17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Søtsaker og desserter

Kalorier i søtsaker og desserter

269 matvarer i tabellen: fra 60 til 598 kcal per 100 g. Lettest er gelé (dessert); mest energirik er mørk sjokolade 70 %.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i søtsaker og desserter: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Agavesirup3100,10,576,20,2
Alfajor (kjeks med karamellkrem)4256,516,362,11,2
Amaretti (mandelkjeks)4648,81376,72,6
Anman (dampet bolle med bønnepasta)2796,2648,83,3
Appelsinmarmelade2460,30,459,31,5
Appelsinsorbet1441,1229,11,3
Appelsinsukat3330,20,282,71,1
Aprikossyltetøy2470,30,359,71,1
Bakewell tart (mandelterte med syltetøy)4113,116,861,91,1
Baklava4406,629,3352,5
Bananbrød3314,412,450,61,4
Barfi (indisk melkekonfekt)2845,411,4400,4
Basbousa (semulekake i sirup)3636,213,852,72
Basler Läckerli (honningkjeks)4127,57,9752,8
Berlinerbolle (med syltetøy)3786,418,745,60,9
Bienenstich (tysk mandelkake med krem)3566,317,5431,8
Biscotti3737,68,465,61,4
Blinis (små pannekaker)260611,233,72,4
Bløtkake med jordbær2603,315,526,71,3
Blåbærmuffins3754,516,151,91,1
Blåbærsyltetøy2460,30,458,92,1
Brigadeiro (brasiliansk sjokoladetrøffel)3648,315,9493
Bringebærsyltetøy2480,50,2610,9
Brownie4054,816,361,82,1
Brunsli (sjokolade-mandelkjeks)51514,929,843,36,7
Brunt sukker3800,1098,10
Candy corn (halloweengodteri)34200,189,90
Cannoli (sicilianske kremruller)3076,21536,71,2
Castella (japansk sukkerbrød)3137,1561,80,5
Chiapudding1182,85,410,25,6
Christmas pudding (britisk julepudding)28536,953,24
Chrust / faworki (fattigmann)4516,52548,91,2
Churchkhela (valnøtter i druegelé)4428,223,153,44,5
Churros419622,246,32,6
Cookies med sjokoladebiter4815,422,664,32,5
Cozonac (søtt brød med valnøttfyll)3807,517,947,42,7
Crème brûlée2724,520,816,60,6
Crème caramel1324,53,620,60
Cupcake3522,814,852,61
Custard tart (vaniljeterte)2636,714,326,71,1
Daifuku (mochi med rød bønnepasta)2234,70,648,62,7
Danske smørkjeks5165,427,161,72
Digestivekjeks4636,221,360,43,8
Digestivekjeks med sjokolade4886,325,757,22,1
Dobbeltkjeks med sjokoladekrem4606,71867,93,8
Donut med glasur4265,222,949,31,5
Donut med sjokoladefyll4207,322,545,92,6
Dorayaki (pannekaker med bønnepasta)2926,63,259,91,9
Drops39400,2980
Dulce de leche (karamellisert kondensert melk)3076,55,5580,6
Eccles cake (butterdeig med korinter)3654,418,345,83,6
Éclair2644,821,512,50,4
Eggterte (Hongkong-stil)3076,414,736,91,1
Energikuler (dadler, mandler, havre)3889,317,84710
Engadiner Nusstorte (nøttekake)481727,749,92
Eplepai2371,91132,41,6
Eplesmuldrepai2292,29,533,81,7
Eplestrudel281214,136,40,8
Epleterte2202,58,832,73,3
Fastelavnsbolle (semla)3236,914,940,12,6
Fingerkjeks (savoiardi)38583,879,91,4
Flapjack (havrebar)4345,122,851,95,2
Florentinere5149,328,750,77,6
Flødeboller (krembolle)4054,21563,10,4
Fløtekaramell (iriska)500215,975,10,6
Formkake4385,925,6461,1
Frozen yoghurt12733,621,60
Frukterte2983,710,646,92,6
Fruktgeléer3361,71,876,63,9
Fruktkake (engelsk)3604,212,655,22,1
Fruktose368001000
Gajar halwa (gulrothalva)3544,816,641,94,7
Gelato, sjokolade2514,71718,90,9
Gelato, vanilje2493,516,222,30
Gelé (dessert)601,2014,20
Germknödel (gjærbolle med plommesyltetøy)324611,547,61,9
Glasert kvargbar (syrok)3137,617,730,70,8
Gresskarpai20148,822,84,8
Gulab jamun (melkeboller i sirup)3067,212,8410,2
Gulrotkake3742,517,550,71,1
Halva46912,521,5564,5
Havrekjeks4506,218,165,92,8
Honning3040,3082,40,2
Hvit sjokolade5395,932,1590,2
Issandwich2374,38,637,10
Is i beger2343,212,726,71,9
Is i kjeks2873,513,537,81,5
Jaffa cakes (kjeks med appelsingelé)3544,48,565,41,5
Jalebi (friterte spiraler i sirup)3822,912,365,60,8
Jordbærsyltetøy2510,30,560,50,7
Jordbærterte3153,219,8311,5
Julestamme (bûche de Noël)3174,219,730,71,3
Kaiserschmarrn (revet pannekake)2106,8729,20,8
Kakaopulver, usøtet22819,613,720,937
Kammerjunker (danske kavringer)454617,866,42
Kanderte kastanjer (marrons glacés)2901,71,266,32,8
Kandisert frukt (sukat)2980,30,172,33,3
Karamelleple1341,32,127,81,8
Karameller3824,68,1770
Karameller, harde3491,2672,50
Karamellpopkorn41836,585,43
Karamellpudding1785,24,928,20
Karamellsirup32400810
Kheer (indisk risgrøt)1133,42,819,10,4
Kirsebærsyltetøy2470,40,260,90,6
Kjeks med sjokoladetrekk5006,92561,92,1
Kladdkake (svensk sjokoladekake)3966,321,745,94,2
Klebris med mango14623,826,4–
Klejner (dansk fattigmann)5545,936,449,22,8
Knekk (mandelkaramell)4632,522,362,51,4
Kokosbar med sjokolade4753,923,860,23
Kokosmakron460322,656,15,1
Koldskål (kald kjernemelkdessert)673,21,99,40
Kondensert melk, søtet3217,98,754,40
Konfekt (fylt sjokolade)5559,134,751,52,1
Kozinaki (solsikkefrøknekk)47810,727,448,66,1
Kransekake44110,622,5495,6
Krówki / korivka (melkekaramell)4193883,70,9
Krydderkake3563,916,449,23,3
Kulfi (indisk is)4575,742,413,10,5
Kunafa (ostebakverk i sirup)3467,819,535,80,6
Kutja (julegrøt av hvete)2987,613,536,35,3
Kyivkake (marengs og nøtter)5307,430,7563,6
Ladoo (indiske søtsakskuler)4116,922,342,74
Lakris3115,20,570,61,3
Lebkuchen (tysk pepperkake)32671,368,72,7
Lemon curd (sitronkrem)2660,64,955,40,2
Linzertorte4427,122,152,32,8
Lokum (tyrkisk konfekt)2950,6073,80
Lønnesirup26000,1670
Maamoul (kjeks med daddelfyll)4105,416,758,63,2
Macaron4301021,249,72,9
Madeleine (liten fransk kake)4625,225,253,51,2
Mailänderli (smørkjeks)4317,120,853,21,4
Maispinner, søte4108,93,684,20
Makowiec (valmuefrørull)390917,247,94,4
Mandler med sukkerdrasjé470517,273,90
Marengs3964,10,394,30,3
Mariekjeks4328,311,573,92,2
Marmorkake4325,82350,51,8
Marshmallows3181,80,281,20,1
Marsipan407412,468,62,5
Medovik (honningkake i lag)3955,317,853,51,8
Melasse29000,174,70
Melis3890099,80
Melkesjokolade5357,729,7563,4
Melkesjokolade med nøtter5528,435,948,73,5
Mince pie (britisk julepai med tørket frukt)3773,814,956,72,6
Mitarashi dango (risboller med søt soyasaus)1943,20,443,50,3
Mochi (japansk riskake)22340,645,50,5
Müslibar med frukt3775,57,173,53,8
Müslibar med nøtter4448,718,260,64,6
Müslibar med sjokolade4516,514,9734,5
Mørk sjokolade 50 %5026,633,842,912
Mørk sjokolade 70 %5987,842,645,910,9
Mørk sjokolade 85 %59110,446,326,912,8
Månekake3484,78,562,62,1
Napoleonskake (mille-feuille)2923,911,343,70,2
Napoleonskake (ukrainsk lagkake)2923,911,343,70,2
Nougat (hvit)5087,925,262,50,7
Oliebollen (nederlandske smultringer)3425,51643,41,5
Oresjki (nøttekjeks med karamell)3966,717,452,41,1
Ostekake2376,211,6270,7
Ostkaka (svensk ostekake)17210,4716,60
Palmier (butterdeigskjeks)4905,928,253,15,3
Panettone (italiensk julekake)3546,410,756,52,8
Panna cotta1982,71314,90
Pannekaker med sjokoladepålegg3818,114,654,32,4
Pannekaker med syltetøy2946,55,7541
Pastel de nata (portugisisk vaniljeterte)3265,516,438,90,6
Pastila (eplekonfekt)2760,60,170,20,7
Pavê (brasiliansk lagdessert)2816,211,938,51,5
Pebernødder (danske pepperkakenøtter)4695,819,267,22,3
Pekannøttpai4435,52941,82,6
Pepperkaker4534,915,472,12,2
Pinneis med sjokoladetrekk3283,419,833,41,2
Plommesyltetøy (povidla)2390,30,159,30,9
Poffertjes (nederlandske minipannekaker)2206,46,2330,9
Polvorones (spansk mørdeigskjeks)4806,525,755,32,3
Prinsessekake (prinsesstårta)2954,313,837,32,1
Prjaniki (glaserte krydderkaker med fyll)3514,31,979,31
Profiteroles (vannbakkels med sjokoladesaus)2735,512,234,32,3
Ptasie mleczko (sjokoladetrukket skumkonfekt)3764,710,366,20,6
Pudim (brasiliansk karamellpudding)1946,86,128,60
Puff-puff (frityrstekte deigkuler)3354,715,443,11,2
Punschrulle (svensk marsipanrull)453520,261,23,3
Racuchy (eplelapper)2565,111,831,31,3
Rekechips5700,339530,9
Riskrem (ris à la Malta)1322,96,315,60,1
Rispudding (søt)1083,22,118,10,3
Rock cakes (rosinkaker)3865,314,857,61,4
Rute av puffet ris og marshmallows4173,4980,50
Sachertorte3975,22147,32,8
Saftis850,10,220,80,2
Saltstenger38811,54,373,74,2
Savarin (rum baba)2432,39,936,30,8
Schwarzwaldkake3244,11934,22,2
Seigmenn / gelégodteri3486,30,380,20,3
Senbei (riskjeks med soyasaus)3687,3180,40,6
Sholeh zard (safranrisgrøt)1251,53,322,60,7
Shortbread4896,422,764,82
Sitronkake428521,3541
Sitronterte379520,942,71,8
Sitronterte med marengs2512,98,540,90,7
Sjarlotka (eplesukkerbrød)1844,42,135,81,5
Sjokoladebar med karamell og nougat4963,724,166,40,6
Sjokoladebar med kjeks5236,128,160,51,9
Sjokoladebar med vaffel (Kvikk Lunsj-type)5116,529,455,14,9
Sjokoladedessert (kjøledisk)1303,43,919,90,7
Sjokoladeis2163,811271,2
Sjokoladekake med glasur3893,520,150,62,2
Sjokoladekuler (havre og kakao)5084,931,549,15,2
Sjokoladelinser (Non Stop-type)5055,524,3652
Sjokolademousse1505,44,421,31,5
Sjokoladepudding1422,14,6230
Sjokoladepålegg (Nutella, Nugatti)5395,429,7575,4
Sjokoladesalami (kjeks og sjokolade)4375,627,244,72,8
Sjokoladesaus2773,816,826,23
Sjokoladestrøssel (hagelslag)5357,729,7563,4
Sjokoladeterte4645,930,740,92,9
Sjokoladetrukne peanøtter4999,52555,95,9
Smørkjeks4676,118,868,10,8
Solsikkehalva50910,630,449,16,1
Sorbet1100,80,126,60,5
Speculoos (krydderkjeks)4775,919,7691,9
Spitzbuben (syltetøykjeks)4995,825,660,31,9
Stevia (søtstoff)23800,2980,5
Sticky toffee pudding (daddelkake med karamellsaus)3554,812,257,32,1
Stollen (tysk julebrød)4075,918,653,52,6
Streuselkuchen (smuldrekake)3575,315,748,11,1
Stroopwafel4054,812,668,71,3
Struffoli (honningkuler)3836,215,954,21,2
Suji halwa (semulehalva)3422,216,746,30,5
Sukker387001000
Sukkerbrød3835,714,457,64,6
Sukkerkaker4966,826,1572,6
Syltetøy2780,40,167,81,1
Syrok (sjokoladeglasert kvargbar)3996,522,941,41,4
Taiyaki / imagawayaki (fylt vaffelkake)2204,51,446,91,7
Tangyuan (klebrige riskuler med sesam)2804,310,441,81,4
Tarte Tatin (omvendt epleterte)2412,39,337,10,7
Tiramisu3535,723,928,80,6
Toastbakverk med fyll (Pop-Tart-type)3884,29,969,31
Tortillachips4976,622,362,74,7
Trdelník / kürtőskalács (skorsteinskake)3606,612,654,21,6
Treacle tart (sirupsterte)3803,815,955,31,7
Tres leches-kake2577,110,134,90,5
Trifle (lagdessert)1672,77,920,40,4
Turrón (mandelnugatt)5087,925,262,50,7
Tyggegummi med sukker3720,30,390,62,4
Tyggegummi uten sukker2280,70,578,12
Tysk ostekake (Käsekuchen)2376,211,6270,7
Tyttebærsyltetøy1480,20,235,31
Vaffelkjeks med kremfyll5385,830,160,11,6
Vaffelkjeks med sjokoladefyll5236,429,857,23,5
Vaffelkjeks (vanilje)4554,916,4711,6
Vaniljehalvmåner (Vanillekipferl)5438,53351,43,4
Vaniljeis2273,215200,7
Vaniljepudding1053,13,614,40,1
Vaniljesaus (custard, helmelk)11444,215,30
Vaniljesukker3990,10,3990,4
Vannbakkels med krem3484,626,422,91
Vannbakkels med vaniljekrem2234,37,334,91
Victoria sponge (sukkerbrød med syltetøy og krem)3543,714,851,71,2
Vingummi3960098,80,1
Welsh cakes (walisiske tekaker)4325,517,857,61,7
Yokan (gelé av røde bønner)2893,60,2683,1
Zimtsterne (kanelstjerner)50514,225,950,95,6
Zuger Kirschtorte (kirsebærkake)3075,817,127,51,1