (kiseli kupus s kobasicama)1095,18,12,82,7
Chow mein s piletinom1319,95,49,71,5
Chow mein s piletinom (za van)1478,57,212,11,5
Chow mein sa svinjetinom14310,46,49,71,5
Ciorbă de burtă (juha od tripica)6244,31,80,2
Ciorbă de legume (kisela juha od povrća)391,12,23,40,7
Ciorbă de perișoare (kisela juha s okruglicama)573,23,33,30,5
Ciulamă (piletina u bijelom umaku)1681794,80,1
Clam chowder (juha od školjaka)933,14,88,31
Club sendvič22215,17,522,11
Cobb salata9311,34,31,41,2
Cocido madrileño (varivo sa slanutkom i mesom)1299,74,59,62,9
Coleslaw1170,988,61,9
Cơm tấm (riža sa svinjetinom s roštilja)15511,74,715,40,3
Congee (rižina kaša s mesom)584,31,36,90,1
Coq au vin (pijetao u vinu)13313740,9
Cordon bleu (pileći)21022,69,28,70,6
Corn dog2508,612261
Coronation chicken (piletina u curry majonezi)36216,631,43,30,2
Coxinha (kroket s piletinom)296101626,51,1
Crni grah s rižom1825,87,118,84,9
Croque-madame26413,715,516,91,1
Croque-monsieur27311,312,926,82,5
Curry laksa1085,16,86,9–
Curry od bamije (bhindi)712,94,64,67,2
Curry od krumpira i cvjetače (aloo gobi)602,626,22,1
Curry od krumpira i graška (aloo matar)922,73,712,13,1
Curry od leće1113,75,78,93,4
Curry od leće s rižom1183,33,516,42,2
Curry od povrća861,65,371,8
Curry od povrća (gotovo jelo)942,167,81,8
Curry od slanutka (chana masala)1095,93,513,23,3
Curry s jajima i krumpirom1387,59,361,1
Curry sa škampima1188,28,52,12,5
Currywurst30810,626,17,60,6
Čahohbili (gruzijski pileći gulaš)14813,19,32,20,7
Čeburek (pržena pita s mesom)34210,41733,52,7
Dakgalbi (ljuta pržena piletina)17812,28,611,31,1
Dal1458,64,311,77,5
Dal od mungo graha744,23,46,8–
Dal od slanutka (chana dal)1527,96,116,4–
Dan dan rezanci2118,31215,92,5
Deruni (pržene krumpirove pogačice)1964,510,818,42,2
Doenjang jjigae (varivo sa sojinom pastom)443,91,63,50,9
Dolma (punjeni listovi vinove loze)2288,2178,23,1
Döner kebab u pita kruhu23315,210,917,42,3
Doro wat (etiopski pileći gulaš)18811,314,52,51,2
Drob (rumunjska janjeća štruca od iznutrica)20616,611,47,70,9
Dupli cheeseburger29915,516,721,50,5
Dvaput kuhana svinjetina (sečuanska)2246,620,44,21,2
Ebi fry (pohani škampi)23615,911,6201
Egg bhurji (indijska kajgana)1619,112,71,80,4
Egg foo young s piletinom (kineski omlet)13712,87,44,50,3
Egusi juha (sa sjemenkama dinje)19711,216,61,71,4
Elote (meksički kukuruz)1834,312,514,81,9
Empanada s piletinom30912,616,525,91,6
Enchilada s piletinom17810912,32,3
Engleski doručak1608,99,49,91,9
Engleski muffin s jajem i šunkom22212,210,717,91,4
Engleski muffin s kobasicom30013,517,221,11,7
Fabada asturiana (varivo od graha)1659,58,210,43,3
Fajita s piletinom20611,39,816,51,5
Falafel33313,317,831,87,7
Falafel u pita kruhu2656,214,824,52,5
Fårikål (norveško varivo od janjetine i kupusa)936,961,61,3
Fasolada (grčka juha od graha)1013,16,26,72,3
Fatteh (slanutak s jogurtom i hrskavom pitom)1897,27,720,53,2
Fattoush (salata s hrskavom pitom)911,667,41,2
Feijoada (brazilski grah sa svinjetinom)18211,210,17,84
Fesenjan (piletina u umaku od oraha i nara)21412,614,77,81,7
Fettuccine Alfredo1624,56,121,41
Fideuà (paella s rezancima)1619,76,9141
Fish and chips (riba s pomfritom)2248,810,9222,1
Flaki (poljska juha od tripica)11620,43,70,30
Flammkuchen (tarte flambée)3008,814,831,81,7
Fläskpannkaka (palačinka iz pećnice sa slaninom)1997,612,214,40,9
Fondue od sira23116,217,22,60
Francesinha (portugalski sendvič u umaku)20513,59,214,91,2
Francuska juha od luka1085,54,510,71,1
Francuska salata (Olivier)1985,516,76,51,4
Frittata1609,412,32,50,3
Fufu1661,5330,53,1
Ful medames (kuhani bob)1617,16,913,35
Gado-gado (povrće s umakom od kikirikija)1356,88,18,52
Gambas al ajillo (kozice s češnjakom)27013,722,93,30,2
Gazpacho260,80,63,51
Ghormeh sabzi (perzijsko varivo sa začinskim biljem)13410,88,13,52,1
Giros18411,26,817,81
Govedina na sečuanski način1057,15,35,81,5
Govedina s brokulom16010,410,63,81,3
Goveđa juha s povrćem (caldo de res)715,93,43,20,8
Goveđa juha s rezancima707,20,97,81
Goveđe rolice (Rouladen)19520,69,15,90,7
Goveđi carpaccio27115,2230,60,4
Goveđi curry1137,66,65,11,4
Goveđi gulaš1078,85,151,3
Goveđi gulaš s mrkvom9713,23,13,31,1
Goveđi ražnjići s povrćem12214,84,94,30,8
Goveđi rendang20419,512,24,8–
Goveđi stroganov15010,19,35,50,7
Gözleme (turska punjena pita)2407,58,830,81,5
Grah na tostu1685,71,731,13,2
Grah s dimljenim kobasicama1847,51111,13,5
Grah u umaku od rajčice s kobasicama9864,510,23,3
Gratinirani krumpir (dauphinois)1093,44,214,51,5
Grčka salata1103,594,51,5
Grits (kukuruzna kaša)711,21,811,50,7
Gulaš1451393,51,3
Gulaš juha674,82,46,30,4
Gumbo s rižom898,23,45,70,9
Gyoze (pržene)1928,811,112,61,5
Gyudon (zdjela riže s govedinom)14533,324,71,3
Hačapuri300121333–
Hačapuri adžarski (s jajem)29711,816,424,91,2
Haggis31010,721,717,40,2
Hainanska piletina s rižom13211,12,514,70,3
Halászlé (mađarski riblji paprikaš)424,91,71,20,9
Halušky s brinzom2359,87,529,81,5
Hambāgu (japanska pljeskavica)19713,412,24,31,1
Hamburger28817,514,4200,7
Happosai (kinesko prženo povrće s mesom i plodovima mora)645,83,21,90,9
Har gow (okruglice sa škampima na pari)1905,55,527,83,6
Haringa pod bundom (slojevita salata)19061571,2
Harira (marokanska juha)644,21,56,62,1
Hash browns (prženi krumpir)1901,912,3171,6
Heljda s gljivama1252,86,613,22,4
Heljda s mesom1478,37,111,92
Heljdina galette sa šunkom, sirom i jajem20912,79,815,24,5
Hinkali (gruzijske okruglice)16513,16,612,9–
Hladetina152197,90,50
Hot dog2601015220
Hrečaniki (polpete od heljde i mesa)23412,316,97,41,2
Huevos rancheros1216,76,77,21,7
Huevos rotos (jaja na pomfritu sa šunkom)1889,2129,81,4
Hush puppies (kukuruzne kuglice)2966,213,337,32,9
Iahnie de fasole (varivo od graha s lukom)1596,27,812,94,2
Imam bayildi (punjeni patlidžan)1151,29,84,21,6
Inari sushi2207,88,828,41,3
Irski gulaš1178,26,451,3
Iskender kebab26812,417,315,10,9
Jaja Benedikt28813,822,17,90,6
Jaja s rajčicom na kineski način1426,111,43,60,6
Jajangmyeon (rezanci u umaku od crnog graha)1506,85,417,12,3
Jambalaya16113,8880,7
Janssonova napast (zapečeni krumpir sa srdelicama)1663,611,112,61,3
Janjeći gulaš s krumpirom1338,18,651,6
Janjeći ražnjići s povrćem1621210,34,30,8
Janjeći rogan josh14914,49,13,71,8
Japanski curry s rižom1402,5422,21,2
Japansko kremasto varivo s piletinom1246,285,51,2
Japchae (stakleni rezanci s povrćem)1204,15,612,41,5
Ječmena juha (graubündenska)421,40,96,70,3
Jerk piletina2352015,52,50,2
Jollof riža1472,26,319,60,8
Juha od bundeve721,14,75,41,5
Juha od češnjaka402,11,15,20,4
Juha od gljiva361,21,640,8
Juha od graha673,80,87,64
Juha od graška s kobasicom974,63,79,61,7
Juha od graška sa suhim mesom805,62,45,83,3
Juha od kiselih krastavaca (zupa ogórkowa)2811,23,10,5
Juha od leće603,80,76,53,7
Juha od povrća270,80,54,11
Juha od rajčice s rižom611,11,89,40,8
Juha s mesnim okruglicama522,62,24,60,9
Juha s okruglicama od maces733,129,80,9
Kabsa (začinjena riža s piletinom)1828,59,315,41,2
Kalops (švedski goveđi gulaš)777,23,830,8
Kaneloni s mesom1919,810,114,31,7
Kaneloni sa sirom i mesnim umakom1608,87,314,30,8
Kaneloni sa špinatom i ricottom2217,814,314,61,5
Kantonska pržena riža1645,54,923,61,7
Kapusnjak (juha od kiselog kupusa)522,82,83,50,9
Kashk-e bademjan (perzijski namaz od patlidžana)2892,629,44,11,7
Katsu curry1936,29,819,81,1
Katsu sando (sendvič s pohanim kotletom)31313,416,827,52,1
Kebab u baguetteu246159,823,62
Khao soi (tajska curry juha s rezancima)1225,37,48,7–
Khichdi (kaša od riže i leće)1223,55,314,80,6
Kibbeh (prženi kroketi od bulgura i mesa)21811,815,96,32
Kijevski kotlet28021,319,25,30,1
Kimbap (korejska rižina rolica)1444,63,721,72,1
Kimchi jjigae (varivo od kimchija)674,75,10,90,9
Kineska brokula s umakom od kamenica701,25,62,62,2
Kineska juha s jajem271,20,63,90,4
Kineske okruglice na pari (dumplings)1136,94,69,91,2
Kinpira gobo (pirjani korijen čička)841,44,54,23,2
Knedle od kruha (Semmelknödel)1806,45,9241,8
Kobasice omotane slaninom38122,831,31,40
Kobasice s pireom i umakom1435,18,511,31,4
Kolutići luka3524,219,837,32,6
Königsberger Klopse (okruglice u umaku s kaparima)19016,212,82,10,9
Kopytka (poljski njoki)1825,22,931,61,8
Korejska pržena piletina (yangnyeom)27913,716,319,10,6
Korokke (krumpirovi kroketi)2265,312,623,22
Koshari (egipatska riža s lećom i tjesteninom)1414,74,417,93,2
Kozice u tempuri1942010,36,50,9
Krem juha od gljiva742,14,84,51,2
Krem juha od rajčice701,24,75,41
Kriška bijelog kruha s maslacem3696,718,4433
Kriška crnog kruha s maslacem3516,81741,23,6
Kroketi s kremom od rakovice2555,117,121,11
Kroketi sa šunkom i sirom26317,414,615,30,5
Kroppkakor (krumpirovi knedli sa svinjetinom)1564,66,119,71,9
Kručeniki (svinjske rolice s gljivama)25716,920,51,40,5
Krumpir pirjan s mesom1307,35,611,81,4
Krumpir salata s majonezom1681,511,114,31,5
Krumpirova juha901,54,79,31,2
Krumpirova juha s mesom1093,86,47,81
Krumpirovi knedli (Knödel)1775233,62
Krumpirovi zrazi s mesnim nadjevom190710,615,41,2
Krupnik (ječmena juha)493,116,10,9
Kubanski sendvič22815,910,715,50,8
Kuhane alge hijiki753,146,53,4
Kuliš (juha od prosa i krumpira sa slaninom)773,22,98,70,7
Kung pao piletina1299,875,41,5
Kung pao škampi17313,910,74,31
Kuskus royal (s miješanim mesom)1327,74,5142,1
Kuskus s piletinom1307,53,915,61,5
Kısır (salata od bulgura)1142,46,310,33,4
Lagman (rezanci s govedinom i povrćem)1126,64,910,11,1
Lahmacun (turska lepinja s mljevenim mesom)18910,63,527,61,8
Lancashire hotpot (janjetina s krumpirom)1197,36,96,81,1
Lángoš s kiselim vrhnjem i sirom3517,120,134,11,2
Larb (tajska salata od mljevene svinjetine)21016,812,95,30,8
Lazanje s mesom1397,5514,61,6
Lazanje s povrćem i kozjim sirom179710,2141,4
Lečo971,48,53,61,6
Lijena sarma (bez zamatanja)1278,96,57,40,9
Lijeni vareniki (valjušci od svježeg sira)1799,96,918,50,4
Lo mein1214,82,418,91,3
Lobio (gruzijsko varivo od graha)18079,7125,9
Lobster roll (pecivo s jastogom)23412,212,417,71,2
Lohikeitto (finska kremasta juha od lososa)704,24,13,90,4
Lomo saltado (peruanska govedina s krumpirom)1458,56,711,50,9
Ljuta pileća krilca (buffalo)267172050,1
Ljuto-kisela juha392,61,23,90,5
Maafe (varivo s kikirikijem)17810,6134,51,4
Madras sa škampima1157,88,32,32,4
Mahune sa sezamovim preljevom (goma-ae)773,73,44,92,8
Makaroni sa sirom2238,710,521,91,2
Malai kofta2326,217,612,21,2
Mamaliga sa sirom i kiselim vrhnjem1664,511,411,11
Mansaf (janjetina s rižom i jogurtom)1768,59,513,20,5
Manti (okruglice s mesom na pari)16811,48,611,1–
Mapo tofu1047,86,81,90,7
Maqluba (preokrenuta riža s piletinom)1916,611,913,50,9
Masala dosa (s krumpirovim nadjevom)1845,54,328,62,2
Massaman curry s govedinom18611,512,48,2–
Matar paneer (grašak s paneerom)1809,413,542
Maultaschen (švapske punjene taške)15210,16,213,1–
Meksička riža (arroz rojo)1492,44,324,10,5
Menchi katsu (pohana pljeskavica)27310,718,716,31,7
Menemen (turska kajgana s rajčicom)1215,59,920,7
Mesna štruca19917,510,76,80,4
Mesne okruglice190111290,6
Mesne okruglice u umaku od rajčice11796,55,50
Mici (rumunjski ćevapi)24715,715,79,50,8
Mie goreng (indonezijski prženi rezanci)1536,76,715,21,6
Milanesa (pohani goveđi odrezak)27220,114,813,90,8
Minestrone401,70,55,81,5
Misir wat (etiopska začinjena leća)15168,19,45,9
Miso juha242,20,81,70,6
Mofongo (pire od prženog plantaina)3304,718,833,12,5
Moo shu svinjetina15310,410,73,10,9
Moqueca (brazilsko riblje varivo s kokosom)13410,29,42,1–
Mrkva na korejski način1320,810,27,82,4
Muffini od jaja (s povrćem)13610,69,31,80,5
Mujaddara (leća s rižom)1605,16,916,14
Musaka1475,810,85,22,8
Nachos sa sirom2657,615,822,11,7
Nadjev s kaduljom i lukom2535,613,327,1–
Naengmyeon (hladni heljdini rezanci)634,80,89,8–
Namaz od patlidžana (ajvar od patlidžana)991,183,91,8
Namaz od tikvica941,47,54,91,8
Namul od klica graha703,14,52,52,7
Nasi goreng (indonezijska pržena riža)1587,16,317,10,4
Nasi lemak (kokosova riža sa sambalom)1755,29,5170,9
Nicejska salata (niçoise)1237,38,53,70,7
Nikujaga (varivo od mesa i krumpira)784,31,310,31,3
Noćna zobena kaša (overnight oats)1606,83,821,63,8
Njemačka krumpir salata1082,93,215,31,9
Njemačka palačinka (Pfannkuchen)1746,96,3220,9
Njoki od krumpira1352,46,316,21
Oden (japansko varivo)565,224,20,7
Odrezak s pomfritom17514,35,516,61,8
Okonomiyaki (japanska slana palačinka)1655,29,613,31,5
Okroška (hladna juha)553,52,54,50,5
Omlet15410,611,71,60
Osso buco9711,24,13,50,6
Oyakodon (riža s piletinom i jajem)1354,72,122,81,1
Pad krapow (piletina s tajskim bosiljkom)17719,88,34,40,6
Pad see ew (prženi rižini rezanci)1356,45,2141,1
Pad thai s piletinom1548,17,513,21,2
Pad thai s plodovima mora1476,86,813,81,2
Paella (miješana)1487,94,917,11,9
Paella s plodovima mora14384,815,70,7
Pajeon (korejska palačinka s mladim lukom)1955,58,921,71,5
Pakora1254,94,8133,2
Palačinke22069290,6
Palačinke od banane (banana i jaja)1505,6911,41,4
Palačinke s gljivama1504,8520,71,3
Palačinke s mesom17312,910,17,40,3
Palačinke sa slatkim svježim sirom2077,68,824,70,9
Palačinke sa šunkom i sirom1828,87,519,11,6
Palak paneer1015,473,40,9
Paneer butter masala25010,720,950,9
Panini s pršutom i mozzarellom24314,28,327,21,4
Papanași (krafne od sira s džemom i vrhnjem)2637,51328,30,7
Pasta e fagioli (juha s tjesteninom i grahom)913,73,492,7
Pastirska pita (shepherd’s pie)1237,66,37,21,5
Pastitsio (grčka zapečena tjestenina)1407,95,413,91,5
Patatas bravas1992,314,214,22,6
Patlidžan parmigiana155710,57,11,9
Pav bhaji (začinjeni pire od povrća s pecivom)1242,56,4132,1
Pečenja (pirjana svinjetina s krumpirom)17511,410,191,1
Pekinška patka1545,311,86,20,3
Pelmeni (ruske okruglice s mesom)2751212291,2
Penne all’arrabbiata1444,14,719,71,8
Philly cheesesteak22916,17,224,21,3
Pho775,83,35,20,4
Picadillo (mljevena govedina na kubanski način)16013,69,64,81,1
Pide (turska lepinja s mesom i sirom)25612,5832,21,7
Pierogi ruskie (s krumpirom i sirom)1955,36,128,70,9
Pierogi s kiselim kupusom i gljivama1093,53,215,9–
Pierogi s mesom19110,99,415,3–
Pilau s povrćem1123,31,520,62,2
Pilav s piletinom16076200,7
Pilav sa svinjetinom1827,8916,60,7
Pilav sa škampima (ebi pilaf)1463,32,327,11,2
Pileća juha s povrćem (caldo de pollo)556,21,63,20,8
Pileća juha s rezancima533,81,45,50,7
Pileća juha s rezancima (domaća)533,81,45,50,7
Pileća korma12714,65,14,30,7
Pileća pita (pot pie)2559,213,521,92
Pileća salata s majonezom2196,520,61,60,6
Pileći balti10510,554,52
Pileći burger24912,71123,81,2
Pileći curry1076,56,55,11,4
Pileći curry (za van)14511,79,82,32,2
Pileći curry s kokosovim mlijekom12410,66,93,11,1
Pileći curry s rižom1165414,11
Pileći nuggetsi30715,920,4140,9
Pileći paprikaš18813,313,72,21,1
Pileći ražnjići s povrćem104133,74,30,8
Pileći satay19121,710,32,82
Pileći stripsi27119,213,916,11,2
Pileći vindaloo19218,512,52,50,7
Piletina generala Tsoa29512,916,423,10,9
Piletina parmigiana17416,38,37,50,8
Piletina s indijskim oraščićima16018,474,50,9
Piletina tikka masala15612,49,84,61,4
Piletina u limunovom umaku (kineski)15016,96,26,60
Piletina u mole umaku137195,62,90,3
Piletina u sezamu29314,314,326,20,7
Piletina u slatko-kiselom umaku25010,112,722,91
Piletina u umaku od crnog graha124194,22,60,6
Piletina u umaku od naranče26214,512,721,70,8
Pire od graha (refried beans)90529,83,7
Piri-piri piletina24721,117,30,70,1
Pirjano goveđe pečenje25128,415,300
Pita s govedinom i bubrezima2431713,113,91,2
Pita s piletinom i gljivama20213,610,413,21
Pizza Hawaii1969,56,424,31,5
Pizza margherita250119,5312,3
Pizza pepperoni28211,711,929,72,3
Pizza quattro formaggi26713,110,528,22,7
Pizza s mesom27413,812,424,81,8
Pizza s plodovima mora20010,36,724,60,5
Pizza s povrćem2148,5825,72,8
Pizza s tunom22511,97,526,61,5
Pizza sa salamom24810,410,726,52
Pizza sa sirom (margherita)26611,49,7312,3
Pizza sa šunkom i gljivama (capricciosa)2059,56,725,72,3
Pizza sa šunkom i sirom21810,36,7282,3
Pkhali (pašteta od špinata i oraha)1845,816,53,63,3
Ploughman’s lunch (hladni tanjur)25810,914,320,32
Pljeskavica od tofua1429,99,26,81,3
Poha (začinjene rižine pahuljice)1683,47,221,31,4
Pohana piletina (batak)24119,115,15,80,2
Pohane gljive2224,612,920,31,6
Pohani odrezak (američki)30619,921,17,60,3
Pohani sir40918,530,814,70,8
Pohani svinjski kotlet (schabowy)31023,120,48,10,5
Pohani štapići mozzarelle32514,818,323,12
Poke bowl s lososom1727,57,816,41,7
Poke bowl s tunom1478,54,516,41,7
Polpete (faširanci)240151790,5
Polpete od rakovice15520,27,50,50
Pölsa (švedski ječam s iznutricama)1881411,37,21
Pomfrit od batata1922,39,431,46
Popečci od jetre22417,912,490,5
Pork pie (engleska svinjska pita)3709,92623,42,9
Pörkölt (mađarski gulaš)1862110,42,21,3
Pot‑au‑feu (kuhana govedina s povrćem)7810,923,21,5
Poutine (pomfrit sa sirom i umakom)2137,71218,11,9
Povrće u tempuri2393,815,818,91,6
Pozole433,41,23,70,9
Proljetne rolice s mesom, pržene2426,516,4172
Proteinske palačinke (zob, jaja, whey)23714,57,524,63,5
Pržena riža16545,5251,1
Pržena riža s jajima1864,34,930,31,1
Pržena riža s kimchijem1714,88,1191,1
Pržena riža s piletinom1737,33,726,70,9
Pržene proljetne rolice (egg roll)2727,614,7252
Prženi krumpir na seljački način2055,314,113,22,1
Prženi rezanci sa škampima1044,93,412,61,6
Prženi šarun u marinadi (nanbanzuke)1098,16,14,60,9
Punjena jaja19811,515,91,10
Punjene paprike955,54,580,7
Punjene rajčice1225,59,722,3
Punjene školjke od tjestenine s mesnim umakom1588,56,515,61
Punjeni šampinjoni28810,71524,73
Pupusa (s mesom)23211,510,420,42,6
Pytt i panna (švedski prženi krumpir s mesom)1936,513,510,61,5
Quesadilla s piletinom28714,41325,41,9
Quesadilla sa sirom31613,416,226,62
Raggmunk (švedske krumpirove palačinke)1494,25,5201
Rajma (curry od crvenog graha)1064,75,69,33,8
Ramen1277,14,613,10,9
Ramen s govedinom1376,85,214,41
Ramen s piletinom12673,914,41
Rasoljnik (juha s kiselim krastavcima)452,80,95,80,9
Ratatouille531,23,152
Ravioli s mesom1746,94,725,12,1
Ravioli s povrćem1565,24,920,93,7
Ravioli sa sirom1737,46,3210,7
Raženi kruh sa slaninom (salo)4366,529,334,33
Rebarca u umaku od crnog graha21614,314,55,50,3
Reuben sendvič2821019,414,22,2
Riba na grčki način (u povrću s rajčicom)1636,510,110,91,5
Riba na pari s đumbirom i mladim lukom15620,67,20,50,1
Riblja juha363,81,22,10,3
Riblje polpete15612,39,16,20,5
Riblji burger26312,211,526,71,5
Riblji curry13911,39,61,82,1
Riblji quenelle (okruglice)2458,112,723,62,1
Ribollita (toskanska juha s kruhom i grahom)1143,94,711,73,6
Riz Casimir (curry piletina s voćem i rižom)1267,43,316,11
Riža s grahom na jamajkanski način13543,519,9–
Riža s piletinom (arroz con pollo)1754,23,231,51
Rižoto s gljivama1294,23,918,51,5
Rižoto s plodovima mora1305,56,112,51,1
Rižoto s povrćem1202,73,818,40,3
Rižoto sa sirom1955,75,230,90,7
Ropa vieja (trgana govedina u umaku)15717,78,11,60,9
Rösti1822,48,322,53,3
Saag (začinjeni špinat)1113,38,84,62,3
Saag aloo (špinat s krumpirom)1102,28,271,7
Sabich (pita s prženim patlidžanom i jajem)2165,711,920,62,1
Salata Mimoza (slojevita, riba i jaja)1928,914,75,10,9
Salata od cikle s češnjakom i majonezom1602,113,37,31,8
Salata od jaja (s majonezom)25710,323,110
Salata od kobasica (Wurstsalat)2247,121,11,30,4
Salata od krastavaca s kiselim vrhnjem (mizeria)561,144,40,4
Salata od kupusa731,15,14,32,3
Salata od kvinoje13947,811,62,1
Salata od mrkve i jabuke880,74,210,72,4
Salata od pečenog patlidžana1041,38,14,21,7
Salata od rajčice i krastavca s kiselim vrhnjem3612,13,30,8
Salata od rajčice i krastavca s uljem620,95,231
Salata od surimi štapića1575,29,412,50,7
Salata od tjestenine s mesom2117,710,619,61,2
Salata od tune s majonezom19410,115,82,50,4
Salmorejo (hladna juha od rajčice)1623,211,111,91,5
Salpicão (brazilska pileća salata)2521316,512,11,3
Saltimbocca21628,811,20,10
Sambar (juha od leće i povrća)493,10,97,12,4
Samosa3105,117,531,41,8
Samosa s mesom27211,417,317,32,4
Sancocho (latinoameričko varivo s mesom i korjenastim povrćem)724,91,88,70,7
Sarma (punjeni kupus)1056,55,581,3
Sarmale (rumunjska sarma)1656,912,35,51,1
Satsivi (piletina u umaku od oraha)23614,718,62,71,6
Sauerbraten (marinirano pečenje)17424,45,55,40,2
Sečuanske pržene mahune1273,99,94,42,6
Sendvič s maslacem i ikrom33413,817,530,92,2
Sendvič s maslacem i sirom34513,618,230,52,1
Sendvič s maslacem od kikirikija i džemom36111,416,642,42,8
Sendvič s parizerom29211,713,129,91,9
Sendvič s pilećom salatom24612,413,717,31
Sendvič s prženom ribom23614,58,224,80,9
Sendvič s trganom svinjetinom (BBQ)243158,824,10,8
Sendvič sa šunkom26611,111,228,22,5
Shabu-shabu (japanski hot pot)8213,421,81,4
Shumai (okruglice sa svinjetinom na pari)1919,19,215,91,7
Sillsallad (salata od haringe i cikle)944,33,510,31,4
Sirniki (palačinke od svježeg sira)220149200,3
Sivi grašak sa slaninom (latvijski)166107,39,75,9
Skagenröra (salata od škampa)16112,611,61,90,1
Sloppy joe18511,36,418,91,1
Smoothie bowl (bobičasto voće, banana, granola)1452,84,721,33,1
Smörgåstårta (slana sendvič torta)2378,715,515,11,8
Smørrebrød s haringom2449,611,524,11,9
Soljanka (kisela juha s mesom)704,54,52,50,4
Som tam (salata od zelene papaje)682,42,2102,2
Sopa de fideo (meksička juha s rezancima)952,53,312,61,1
Soupe au pistou (juha od povrća s pestom)3220,54,11,5
Souvlaki (svinjski ražnjići)12413,95,24,30,8
Stamppot (pire od krumpira s keljom i kobasicom)1373,38,79,81,9
Stifado (grčki goveđi gulaš s lukom)17915,711,62,50,7
Sufle od sira18412,912,63,82,1
Sukiyaki9612,22,44,51,3
Sundubu jjigae (varivo s mekim tofuom)604,74,30,60,5
Sushi15063251
Sushi rolice s avokadom931,81,516,31,4
Sushi rolice s jeguljom1166314,60,7
Sushi rolice s lososom1036,91,314,60,7
Sushi rolice s povrćem931,81,516,31,4
Sushi rolice s tunom977,40,314,60,7
Svíčková (govedina u umaku od povrća i vrhnja)18218,39,15,70,6
Svinjetina u BBQ umaku22617,611,311,90,3
Svinjetina u slatko-kiselom umaku2608,913,624,51
Svinjsko pečenje s knedlima i kupusom18913,19,411,81,5
Svježe proljetne rolice (u rižinom papiru)1125,72,615,31,9
Šakšuka1175,59,51,61,1
Šaltibarščiai (hladna juha od cikle)493,61,550,6
Šašlik (ražnjići)230201610,8
Šaurma (shawarma)2151011191
Šiš kebab u pita kruhu sa salatom14913,64,114,11,2
Škampi na maslacu s češnjakom (scampi)19215,4132,10,2
Škotska juha s ječmom i ovčetinom746,83,53,70,9
Škotsko jaje241121611,91,7
Šleski krumpirovi valjušci (kluski śląskie)1671,70,637,81,3
Šopska salata562,83,43,41
Špageti aglio e olio2285,210,825,71,6
Špageti s vongolama1837,26,920,81,3
Španjolska tortilja (omlet s krumpirom)1655,69,911,72,7
Španjolsko varivo od leće s chorizom1185,75,38,84
Špecli sa sirom (Käsespätzle)2349,711,322,71,1
Šurpa (juha od janjetine i povrća)443,42,12,30,4
Švedske mesne okruglice26014,418,67,80,8
Tabbouleh1271,69,77,81,8
Taco24615,313,613,42,2
Taco s govedinom21210,610,615,93,2
Taco s piletinom193118,415,93,2
Taco s ribom27511,615,320,52,5
Taco salata s mesom1797,59,313,62,9
Tacos al pastor18714,3715,22,6
Tagine s janjetinom13212,86,84,50,5
Tagine s piletinom1277,53,714,43
Tajski curry od povrća1013,88,23,13,1
Tajski zeleni curry s piletinom1198,88,71,42,6
Takoyaki (kuglice s hobotnicom)15777,115,60,8
Tamago sando (japanski sendvič s jajima)2669,313,4251,7
Tamagoyaki (japanski smotani omlet)14610,59,26,40
Tamale1747,4913,42,4
Tandoori piletina21427,410,81,90,8
Taquitos s piletinom26912,510,428,33,3
Tarator (hladna juha od jogurta i krastavca)742,55,83,40,3
Tartiflette16168,913,50,8
Teleći blanquette (u bijelom umaku)11315,443,10,8
Tempura od patlidžana1651,6149,71,9
Teriyaki govedina19828,98,31,90
Teriyaki piletina16325,761,60
Tjestenina all’amatriciana1686,67181,6
Tjestenina bolognese1255,92,617,61,6
Tjestenina carbonara (s vrhnjem i mesom)1646,17,915,80,9
Tjestenina puttanesca1464,35,418,51,7
Tjestenina s mljevenim mesom1909,87,519,41,3
Tjestenina s pestom21678,625,41,6
Tjestenina s umakom od rajčice1063,71,218,11,8
Tjestenina u umaku od sira1637,27,415,91,9
Tjestenina u umaku od vrhnja15447,715,90,9
Toad in the hole (kobasice u tijestu)2851217,918,52,4
Tochitură (svinjetina s kobasicom, jajem i sirom)26022,618,30,80
Tom kha gai (kokosova juha s piletinom)874,672,4–
Tom yum juha s kozicama223,10,31,90,2
Tonjiru (miso juha sa svinjetinom)261,51,50,90,5
Topli sendvič s tunom i sirom29611,71723,11,7
Tortellini sa sirom23610,45,634,61,5
Tost sa škampima i sezamom38212,929,815,43,6
Tost sendvič sa sirom3431120,826,91,2
Tostada1576,26,815,63,3
Tteokbokki1314,1418,80,8
Tteokguk (juha s rižinim kolačićima)994,31,216,10,2
Tunnbrödsrulle (wrap s kobasicom i pireom)1864,511,116,41,6
Túrós csusza (rezanci sa svježim sirom)1789,6717,51
Ugnspannkaka (švedska palačinka iz pećnice)1596,1815,10,9
Uha (riblja juha)302,60,53,20,8
Upma (slana kaša od griza)8722,612,51,3
Urad dal814,83,27,92,7
Vada (uštipci od leće)26612,89,727,45,8
Vada pav (krumpirov uštipak u pecivu)3006,61532,73
Vafli2907,914332,5
Vareniki s krumpirom1484,42,8260,9
Vareniki s kupusom1574,73,427–
Vareniki s višnjama1584,2133–
Vareniki sa svježim sirom1729,23,226–
Varivo od kupusa s kobasicom i krumpirom8264,33,72,3
Varivo od leće s kobasicom785,92,35,63,2
Varivo od povrća (ragu)971,43,613,12
Vegetarijanske lazanje1306,55,312,11,7
Vegetarijanski burger224135,227,33,5
Vegetarijanski pad thai1655,89,214,51,8
Vegetarijanski ramen10843,314,51,1
Vinegret (salata od cikle)761,64,67,52,1
Vitello tonnato19721,312,10,70,1
Wallenbergare (teleće pljeskavice)24616,716,77,10,8
Waterzooi (belgijsko pileće varivo)837,24,52,80,4
Welsh rarebit (tost sa sirom)39813,928,421,11,2
Wonton juha332,41,32,60,3
Wrap (tortilja sendvič)23212,89,421,81,5
Xiaolongbao (okruglice s juhom)16811,77,811,6–
Yakisoba (japanski prženi rezanci)1614,57,916,62,2
Yakitori172263,39,30,6
Zacuscă (rumunjski ajvar)1521,213,26,51,8
Zapečena tjestenina1797,19,216,41
Zapečene mahune (američki način)5622,25,21,9
Zapečeni batat (s marshmallowom)2102,29,328,42,9
Zapečeni svježi sir (zapikanka)1589,96,414,80,2
Zapečeni škampi (japanski način)1285,56,930,9
Zapikanka od svježeg sira1809,48,6160,3
Zeleni boršč (od kiselice)402,51,43,80,7
Zereshk polo (riža sa žutikom i piletinom)1668,27,116,71
Zongzi (ljepljiva riža u listu)1745,95,525,60,5
Zrazi (krumpirove polpete punjene mesom)191711,813,21,1
Żurek (kisela ražena juha)924,15,65,60,6
Łazanki (tjestenina s kupusom i kobasicom)1634,58,515,51,9