17 Fit

17 Fit Besin kalorileri Yağlar, soslar ve çeşniler

Yağ, sos ve çeşnilerin kalorileri

Tabloda 98 besin var: 100 g’da 4 ile 902 kcal arası. En az kalorili olanı elma sirkesi, en çok kalorili olanı domuz yağı (lard).

Kalori tablosu

Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.

Yağ, sos ve çeşnilerin kalorileri: Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.
Acika (acı biber domates sosu)801,25,36,71,6
Aioli (sarımsaklı mayonez)3921,1414,70,4
Ajvar (közlenmiş biber ezmesi)122110,15,81,7
Aspir yağı884010000
Avokado yağı884010000
Ayçiçek yağı884010000
Badem yağı884010000
Ballı hardal sos4640,940,822,90,4
Balzamik sirke880,50170
Barbekü sosu1720,80,639,90,9
Bearnez sos4510,947,74,50,5
Beşamel sos1473,810,690,2
Bitkisel katı yağ884010000
Bolonez sos (hazır)894,24,87,32,3
Brown sauce (İngiliz kahverengi sos)880,70,118,80,7
Burger sosu3621,133,813,30,5
Carbonara sos (hazır)1555,212,84,72,6
Ceviz yağı884010000
Chimichurri sosu4711,550,43,32,4
Dijon hardalı1526,911,24,30,5
Domates salçası824,30,514,84,1
Domates sosu (passata)291,40,25,81,5
Domuz yağı (lard)902010000
Elma sirkesi4000,90
Erik sosu (Çin)1840,9142,10,7
Et sosu (gravy)533,82,44,40,4
Fındık yağı884010000
Hardal603,73,31,84
Hardal yağı884010000
Harissa662,72,97,35,1
Hindistan cevizi yağı892099,100
Hollandez sos2011,219,84,60,5
Humus2377,817,89,55,5
Japon soya sosu (koikuchi)767,701,60
Kanola yağı884010000
Kaz yağı900099,800
Ketçap11210,1260,3
Keten tohumu yağı8840,110000
Kırmızı şarap sirkesi220,3000
Köri ezmesi2534,721,310,66,8
Köri sosu7713,210,61,3
Krema sosu781,15,55,90,2
Light mayonez2380,422,29,20
Mango chutney2460,30,159,61
Mantar sosu943,26,36,32,3
Margarin %60 (sürülebilir)5260,659,200
Margarin (%80 yağ)7170,280,70,70
Marinara sos501,41,65,61,8
Mayonez6801750,60
Mentsuyu (erişte sosu)442,208,9–
Mısır yağı900010000
Mirin (tatlı pirinç şarabı)2410,3026,6–
Muhammara (cevizli biber ezmesi)3135,72712,53,3
Mujdei (sarımsak sosu)2221,920,19,30,6
Ördek yağı898099,800
Palm yağı884010000
Pesto rosso (kurutulmuş domatesli)2974,8278,64,2
Pesto sos41854061,8
Peynir sosu1153,19,54,21,4
Pirinç kepeği yağı884010000
Pizza sosu542,21,16,72
Ponzu (narenciyeli soya sosu)593,706,90,3
Ranch sos4301,344,55,90
Remoulade sosu (Danimarka)2950,826,113,61,2
Sade yağ (ghee)8760,399,500
Salad cream (İngiliz salata sosu)3261,526,7200,5
Salsa sosu291,50,24,71,9
Salsa verde381,10,94,51,9
Sambal oelek (acı biber ezmesi)511,70,49,81,3
Sarımsaklı sos (döner için)2891,127,69,20,1
Sebzeli domates sosu631,52,97,62,1
Sezar sos5422,257,92,80,5
Sofra sirkesi (distile)2300,10,60
Soya sosu6010,50,14,80,8
Soya yağı884010000
Susam yağı884010000
Tabasco (acı biber sosu)121,30,80,20,6
Taneli hardal1426,69,92,24,5
Tapenade (zeytin ezmesi)2231,3232,63,7
Tartar sos5171554,60,5
Tatlı ekşi sos840,60,220,11
Tatlı mango chutney1890,70,145,9–
Tatlı sebze turşusu (chutney)1110,60,126,51,2
Tavuk yağı (schmaltz)898099,800
Tereyağı-bitkisel yağ karışımı (sürülebilir)4900,4540,60
Thousand Island sos3791,135,113,80,8
Tikka masala / tandoori sosu832,61,714,31,9
Tkemali (Gürcü erik sosu)6510,314,71,4
Turşu relish (salatalık)1300,40,5341,1
Üzüm çekirdeği yağı884010000
Vinegret sos (yağ ve sirke)4950,552,84,50,3
Worcestershire sos770019,20
Yaban turpu (hazır)481,20,783,3
Yer fıstığı yağı884010000
Yeşil biber sosu (karabiberli krema)811,36,15,31,3
Yoğurtlu sos973,66,950,8
Yuzu kosho (yuzu biberli ezme)371,30,83,16,2
Zeytinyağı884010000