17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Grønnsaker og sopp

Kalorier i grønnsaker og sopp

263 matvarer i tabellen: fra 5 til 312 kcal per 100 g. Lettest er konnyaku (konjakrot); mest energirik er pommes frites.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i grønnsaker og sopp: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Agurk150,70,13,60,5
Alfalfaspirer2940,70,32,8
Artisjokk473,30,15,15,4
Artisjokk, kokt532,90,36,35,7
Asparges202,20,11,82,1
Asparges, hermetisk192,10,70,91,6
Asparges, kokt222,40,22,12
Asparges, stekt i olje452,32,91,82,2
Aubergine2510,22,93
Aubergine, ovnsbakt341,30,13,81,9
Aubergine, stekt i olje5112,933,1
Aubergine, syltet490,90,77,32,5
Bakt potet932,50,118,92,2
Bambusskudd191,70,41,81,4
Bananpepper271,70,51,93,4
Basilikum233,10,61,11,6
Bittermelon1710,20,92,8
Bladsalat151,40,22,91,3
Bladsennep272,90,41,53,2
Blomkål251,90,332
Blomkålris681,85,32,81,9
Blomkål, dampet302,60,33,41,8
Blomkål, kokt231,80,51,82,3
Blomkål, stekt i olje491,92,932
Bondebønner725,60,67,54,2
Borrerot (gobo)581,80,115,7
Brennesle436,20,20,86,6
Broccoli rabe (cime di rapa)223,20,50,12,7
Brokkoli342,80,472,6
Brokkoli, dampet384,10,72,52,2
Brokkoli, kokt352,40,43,93,3
Brokkoli, stekt i olje632,633,92,4
Brun sjampinjong222,50,13,70,6
Brødfrukt, kokt1191,60,426,4–
Brønnkarse112,30,10,80,5
Butternutgresskar4510,19,72
Bønnespirer (mung)3030,24,11,8
Chayote190,80,12,81,7
Cherrytomater180,90,23,91,2
Chili, syltet220,80,422,6
Collard greens (bladkål)3230,61,44
Cornichons (små sylteagurker)191,10,30,81,5
Curly fries (frosne)1652,67,3212,5
Daikonreddik180,60,12,51,6
Dill433,51,14,92,1
Edamame (soyabønner)12111,95,23,75,2
Endivie171,30,20,33,1
Enokisopp372,70,35,12,7
Erter og gulrøtter, hermetiske382,20,36,52
Estragon, fersk443,804,16,2
Fennikel311,20,24,23,1
Gresskar2610,160,5
Gresskarpuré341,10,35,22,9
Gresskar, kokt200,70,13,81,1
Gresskar, ovnsbakt300,30,15,72
Gressløk303,30,71,92,5
Grønne bønner311,80,24,32,7
Grønne bønner, hermetiske211,10,42,31,9
Grønne bønner, kokte351,90,34,73,2
Grønne bønner, stekte i olje6422,94,53
Grønne erter815,40,48,85,7
Grønne erter, hermetiske5830,57,33,3
Grønne erter, kokte845,40,210,15,5
Grønne erter, stekte i olje1065,53,18,95,7
Grønne oliven145115,30,53,3
Grønne tomater231,20,241,1
Grønnkål352,91,50,34,1
Grønnkål, kokt362,91,21,34
Grønnsaksblanding, frossen723,30,59,54
Grønn bladsalat151,40,11,61,3
Grønn chili4020,281,5
Grønn paprika200,90,22,91,7
Gulrot410,90,29,62,8
Gulrotpuré320,90,15,13,1
Gulrot, dampet420,60,37,33,7
Gulrot, kokt350,80,25,23
Gulrot, stekt i olje72137,33,1
Gul paprika2710,25,40,9
Gul tomat1510,32,30,7
Hakkede tomater (hermetiske)321,60,35,41,9
Havrerot823,30,215,33,3
Hermetiske tomater2010,141,9
Hodesalat131,40,21,11,1
Honningsopp373,20,72,95,5
Hvitkål251,30,15,82,5
Hvitkål, braisert471,32,642
Hvitkål, kokt231,30,13,61,9
Hvitløk1496,40,5312,1
Ingefær801,80,815,82
Isbergsalat140,90,11,81,2
Jalapeño290,90,43,72,8
Jicama (yambønne)380,70,13,94,9
Jordskokk732015,81,6
Judasøre (mu‑err), bløtlagt140,60,20,25,2
Judasøre (mu‑err), tørket2167,92,12,657,4
Kabocha-gresskar, kokt801,60,316,24,1
Kantarell321,50,53,13,8
Kantarell, kokt352,60,92,14,3
Kantarell, stekt932,47,61,93,9
Kapers232,40,91,73,2
Kassava (maniok)1601,40,336,31,8
Kidneybønner, hermetiske12481,1165,5
Kimchi151,10,50,81,6
Kinakål161,20,221,2
Kjørvel403,70,63,62,5
Komatsuna (japansk sennepsspinat), kokt141,60,10,32,4
Kongeøsterssopp312,80,42,93,4
Konnyaku (konjakrot)50,100,12,2
Koriander, fersk232,10,50,92,8
Kålrabi271,70,12,63,6
Kålrabi, kokt291,80,15,61,1
Kålrot371,10,26,32,3
Linsespirer294,70,40,32,8
Lollo rosso131,30,21,40,9
Lotusrot, kokt661,30,112,72,3
Løk401,10,19,31,7
Løk, kokt441,40,28,81,4
Løk, stekt i olje1230,910,86,21,7
Løvetannblader452,70,75,73,5
Mais, hermetisk792,40,517,42
Mais, kokt963,41,518,62,4
Mais, rå863,31,416,72
Maitakesopp311,90,24,32,7
Mangold191,80,22,11,6
Markjordsopp252,30,42,51,7
Matkarse314,20,70,23,5
Matriske362,80,72,95,5
Meldestokk434,20,83,34
Morkel313,10,62,32,8
Mushy peas (ertemos)815,80,712,83,1
Mynte, fersk443,30,71,66,8
Nameko211,80,22,43,4
Nepe280,90,14,61,8
Nori (tang)355,80,34,80,3
Okra331,90,24,33,2
Ovnsstekte poteter1261,94,319,11,4
Pak choi131,50,21,21
Pak choi, baby90,60,10,41,2
Palmehjerter282,50,62,22,4
Paprika2710,362,1
Paprika, ovnsbakt360,90,16,52
Pastinakk751,20,313,14,9
Pastinakk, kokt711,30,313,43,6
Pastinakk, ovnsbakt1582,44,526,65,1
Patissonsquash181,20,22,61,2
Pepperrot, fersk887,50,7137,5
Persille3630,833,3
Persillerot762,90,513,82,1
Pimientos de Padrón, stekte1060,810,22,61,5
Pommes frites3123,415411,8
Pommes frites, ovnsbakte1893,24,932,13,5
Pommes frites, tykke (britisk)2143,58,430,23,2
Portobello222,10,32,61,3
Portobello, grillet293,30,62,22,2
Portulakk2020,43,41,6
Potet7720,1172,1
Potetbåter (frosne)1011,93,115,12,4
Potetkroketter (frosne)1482,55,720,42,8
Potetmos10624,2151,5
Potet, kokt861,70,1201,8
Potet, kokt med skall871,90,118,31,8
Purre611,50,312,31,8
Purre, kokt310,80,26,61
Rabarbra210,90,22,71,8
Radicchio231,40,33,60,9
Ramsløk261,90,22,92,2
Reddik160,70,11,81,6
Reddikspirer433,82,53,6–
Riske, saltet231,60,52,31,5
Romanesco352,40,35,32,9
Romanosalat171,20,31,22,1
Rosa tomat201,10,23,81,2
Rosenkål433,40,35,23,8
Rosenkål, kokt362,50,54,52,6
Rosenkål, stekt i olje673,435,23,8
Rosmarin, fersk1313,35,96,614,1
Ruccola252,60,721,6
Rødbetblader222,20,10,63,7
Rødbete, hermetisk310,90,15,41,8
Rødbete, kokt441,70,282
Rødbete, rå431,60,26,82,8
Rødbete, syltet650,80,115,50,8
Rødkål311,40,25,32,1
Rødkål, braisert351,20,15,73
Rødkål, kokt291,50,14,32,6
Rødløk361,30,45,62,5
Rødskrubb / brunskrubb282,10,623,3
Rød chili401,90,47,31,5
Rød paprika2610,33,92,1
Salatmiks (babyleaf)2020,41,91,4
Saltagurk120,50,22,31,2
Salvie, fersk3740,317
Sandmorkel, kokt282,40,90,74,2
Sauerkraut190,90,11,42,9
Savoykål2720,133,1
Sellerirot421,50,37,41,8
Sellerirot, kokt2710,24,71,2
Serranochili321,70,433,7
Shiitake342,20,54,32,5
Shiitake, tørket2969,6163,911,5
Shimeji262,70,51,33
Shiratakinudler70,200,12,9
Shiso (perilla), blader323,90,117,3
Sikori (julesalat)170,90,10,93,1
Sitrongress991,80,525,3–
Sjalottløk722,50,113,63,2
Sjampinjong223,10,33,31
Sjampinjong, hermetisk251,90,32,72,4
Sjampinjong, kokt282,20,53,12,2
Sjampinjong, stekt1002,59,60,41,8
Smørsopp191,10,50,83,2
Soltørkede tomater2135,114,117,55,8
Soppblanding, tørket25726,82,216,538,9
Sopp, stekt i olje703,542,92,1
Sopp, syltet462,40,36,91,4
Sorte oliven1160,810,94,41,6
Sort reddik290,90,15,51,2
Sort trøffel738,30,50,616,5
Soyabønnespirer406,310,32,4
Spagettigresskar310,60,65,41,5
Spinat232,90,43,62,2
Spinat, kokt2330,31,42,4
Spinat, stekt i olje593,33,71,21,8
Spisskål311,20,24,53
Squash171,20,33,11
Squashnudler (zoodles)601,15,320,9
Squash, kokt151,10,41,71
Squash, ovnsbakt231,50,13,11,7
Squash, stekt i olje471,33,32,91,1
Stangselleri140,70,21,41,6
Steinsopp323,10,431,9
Steinsopp, kokt474,80,33,64,6
Steinsopp, tørket27031,52,319,135,1
Stekte poteter1702,88221,6
Stekte poteter i terninger1372,55,717,32,6
Stuet spinat902,46,14,91,2
Sukkererter422,80,252,6
Sylteagurk (søtsur)330,905,50,9
Sylteløk140,60,22,51,8
Syre (engsyre)2220,70,32,9
Søtpotet861,60,1203
Søtpotet, ovnsbakt9020,117,43,3
Søt løk320,80,16,70,9
Takuan (syltet daikon)430,60,38,52,3
Tare (kombu)431,70,68,31,3
Taro1121,50,222,44,1
Timian, fersk1015,61,710,414
Tomat180,90,23,91,2
Tomatillo32113,91,9
Tomat, ovnsbakt2510,43,51,9
Tomat, syltet400,80,16,71,2
Tostones (friterte grønne kokebananer)3091,511,845,73,5
Traktkantarell242,20,80,43,2
Vannkastanjer971,40,120,93
Villsopp, blandet222,40,21,91,7
Villsopp, kokt202,20,50,71,6
Vinblader935,62,16,311
Voksbønner, gule311,80,13,73,4
Vårløk321,80,24,72,6
Vårsalat (feldsalat)2120,43,62,3
Wakame (tang)4530,68,60,5
Yams1181,50,223,84,1
Østerssopp333,30,43,82,3