17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Kjøtt og fjærfe

Kalorier i kjøtt og fjærfe

214 matvarer i tabellen: fra 86 til 797 kcal per 100 g. Lettest er kalvelever, rå; mest energirik er salo (saltet svinespekk).

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i kjøtt og fjærfe: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Adana kebab (krydret lammekjøttdeig på spyd)2332015,81,20,4
Andebryst (magret), stekt22226,712,800
Andeconfit (lår)195327,400
Andelår med skinn, rå21217,21600
And med skinn, rå40411,539,300
And, ovnsstekt, med skinn3311928,400
And, ovnsstekt, uten skinn20023,411,200
Anticuchos (grillspyd av oksehjerte)19024,4910,1
Back bacon (mager bacon av kam)11823,12,60,70
Bacon, rå39313,737,100
Bacon, stekt46833,935,11,70
Beef jerky41033,225,69,21,8
Bierschinken (skinkepølse)16116,610,40,10,1
Bierwurst (røkt pølse)29115,625,400
Blodpølse31312,227,14,51,4
Bockwurst (sardelki)27313,124,500,1
Boudin blanc (hvit pølse)2129,917,14,6–
Bratwurst33313,729,22,90
Bresaola16531,64,300
Britiske svinepølser, grillede29414,522,192,3
Bündnerfleisch (lufttørket oksekjøtt)19039,33,50,40
Carne asada (grillet marinert oksekjøtt)27324,718,50,30
Cervelatpølse27811,924,81,60,4
Cervelat (sveitsisk pølse)24913,421,50,50
Ćevapi (grillede kjøttdeigruller)22324,813,50,40,1
Char siu (kinesisk grillet svinekjøtt)24925,912,87,50,2
Chipolatapølser, stekte28218,822,40,80
Chorizo47620,941,92,60
Cocktailpølser29012,725,91,50,3
Coppa (capicola)284252010
Corned beef14221,760,30,1
Cotechino (kokt svinepølse)32315,229,100
Debreziner (krydrede pølser)19215,314,600
Eisbein (kokt svineknoke)16223,27,50,40
Falukorv (svensk pølse)25412,719,37,90
Fasan, ovnsstekt22027,91200
Fjærfepølse (pålegg)2361418,91,80
Flanksteak, grillet162256,900
Fleskesvor (snacks)58054,140,300
Foie gras4896,950,12,40
Frikadellen (tyske kjøttkaker)25021,515,16,10,5
Froskelår22014,412,411,20,5
Fuet (tynn spekepølse)38024,230,71,80
Gammon (grillet skinkestek)19927,59,900
Grillet svinepølse (Toulouse)27418,822,100
Grillkylling, bryst med skinn17526,47,70,10
Grillkylling, lår med skinn22622,515,10,10
Grov postei (pâté de campagne)32315,528,21,50
Gåselår med skinn, rå23117,218,100
Gåsestek2382912,700
Hamburgerrygg (røkt, kokt svinekam)11618,44,800
Harekjøtt, rå11321,6300
Hermetisk oksekjøtt (tusjonka)21116,516,10,20,1
Hermetisk svinekjøtt (tusjonka)29717,6250,40,1
Hestekjøtt13321,44,600
Hestekjøtt, stekt138282,900
Hjortekjøtt120232,400
Hjortestek16535,62,500
Indrefilet av okse, rå12121,2400
Isterband (svensk syrnet pølse)27811244,61
Jagdwurst (tysk kjøttpølse)20415,315,80,10,1
Joojeh kebab (safrankylling)18226,87,30,70
Juleskinke, glasert18621,18,54,90,1
Kabanos (tynn tørrpølse)46026,139,10,80
Kalkunbryst, ovnsstekt13928,82,100
Kalkunfilet11423,71,500
Kalkunkjøttdeig, rå15018,78,300
Kalkunlårklubbe11820,5400
Kalkunlår, ovnsstekt (mørkt kjøtt)16726,9600
Kalkunpastrami13916,36,23,20,1
Kalkunpølser22312,217,33,80
Kalkunpølse, stekt19623,910,400
Kalkunschnitzel, tilberedt12824,630,50
Kalkunvinger med skinn, rå19220,212,300
Kalvebratwurst, grillet2321319,41,30
Kalvekjøttdeig19718,613,100
Kalvekjøtt, rå10721,31,800
Kalvelever, rå8614,91,14,10
Kalvepiccata21722,511,65,50,3
Kalveschnitzel (naturell), stekt147312,500
Kalvestek14328,13,400
Kanin, braisert19730,48,400
Kanin, rå13620,15,500
Karaage (japansk fritert kylling)30724,218,1130,8
Kassler (saltet og røkt svinekam)107222,200
Kebabkjøtt (döner)37723,531,400
Kielbasa (polsk pølse)32510,829,63,70
Kielbasa, stekt33312,429,44,80
Kjøttdeig av storfe (10 % fett), rå176201000
Kjøttdeig av storfe (10 % fett), stekt21026,111,800
Kjøttdeig av storfe (20 % fett), stekt2652319,20,10
Kjøttdeig av svin og storfe, rå25018,419,600
Kjøttdeig (storfe)250172000
Kjøttpølse (bologna)30815,224,65,50
Köfte (oksekjøtt)29025,320,51,30,3
Kokt skinke16416,68,82,31,3
Kokt skinke, mager165227,70,50
Kyllingbryst i egen kraft (hermetisk)11724,61,90,30,1
Kyllingbryst, braisert149283,300
Kyllingbryst, grillet17629,65,500
Kyllingbryst, panert og stekt21924,6105,80,2
Kyllingfilet110231,200
Kyllingfilet, ovnsbakt165313,600
Kyllinghjerter, rå15315,69,30,70
Kyllinghjerter, småkokte18526,47,90,10
Kyllingkjøttdeig14317,48,100
Kyllingkråser, rå9417,72,100
Kyllingleverpostei26913,822,920
Kyllinglever, rå11916,94,80,70
Kyllinglever, småkokt16724,56,50,90
Kyllinglever, stekt17225,86,41,10
Kyllinglårfilet (uten skinn)12119,74,100
Kyllinglårklubber, rå16118,19,20,10
Kyllinglårklubbe med skinn, ovnsstekt20625,611,50,10
Kyllinglår uten skinn, braisert17524,48,600
Kyllingnuggets, panerte25015,611,619,42,4
Kyllingpølser22315,516,22,70
Kyllingvinger, ovnsstekte24723,816,900
Kyllingvinger, panerte og friterte32317,821,314,70,3
Kyllingvinger, rå19117,512,800
Kylling, ovnsstekt, med skinn23927,313,600
Lammebog, ovnsstekt25230,514,50,10
Lammekjøttdeig28216,623,400
Lammekoteletter, grillede15726,35,800
Lammelever, rå13120,64,910
Lammelår, ovnsstekt16926,86,800
Lammelår, rå23017,917,100
Landjäger (tørket røkt pølse)49126,642,700
Leberkäse (bayersk kjøttpudding)24411,521,80,50
Leverpostei (dansk)23711,319,24,70,4
Leverpostei (svin)35510,833,32,90,2
Leverpølse (liverwurst)32614,128,52,20
Lyoner (bologna-type pølse)24411,521,80,50
Medisterpølse, rå22512,217,44,70,2
Merguez, stekte28319,821,81,80
Mettwurst (røkt spekepølse)34922,928,50,20,1
Mortadella3051526,71,40
Oksebiff, grillet12827,61,900
Oksebiff, rå13122,14,100
Oksebryst, mager15720,77,40,60
Oksehjerte11217,73,90,10
Oksehøyrygg stekt med ben (prime rib)36522,629,800
Oksekjøtt, braisert17234400
Oksekjøtt, kokt24032,112,400
Okselever, braisert19129,15,35,10
Okselever, rå13520,43,63,90
Oksenakke, rå14919,38,100
Oksenyrer9917,43,10,30
Oksepastrami14721,85,80,40
Oksetunge, kokt28419,322,300
Oksetunge, rå22414,916,13,70
Oksevom, kokt9411,7420
Pancetta34220,228,80,80
Parmaskinke24827,215,40,30
Pepperoni50419,346,31,20
Picanha (grillet storfe med fettkappe)25726,815,800
Pinnekjøtt33621,527,100
Pljeskavica (balkansk grillet kjøttkake)21923,513,30,80,2
Prinskorv (minipølser), stekte28310,625,440
Pølser (grill/wiener)26011231,60
Reinsdyrkjøtt, rå10622,61,700
Rillettes av svin39014,336,90,20
Roastbiff11721,93,20,30
Rullepølse26915,323,100
Rumpstek av okse, rå11022,12,400
Røkt andebryst36421,930,50,60
Røkt kalkun20828,19,700
Røkt pølse3201228,72,40
Røkt sideflesk30416,626,20,50
Røkt svinenakke, kokt15420,97,50,60
Salami37821,131,60,70
Salami (svin)40022,633,71,60
Salo (saltet svinespekk)7972,48900
Salsiccia (italiensk pølse)31718,226,22,10
Schwarzwaldskinke30726,521,90,10
Schweinshaxe (ovnsstekt svineknoke)23936,69,90,90
Serranoskinke2293111,50,30
Shish taouk (yoghurtmarinerte kyllingspyd)18426,97,310
Short ribs av okse, braisert26937,313,300
Spam (hermetisk lunsjkjøtt)31513,426,64,60
Spareribs, braiserte33323,126,60,10
Spareribs, rå27715,523,400
Spekepølse41728,732,31,80
Spekeskinke2293111,50,30
Storfekjøtt, magert170201000
Suya (krydrede biffspyd)20125,110,51,91,1
Svinebog, braisert2533014,800
Svinebog, mager14819,67,100
Svinefilet14321600
Svinefilet, ovnsstekt16826,17,100
Svinefilet, rå11822,8300
Svinehjerte, rå11716,95,500
Svinekjøttdeig, rå26316,921,200
Svinekotelett med bein, rå17020,7900
Svinekotelett, grillet21129,610,300
Svinelever13421,43,62,50
Svinelår, mager (schnitzel), rå10622,21,900
Svinenakke, rå17519,210,900
Svinenyrer, rå102173,800
Svineside, ovnsstekt (ribbe)40426,632,200
Svineside, rå5189,35300
Svinestek16330,54,30,70
Svinetunge, kokt23523,915,500
Sylte17314,112,90,20
Teewurst (smørbar røkt pølse)37312,735,600
Thüringer Rostbratwurst, grillet20118,114,30,10,1
Tonkatsu (panert svinekotelett)4292235,98,80,7
Vaktel13421,84,500
Villsvin12221,53,300
Villsvinstek15328,34,400
Weisswurst (bayersk kalvepølse)22011,818,90,60
Wienerpølser24213,920,40,60
Wienerpølser (svin)26912,823,70,20,1
Ytrefilet av okse, stekt19428,88,700