17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Meieriprodukter og egg

Kalorier i meieriprodukter og egg

170 matvarer i tabellen: fra 25 til 753 kcal per 100 g. Lettest er myse; mest energirik er smør, usaltet.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i meieriprodukter og egg: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Andeegg18512,813,81,40
Appenzeller38324,331,700
Asiago35632,125,600
Beaufort41026,53400
Bel Paese37625,430,200
Bergkäse (alpeost)39528,930,800
Bløtkokt egg14212,29,81,10
Blåmuggost35321,428,72,30
Brie33420,827,70,50
Brunost4669,729,542,60
Brynza (saltlakeost)27016,421,71,40
Burrata27317,421,42,70
Butterkäse (mild ost)31023,623,50,10
Bøffelmozzarella26014,522,30,20
Camembert30019,824,30,50
Cantal38326,630,500
Cheddar41024,333,82,10
Cheshire38723,430,64,80
Chèvre (myk geitemelksost)26418,521,100
Chihuahua-ost (Oaxaca-type)37421,629,75,60
Clotted cream (tykk fløte)5861,663,52,20
Colby39423,832,12,60
Comté41827,234,600
Cotija366203040
Cottage cheese9811,14,33,40
Cottage cheese 1 %7212,412,70
Cottage cheese 2 %8110,42,34,80
Cottage cheese 5 %1211751,80
Crème fraîche 30 %304330,72,80
Danablu (dansk blåmuggost)34820,129,500
Danbo32223,225,100
Double Gloucester41324,4350,10
Drikkeyoghurt, søtet7431,411,60
Edamer3572528,61,40
Egg14312,69,50,70
Eggehvite5210,90,20,70
Eggehvite, kokt4710,30,21,10
Eggeplomme32215,926,53,60
Eggerøre14510111,60
Emmentaler37327,928,800
Esrom32823,725,700
Fetaost26514,221,53,90
Feta av sauemelk27414,822,82,50
Filmjölk (svensk kulturmelk)573,32,84,60
Fontina38925,631,11,60
Fromage blanc 0 %364,504,40
Fruktkvarg for barn14645,220,90,2
Fruktyoghurt1054,91,418,60
Gorgonzola3121926,400
Grana Padano39634,129,200
Gresk type yoghurt 9 %1133,39,24,20,1
Gresk yoghurt med honning og valnøtter2019,113,512,31
Gresk yoghurt 0 %5910,20,43,60
Gresk yoghurt 2 %739,923,90
Gresk yoghurt, full fett979540
Gruyère41329,832,30,40
Gulost (gouda)35625272,20
Gåseegg18513,913,31,40
Halloumi31323,923,51,60
Halvfast saueost (manchego-type)38423,932,300
Hard geitemelksost45230,535,62,20
Harzer (surmelksost)128300,500
Havarti3422426,80,10
Jarlsberg35226,726,900
Kaffefløte 10 %1313,111,54,30
Kashkaval (gul ost)35125,626,62,10
Kefir 1 %403140
Kefir 2,5 %553,22,54,20
Kefir 3,2 %623,23,54,50
Kjernemelk403,31,14,80
Kokosyoghurt (plantebasert)920,77,650,3
Kokt egg15512,610,61,10
Kondensert melk, usøtet1346,87,6100
Kremfløte 33–⁠36 %3402,836,12,80
Kremost med hvitløk og urter3667,735,34,20
Kremost naturell3506,234,45,50
Kremost, lett17312,2123,30
Kvarg887,14,35,70
Kvarg, mager7210,30,36,70
Labneh (silt yoghurt med olivenolje)1588,112,53,60
Laktosefri melk 1,5 %443,51,34,70
Limburger32720,127,30,50
Maasdam35925,528,400
Mandelyoghurt (plantebasert)601,344,8–
Mascarpone3854,43940
Matfløte 20 %195319,13,70
Melk 1 % (lettmelk)433,31,14,80
Melk 1,5 %443,21,44,20
Melk 2,5 %522,82,54,70
Melk 3,2 % (helmelk)613,13,34,80
Mimolette30824,923,400
Miniost i voks30321,723,700
Monterey Jack37324,530,30,70
Morbier35522,829,200
Mozzarella25619,519,50,70
Mozzarella, lett25424,315,92,80
Münsterost36823,4301,10
Myse250,80,24,70
Myseprotein (whey)40080680
Obatzda (bayersk ostesmør)33411,231,71,90,9
Omelett med bacon26712,523,51,50
Omelett med grønnsaker, ost og kjøtt1849,813,55,11
Omelett med ost25517,719,32,60
Omelett med sopp1258,19,22,30,5
Omelett med urter1479,511,220,6
Oscypek (røkt saueost)38423,932,300
Paneer (indisk ost)3282624,50,90
Parmesan39235,825,83,20
Parmesan, revet42028,427,813,90
Pecorino Romano38731,826,93,60
Pisket krem2573,222,212,50
Pizzamozzarella29523,819,85,60
Posjert egg13812,59,50,70
Probiotisk yoghurtdrikk762,81,512,70
Proteinyoghurt med frukt987,52,311,50
Provoleta (grillet provolone)36524,528,42,60,8
Provolone35125,626,62,10
Queso fresco (fersk meksikansk ost)29818,923,430
Raclettost34223,427,500
Raita (yoghurt med agurk)574,42,45,50,4
Reblochon32620,427,400
Red Leicester4032533,60,10
Ricotta1507,510,27,30
Ricotta, lett13811,47,95,10
Rjazjenka (bakt syrnet melk)563,43,220
Romadur27523,120,100
Roquefort38419,533,900
Rømme 10 %1193,1104,10
Rømme 15 %1622,61530
Rømme 20 %2062,82030
Rømme 40 %3972,14220
Saint-Nectaire34422,528,400
Sauemelk1035,774,50
Sbrinz (ekstra hard ost)4112833,200
Skummet melk353,40,24,90
Skyr naturell49803,90
Smelteost29717,8234,80
Smelteost i porsjoner (trekanter)24210,719,36,40
Smelteost i skiver (toastost)24614,118,55,30
Smør7170,9810,10
Smørblanding, lett3680,338,93,70,5
Smør, usaltet7530,782,90,90
Soyayoghurt943,51,815,80,2
Speilegg19613,6150,80
Speilegg uten fett14713,89,710
Stilton (blåmuggost)41023,7350,10
Suluguni (georgisk ost)31821,624,62,50
Sveitsisk ost (emmentaler-type)39327311,40
Telemea (rumensk saltlakeost)26514,221,53,90
Tête de Moine41624,235,500
Tilsiter34024,4261,90
Tjukkmelk (surmelk)673,33,54,80
Tomme35021,629,400
Trappistost34525,126,800
Tørrmelk (helmelk)49626,326,738,40
Tørrmelk (skummet)36135,30,7540
Vacherin Fribourgeois36823,530,400
Vaktelegg15813,111,10,40
Vegansk cashewost44214,535,315,22,6
Vegansk ost (kokosolje)2720,320,121,22,3
Wensleydale38123,731,80,10
Ymer (dansk syrnet melk)7263,53,40
Yoghurtparfait1045,32,214,81,3
Yoghurt av geitemelk734,25,21,10
Yoghurt av sauemelk685,734,60,1
Yoghurt med fruktlag10833,915,20,4
Yoghurt med müsli913,63,411,31
Yoghurt med smak, søtet893,42,612,20,2
Yoghurt naturell613,53,34,70
Yoghurt naturell, lett635,31,670