17 Fit

17 Fit Besin kalorileri Yemekler

Yemeklerin kalorileri

Tabloda 699 besin var: 100 g’da 6 ile 436 kcal arası. En az kalorili olanı et suyu (berrak), en çok kalorili olanı salolu çavdar ekmeği (salo: tuzlanmış domuz yağı).

Kalori tablosu

Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.

Yemeklerin kalorileri: Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.
Acara haçapurisi (yumurtalı)29711,816,424,91,2
Acılı tavuk kanat (buffalo)267172050,1
Ackee ve tuzlu balık (Jamaika yemeği)1529,312,21,3–
Adaçaylı soğanlı iç harcı (stuffing)2535,613,327,1–
Ají de gallina (Peru kremalı tavuk)20012,613,27,10,9
Ajiaco (Kolombiya tavuklu patates çorbası)795,137,60,9
Akara (börülce mücveri)2524,820,39,54,2
Alman kalın krepi (Pfannkuchen)1746,96,3220,9
Alman usulü patates salatası1082,93,215,31,9
Älplermagronen (Alp usulü peynirli patatesli makarna)1806917,81,7
Amatriciana makarna1686,67181,6
Arancini (içli kızarmış pirinç topu)2537,414,622,3–
Arrabbiata penne (acılı domatesli)1444,14,719,71,8
Arroz con gandules (güvercin bezelyeli pilav)1553,84,722,41,5
Avokadolu sushi roll931,81,516,31,4
Babagannuş1834,8154,33,9
Bacalhau à Brás (patatesli yumurtalı morina)16612,410,15,90,9
Bacon sarılı sosis38122,831,31,40
Baconlu gri bezelye (Letonya)166107,39,75,9
Bagette döner (Fransız usulü)246159,823,62
Balık burger26312,211,526,71,5
Balık çorbası (uha)302,60,53,20,8
Balık köftesi15612,39,16,20,5
Balık köri13911,39,61,82,1
Balık quenelle (balık köftesi)2458,112,723,62,1
Balıklı taco27511,615,320,52,5
Balkabağı çorbası721,14,75,41,5
Bamya köri (bhindi masala)712,94,64,67,2
Bandeja paisa (Kolombiya tabağı)2029,81016,32,1
Bangers and mash (sosis, patates püresi, sos)1435,18,511,31,4
Bánh mì (Vietnam usulü domuz etli baget)23311,19,823,61,4
Banoş (ekşi kremalı mısır lapası)1353,97,612,31
Bao (buharda ekmek)27311,27,638,61,2
Barbekü domuz kaburga25416,215,111,80,3
Barbekü soslu domuz eti22617,611,311,90,3
Beef Wellington (milföyde dana bonfile)35616,325,514,81,4
Benedict yumurta28813,822,17,90,6
Beşbarmak (haşlama etli erişte)15116,14,510,6–
Biber dolması (etli)955,54,580,7
Bibimbap765,52,471,1
Bigos (Polonya usulü lahana yahnisi)1146,97,33,82,1
Birria (Meksika baharatlı dana yahnisi)11819,14,30,70,1
Biscuits and gravy (soslu Amerikan çöreği)2246,214,716,20,8
Bitkisel köfte (mercimek, soya, sebze)1709,75,616,74,8
Bitterballen (Hollanda et kroketi)2209,814,511,91,3
BLT sandviç (bacon, marul, domates)23110,97,5281,7
Bobotie (Güney Afrika usulü kıymalı fırın)20615,711,210,71,2
Boeuf bourguignon (şaraplı dana eti)858,93,34,21,3
Boeuf stroganoff15010,19,35,50,7
Bolonez soslu makarna1255,92,617,61,6
Bombay patatesi1181,86,712,61,9
Borş (pancar çorbası)492,42,15,30,8
Bouillabaisse (Fransız balık çorbası)678,331,30,3
Brandade (morina ve patates ezmesi)1176,46,28,61,1
Brokolili dana eti16010,410,63,81,3
Bruschetta1714,37,619,81,5
Bubble and squeak (patates lahana kızartması)1261,799,31,9
Buddha bowl (kinoa, nohut, tatlı patates, yeşillik)1094,13,612,43,9
Buharda dumpling1136,94,69,91,2
Bulgogi (Kore usulü marine dana eti)15420,45,55,50,3
Bún bò Huế (acılı dana etli erişte çorbası)785,81,69,30,4
Bún chả (ızgara domuz etli pirinç eriştesi)1179,22,912,70,6
Bunny chow (ekmek içinde köri)19710,36,523,22,9
Burger2601312250,7
Burrito21911,18,521,42,5
Butter chicken (tereyağlı tavuk)20813,315,440,9
Cacio e pepe (pecorino ve karabiberli makarna)2099,67,224,41,5
Caldo verde (Portekiz lahana çorbası)681,44,45,10,9
California roll942,90,717,41
Calzone34314,817,729,91,4
Caponata (Sicilya usulü patlıcan)2080,920,25,31,9
Caprese salatası20510,517,12,30,6
Capuns (İsviçre pazı sarması)1668,110,49,70,8
Carbonade flamande (biralı dana yahnisi)15617,76,26,60,5
Carbonara makarna (kremalı, etli)1646,17,915,80,9
Carnitas (didiklenmiş domuz eti)27124,618,300
Cassoulet (fasulyeli et güveci)16110,57,910,13,9
Causa limeña (katmanlı patates)1705,811,29,81,7
Cepelinai (Litvanya etli patates köftesi)1508,36,912,11,4
Ceviche6310,50,83,10,5
Chakalaka (Güney Afrika usulü sebze sosu)992,45,39,62,7
Chawanmushi (Japon yumurta kreması)636,43,510
Cheeseburger29617,916,118,10,6
Cheesecake3215,522,525,50,5
Chicken 65 (acılı kızarmış tavuk)2582314,86,60,2
Chikuzenni (tavuklu kök sebze yemeği)854,43,55,91,8
Chilaquiles19510,610,712,82,1
Chiles rellenos (peynir dolgulu biber)2287,817,29,70,7
Chili con carne1189,84,37,33
Chole (baharatlı nohut)1525,27,512,44,7
Choripán (chorizolu sandviç)3089,916,9281,3
Chorizolu İspanyol mercimek yemeği1185,75,38,84
Choucroute garnie (sosisli lahana turşusu)1095,18,12,82,7
Ciğer mücveri22417,912,490,5
Ciorbă de burtă (işkembe çorbası, Rumen)6244,31,80,2
Ciorbă de legume (ekşili sebze çorbası)391,12,23,40,7
Ciorbă de perișoare (ekşili köfte çorbası)573,23,33,30,5
Ciulama (beyaz soslu tavuk)1681794,80,1
Clam chowder (midye çorbası)933,14,88,31
Club sandviç22215,17,522,11
Cobb salatası9311,34,31,41,2
Cocido madrileño (nohutlu et yahnisi)1299,74,59,62,9
Coleslaw (lahana salatası)1170,988,61,9
Cơm tấm (ızgara domuz etli kırık pirinç)15511,74,715,40,3
Coq au vin (şarapta tavuk)13313740,9
Corn dog2508,612261
Coronation chicken (körili mayonezli tavuk)36216,631,43,30,2
Coxinha (tavuklu kroket)296101626,51,1
Croque-madame26413,715,516,91,1
Croque-monsieur27311,312,926,82,5
Currywurst30810,626,17,60,6
Çahohbili (Gürcü tavuk yahnisi)14813,19,32,20,7
Çıtır kızarmış tavuk (baget)24119,115,15,80,2
Çiburek (kıymalı kızarmış börek)34210,41733,52,7
Çoban böreği (shepherd’s pie)1237,66,37,21,5
Dakgalbi (Kore usulü acılı tavuk)17812,28,611,31,1
Dal (Hint mercimek yemeği)1458,64,311,77,5
Dan dan erişte (Sichuan acılı)2118,31215,92,5
Dana blanquette (beyaz soslu)11315,443,10,8
Dana carpaccio27115,2230,60,4
Dana etli burrito21911,18,521,42,5
Dana etli erişte çorbası (Çin)707,20,97,81
Dana etli massaman köri18611,512,48,2–
Dana etli ramen1376,85,214,41
Dana etli sebze çorbası (caldo de res)715,93,43,20,8
Dana etli taco21210,610,615,93,2
Dana köri1137,66,65,11,4
Dana rendang20419,512,24,8–
Dana rosto (tencerede)25128,415,300
Dana rulo (Rouladen)19520,69,15,90,7
Dana şiş (sebzeli)12214,84,94,30,8
Dana teriyaki19828,98,31,90
Dana yahni1078,85,151,3
Deniz ürünlü pad thai1476,86,813,81,2
Deniz ürünlü paella14384,815,70,7
Deniz ürünlü pizza20010,36,724,60,5
Deniz ürünlü risotto1305,56,112,51,1
Doenjang jjigae (soya ezmeli güveç)443,91,63,50,9
Domates dolması (etli)1225,59,722,3
Domates salatalık salatası (ekşi kremalı)3612,13,30,8
Domates salatalık salatası (zeytinyağlı)620,95,231
Domates soslu köfte11796,55,50
Domates soslu makarna1063,71,218,11,8
Domatesli yumurta (Çin usulü)1426,111,43,60,6
Domuz etli chow mein14310,46,49,71,5
Domuz etli pilav (plov)1827,8916,60,7
Doro wat (Etiyopya usulü tavuk yahnisi)18811,314,52,51,2
Double cheeseburger29915,516,721,50,5
Dört peynirli pizza26713,110,528,22,7
Drob (kuzu sakatatlı otlu rulo)20616,611,47,70,9
Ebi fry (galeta unlu karides)23615,911,6201
Egg bhurji (Hint usulü çırpılmış yumurta)1619,112,71,80,4
Egusi çorbası (kavun çekirdekli)19711,216,61,71,4
Ekmek topu (Semmelknödel)1806,45,9241,8
Ekşi kremalı salatalık salatası (mizeria)561,144,40,4
Ekşili acılı çorba (Çin)392,61,23,90,5
Elote (Meksika usulü mısır)1834,312,514,81,9
Erişteli tavuk çorbası (ev usulü)533,81,45,50,7
Et jölesi (holodets)152197,90,50
Et suyu (berrak)60,90,20,20
Etli böbrekli İngiliz böreği2431713,113,91,2
Etli cannelloni1919,810,114,31,7
Etli congee (pirinç lapası)584,31,36,90,1
Etli karabuğday1478,37,111,92
Etli krep (nalysnyky)17312,910,17,40,3
Etli makarna salatası2117,710,619,61,2
Etli patates çorbası1093,86,47,81
Etli patates köftesi (zrazy)191711,813,21,1
Etli patates yahnisi1307,35,611,81,4
Etli pierogi (Polonya mantısı)19110,99,415,3–
Etli pupusa23211,510,420,42,6
Etli ravioli1746,94,725,12,1
Etli samosa27211,417,317,32,4
Etli spring roll (kızarmış)2426,516,4172
Etli taco salatası1797,59,313,62,9
Fabada (Asturias fasulye yahnisi)1659,58,210,43,3
Falafel33313,317,831,87,7
Fårikål (Norveç kuzu etli lahana yahnisi)936,961,61,3
Fasolada (Yunan fasulye çorbası)1013,16,26,72,3
Fasulye çorbası673,80,87,64
Fasulye ezmesi (refried beans)90529,83,7
Fasulyeli peynirli burrito1968,15,224,64,9
Fatteh (yoğurtlu nohut, çıtır pide)1897,27,720,53,2
Fattuş (çıtır pideli salata)911,667,41,2
Feijoada (Brezilya usulü fasulye ve domuz eti)18211,210,17,84
Fesenjan (cevizli nar soslu tavuk)21412,614,77,81,7
Fettuccine Alfredo1624,56,121,41
Fırın domuz eti, knedlik ve lahana turşusu18913,19,411,81,5
Fırında makarna (graten)1797,19,216,41
Fıstık ezmeli reçelli sandviç36111,416,642,42,8
Fideuà (erişteli deniz ürünlü paella)1619,76,9141
Fish and chips (balık ve patates kızartması)2248,810,9222,1
Flaki (Polonya usulü işkembe çorbası)11620,43,70,30
Flammkuchen (Alsas usulü ince pizza)3008,814,831,81,7
Fläskpannkaka (baconlu fırın krepi)1997,612,214,40,9
Francesinha (soslu Portekiz sandviçi)20513,59,214,91,2
Fransız soğan çorbası1085,54,510,71,1
Frittata (İtalyan omleti)1609,412,32,50,3
Fufu1661,5330,53,1
Ful medames (bakla yemeği)1617,16,913,35
Füme etli bezelye çorbası805,62,45,83,3
Füme sosisli kuru fasulye1847,51111,13,5
Gado-gado (fıstık soslu sebze)1356,88,18,52
Galeta unlu biftek (Amerikan usulü)30619,921,17,60,3
Galeta unlu domuz pirzolası (kotlet schabowy)31023,120,48,10,5
Galeta unlu kızarmış mantar2224,612,920,31,6
Galeta unlu kızarmış peynir (smažený sýr)40918,530,814,70,8
Gambas al ajillo (sarımsaklı karides)27013,722,93,30,2
Gazpacho260,80,63,51
General Tso tavuğu29512,916,423,10,9
Ghormeh sabzi (İran otlu et yahnisi)13410,88,13,52,1
Gözleme (ıspanaklı peynirli)2407,58,830,81,5
Graubünden arpa çorbası421,40,96,70,3
Grits (mısır lapası)711,21,811,50,7
Gulaş1451393,51,3
Gulaş çorbası674,82,46,30,4
Gyros (dürüm)18411,26,817,81
Gyudon (dana etli pirinç kâsesi)14533,324,71,3
Haçapuri300121333–
Haggis31010,721,717,40,2
Hainan usulü tavuklu pilav13211,12,514,70,3
Halászlé (Macar usulü kırmızı biberli balık çorbası)424,91,71,20,9
Halušky (koyun peynirli hamur)2359,87,529,81,5
Hambagu (Japon usulü köfte)19713,412,24,31,1
Hamburger28817,514,4200,7
Happosai (Çin usulü etli deniz ürünlü sebze sote)645,83,21,90,9
Har gow (buharda karidesli dumpling)1905,55,527,83,6
Harira (Fas usulü mercimek ve nohut çorbası)644,21,56,62,1
Hash brown (patates kızartması)1901,912,3171,6
Havuçlu dana yahnisi9713,23,13,31,1
Havuçlu elmalı salata880,74,210,72,4
Hawaii pizza (jambonlu ananaslı)1969,56,424,31,5
Hijiki yosunu (soteli, sebzeli)753,146,53,4
Hindistan cevizi sütlü tavuk köri12410,66,93,11,1
Hinkali (Gürcü mantısı)16513,16,612,9–
Hreçanyky (karabuğdaylı et köftesi)23412,316,97,41,2
Huevos rancheros (Meksika usulü yumurta)1216,76,77,21,7
Huevos rotos (patatesli jambonlu yumurta)1889,2129,81,4
Hush puppies (mısır unu topları)2966,213,337,32,9
Ispanaklı ricottalı cannelloni2217,814,314,61,5
İahnie de fasole (soğanlı kuru fasulye yahnisi)1596,27,812,94,2
İçli köfte21811,815,96,32
İki kez pişmiş domuz eti (Sichuan)2246,620,44,21,2
İmam bayıldı1151,29,84,21,6
İnari sushi (kızarmış tofu içinde pirinç)2207,88,828,41,3
İngiliz kahvaltısı (sosis, bacon, yumurta, fasulye)1608,99,49,91,9
İrlanda usulü kuzu yahnisi1178,26,451,3
İskender kebap26812,417,315,10,9
İspanyol omleti (patatesli)1655,69,911,72,7
İstiridye soslu Çin brokolisi (gai lan)701,25,62,62,2
İsveç köftesi26014,418,67,80,8
Jajangmyeon (siyah fasulye soslu erişte)1506,85,417,12,3
Jamaika usulü fasulyeli pilav (hindistan cevizli)13543,519,9–
Jambalaya16113,8880,7
Jambonlu ekmek (açık sandviç)26611,111,228,22,5
Jambonlu mantarlı pizza2059,56,725,72,3
Jambonlu peynirli krep1828,87,519,11,6
Jambonlu peynirli kroket26317,414,615,30,5
Jambonlu peynirli pizza21810,36,7282,3
Jambonlu peynirli yumurtalı karabuğday krepi20912,79,815,24,5
Jambonlu tereyağlı baget2859,911,533,73,2
Jansson’un ayartması (çaça balıklı patates graten)1663,611,112,61,3
Japchae (sebzeli cam erişte)1204,15,612,41,5
Japon usulü körili pilav1402,5422,21,2
Japon usulü kremalı tavuk yahnisi1246,285,51,2
Jerk tavuk (Jamaika usulü)2352015,52,50,2
Jollof pilavı (Batı Afrika usulü domatesli)1472,26,319,60,8
Kabak ezmesi (sebze havyarı)941,47,54,91,8
Kabsa (baharatlı tavuklu pilav)1828,59,315,41,2
Kahvaltı burritosu (yumurta, peynir, sosis)27711,115,621,81,2
Kajulu tavuk16018,474,50,9
Kalops (İsveç dana yahnisi)777,23,830,8
Kanton usulü kızarmış pilav (yumurtalı, jambonlu)1645,54,923,61,7
Karışık etli kuskus (royal)1327,74,5142,1
Karışık etli pizza27413,812,424,81,8
Karides köri1188,28,52,12,5
Karides madras (acılı köri)1157,88,32,32,4
Karides tempura1942010,36,50,9
Karidesli graten (Japon usulü)1285,56,930,9
Karidesli kızarmış erişte1044,93,412,61,6
Karidesli pilav (Japon usulü)1463,32,327,11,2
Karidesli tom yum çorbası223,10,31,90,2
Karnabaharlı patatesli bhaji1063,36,89,42,3
Kashk-e bademjan (İran patlıcan ezmesi)2892,629,44,11,7
Kaşarlı tost (tereyağlı)3431120,826,91,2
Katsu köri (şnitzelli)1936,29,819,81,1
Katsu sando (domuz şnitzel sandviç)31313,416,827,52,1
Keçi peynirli sebzeli lazanya179710,2141,4
Khao soi (Tay usulü körili erişte çorbası)1225,37,48,7–
Khichdi (pirinç mercimek lapası)1223,55,314,80,6
Kısır1142,46,310,33,4
Kıymalı kaşarlı pide25612,5832,21,7
Kıymalı lazanya1397,5514,61,6
Kıymalı makarna (donanma usulü)1909,87,519,41,3
Kızarmış balıklı sandviç23614,58,224,80,9
Kızarmış dumpling (gyoza)1928,811,112,61,5
Kızarmış ekmek üstü fasulye (beans on toast)1685,71,731,13,2
Kızarmış spring roll (egg roll)2727,614,7252
Kiev usulü tavuk (tereyağlı)28021,319,25,30,1
Kimbap (Kore usulü pirinç rulosu)1444,63,721,72,1
Kimchi jjigae (kimchi güveci)674,75,10,90,9
Kimchili kızarmış pilav1714,88,1191,1
Kinoa salatası13947,811,62,1
Kinpira gobo (soteli dulavratotu)841,44,54,23,2
Kopytka (Polonya patates hamuru)1825,22,931,61,8
Kore usulü havuç salatası1320,810,27,82,4
Kore usulü kızarmış tavuk (yangnyeom)27913,716,319,10,6
Korokke (Japon patates kroketi)2265,312,623,22
Koshari (Mısır usulü pirinç, mercimek, makarna)1414,74,417,93,2
Köfte240151790,5
Köfteli çorba522,62,24,60,9
Königsberger Klopse (kapari soslu köfte)19016,212,82,10,9
Köri laksa1085,16,86,9–
Köy usulü patates kızartması (soğanlı, baconlu)2055,314,113,22,1
Közlenmiş patlıcan salatası1041,38,14,21,7
Kremalı domates çorbası701,24,75,41
Kremalı makarna15447,715,90,9
Kremalı mantar çorbası742,14,84,51,2
Kremalı patates graten (dauphinois)1093,44,214,51,5
Krep22069290,6
Kroppkakor (domuz etli patates topları)1564,66,119,71,9
Kruçenyky (mantarlı et rulosu)25716,920,51,40,5
Krupnik (arpalı çorba)493,116,10,9
Kuliş (darılı patatesli çorba)773,22,98,70,7
Kung pao karides17313,910,74,31
Kung pao tavuk1299,875,41,5
Kuzu etli biryani1957,19,219,10,6
Kuzu etli tajin13212,86,84,50,5
Kuzu rogan josh14914,49,13,71,8
Kuzu şiş (sebzeli)1621210,34,30,8
Küba sandviçi (cubano)22815,910,715,50,8
Kürk altında ringa (pancarlı salata)19061571,2
Lagman (dana etli sebzeli erişte)1126,64,910,11,1
Lahana salatası (sirkeli)731,15,14,32,3
Lahana sarması (etli)1056,55,581,3
Lahana turşulu mantarlı pierogi1093,53,215,9–
Lahana turşusu çorbası (kapusniak)522,82,83,50,9
Lahanalı vareniki1574,73,427–
Lahmacun18910,63,527,61,8
Lancashire hotpot (kuzu etli patates güveci)1197,36,96,81,1
Lángos (ekşi kremalı peynirli)3517,120,134,11,2
Larb (Tay usulü kıymalı salata)21016,812,95,30,8
Lecsó (Macar usulü biber domates yemeği)971,48,53,61,6
Limon soslu tavuk (Çin usulü)15016,96,26,60
Lo mein1214,82,418,91,3
Lobio (Gürcü fasulye yemeği)18079,7125,9
Lobster roll (ıstakozlu sandviç)23412,212,417,71,2
Lohikeitto (Fin kremalı somon çorbası)704,24,13,90,4
Lomo saltado (Peru usulü etli patates)1458,56,711,50,9
Lor peyniri fırın tatlısı (zapekanka)1589,96,414,80,2
Lor peynirli fırın (zapikanka)1809,48,6160,3
Lor peynirli hamur topları (tembel vareniki)1799,96,918,50,4
Lor peynirli krep (nalysnyky)2077,68,824,70,9
Lor peynirli vareniki1729,23,226–
Maafe (yer fıstıklı Afrika yahnisi)17810,6134,51,4
Maklube (ters çevrilmiş tavuklu pilav)1916,611,913,50,9
Malai kofta (kremalı paneer köftesi)2326,217,612,21,2
Mansaf (yoğurt soslu kuzu ve pilav)1768,59,513,20,5
Mantar çorbası361,21,640,8
Mantar dolması28810,71524,73
Mantarlı karabuğday1252,86,613,22,4
Mantarlı krep1504,8520,71,3
Mantarlı risotto1294,23,918,51,5
Mantı (buharda, etli)16811,48,611,1–
Mapo tofu1047,86,81,90,7
Margherita pizza250119,5312,3
Marine kızarmış istavrit (nanbanzuke)1098,16,14,60,9
Marshmallowlu tatlı patates graten2102,29,328,42,9
Masala dosa (patates dolgulu)1845,54,328,62,2
Maş fasulyesi dal (mung dal)744,23,46,8–
Matar paneer (bezelyeli paneer köri)1809,413,542
Matza köfteli çorba733,129,80,9
Maultaschen (Alman içli hamur)15210,16,213,1–
Mayonezli patates salatası1681,511,114,31,5
Mayonezli tavuk salatası2196,520,61,60,6
Mayonezli ton balığı salatası19410,115,82,50,4
Meksika pilavı (arroz rojo)1492,44,324,10,5
Menchi katsu (galeta unlu kıyma köftesi)27310,718,716,31,7
Menemen1215,59,920,7
Mercimek çorbası603,80,76,53,7
Mercimek köri1113,75,78,93,4
Mici (Rumen usulü ızgara köfte)24715,715,79,50,8
Mie goreng (Endonezya usulü kızarmış erişte)1536,76,715,21,6
Milanesa (galeta unlu dana şnitzel)27220,114,813,90,8
Mimoza salatası (balıklı, yumurtalı)1928,914,75,10,9
Minestrone çorbası401,70,55,81,5
Misir wat (Etiyopya usulü baharatlı mercimek)15168,19,45,9
Miso çorbası242,20,81,70,6
Mofongo (kızarmış plantain ezmesi)3304,718,833,12,5
Mole soslu tavuk137195,62,90,3
Moo shu domuz eti15310,410,73,10,9
Moqueca (Brezilya hindistan cevizli balık yahnisi)13410,29,42,1–
Mozzarella çubukları (galeta unlu)32514,818,323,12
Musakka (Yunan usulü, beşamelli)1475,810,85,22,8
Muzlu pankek (muz ve yumurta)1505,6911,41,4
Mücedere (mercimekli pilav, kızarmış soğanlı)1605,16,916,14
Nachos (peynirli)2657,615,822,11,7
Naengmyeon (soğuk karabuğday eriştesi)634,80,89,8–
Nasi goreng (Endonezya usulü kızarmış pilav)1587,16,317,10,4
Nasi lemak (sambal soslu hindistan cevizli pilav)1755,29,5170,9
Niçoise salatası1237,38,53,70,7
Nikujaga (Japon usulü etli patates)784,31,310,31,3
Nohut dal (chana dal)1527,96,116,4–
Nohut köri (chana masala)1095,93,513,23,3
Oden (Japon usulü et suyunda güveç)565,224,20,7
Okonomiyaki (Japon lahanalı krepi)1655,29,613,31,5
Okroşka (soğuk çorba)553,52,54,50,5
Omlet15410,611,71,60
Osso buco9711,24,13,50,6
Overnight oats (gece bekletilmiş yulaf)1606,83,821,63,8
Oyakodon (tavuklu yumurtalı pirinç kâsesi)1354,72,122,81,1
Pad krapow (Tay fesleğenli tavuk)17719,88,34,40,6
Pad see ew (geniş pirinç eriştesi)1356,45,2141,1
Paella (karışık)1487,94,917,11,9
Pajeon (Kore usulü taze soğanlı krep)1955,58,921,71,5
Pakora1254,94,8133,2
Palak paneer1015,473,40,9
Paneer butter masala25010,720,950,9
Papanași (peynirli hamur tatlısı, reçelli)2637,51328,30,7
Pasta e fagioli (fasulyeli makarna çorbası)913,73,492,7
Pastitsio (Yunan usulü fırın makarna)1407,95,413,91,5
Patatas bravas (acı soslu patates)1992,314,214,22,6
Patates çorbası901,54,79,31,2
Patates kızartmalı biftek17514,35,516,61,8
Patates mücveri (deruny)1964,510,818,42,2
Patates topu (Knödel)1775233,62
Patates zrazy (et dolgulu)190710,615,41,2
Patatesli bezelyeli köri (aloo matar)922,73,712,13,1
Patatesli gnocchi1352,46,316,21
Patatesli karnabaharlı köri (aloo gobi)602,626,22,1
Patatesli kuzu yahnisi1338,18,651,6
Patatesli vareniki1484,42,8260,9
Patlıcan ezmesi (sebze havyarı)991,183,91,8
Patlıcan parmigiana155710,57,11,9
Patlıcan tempura1651,6149,71,9
Pav bhaji (baharatlı sebze ezmesi, ekmekli)1242,56,4132,1
Peçenya (patatesli domuz eti güveci)17511,410,191,1
Pekin ördeği1545,311,86,20,3
Pelmeni (Rus mantısı)2751212291,2
Pepperoni pizza28211,711,929,72,3
Peri peri tavuk24721,117,30,70,1
Pestolu makarna21678,625,41,6
Peynir dolgulu makarna kabukları (etli soslu)1588,56,515,61
Peynir fondü23116,217,22,60
Peynir soslu makarna1637,27,415,91,9
Peynirli arepa2207,59,425,90,8
Peynirli cannelloni (etli soslu)1608,87,314,30,8
Peynirli ekşi kremalı mămăligă1664,511,411,11
Peynirli makarna (mac and cheese)2238,710,521,91,2
Peynirli pizza26611,49,7312,3
Peynirli quesadilla31613,416,226,62
Peynirli ravioli1737,46,3210,7
Peynirli risotto1955,75,230,90,7
Peynirli spätzle (Käsespätzle)2349,711,322,71,1
Peynirli sufle18412,912,63,82,1
Peynirli tortellini23610,45,634,61,5
Phali (cevizli ıspanak ezmesi)1845,816,53,63,3
Philly cheesesteak (etli peynirli sandviç)22916,17,224,21,3
Pho çorbası775,83,35,20,4
Picadillo (Küba usulü kıyma)16013,69,64,81,1
Pide arası şiş kebap (salatalı)14913,64,114,11,2
Pide ekmeğinde döner23315,210,917,42,3
Pide ekmeğinde falafel2656,214,824,52,5
Pierogi ruskie (patatesli peynirli)1955,36,128,70,9
Pilavlı adobo (Filipin usulü)18117,77,98,70,2
Pilavlı gumbo898,23,45,70,9
Pilavlı mercimek köri1183,33,516,42,2
Pilavlı tavuk köri1165414,11
Pirinçli domates çorbası611,11,89,40,8
Ploughman’s lunch (ekmek, cheddar, jambon, turşu)25810,914,320,32
Poha (baharatlı pirinç gevreği)1683,47,221,31,4
Pork pie (domuz etli börek)3709,92623,42,9
Portakal soslu tavuk26214,512,721,70,8
Pot‑au‑feu (sebzeli haşlama et)7810,923,21,5
Poutine (soslu peynirli patates kızartması)2137,71218,11,9
Pozole (mısırlı çorba)433,41,23,70,9
Pölsa (arpalı sakatat kavurması)1881411,37,21
Pörkölt (Macar usulü kırmızı biberli yahni)1862110,42,21,3
Prosciutto ve mozzarellalı panino24314,28,327,21,4
Proteinli pankek (yulaf, yumurta, whey)23714,57,524,63,5
Pulled pork sandviç (barbekü soslu)243158,824,10,8
Puttanesca makarna1464,35,418,51,7
Pytt i panna (İsveç usulü kavurma)1936,513,510,61,5
Raggmunk (İsveç patates mücveri)1494,25,5201
Rajma (kırmızı fasulye körisi)1064,75,69,33,8
Ramen1277,14,613,10,9
Ratatuy531,23,152
Reuben sandviç2821019,414,22,2
Ribollita (Toskana ekmek ve fasulye çorbası)1143,94,711,73,6
Ringalı smørrebrød (Danimarka açık sandviçi)2449,611,524,11,9
Riz Casimir (meyveli körili tavuk ve pilav)1267,43,316,11
Ropa vieja (didiklenmiş dana yahnisi)15717,78,11,60,9
Rösti (patates mücveri)1822,48,322,53,3
Rulo köfte (meat loaf)19917,510,76,80,4
Rus salatası1985,516,76,51,4
Saag (baharatlı ıspanak)1113,38,84,62,3
Saag aloo (ıspanaklı patates)1102,28,271,7
Sabich (patlıcanlı yumurtalı pide)2165,711,920,62,1
Salamlı ekmek (açık sandviç)29211,713,129,91,9
Salamlı pizza24810,410,726,52
Salatalık turşulu çorba (rassolnik)452,80,95,80,9
Salatalık turşusu çorbası (Polonya usulü)2811,23,10,5
Salmorejo (soğuk domates çorbası)1623,211,111,91,5
Salolu çavdar ekmeği (salo: tuzlanmış domuz yağı)4366,529,334,33
Salpicão (Brezilya tavuk salatası)2521316,512,11,3
Šaltibarščiai (soğuk pancar çorbası)493,61,550,6
Saltimbocca (prosciutto ve adaçaylı dana)21628,811,20,10
Sambar (sebzeli mercimek çorbası)493,10,97,12,4
Samosa3105,117,531,41,8
Sancocho (Latin Amerika etli kök sebze yahnisi)724,91,88,70,7
Sarımsak çorbası (česnečka)402,11,15,20,4
Sarımsaklı mayonezli pancar salatası1602,113,37,31,8
Sarımsaklı tereyağlı karides (scampi)19215,4132,10,2
Sarmale (lahana turşusu sarması)1656,912,35,51,1
Satsivi (cevizli soslu tavuk)23614,718,62,71,6
Sauerbraten (marine edilmiş dana rosto)17424,45,55,40,2
Sazan çorbası (yuşka)363,81,22,10,3
Scotch broth (arpalı kuzu çorbası)746,83,53,70,9
Scotch egg (sosis kaplı yumurta)241121611,91,7
Sebze çorbası270,80,54,11
Sebze köri861,65,371,8
Sebze köri (hazır yemek)942,167,81,8
Sebze tempura2393,815,818,91,6
Sebze yahnisi (türlü)971,43,613,12
Sebzeli domates soslu balık (ryba po grecku)1636,510,110,91,5
Sebzeli kızarmış pilav16545,5251,1
Sebzeli pilau1123,31,520,62,2
Sebzeli pizza2148,5825,72,8
Sebzeli ravioli1565,24,920,93,7
Sebzeli risotto1202,73,818,40,3
Sebzeli sushi roll931,81,516,31,4
Sebzeli tavuk çorbası (caldo de pollo)556,21,63,20,8
Sebzeli Tay körisi1013,88,23,13,1
Sebzeli yumurta muffin13610,69,31,80,5
Sezar salata15091061,8
Shabu-shabu (Japon hot pot)8213,421,81,4
Shumai (buharda domuz etli dumpling)1919,19,215,91,7
Sichuan usulü dana eti1057,15,35,81,5
Sichuan usulü kavrulmuş taze fasulye1273,99,94,42,6
Silezya patates topları (kluski śląskie)1671,70,637,81,3
Sillsallad (ringa ve pancar salatası)944,33,510,31,4
Sirniki (lor peynirli pankek)220149200,3
Siyah fasulye soslu kaburga21614,314,55,50,3
Siyah fasulye soslu tavuk124194,22,60,6
Siyah fasulyeli pilav1825,87,118,84,9
Skagenröra (karides salatası)16112,611,61,90,1
Sloppy joe (soslu kıymalı sandviç)18511,36,418,91,1
Smoothie bowl (orman meyvesi, muz, granola)1452,84,721,33,1
Smörgåstårta (sandviç pasta)2378,715,515,11,8
Soğan halkası3524,219,837,32,6
Solyanka (etli ekşi çorba)704,54,52,50,4
Som tam (yeşil papaya salatası)682,42,2102,2
Somonlu poke bowl1727,57,816,41,7
Somonlu sushi roll1036,91,314,60,7
Sopa de fideo (Meksika şehriye çorbası)952,53,312,61,1
Sosis salatası (Wurstsalat)2247,121,11,30,4
Sosisli bezelye çorbası (Erbsensuppe)974,63,79,61,7
Sosisli domates soslu fasulye (baked beans)9864,510,23,3
Sosisli İngiliz muffini30013,517,221,11,7
Sosisli lahana patates yahnisi8264,33,72,3
Sosisli mercimek yahnisi (Eintopf)785,92,35,63,2
Sosisli sandviç (hot dog)2601015220
Soupe au pistou (fesleğenli sebze çorbası)3220,54,11,5
Souvlaki (domuz şiş)12413,95,24,30,8
Soya filizi namul703,14,52,52,7
Spagetti aglio e olio (sarımsaklı zeytinyağlı)2285,210,825,71,6
Stamppot (kara lahanalı sosisli patates püresi)1373,38,79,81,9
Stifado (Yunan usulü soğanlı dana yahnisi)17915,711,62,50,7
Sukiyaki9612,22,44,51,3
Sulu köfte190111290,6
Sundubu jjigae (yumuşak tofu güveci)604,74,30,60,5
Surimi salatası (yengeç çubuklu)1575,29,412,50,7
Susam soslu taze fasulye (goma-ae)773,73,44,92,8
Susamlı karidesli tost38212,929,815,43,6
Susamlı tavuk29314,314,326,20,7
Sushi15063251
Svíčková (kremalı sebze soslu dana eti)18218,39,15,70,6
Şakşuka (yumurtalı, Orta Doğu)1175,59,51,61,1
Şaşlık (mangal şiş)230201610,8
Şopska salatası562,83,43,41
Şurpa (kuzu etli sebze çorbası)443,42,12,30,4
Tabule1271,69,77,81,8
Taco24615,313,613,42,2
Tacos al pastor18714,3715,22,6
Takoyaki (ahtapotlu toplar)15777,115,60,8
Tamago sando (Japon yumurtalı sandviç)2669,313,4251,7
Tamagoyaki (Japon rulo omleti)14610,59,26,40
Tamale1747,4913,42,4
Tandoori tavuk21427,410,81,90,8
Tarator (soğuk yoğurtlu salatalık çorbası)742,55,83,40,3
Tartiflette (peynirli patates fırın)16168,913,50,8
Tatlı ekşi soslu domuz eti2608,913,624,51
Tatlı ekşi soslu tavuk25010,112,722,91
Tatlı patates kızartması1922,39,431,46
Tavuk balti10510,554,52
Tavuk burger24912,71123,81,2
Tavuk cordon bleu21022,69,28,70,6
Tavuk çıtır şerit (strips)27119,213,916,11,2
Tavuk dürüm (shawarma)2151011191
Tavuk korma12714,65,14,30,7
Tavuk köri1076,56,55,11,4
Tavuk köri (paket servis)14511,79,82,32,2
Tavuk nugget30715,920,4140,9
Tavuk paprikaş18813,313,72,21,1
Tavuk parmigiana17416,38,37,50,8
Tavuk salatalı sandviç24612,413,717,31
Tavuk satay (fıstık soslu)19121,710,32,82
Tavuk şiş (sebzeli)104133,74,30,8
Tavuk tikka masala15612,49,84,61,4
Tavuk vindaloo (acılı köri)19218,512,52,50,7
Tavuklu biryani1047,22,412,41,1
Tavuklu burrito20311,46,721,42,5
Tavuklu burrito bowl15512,55140,2
Tavuklu chow mein1319,95,49,71,5
Tavuklu chow mein (paket servis)1478,57,212,11,5
Tavuklu egg foo young (Çin omleti)13712,87,44,50,3
Tavuklu empanada30912,616,525,91,6
Tavuklu enchilada17810912,32,3
Tavuklu erişte çorbası533,81,45,50,7
Tavuklu fajita20611,39,816,51,5
Tavuklu kızarmış pilav1737,33,726,70,9
Tavuklu kuskus1307,53,915,61,5
Tavuklu mantarlı İngiliz böreği20213,610,413,21
Tavuklu pad thai1548,17,513,21,2
Tavuklu pilav (arroz con pollo)1754,23,231,51
Tavuklu pilav (plov)16076200,7
Tavuklu pot pie2559,213,521,92
Tavuklu quesadilla28714,41325,41,9
Tavuklu ramen12673,914,41
Tavuklu Sezar salata (sossuz)638,51,921
Tavuklu taco193118,415,93,2
Tavuklu tajin1277,53,714,43
Tavuklu taquitos26912,510,428,33,3
Tavuklu Tay yeşil körisi1198,88,71,42,6
Taze fasulye güveci (Amerikan usulü)5622,25,21,9
Taze spring roll (pirinç kâğıdında)1125,72,615,31,9
Tembel lahana sarması (sarmasız)1278,96,57,40,9
Tereyağlı beyaz ekmek (dilim)3696,718,4433
Tereyağlı çavdar ekmeği (dilim)3516,81741,23,6
Tereyağlı kırmızı havyarlı ekmek33413,817,530,92,2
Tereyağlı peynirli ekmek (açık sandviç)34513,618,230,52,1
Teriyaki tavuk16325,761,60
Toad in the hole (hamurda sosis)2851217,918,52,4
Tochitură (domuz eti, sosis, yumurta, peynir)26022,618,30,80
Tofu köftesi (tofu hambagu)1429,99,26,81,3
Tom kha gai (hindistan cevizli tavuk çorbası)874,672,4–
Ton balıklı pizza22511,97,526,61,5
Ton balıklı poke bowl1478,54,516,41,7
Ton balıklı sebzeli baget27410,311,3321,8
Ton balıklı sushi roll977,40,314,60,7
Tonjiru (domuz etli miso çorbası)261,51,50,90,5
Tostada (çıtır fasulyeli tortilla)1576,26,815,63,3
Tteokbokki1314,1418,80,8
Tteokguk (pirinç keki çorbası)994,31,216,10,2
Tuna melt (ton balıklı peynirli sıcak sandviç)29611,71723,11,7
Tunnbrödsrulle (sosisli püreli lavaş dürüm)1864,511,116,41,6
Túrós csusza (lor peynirli erişte)1789,6717,51
Ugnspannkaka (fırında İsveç krepi)1596,1815,10,9
Upma (tuzlu irmik lapası)8722,612,51,3
Urad dal (siyah mercimek)814,83,27,92,7
Uszkalı barszcz (mantarlı mantı, pancar çorbası)421,40,76,81
Vada (mercimek kızartması)26612,89,727,45,8
Vada pav (ekmek arası patates köftesi)3006,61532,73
Vejetaryen burger224135,227,33,5
Vejetaryen lazanya1306,55,312,11,7
Vejetaryen pad thai1655,89,214,51,8
Vejetaryen ramen10843,314,51,1
Vinegret (pancar salatası)761,64,67,52,1
Vişneli vareniki1584,2133–
Vitello tonnato (ton balığı soslu dana)19721,312,10,70,1
Viyana şnitzeli (dana)27122,914,112,60,9
Vongole spagetti (midyeli)1837,26,920,81,3
Waffle2907,914332,5
Wallenbergare (dana köftesi)24616,716,77,10,8
Waterzooi (Belçika kremalı tavuk yahnisi)837,24,52,80,4
Welsh rarebit (peynir soslu tost)39813,928,421,11,2
Wonton çorbası332,41,32,60,3
Wrap (dürüm sandviç)23212,89,421,81,5
Xiaolongbao (sulu dumpling)16811,77,811,6–
Yakisoba (Japon usulü kızarmış erişte)1614,57,916,62,2
Yakitori (Japon tavuk şiş)172263,39,30,6
Yaprak sarma2288,2178,23,1
Yengeç köftesi15520,27,50,50
Yengeçli kremalı kroket2555,117,121,11
Yeşil borş (kuzukulağı çorbası)402,51,43,80,7
Yılan balıklı sushi roll1166314,60,7
Yumurta dolması (deviled eggs)19811,515,91,10
Yumurta salatası (mayonezli)25710,323,110
Yumurtalı Çin çorbası (egg drop)271,20,63,90,4
Yumurtalı jambonlu İngiliz muffini22212,210,717,91,4
Yumurtalı kızarmış pilav (Çin usulü)1864,34,930,31,1
Yumurtalı patatesli köri1387,59,361,1
Yunan salatası1103,594,51,5
Zacuscă (közlenmiş sebze ezmesi)1521,213,26,51,8
Zencefilli taze soğanlı buharda balık15620,67,20,50,1
Zereshk polo (kuşüzümlü tavuklu İran pilavı)1668,27,116,71
Zongzi (yaprakta yapışkan pirinç)1745,95,525,60,5
Żurek (ekşi çavdar çorbası)924,15,65,60,6
Łazanki (lahanalı sosisli makarna)1634,58,515,51,9