17 Fit

17 Fit Kalorije namirnica Povrće i gljive

Kalorije povrća i gljiva

263 namirnice u tablici: od 5 do 312 kcal na 100 g. Najmanje kalorija ima konjac (konnyaku), a najviše pomfrit.

Tablica kalorija

Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.

Kalorije povrća i gljiva: Vrijednosti na 100 g. Dodirni naslov stupca da razvrstaš po njemu.
Alge wakame4530,68,60,5
Artičoka473,30,15,15,4
Artičoka, kuhana532,90,36,35,7
Bamija (okra)331,90,24,33,2
Banana paprika271,70,51,93,4
Batat861,60,1203
Batat, pečeni9020,117,43,3
Bijeli kupus251,30,15,82,5
Blitva191,80,22,11,6
Bob725,60,67,54,2
Bosiljak, svježi233,10,61,11,6
Brokula342,80,472,6
Brokula na pari384,10,72,52,2
Brokula, kuhana352,40,43,93,3
Brokula, pirjana na ulju632,633,92,4
Broskva (švedska repa)371,10,26,32,3
Bukovače333,30,43,82,3
Bundeva2610,160,5
Bundeva kabocha, kuhana801,60,316,24,1
Bundeva, kuhana200,70,13,81,1
Bundeva, pečena300,30,15,72
Celer, korijen421,50,37,41,8
Celer, stabljika140,70,21,41,6
Cherry rajčice180,90,23,91,2
Cikla iz konzerve310,90,15,41,8
Cikla, kuhana441,70,282
Cikla, sirova431,60,26,82,8
Cikorija (belgijska endivija)170,90,10,93,1
Crna rotkva290,90,15,51,2
Crne masline1160,810,94,41,6
Crni tartuf738,30,50,616,5
Crvena paprika2610,33,92,1
Crveni grah iz konzerve12481,1165,5
Crveni kupus311,40,25,32,1
Crveni kupus, kuhani291,50,14,32,6
Cvjetača251,90,332
Cvjetača na pari302,60,33,41,8
Cvjetača, kuhana231,80,51,82,3
Cvjetača, pirjana na ulju491,92,932
Čajota (chayote)190,80,12,81,7
Češnjak1496,40,5312,1
Čičoka (topinambur)732015,81,6
Čili papričica401,90,47,31,5
Daikon (rotkva)180,60,12,51,6
Debeli pomfrit (britanski)2143,58,430,23,2
Đumbir, svježi801,80,815,82
Edamame12111,95,23,75,2
Endivija171,30,20,33,1
Enoki372,70,35,12,7
Estragon, svježi443,804,16,2
Gljive pržene na ulju703,542,92,1
Gorka dinja (momordika)1710,20,92,8
Grašak i mrkva iz konzerve382,20,36,52
Grašak iz konzerve5830,57,33,3
Grašak, kuhani845,40,210,15,5
Grašak, pirjani na ulju1065,53,18,95,7
Grašak, svježi815,40,48,85,7
Hrčci (lažni smrčci), kuhani282,40,90,74,2
Hren (korijen)887,50,7137,5
Izdanci bambusa191,70,41,81,4
Jalapeño290,90,43,72,8
Jam (yam)1181,50,223,84,1
Jicama (meksička repa)380,70,13,94,9
Judino uho (mu‑err), namočeno140,60,20,25,2
Judino uho (mu‑err), suho2167,92,12,657,4
Kadulja, svježa3740,317
Kapari232,40,91,73,2
Kelp (laminarija)431,70,68,31,3
Kelj2720,133,1
Kimchi151,10,50,81,6
Kineski kupus (pekinški)161,20,221,2
Kisela cikla (marinirana)650,80,115,50,8
Kisele rajčice (marinirane)400,80,16,71,2
Kiseli krastavci120,50,22,31,2
Kiseli krastavci (slatko-kiseli)330,905,50,9
Kiseli kupus190,90,11,42,9
Kiseli luk (mladi, marinirani)140,60,22,51,8
Kiseli ljuti feferoni220,80,422,6
Kiseli patlidžan (marinirani)490,90,77,32,5
Kiselica2220,70,32,9
Klice leće294,70,40,32,8
Klice lucerne2940,70,32,8
Klice mungo graha3030,24,11,8
Klice rotkvice433,82,53,6–
Klice soje406,310,32,4
Komatsuna (japanski špinat), kuhana141,60,10,32,4
Komorač (gomolj)311,20,24,23,1
Konjac (konnyaku)50,100,12,2
Kopar, svježi433,51,14,92,1
Kopriva436,20,20,86,6
Koraba (korabica)271,70,12,63,6
Koraba, kuhana291,80,15,61,1
Korijander, svježi (cilantro)232,10,50,92,8
Korijen celera, kuhani2710,24,71,2
Korijen čička (gobo)581,80,115,7
Korijen lotosa, kuhani661,30,112,72,3
Korijen peršina762,90,513,82,1
Kornišoni191,10,30,81,5
Kovrčavi pomfrit (smrznuti)1652,67,3212,5
Kraljevska bukovača (eryngii)312,80,42,93,4
Krastavac150,70,13,60,5
Krasuljica403,70,63,62,5
Krumpir7720,1172,1
Krumpir kuhan u ljusci871,90,118,31,8
Krumpir pečen u ljusci932,50,118,92,2
Krumpir pržen na tavi1372,55,717,32,6
Krumpirove kriške (smrznute)1011,93,115,12,4
Krumpirovi kroketi (smrznuti)1482,55,720,42,8
Kuhani krumpir861,70,1201,8
Kukuruz iz konzerve792,40,517,42
Kukuruz, kuhani963,41,518,62,4
Kupus, kuhani231,30,13,61,9
Ledena salata140,90,11,81,2
Limunska trava991,80,525,3–
Lisičarke321,50,53,13,8
Lisičarke, kuhane352,60,92,14,3
Lisičarke, pržene932,47,61,93,9
Lisnati kelj (kale)352,91,50,34,1
Lisnati kelj (kale), kuhani362,91,21,34
Listovi cikle222,20,10,63,7
Listovi gorušice272,90,41,53,2
Listovi maslačka452,70,75,73,5
Listovi shisoa (perila)323,90,117,3
Listovi vinove loze935,62,16,311
Livadne pečurke (rudnjače)252,30,42,51,7
Loboda434,20,83,34
Lollo rosso131,30,21,40,9
Luk401,10,19,31,7
Luk, kuhani441,40,28,81,4
Ljubičasti luk361,30,45,62,5
Ljutika722,50,113,63,2
Mahune311,80,24,32,7
Mahune iz konzerve211,10,42,31,9
Mahune, kuhane351,90,34,73,2
Mahune, pirjane na ulju6422,94,53
Maitake311,90,24,32,7
Manioka (kasava)1601,40,336,31,8
Marinirane gljive462,40,36,91,4
Maslenke (Suillus)191,10,50,83,2
Matovilac2120,43,62,3
Mednjača373,20,72,95,5
Medvjeđi luk (srijemuš)261,90,22,92,2
Metvica, svježa443,30,71,66,8
Miješano povrće, smrznuto723,30,59,54
Mješavina mlade salate (baby listovi)2020,41,91,4
Mladi luk321,80,24,72,6
Mladi pak choi (baby bok choy)90,60,10,41,2
Mrkva410,90,29,62,8
Mrkva na pari420,60,37,33,7
Mrkva, kuhana350,80,25,23
Mrkva, pirjana na ulju72137,33,1
Muškatna tikva (butternut)4510,19,72
Nameko gljive211,80,22,43,4
Nori alge355,80,34,80,3
Padrón papričice, pržene1060,810,22,61,5
Pak choi (bok choy)131,50,21,21
Palmina srca282,50,62,22,4
Paprika babura2710,362,1
Pastrnjak751,20,313,14,9
Pastrnjak, kuhani711,30,313,43,6
Patison (tikvica)181,20,22,61,2
Patlidžan2510,22,93
Patlidžan, pečeni341,30,13,81,9
Patlidžan, pirjani na ulju5112,933,1
Pečena paprika360,90,16,52
Pečena rajčica2510,43,51,9
Pečeni krumpir (u pećnici)1261,94,319,11,4
Pečeni pastrnjak1582,44,526,65,1
Peršin, svježi3630,833,3
Pire krumpir10624,2151,5
Pire od bundeve341,10,35,22,9
Pire od graška (mushy peas)815,80,712,83,1
Pire od mrkve320,90,15,13,1
Pirjani crveni kupus351,20,15,73
Pirjani kupus471,32,642
Plod krušnog drva, kuhani1191,60,426,4–
Pomfrit3123,415411,8
Pomfrit iz pećnice1893,24,932,13,5
Poriluk611,50,312,31,8
Poriluk, kuhani310,80,26,61
Portobello222,10,32,61,3
Portobello s roštilja293,30,62,22,2
Potočarka112,30,10,80,5
Prokulice433,40,35,23,8
Prokulice, kuhane362,50,54,52,6
Prokulice, pirjane na ulju673,435,23,8
Prženi krumpir1702,88221,6
Prženi luk1230,910,86,21,7
Rabarbara210,90,22,71,8
Radič231,40,33,60,9
Rajčica180,90,23,91,2
Rajčica iz konzerve2010,141,9
Rapini (brokula repa)223,20,50,12,7
Raštika3230,61,44
Repa280,90,14,61,8
Rikola (rukola)252,60,721,6
Rimska salata171,20,31,22,1
Riža od cvjetače681,85,32,81,9
Romanesco352,40,35,32,9
Rotkvice160,70,11,81,6
Rujnice362,80,72,95,5
Ružičasta rajčica201,10,23,81,2
Ružmarin, svježi1313,35,96,614,1
Salata puterica131,40,21,11,1
Serrano papričica321,70,433,7
Shiitake342,20,54,32,5
Shiitake, sušene2969,6163,911,5
Shimeji gljive262,70,51,33
Shirataki rezanci70,200,12,9
Sjeckana rajčica (konzerva)321,60,35,41,9
Slatki kukuruz863,31,416,72
Slatki luk320,80,16,70,9
Smeđi šampinjoni222,50,13,70,6
Smrčci313,10,62,32,8
Soljene mliječnice (Lactarius)231,60,52,31,5
Suhe miješane gljive25726,82,216,538,9
Suhi vrganji27031,52,319,135,1
Sušene rajčice2135,114,117,55,8
Šampinjoni223,10,33,31
Šampinjoni iz konzerve251,90,32,72,4
Šampinjoni, kuhani282,20,53,12,2
Šampinjoni, prženi1002,59,60,41,8
Šećerni grašak (šećerac)422,80,252,6
Šiljasti kupus311,20,24,53
Špageti od tikvica (zoodles)601,15,320,9
Šparoge202,20,11,82,1
Šparoge iz konzerve192,10,70,91,6
Šparoge, kuhane222,40,22,12
Šparoge, pirjane na ulju452,32,91,82,2
Špinat232,90,43,62,2
Špinat s vrhnjem (kremasti)902,46,14,91,2
Špinat, kuhani2330,31,42,4
Špinat, pirjani na ulju593,33,71,21,8
Šumske gljive (prosjek)222,40,21,91,7
Šumske gljive, kuhane202,20,50,71,6
Takuan (ukiseljeni daikon)430,60,38,52,3
Taro1121,50,222,44,1
Tikva špageti310,60,65,41,5
Tikvica171,20,33,11
Tikvice, kuhane151,10,41,71
Tikvice, pečene231,50,13,11,7
Tikvice, pirjane na ulju471,33,32,91,1
Timijan, svježi1015,61,710,414
Tomatillo32113,91,9
Tostones (prženi zeleni plantain)3091,511,845,73,5
Trubaste lisičarke242,20,80,43,2
Turci i brezovci (Leccinum)282,10,623,3
Tušt (portulak)2020,43,41,6
Vlasac303,30,71,92,5
Vodeni kesteni971,40,120,93
Vrganj323,10,431,9
Vrganji, kuhani474,80,33,64,6
Vrtna grbica (kres salata)314,20,70,23,5
Zelena čili papričica4020,281,5
Zelena lisnata salata151,40,11,61,3
Zelena paprika200,90,22,91,7
Zelena salata151,40,22,91,3
Zelene masline145115,30,53,3
Zelene rajčice231,20,241,1
Zmijak (korijen)823,30,215,33,3
Žuta paprika2710,25,40,9
Žuta rajčica1510,32,30,7
Žute mahune311,80,13,73,4