17 Fit

17 Fit Besin kalorileri Meyveler

Meyvelerin kalorileri

Tabloda 145 besin var: 100 g’da 16 ile 519 kcal arası. En az kalorili olanı acerola (Barbados kirazı), en çok kalorili olanı muz cipsi.

Kalori tablosu

Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.

Meyvelerin kalorileri: Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.
Acerola (Barbados kirazı)160,20,22,7–
Ahududu521,20,75,46,5
Altın çilek (physalis)531,90,711,2–
Ananas500,50,111,71,4
Armut570,40,112,13,1
Armut kompostosu (konserve, şuruplu)570,2013,61,6
Aronya560,40,65,85,2
Asya armudu (nashi)420,50,273,6
Avokado160214,78,56,7
Ayva570,40,113,41,9
Bataklık ahududusu (cloudberry)551,51,16,86,3
Bataklık yaban mersini390,40,76,32,4
Bektaşi üzümü440,90,65,94,3
Beyaz frenk üzümü451,10,26,13,5
Beyaz greyfurt330,70,17,31,1
Böğürtlen431,40,54,35,3
Crowberry (kara funda meyvesi)440,50,74,39,5
Çakal eriği (karadiken)520,80,27,83,5
Çarkıfelek meyvesi (passion fruit)972,20,71310,4
Çerimoya751,60,714,73
Çilek320,70,37,72
Dağ çileği380,80,45,92
Demirhindi (tamarind)2392,80,657,45,1
Dondurulmuş ahududu561,10,88,34,3
Dondurulmuş böğürtlen641,20,410,75
Dondurulmuş çilek350,40,172,1
Dondurulmuş karışık orman meyvesi501,10,37,93,5
Dondurulmuş vişne460,90,49,41,6
Dondurulmuş yaban mersini510,40,69,52,7
Durian1471,55,323,33,8
Dut431,40,48,11,7
Ejder meyvesi (pitaya)680,70,214,41,8
Elma520,30,213,82,4
Elma (kabuksuz)480,30,111,51,3
Elma püresi1020,20,224,41,5
Erik460,70,3101,4
Erik kompostosu (konserve)580,5014,30,9
Feijoa610,70,48,86,4
Fırında elma530,30,411,22,4
Frenk inciri410,70,563,6
Fuji elma630,20,213,12,1
Gala elma570,30,111,42,3
Golden elma570,30,111,22,4
Granny Smith elma (yeşil)580,40,210,82,8
Guanabana (soursop)6610,313,53,3
Guava682,50,98,95,4
Hanımeli meyvesi (haskap)550,70,610,72,1
Hass avokado167215,41,86,8
Haşlanmış kuru erik10710,2253,1
Haşlanmış kuru kayısı851,20,219,62,6
Hurma (Medjool)2771,80,168,36,7
Hünnap (taze)791,20,220,2–
İncir kompostosu (konserve, şuruplu)690,40,116,11,8
Jackfruit (nangka)951,70,621,81,5
Kamkat711,90,99,46,5
Karpuz300,60,17,20,4
Kavun (bal kavunu)360,50,18,30,8
Kavun (kantalup)340,80,27,30,9
Kayısı481,40,49,12
Kayısı kompostosu (konserve, şuruplu)830,50,119,91,6
Kendi suyunda şeftali (konserve)440,6010,31,3
Kırmızı frenk üzümü561,40,29,54,3
Kırmızı yaban mersini (lingonberry)560,50,78,92,6
Kış kavunu (casaba)281,10,15,70,9
Kızarmış olgun plantain muzu (maduros)2671,59,243,72,3
Kiraz631,10,213,92,1
Kiraz kompostosu (konserve, şuruplu)670,60,115,81,5
Kivano (boynuzlu kavun)441,81,37,6–
Kivi611,10,511,73
Klemantin470,80,110,31,7
Kokulu üzüm (Isabella tipi)670,60,316,30,9
Konferans armudu670,40,1133,1
Konserve ananas600,50,114,31,3
Kuru ananas3471,20,781,72,4
Kuru armut2621,90,662,27,5
Kuru elma2430,90,357,28,7
Kuru erik2402,20,456,87,1
Kuru goji34914,30,464,113
Kuru hünnap2814,70,566,56
Kuru incir2493,30,954,19,8
Kuru kayısı2413,40,555,37,3
Kuru mango3192,51,276,22,4
Kuru muz3463,91,878,49,9
Kuru şeftali2393,60,853,18,2
Kuru Trabzon hurması2741,40,658,914,5
Kuru turna yemişi (şekerli cranberry)3080,21,177,55,3
Kuru üzüm2993,30,374,84,5
Kuru vişne3331,30,7782,5
Kuru yaban mersini3172,52,572,57,5
Kuşburnu540,70,16,18,3
Kuşüzümü2903,40,272,64,4
Liçi660,80,415,21,3
Lime (misket limonu)300,70,27,72,8
Limon291,10,36,52,8
Longan601,30,1141,1
Mandalina530,80,311,51,8
Mandalina konservesi370,608,90,7
Mango600,80,413,41,6
Mangostan730,60,515,6–
Meyve kokteyli (konserve)570,40,113,91
Meyve püresi (kompot)1020,30,123,92
Mirabel eriği770,60,3182,2
Muşmula450,50,29,22,1
Muz891,10,322,82,6
Muz cipsi5192,333,650,77,7
Mürver730,70,511,47
Nar831,71,214,74
Nektarin441,10,38,81,7
Papaya430,50,39,11,7
Pembe greyfurt420,80,19,11,6
Pişmiş plantain muzu1411,32,929,31,6
Plantain (pişirmelik muz)1221,30,330,21,7
Pomelo380,808,61
Portakal470,90,111,82,4
Rambutan840,70,2200,9
Ringlo erik710,90,316,41,7
Sapodilla830,41,114,75,3
Sarı kivi6310,314,41,4
Sarı kuru üzüm (sultani)3013,30,276,73,3
Satsuma mandalina500,80,39,61,1
Siyah frenk üzümü631,40,415,43,5
Starking elma (Red Delicious)590,30,211,82,3
Şeftali390,90,381,5
Şeftali kompostosu (konserve)720,50,217,21,2
Şekersiz elma püresi420,20,110,21,1
Şuruplu ananas (konserve)520,40,112,70,8
Tamarillo (ağaç domatesi)2820,34,5–
Taze hindistan cevizi3543,333,56,29
Taze incir740,80,316,32,9
Trabzon hurması700,60,2153,6
Turna yemişi (cranberry)460,50,18,43,6
Umeboshi (tuzlu Japon eriği)290,90,70,93,3
Üvez751,11,24,36,5
Üzüm690,70,217,20,9
Vişne5010,310,61,6
Vişne kompostosu (konserve, şuruplu)910,70,122,21,1
Washington portakalı (navel)490,90,110,32,2
Williams armudu630,40,211,93,1
Yaban elması760,40,319,9–
Yaban mersini570,70,314,52,4
Yaban mersini (orman)650,81,110,23,3
Yalancı iğde (sea buckthorn)571,53,22,23,6
Yeni dünya (malta eriği)470,40,210,41,7
Yeşil elma580,40,213,62,8
Yıldız meyvesi (karambola)3110,33,92,8