17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Snacks, krydder og annet

Kalorier i snacks, krydder og annet

77 matvarer i tabellen: fra 0 til 532 kcal per 100 g. Lettest er jodert salt; mest energirik er potetgull.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i snacks, krydder og annet: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Agar-agar270,506,30,5
Alfredosaus1502,1151,80
Bakepulver14220,233,21,9
Basilikum, tørket244234,110,137,7
Buljongterning, kylling23311,311,520,80,6
Buljongterning, okse24010,213,319,70,7
Bønneurt (sar), tørket2646,75,92345,7
Fennikelfrø32615,714,912,539,8
Fiskesaus355,103,60
Garam masala (krydderblanding)37915,615,145,2–
Gelatinpulver33585,60,100
Gjærekstrakt (Marmite, Vegemite)18040,70,43,30
Gjær, fersk1058,41,9108,1
Guacamole1551,914,21,96,5
Gurkemeie, malt3129,73,344,422,7
Hjemmelaget hummus1774,98,616,14
Hoisinsaus2203,33,441,32,8
Hummus med smak2417,217,19,35,3
Hvitløkspulver34416,70,862,89,4
Hvit pepper, malt31011,42,148,326,2
Ingefær, malt33594,258,314,1
Jodert salt00000
Kajennepepper3761217,329,427,2
Kanel, malt24741,227,553,1
Kardemomme, malt32110,86,740,528
Karripulver30114,5142,653,2
Karve33419,814,611,938
Kokosmelk197221,32,80,1
Korianderfrø34612,417,81341,9
Krydret nori (tangsnacks)301403,513,525,2
Laurbærblad3537,68,448,626,3
Merian, tørket27612,7720,340,3
Misopasta19812,86205,4
Muskatnøtt5075,336,328,520,8
Müslibar47110,119,859,15,3
Mykoprotein (Quorn-type)9213,42,31,66
Nellik33561331,633,9
Næringsgjær (gjærflak)33440,44,521,822,5
Oregano, tørket26594,326,442,5
Paprikapulver28214,112,919,134,9
Persille, tørket291295,316,829,7
Pico de gallo (frisk tomatsalsa)170,70,12,61,1
Popkorn, luftpoppet38712,94,563,314,5
Popkorn, saltet4851123,852,68,1
Potetgull5326,43450,73,1
Proteinbar (30 % protein)41230,315,231,17,3
Provencekrydder (herbes de Provence)28311,57,22340,1
Riskaker med peanøttsmør4811424,852,13,8
Rosmarin, tørket3284,915,221,542,6
Røkt tofu16414,99,52,90,3
Safran35211,45,861,53,9
Salt00000
Saltkringler384102,9773,4
Seitan (hvetegluten)13420,62,56,70,9
Silketofu544,62,91,50,6
Sitronsaft220,30,26,60,3
Sort pepper, malt25110,43,338,625,3
Soyakjøtt (TVP), bløtlagt15018,62,975,6
Soyakjøtt (TVP), tørt36651,13,315,417,5
Spirulina, tørket29057,57,720,33,6
Spisskummen42717,822,333,710,5
Sriracha931,90,9172,2
Stekt tofu27018,820,253,9
Tempeh (fermentert soya)19220,310,87,66,2
Teriyakisaus895,9015,50,1
Timian, tørket2859,17,426,937
Tofu, fast14417,38,70,52,3
Tranebærsaus1590,90,139,31,1
Tzatziki915,263,90,2
Tørrgjær30744,56,417,923,3
Vaniljeekstrakt2400,102,40
Veganske nuggets25015,510,919,75,4
Veganske pølser (tofu eller soya)22913,416,35,71,5
Vegansk burger (soya- eller erteprotein)1971811,14,14,3
Vegansk kjøttdeig (soya- eller erteprotein)16714,88,456,2
Wasabi2922,210,9406,1
Østerssaus511,40,310,60,3