17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Brød og bakevarer

Kalorier i brød og bakevarer

136 matvarer i tabellen: fra 93 til 531 kcal per 100 g. Lettest er injera (etiopisk flatbrød); mest energirik er butterdeig, stekt.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i brød og bakevarer: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Aloo paratha (flatbrød med potetfyll)2355,9930,44,9
Arepa (maisbrød)1892,83,935,11,1
Arme riddere27310,411,431,11,2
Bagel27510,51,651,12,3
Baguett2878,31,458,32,7
Banitsa (bulgarsk ostebakverk)2618,716,2200,7
Beljasj (frityrstekt kjøttpai)33811,420,226,11
Bhature (fritert gjærbrød)3896,52141,61,5
Bolo-rei (portugisisk kongekake)3748,813,153,94,2
Börek med ost2738,816,522,10,8
Brioche40111,319,1460,3
Brioche med sjokolade3517,511,653,22,2
Brødbolle2939,15,349,73,3
Bublyk (ukrainsk bagel)2729,3447,33,4
Burek med kjøtt26210,81520,90,9
Butterdeig, rå3775,420,441,41,9
Butterdeig, stekt5317,23154,11,8
Challah (flettebrød med egg)2907,27,745,61,5
Chapati uten fett2027,3139,8–
Chapati (indisk flatbrød)2997,89,236,49,7
Ciabatta2727,71,155,92,6
Cornish pasty (kjøtt- og grønnsakspai)278717,821,92,9
Covrigi (rumenske kringler)2799,46,244,13,7
Crackers5106,626,4592,3
Crackers, hvete4507,812754,1
Croissant4068,22145,82,6
Crumpet (engelsk gjærlapp)2076,9141,43,1
Dansk rugbrød1945,71,335,78,5
Dosa (sørindisk pannekake)2105,7435,21,8
Empanada gallega (tunfiskpai)2979,617,224,81,8
Empanada med oksekjøtt33312,119,225,91,6
Engelsk muffins2278,91,740,73,5
Eplelomme i butterdeig3384,218,736,63,1
Filodeig2897,1650,81,9
Flerkornbrød26513,44,235,97,4
Focaccia2498,87,9341,8
Fruktkake349411,158,11,5
Fullkornsbrød247133,4416
Galette des rois (trekongerskake)4347,63033,42
Glutenfritt brød2612,63,351,86,5
Griljermel39513,35,367,54,5
Grissini (brødpinner)43312,711,865,35,2
Grovbrød2448,41,844,36,9
Havrebrød2698,44,444,54
Hot cross bun (påskebolle)3127,35,8541,9
Hvetebolle3598,912,352,21,8
Hvetebrød med rug2078,61,537,34,6
Hvetekavring (biscottes)4099,85,976,63,1
Hvetetortilla29787,646,92,4
Hvitløksbrød3498,316,639,12,5
Idli (dampede riskaker)1286,40,319,25,8
Injera (etiopisk flatbrød)932,50,716,62,8
Irsk sodabrød2617,61,652,22,7
Jamaicansk kjøttpai (beef patty)35215,420,824,62,5
Julekake3257,47,655,72,9
Kanelbolle (kanelbulle)3726,216,448,52,4
Kanelsnurr4524,526,647,41,2
Karelsk pirog1985,55,929,20,8
Kavring40713,57,272,32,4
Kinesisk vårløkpannekake (cong you bing)3365,915,6411,7
Kneippbrød2658,60,3544,2
Knekkebrød379103,673,74,4
Kringle (dansk wienerbrødkringle)4184,72738,21,6
Krutonger40711,96,668,45,1
Landbrød2537,51,3504,3
Laugenbrötchen (lutrundstykke)2859,35,348,92,3
Lavash (tynt flatbrød)2759,11,255,72,7
Loff26593,2493,8
Lussekatt3177,5851,53,5
Maisbrød2876,59,841,41,5
Maistortilla3139,15,854,72,8
Makivnyk (valmuefrørull)43011,321,944,85
Manakish med za’atar369718,641,74,5
Mandelcroissant4467,629,135,93,7
Medialuna (argentinsk søt croissant)4067,420,6472,2
Mykt tynnbrød (tunnbröd)28083,152,43,8
Mørdeig, rå3775,319,543,61,8
Naanbrød31111,17,3452,9
Nikuman (dampet brødbolle med kjøtt)242105,1393,2
Oatcakes (skotske havrekjeks)4539,32057,29,4
Ostequiche36511,929,212,90,8
Ost- og løkrull i butterdeig3278,22028,12,9
Pampusjky (hvitløksboller)3287,211,447,33,4
Pandoro4018,117,451,52,7
Pannekaker til pekingand3057,87,949,2–
Pan con tomate (brød med tomat)2545,6936,23,3
Pan dulce (meksikansk søtbrød, concha)3719,112,254,22,2
Pão de queijo (brasilianske osteboller)3318,315,6390,4
Papadums (sprø linsebrød)50111,538,825,76,3
Paratha (lagdelt indisk flatbrød)3266,413,235,89,6
Piadina (italiensk flatbrød)3076,210,644,21,6
Pitabrød2597,50,9532,7
Pizzadeig, rå2797,7744,61,9
Plăcintă med ost (moldovsk pai)2518,913,124,20,9
Potetbrød26612,53,140,86,3
Pretzel, myk3309,27,154,63,8
Pumpernickel1764,81,531,19,4
Puri (fritert indisk brød)3667,222,333,23,5
Pyrizjky med kirsebær, bakte2695,77,544,51,6
Pyrizjky med kjøtt, bakte28314,21229,31,2
Pyrizjky med kvarg, bakte2769,1939,41,1
Pyrizjky med kål, bakte2515,411,830,21,8
Pyrizjky med potet, stekte2724,812,533,32,5
Påskebrød (paska / kulitsj)3557,212,353,31,4
Quiche lorraine38715,530,611,40,7
Riskaker3857,3380,52,9
Ristet brød3179,51,3643,7
Roscón de Reyes (spansk trekongerskake)3728,511,855,93,4
Rosinbolle28085,648,52,9
Rosinbrød2747,94,4484,3
Rosinsnurr (pain aux raisins)3335,1955,92,8
Rugbrød2598,53,3484,5
Rugbrød med frø24486,8347,5
Rug- og hvetebrød2187,41426,1
Rundstykke2459,20,948,53
Rundstykke, flerkorn3029,85,4506,6
Rundstykke, fullkorn2829,93,24810,7
Rundstykke, hvete28010,11,8543,6
Samsa (kjøttbakverk)39112,424,8281,1
Sausage roll (pølse i butterdeig)3528,424,124,63,4
Scones3826,718,446,91,2
Scotch pancakes (lapper)2705,69,6401,9
Simit (tyrkisk sesamring)3049,78,345,54,1
Sjokoladecroissant4217,422,846,13,3
Skorper (Swedish toast)4028,98,368,57,3
Smørcroissant4206,622,645,72,5
Spanakopita (spinatpai)2128,315,29,31
Speltbrød2218,42,4386,8
Sushki (små tørre kringler)3729,3372,82,4
Tacoskjell4766,421,856,86,7
Toastbrød (loff)2787,13,652,31,8
Toastbrød, fullkorn2628,54,143,76,2
Vatrusjka (søt bolle med kvarg)2947,58,445,71,1
Wienerbrød403722,443,31,3
Yorkshire pudding (britisk ovnspannekake)1976,78,323,41,1
Zopf (sveitsisk fletteloff)325911,445,72,1