17 Fit

17 Fit Besin kalorileri Süt ürünleri ve yumurta

Süt ürünleri ve yumurtanın kalorileri

Tabloda 170 besin var: 100 g’da 25 ile 753 kcal arası. En az kalorili olanı peyniraltı suyu (sıvı), en çok kalorili olanı tuzsuz tereyağı %82.

Kalori tablosu

Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.

Süt ürünleri ve yumurtanın kalorileri: Değerler 100 g içindir. Sıralamak için bir sütunun başlığına dokun.
Appenzeller peyniri38324,331,700
Aromalı şekerli yoğurt893,42,612,20,2
Asiago peyniri35632,125,600
Baconlu omlet26712,523,51,50
Badem yoğurdu (bitkisel)601,344,8–
Ballı cevizli Yunan yoğurdu2019,113,512,31
Beaufort peyniri41026,53400
Bel Paese peyniri37625,430,200
Bergkäse (Alp peyniri)39528,930,800
Beyaz peynir (salamura, brynza)27016,421,71,40
Bıldırcın yumurtası15813,111,10,40
Brie peyniri33420,827,70,50
Brunost (Norveç karamel peyniri)4669,729,542,60
Burrata27317,421,42,70
Butterkäse (tereyağlı peynir)31023,623,50,10
Camembert peyniri30019,824,30,50
Cantal peyniri38326,630,500
Cheddar peyniri41024,333,82,10
Cheshire peyniri38723,430,64,80
Chihuahua peyniri (Oaxaca tipi)37421,629,75,60
Clotted cream (kaymak kıvamında krema)5861,663,52,20
Colby peyniri39423,832,12,60
Comté peyniri41827,234,600
Cotija peyniri366203040
Cottage peyniri %17212,412,70
Cottage peyniri %28110,42,34,80
Cottage peyniri %51211751,80
Çırpılmış krema2573,222,212,50
Çırpılmış yumurta14510111,60
Çocuk meyveli taze peynir (petit-suisse)14645,220,90,2
Danablu (Danimarka küflü peyniri)34820,129,500
Danbo peyniri32223,225,100
Dilimli eritme peynir (tost için)24614,118,55,30
Double Gloucester peyniri41324,4350,10
Edam peyniri3572528,61,40
Ekşi krema %10 (smetana)1193,1104,10
Ekşi krema %151622,61530
Ekşi krema %20 (smetana)2062,82030
Ekşi krema %40 (ev yapımı tipi)3972,14220
Emmental peyniri37327,928,800
Eritme peynir29717,8234,80
Esrom peyniri32823,725,700
Feta peyniri26514,221,53,90
Filmjölk (İsveç ekşi sütü)573,32,84,60
Fontina38925,631,11,60
Gorgonzola3121926,400
Grana Padano39634,129,200
Gruyère peyniri41329,832,30,40
Harzer peyniri (ekşi sütlü)128300,500
Haşlanmış yumurta15512,610,61,10
Havarti peyniri3422426,80,10
Hellim peyniri31323,923,51,60
Hindistan cevizi yoğurdu (bitkisel)920,77,650,3
İsviçre peyniri (Emmental tipi)39327311,40
Jarlsberg peyniri35226,726,900
Kajulu vegan peynir44214,535,315,22,6
Karışık omlet (sebze, peynir, et)1849,813,55,11
Kaşkaval (sarı peynir)35125,626,62,10
Kaz yumurtası18513,913,31,40
Keçi sütü yoğurdu734,25,21,10
Kefir %1403140
Kefir %2,5553,22,54,20
Kefir %3,2623,23,54,50
Kesilmiş süt (ev yoğurdu kıvamında)673,33,54,80
Koyu krema %30 (crème fraîche)304330,72,80
Koyun sütlü feta27414,822,82,50
Koyun sütü1035,774,50
Koyun sütü yoğurdu685,734,60,1
Krem peynir3506,234,45,50
Krema %101313,111,54,30
Krema %20195319,13,70
Krema %33–⁠36 (çırpma)3402,836,12,80
Küflü peynir (rokfor tipi)35321,428,72,30
Labne (zeytinyağlı süzme yoğurt)1588,112,53,60
Laktozsuz süt %1,5443,51,34,70
Light krem peynir17312,2123,30
Light sürülebilir tereyağı3680,338,93,70,5
Limburger peyniri32720,127,30,50
Maasdam peyniri35925,528,400
Manda mozzarellası26014,522,30,20
Mantarlı omlet1258,19,22,30,5
Mascarpone3854,43940
Meyve katmanlı yoğurt10833,915,20,4
Meyveli yoğurt1054,91,418,60
Mimolette peyniri30824,923,400
Mini mumlu peynir30321,723,700
Monterey Jack37324,530,30,70
Morbier peyniri35522,829,200
Mozzarella25619,519,50,70
Münster peyniri36823,4301,10
Obatzda (Bavyera peynir ezmesi)33411,231,71,90,9
Oscypek (füme koyun peyniri)38423,932,300
Otlu omlet1479,511,220,6
Ördek yumurtası18512,813,81,40
Paneer (Hint peyniri)3282624,50,90
Parmesan39235,825,83,20
Pecorino Romano38731,826,93,60
Peyniraltı suyu (sıvı)250,80,24,70
Peynirli omlet25517,719,32,60
Pişmiş yumurta akı4710,30,21,10
Pizza mozzarellası (az nemli)29523,819,85,60
Poşe yumurta13812,59,50,70
Probiyotik yoğurt içeceği762,81,512,70
Proteinli meyveli yoğurt987,52,311,50
Provoleta (ızgara provolone)36524,528,42,60,8
Provolone peyniri35125,626,62,10
Quark (lor tipi taze peynir)887,14,35,70
Queso fresco (taze Meksika peyniri)29818,923,430
Raclette peyniri34223,427,500
Rafadan yumurta14212,29,81,10
Raita (salatalıklı yoğurt)574,42,45,50,4
Reblochon peyniri32620,427,400
Red Leicester peyniri4032533,60,10
Rendelenmiş parmesan42028,427,813,90
Ricotta1507,510,27,30
Rokfor38419,533,900
Romadur peyniri27523,120,100
Ryazhenka (fırınlanmış süt yoğurdu)563,43,220
Sade yoğurt (az yağlı)635,31,670
Sade yoğurt (tam yağlı)613,53,34,70
Sahanda yumurta19613,6150,80
Saint-Nectaire peyniri34422,528,400
Sarımsaklı otlu krem peynir3667,735,34,20
Sbrinz (ekstra sert peynir)4112833,200
Sert keçi peyniri45230,535,62,20
Sert peynir (Gouda)35625272,20
Skyr (sade)49803,90
Soya yoğurdu943,51,815,80,2
Stilton (küflü peynir)41023,7350,10
Suluguni (Gürcü salamura peyniri)31821,624,62,50
Süt %1433,31,14,80
Süt %1,5443,21,44,20
Süt %2,5522,82,54,70
Süt %3,2613,13,34,80
Şekerli içilebilir yoğurt7431,411,60
Şekersiz yoğunlaştırılmış süt1346,87,6100
Tahıllı yoğurt913,63,411,31
Tam yağlı süt tozu49626,326,738,40
Tam yağlı Yunan yoğurdu979540
Taneli cottage peyniri %49811,14,33,40
Tavuk yumurtası14312,69,50,70
Telemea (Rumen beyaz peyniri)26514,221,53,90
Tereyağı7170,9810,10
Tête de Moine peyniri41624,235,500
Tilsit peyniri34024,4261,90
Tomme peyniri35021,629,400
Trappista peyniri34525,126,800
Tuzsuz tereyağı %827530,782,90,90
Üçgen eritme peynir24210,719,36,40
Vacherin Fribourgeois peyniri36823,530,400
Vegan peynir (hindistan cevizi yağlı)2720,320,121,22,3
Wensleydale peyniri38123,731,80,10
Whey protein40080680
Yağsız cottage peyniri7210,30,36,70
Yağsız sahanda yumurta14713,89,710
Yağsız süt353,40,24,90
Yağsız süt tozu36135,30,7540
Yağsız taze peynir (fromage blanc)364,504,40
Yağsız Yunan yoğurdu5910,20,43,60
Yarı sert koyun peyniri (Manchego tipi)38423,932,300
Yarım yağlı mozzarella25424,315,92,80
Yarım yağlı ricotta13811,47,95,10
Yayık altı (buttermilk)403,31,14,80
Ymer (Danimarka ekşi sütü)7263,53,40
Yoğurt parfe (granola ve meyveli)1045,32,214,81,3
Yumurta akı5210,90,20,70
Yumurta sarısı32215,926,53,60
Yumuşak keçi peyniri26418,521,100
Yunan tipi yoğurt (tam yağlı)1133,39,24,20,1
Yunan yoğurdu %2739,923,90