17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Korn, belgfrukter og mel

Kalorier i korn og belgfrukter

157 matvarer i tabellen: fra 61 til 489 kcal per 100 g. Lettest er glassnudler, kokte; mest energirik er granola.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i korn og belgfrukter: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Aburaage (tynn fritert tofu)37723,434,40,51,3
Adzukibønner, kokte1287,50,117,57,3
Amarant, kokt1023,81,616,62,1
Amarant, rå36913,5758,66,7
Asiatiske hvetenudler, kokte1653,56,921,41
Atsuage (tykk fritert tofu)14310,711,31,10,7
Basmatiris, kokt1172,70,624,41
Basmatiris, tørr3537,70,877,80,9
Bokhvetegrøt med melk803,31,213,61,5
Bokhvetemel33512,63,160,610
Bokhvete, kokt923,40,619,92,7
Bokhvete, tørr34611,72,77110,3
Bondebønner (tørkede), kokte1107,60,414,35,4
Borlottibønner, kokte1369,30,515,98,6
Brun ris, kokt1232,71241,6
Brun ris, tørr3677,53,272,73,6
Bulgur, kokt833,10,214,14,5
Bulgur, tørr34212,31,375,912,5
Byggkorn33412,52,356,217,3
Byggmel3399,92,364,58,8
Byggryn, tørre3168,51,56210,3
Bønner i tomatsaus944,80,4174,1
Bønner i tomatsaus med svinekjøtt1065,21,614,55,5
Cornflakes3845,90,985,32,7
Cornflakes med sukkerglasur3794,40,6881,9
Couscous av durumhvete, kokt1574,61312,3
Couscous, kokt1123,80,221,81,4
Couscous, tørr37612,80,672,45
Crunchy müsli med frukt4368,916,759,78,7
Crunchy müsli med sjokolade4428,616,763,27,4
Deig, kokt (vareniky, pelmeni)1315,21,124,9–
Deig, rå (vareniky, nudler)28811,32,354,7–
Eggnudler38414,24,4683,3
Eggnudler, kokte1344,62232
Fersk eggepasta, kokt1685,81,3321,5
Fersk eggepasta, rå28310,11,953,83,2
Frokostblanding, søtet3888,23,279,24,9
Fullkornspasta, kokt14961,726,23,9
Fullkornspasta, tørr35213,92,964,29,2
Fylte puter med sjokolade (frokostblanding)4427,314,867,25,3
Glassnudler, kokte610,30,114,40,8
Glassnudler, tørre3510,20,185,60,5
Glutenfri pasta, kokt1633,11,134,41
Granola48913,724,3458,9
Grøtris (rundkornet), kokt1302,40,228,7–
Gule erter, kokte1188,30,412,88,3
Gule erter, tørre36423,13,939,422,2
Havregryn37913,26,567,710,1
Havregryn, finvalset37913,26,557,610,1
Havregryn, kokt i vann762,51,511,91,7
Havregrøt, kokt på melk1165,63,314,51,7
Havregrøt, kokt på vann642,21,19,71,7
Havrekli24617,3750,815,4
Havrekorn (hele)38916,96,955,710,6
Havremel40414,79,159,26,5
Hirsegrøt med melk1103,2317,30,7
Hirsemel35010,24,163,29,7
Hirse, kokt1193,5122,41,3
Hirse, tørr378114,264,38,5
Hominy (mais, hermetisk)721,50,911,82,5
Hvetegluten37075,21,913,20,6
Hvetekim37527,29,535,116,3
Hvetekli21615,64,321,742,8
Hvetekorn, kokte (Ebly)1495,50,927,43,8
Hvetemel36410,3173,62,7
Hvite bønner, hermetiske (cannellini)1147,30,316,44,8
Hvite bønner, kokte1399,70,318,86,3
Hvite bønner, tørre33323,40,845,115,2
Hvit ris, dampet (restaurant)1513,20,3330,9
Hvit ris, tørr36070,6791,3
Instantnudler (ramen)44010,217,657,42,9
Japansk ris, kokt1562,50,334,61,5
Jasminris, kokt1432,90,730,51,1
Jeera-ris (spisskummenris)1432,54,522,40,9
Kastanjemel3355,73,470,412,6
Khorasanhvete (kamut)34214,52,159,511,1
Kidneybønner, kokte1278,70,515,47,4
Kidneybønner, tørre33722,51,146,115,2
Kikerter, hermetiske13972,816,16,4
Kikerter, kokte1648,92,619,87,6
Kikerter, tørre37820,5650,812,2
Kikertmel38722,46,74710,8
Klebris, kokt9720,220,11
Kliflak (frokostblanding)36011,54,459,318,3
Limabønner (smørbønner), kokte1157,80,413,97
Linser, kokte11690,412,27,9
Linser, tørre35224,61,152,610,7
Lupinbønner, kokte11915,62,97,12,8
Maisgryn3707,11,875,53,9
Maismel, fint3616,22,178,12,5
Maismel, grovt3628,13,669,67,3
Maisstivelse3810,30,190,40,9
Mel med bakepulver (self-raising)3509,11742,5
Mungbønner, kokte10570,411,67,6
Müsli370106668,4
Müsli med tørket frukt3699,56,961,711
Natto (fermenterte soyabønner)19016,5100,36,7
Onigiri (risball)1702,70,336,10,4
Parboiled ris, kokt1232,90,425,10,9
Pasta av røde linser, kokt16811,70,825,14,9
Pasta, kokt1585,80,9311,8
Pasta, tørr350121,5713,2
Perlebygg, kokt1232,30,424,43,8
Perlebygg, tørt3529,91,262,115,6
Pilauris1342,53,722,10,6
Pintobønner, hermetiske11470,914,75,5
Pintobønner, kokte14390,717,29
Polenta, instant, tørr3507,91,8743,2
Polenta, kokt781,40,116,91,6
Potetmel34800,286,30,6
Puffet ris (frokostblanding)3916,71,5871
Quinoa, kokt1204,41,918,52,8
Quinoa, tørr36814,16,164,27
Ramennudler, kokte1334,90,625,22,8
Risgrøt med melk1172,72,620,4–
Rismel36661,477,72,4
Risnudler, kokte891,40,320,10,3
Risnudler, tørre36460,678,61,6
Risottoris, kokt1302,40,228,6–
Ris, kokt1302,70,3280,4
Rugkorn3349,826115
Rugmel34910,91,563,611,8
Røde linser, tørre35823,92,252,310,8
Rød ris, kokt1413,50,728,24
Sammalt hvete34013,22,561,310,7
Sammalt rug (grovt rugmel)32515,92,244,823,8
Semulegnocchi (alla romana)1855,62,434,41,8
Semulegryn36012,71,168,93,9
Semulegryn av durumhvete35210,91,371,63,4
Semulegryn, kokt i vann1223,40,8241,9
Semulegrøt med melk1213,53,219,40,6
Sjokoladeflak av hvete (frokostblanding)3888,52,680,14,9
Sjokoladeris (frokostblanding)38862,284,23,1
Små hvite bønner (navy), kokte1408,20,615,610,5
Sobanudler, kokte995,10,121,4–
Sobanudler, tørre33614,40,774,6–
Somennudler, kokte1143,50,423,30,9
Sorghum32910,63,565,46,7
Sorte bønner, hermetiske9160,39,76,9
Sorte bønner, kokte1328,90,5158,7
Sorte bønner, tørre34121,61,446,915,5
Soyabønner, kokte17218,292,46
Soyabønner, tørre44636,519,920,99,3
Spätzle (tyske eggnudler)1685,81,3321,5
Speltkorn, rå34414,62,459,510,7
Speltmel35211,43649,3
Spelt, kokt1275,50,822,53,9
Spiret hvete1987,51,341,41,1
Svartøyebønner, kokte1167,70,514,36,5
Tahdig (sprø persisk ris)1922,610,721,10,8
Tapiokaperler, tørre3580,2087,80,9
Teff, kokt1013,90,717,12,8
Udonnudler, kokte952,60,419,51,3
Ugali / pap (fast maisgrøt)1112,10,522,71,2
Villris, kokt10140,319,51,8
Villris, tørr35714,71,168,76,2
Yaki onigiri (grillet risball)1663,10,336,90,4