17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Retter

Kalorier i retter

699 matvarer i tabellen: fra 6 til 436 kcal per 100 g. Lettest er buljong (klar); mest energirik er rugbrød med salo (saltet svinespekk).

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i retter: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Ackee og saltfisk (jamaicansk rett)1529,312,21,3–
Adjarsk khachapuri (med egg)29711,816,424,91,2
Adobo med ris (filippinsk)18117,77,98,70,2
Ajiaco (colombiansk kylling- og potetsuppe)795,137,60,9
Ají de gallina (peruansk kremet kylling)20012,613,27,10,9
Akara (frityrstekte bønnekaker)2524,820,39,54,2
Aloo gobi (potet- og blomkålcurry)602,626,22,1
Aloo matar (potet- og ertecurry)922,73,712,13,1
Älplermagronen (alpemakaroni)1806917,81,7
Appelsinkylling26214,512,721,70,8
Arancini (friterte risboller)2537,414,622,3–
Arepa med ost2207,59,425,90,8
Arroz con gandules (ris med dueerter)1553,84,722,41,5
Arroz con pollo (ris med kylling)1754,23,231,51
Auberginekaviar991,183,91,8
Auberginetempura1651,6149,71,9
Aubergine parmigiana155710,57,11,9
Baba ghanoush (auberginedip)1834,8154,33,9
Bacalhau à Brás (saltfisk med poteter og egg)16612,410,15,90,9
Baguett med skinke og smør (jambon-beurre)2859,911,533,73,2
Baked beans med pølser9864,510,23,3
Bananpannekaker (banan og egg)1505,6911,41,4
Bandeja paisa (colombiansk tallerken)2029,81016,32,1
Bangers and mash (pølser med potetmos og saus)1435,18,511,31,4
Bánh mì (vietnamesisk baguett med svinekjøtt)23311,19,823,61,4
Banosh (maisgrøt med rømme og brynza)1353,97,612,31
Bao (dampet bolle)27311,27,638,61,2
Barszcz med uszka (rødbetsuppe med dumplings)421,40,76,81
BBQ-spareribs25416,215,111,80,3
BBQ-svinekjøtt med saus22617,611,311,90,3
Beans on toast (bønner på toast)1685,71,731,13,2
Beef Wellington35616,325,514,81,4
Belgiske vafler2907,914332,5
Beshbarmak (nudler med kokt kjøtt)15116,14,510,6–
Bibimbap (koreansk risbolle)765,52,471,1
Biff stroganoff15010,19,35,50,7
Bigos (jegergryte)1146,97,33,82,1
Birria (meksikansk krydret oksegryte)11819,14,30,70,1
Biscuits and gravy (amerikanske scones med saus)2246,214,716,20,8
Bitterballen (nederlandske kjøttkroketter)2209,814,511,91,3
Blomkål- og potetbhaji1063,36,89,42,3
BLT-sandwich23110,97,5281,7
Bobotie (sørafrikansk kjøttdeigform)20615,711,210,71,2
Boeuf bourguignon (okse i rødvin)858,93,34,21,3
Bokhvetegalette med skinke, ost og egg20912,79,815,24,5
Bokhvete med kjøtt1478,37,111,92
Bokhvete med sopp1252,86,613,22,4
Bombay-poteter1181,86,712,61,9
Borsjtsj492,42,15,30,8
Bouillabaisse (fransk fiskesuppe)678,331,30,3
Brandade (saltfisk og potet)1176,46,28,61,1
Bruschetta1714,37,619,81,5
Brødskive med kjøttpølse29211,713,129,91,9
Brødskive med skinke26611,111,228,22,5
Brødskive med smør og lakserogn33413,817,530,92,2
Brødskive med smør og ost34513,618,230,52,1
Brødskive med smør (loff)3696,718,4433
Brødskive med smør (mørkt rugbrød)3516,81741,23,6
Bubble and squeak (stekte poteter med kål)1261,799,31,9
Buddha bowl (quinoa, kikerter, søtpotet, grønt)1094,13,612,43,9
Buffalo wings (sterke kyllingvinger)267172050,1
Bulgogi (koreansk marinert biff)15420,45,55,50,3
Buljong (klar)60,90,20,20
Bündner byggsuppe421,40,96,70,3
Bunny chow (curry i brød)19710,36,523,22,9
Bún bò Huế (sterk nudelsuppe med oksekjøtt)785,81,69,30,4
Bún chả (grillet svinekjøtt med risnudler)1179,22,912,70,6
Burger2601312250,7
Burrito21911,18,521,42,5
Burrito bowl med kylling15512,55140,2
Burrito med bønner og ost1968,15,224,64,9
Burrito med kylling20311,46,721,42,5
Burrito med oksekjøtt21911,18,521,42,5
Butter chicken (murgh makhani)20813,315,440,9
Bønnemos (refried beans)90529,83,7
Bønner med røkte pølser1847,51111,13,5
Bønnesuppe673,80,87,64
Cacio e pepe (pasta med ost og pepper)2099,67,224,41,5
Caesarsalat15091061,8
Caesarsalat med kylling, uten dressing638,51,921
Caldo de pollo (kylling- og grønnsakssuppe)556,21,63,20,8
Caldo de res (suppe med oksekjøtt og grønnsaker)715,93,43,20,8
Caldo verde (portugisisk grønnkålsuppe)681,44,45,10,9
California roll942,90,717,41
Calzone (innbakt pizza)34314,817,729,91,4
Cannelloni med kjøtt1919,810,114,31,7
Cannelloni med ost og kjøttsaus1608,87,314,30,8
Cannelloni med spinat og ricotta2217,814,314,61,5
Caponata (siciliansk auberginerett)2080,920,25,31,9
Caprese (tomat og mozzarella)20510,517,12,30,6
Capuns (mangoldruller)1668,110,49,70,8
Carbonade flamande (okse- og ølgryte)15617,76,26,60,5
Carnitas (langtidskokt svinekjøtt)27124,618,300
Cassoulet (fransk bønnegryte med kjøtt)16110,57,910,13,9
Causa limeña (lagdelt potetrett)1705,811,29,81,7
Cepelinai (litauiske potetboller)1508,36,912,11,4
Ceviche (marinert rå fisk)6310,50,83,10,5
Chakalaka (sørafrikansk grønnsaksrelish)992,45,39,62,7
Chakhokhbili (georgisk kyllinggryte)14813,19,32,20,7
Chana dal (kikertdal)1527,96,116,4–
Chawanmushi (salt eggekrem)636,43,510
Cheeseburger29617,916,118,10,6
Cheesecake3215,522,525,50,5
Chicken tikka masala15612,49,84,61,4
Chicken 65 (sterk fritert kylling)2582314,86,60,2
Chikuzenni (kylling med rotgrønnsaker)854,43,55,91,8
Chilaquiles (tortillachips i salsa)19510,610,712,82,1
Chiles rellenos (ostefylt chili)2287,817,29,70,7
Chili con carne1189,84,37,33
Chole (krydrede kikerter)1525,27,512,44,7
Choripán (chorizo i brød)3089,916,9281,3
Choucroute garnie (surkål med pølser og kjøtt)1095,18,12,82,7
Chow mein med kylling1319,95,49,71,5
Chow mein med kylling (takeaway)1478,57,212,11,5
Chow mein med svinekjøtt14310,46,49,71,5
Ciorbă de burtă (vomsuppe)6244,31,80,2
Ciorbă de legume (syrlig grønnsakssuppe)391,12,23,40,7
Ciorbă de perișoare (syrlig kjøttbollesuppe)573,23,33,30,5
Ciulama (kylling i hvit saus)1681794,80,1
Clam chowder (skjellsuppe)933,14,88,31
Clubsandwich22215,17,522,11
Cobbsalat9311,34,31,41,2
Cocido madrileño (kikert- og kjøttgryte)1299,74,59,62,9
Coleslaw1170,988,61,9
Cơm tấm (knust ris med grillet svinekjøtt)15511,74,715,40,3
Congee (risgrøt med kjøtt)584,31,36,90,1
Coq au vin (kylling i rødvin)13313740,9
Cordon bleu av kylling21022,69,28,70,6
Corn dog (pølse i maisrøre)2508,612261
Coronation chicken (kylling i karrimajones)36216,631,43,30,2
Country-fried steak (panert biff)30619,921,17,60,3
Couscous med kylling1307,53,915,61,5
Couscous royal (blandet kjøtt)1327,74,5142,1
Coxinha (kyllingkrokett)296101626,51,1
Crêpes med skinke og ost1828,87,519,11,6
Crêpes med sopp1504,8520,71,3
Croque-madame (skinke- og ostetoast med egg)26413,715,516,91,1
Croque-monsieur (varm skinke- og ostetoast)27311,312,926,82,5
Cubansk sandwich22815,910,715,50,8
Currywurst (pølse med karrisaus)30810,626,17,60,6
Curry laksa (nudelsuppe med kokos)1085,16,86,9–
Dakgalbi (sterk wokket kylling)17812,28,611,31,1
Dal (linsegryte)1458,64,311,77,5
Dampet fisk med ingefær og vårløk15620,67,20,50,1
Dan dan-nudler2118,31215,92,5
Deruny (potetpannekaker)1964,510,818,42,2
Dobbeltstekt svinekjøtt (hui guo rou)2246,620,44,21,2
Dobbel cheeseburger29915,516,721,50,5
Doenjang-jjigae (gryte med soyabønnepasta)443,91,63,50,9
Dolma (fylte vinblader)2288,2178,23,1
Doro wat (etiopisk kyllinggryte)18811,314,52,51,2
Drob (lammeinnmatpostei med urter)20616,611,47,70,9
Dumplings, dampede1136,94,69,91,2
Ebi fry (panerte reker)23615,911,6201
Eggemuffins13610,69,31,80,5
Eggesalat (med majones)25710,323,110
Eggs Benedict (posjerte egg med hollandaise)28813,822,17,90,6
Egg bhurji (indisk eggerøre)1619,112,71,80,4
Egg drop soup (kinesisk eggesuppe)271,20,63,90,4
Egg foo young med kylling13712,87,44,50,3
Egg- og potetcurry1387,59,361,1
Egusisuppe (gryte med melonfrø)19711,216,61,71,4
Elote (meksikansk maiskolbe)1834,312,514,81,9
Empanada med kylling30912,616,525,91,6
Enchilada med kylling17810912,32,3
Engelsk muffins med egg og skinke22212,210,717,91,4
Engelsk muffins med pølse30013,517,221,11,7
Ertesuppe med pølse974,63,79,61,7
Ertesuppe med røkt kjøtt805,62,45,83,3
Fabada asturiana (bønnegryte)1659,58,210,43,3
Fajita med kylling20611,39,816,51,5
Falafel33313,317,831,87,7
Falafel i pita2656,214,824,52,5
Fasolada (gresk bønnesuppe)1013,16,26,72,3
Fatteh (kikerter med yoghurt og sprø pita)1897,27,720,53,2
Fattoush (salat med sprø pita)911,667,41,2
Feijoada (brasiliansk gryte med sorte bønner og svin)18211,210,17,84
Fesenjan (kylling i valnøtt- og granateplesaus)21412,614,77,81,7
Fettuccine Alfredo1624,56,121,41
Fideuà (nudelpaella med sjømat)1619,76,9141
Fish and chips2248,810,9222,1
Fiskeburger26312,211,526,71,5
Fiskecurry13911,39,61,82,1
Fiskekarbonader15612,39,16,20,5
Fiskesuppe (jusjka)363,81,22,10,3
Fisketaco27511,615,320,52,5
Flaki (vomsuppe)11620,43,70,30
Flammkuchen (tarte flambée)3008,814,831,81,7
Fleskepannekake (ovnsbakt)1997,612,214,40,9
Fløtegratinerte poteter (gratin dauphinois)1093,44,214,51,5
Francesinha (portugisisk sandwich i saus)20513,59,214,91,2
Fransk løksuppe1085,54,510,71,1
Fritert kylling (lårklubbe)24119,115,15,80,2
Frittata (italiensk omelett)1609,412,32,50,3
Frokostburrito (egg, ost og pølse)27711,115,621,81,2
Fufu (deig av kassava eller kokebanan)1661,5330,53,1
Full English breakfast (engelsk frokost)1608,99,49,91,9
Ful medames (stuede bondebønner)1617,16,913,35
Fyll med salvie og løk (stuffing)2535,613,327,1–
Fylte egg19811,515,91,10
Fylte pastaskjell med kjøttsaus1588,56,515,61
Fylte sjampinjonger28810,71524,73
Fylte tomater1225,59,722,3
Fylt paprika955,54,580,7
Fårikål936,961,61,3
Gado-gado (grønnsaker med peanøttsaus)1356,88,18,52
Gambas al ajillo (hvitløksreker)27013,722,93,30,2
Gazpacho (kald grønnsakssuppe)260,80,63,51
General Tsos kylling29512,916,423,10,9
Ghormeh sabzi (persisk urtegryte)13410,88,13,52,1
Gözleme (tyrkisk fylt flatbrød)2407,58,830,81,5
Gresk salat1103,594,51,5
Gresskarsuppe721,14,75,41,5
Grits (maisgrøt)711,21,811,50,7
Grytestek av okse25128,415,300
Grønnbønnegrateng (amerikansk)5622,25,21,9
Grønne bønner med sesamdressing (goma-ae)773,73,44,92,8
Grønnsakscurry861,65,371,8
Grønnsakscurry (ferdigrett)942,167,81,8
Grønnsakslasagne med chèvre179710,2141,4
Grønnsakspilau1123,31,520,62,2
Grønnsakspizza2148,5825,72,8
Grønnsaksragu971,43,613,12
Grønnsaksrisotto1202,73,818,40,3
Grønnsakssuppe270,80,54,11
Grønnsakstempura2393,815,818,91,6
Grønn borsjtsj (syresuppe)402,51,43,80,7
Grå erter med bacon (latvisk)166107,39,75,9
Gulasj1451393,51,3
Gulasjsuppe674,82,46,30,4
Gulrot- og eplesalat880,74,210,72,4
Gumbo med ris (kreolsk gryte)898,23,45,70,9
Gyoza, stekte1928,811,112,61,5
Gyros18411,26,817,81
Gyudon (risbolle med oksekjøtt)14533,324,71,3
Haggis (skotsk innmatpudding)31010,721,717,40,2
Hainan-kylling med ris13211,12,514,70,3
Halászlé (ungarsk fiskersuppe)424,91,71,20,9
Halušky med saueost2359,87,529,81,5
Hambāgu (japansk karbonade)19713,412,24,31,1
Hamburger28817,514,4200,7
Happosai (kinesisk wok med grønnsaker, kjøtt og sjømat)645,83,21,90,9
Harira (marokkansk linse- og kikertsuppe)644,21,56,62,1
Har gow (dampede rekedumplings)1905,55,527,83,6
Hash browns (potetrösti)1901,912,3171,6
Hijiki-tang, småkokt753,146,53,4
Hretsjanyky (bokhvete- og kjøttkaker)23412,316,97,41,2
Huevos rancheros (egg på tortilla med salsa)1216,76,77,21,7
Huevos rotos (egg over stekte poteter med skinke)1889,2129,81,4
Hush puppies (friterte maisboller)2966,213,337,32,9
Hvitløkssuppe (česnečka)402,11,15,20,4
Hønsesalat (kylling i majones)2196,520,61,60,6
Iahnie de fasole (bønne- og løkgryte)1596,27,812,94,2
Imam bayildi (fylt aubergine)1151,29,84,21,6
Inari-sushi2207,88,828,41,3
Irish stew (irsk lammegryte)1178,26,451,3
İskender kebab26812,417,315,10,9
Jajangmyeon (nudler i sort bønnesaus)1506,85,417,12,3
Jambalaya (kreolsk risrett)16113,8880,7
Janssons fristelse (potetgrateng med ansjos)1663,611,112,61,3
Japansk curry med ris1402,5422,21,2
Japansk fløtegryte med kylling1246,285,51,2
Japchae (glassnudler med grønnsaker)1204,15,612,41,5
Jerk chicken (jamaicansk krydret kylling)2352015,52,50,2
Jollof-ris1472,26,319,60,8
Kabsa (krydret ris med kylling)1828,59,315,41,2
Kalops (svensk oksegryte)777,23,830,8
Kalvefrikassé (blanquette)11315,443,10,8
Kantonesisk stekt ris1645,54,923,61,7
Kapusniak (surkålsuppe)522,82,83,50,9
Kartoffelknödel (tyske potetboller)1775233,62
Käsespätzle (spätzle med ost)2349,711,322,71,1
Kashk-e bademjan (persisk auberginedip)2892,629,44,11,7
Katsu curry1936,29,819,81,1
Katsu sando (sandwich med panert svinekotelett)31313,416,827,52,1
Kebab i baguett246159,823,62
Kebab i pita (döner)23315,210,917,42,3
Khachapuri (georgisk ostebrød)300121333–
Khao soi (thai curry-nudelsuppe)1225,37,48,7–
Khichdi (ris- og linsegrøt)1223,55,314,80,6
Khinkali (georgiske dumplings)16513,16,612,9–
Kholodets (kjøtt i aspik)152197,90,50
Kibbeh (friterte bulgur- og kjøttkroketter)21811,815,96,32
Kikertcurry (chana masala)1095,93,513,23,3
Kimbap (koreansk risrull)1444,63,721,72,1
Kimchi-jjigae (kimchigryte)674,75,10,90,9
Kinesisk brokkoli (gai lan) med østerssaus701,25,62,62,2
Kinesisk wok med tomat og egg1426,111,43,60,6
Kinpira gobo (braisert borrerot)841,44,54,23,2
Kjøttboller190111290,6
Kjøttboller i tomatsaus11796,55,50
Kjøttdeigsform (meatloaf)19917,510,76,80,4
Kjøttkake240151790,5
Kjøttpizza27413,812,424,81,8
Königsberger Klopse (kjøttboller i kaperssaus)19016,212,82,10,9
Kopytka (polske potetgnocchi)1825,22,931,61,8
Koreansk fritert kylling (yangnyeom)27913,716,319,10,6
Koreansk gulrotsalat1320,810,27,82,4
Korokke (potetkroketter)2265,312,623,22
Koshari (egyptisk ris, linser og pasta)1414,74,417,93,2
Krabbekaker15520,27,50,50
Krabbesalat med krabbepinner1575,29,412,50,7
Kroketter med krabbekrem2555,117,121,11
Kroketter med skinke og ost (croquetas)26317,414,615,30,5
Kroppkakor (svenske potetballer med flesk)1564,66,119,71,9
Krupnik (byggsuppe)493,116,10,9
Krutsjenyky (svineruletter med sopp)25716,920,51,40,5
Kulish (hirsesuppe med poteter og flesk)773,22,98,70,7
Kung pao-kylling1299,875,41,5
Kung pao-reker17313,910,74,31
Kvarggrateng (zapikanka)1589,96,414,80,2
Kyllingbiryani1047,22,412,41,1
Kyllingburger24912,71123,81,2
Kyllingcurry1076,56,55,11,4
Kyllingcurry med kokosmelk12410,66,93,11,1
Kyllingcurry med ris1165414,11
Kyllingcurry (takeaway)14511,79,82,32,2
Kyllingnuggets30715,920,4140,9
Kyllingpai2559,213,521,92
Kyllingsatay19121,710,32,82
Kyllingspyd med grønnsaker104133,74,30,8
Kyllingstrips, panerte27119,213,916,11,2
Kyllingsuppe med nudler533,81,45,50,7
Kyllingsuppe med nudler (ukrainsk)533,81,45,50,7
Kyllingtagine1277,53,714,43
Kylling balti10510,554,52
Kylling i molesaus137195,62,90,3
Kylling i sort bønnesaus124194,22,60,6
Kylling i sursøt saus25010,112,722,91
Kylling Kiev28021,319,25,30,1
Kylling korma12714,65,14,30,7
Kylling med cashewnøtter16018,474,50,9
Kylling parmigiana17416,38,37,50,8
Kylling vindaloo19218,512,52,50,7
Kylling- og soppai20213,610,413,21
Kålruletter (holubtsi)1056,55,581,3
Kålsalat med eddik og olje731,15,14,32,3
Kısır (bulgursalat)1142,46,310,33,4
Lagman (nudler med oksekjøtt og grønnsaker)1126,64,910,11,1
Lahmacun (tyrkisk flatbrød med kjøttdeig)18910,63,527,61,8
Lammebiryani1957,19,219,10,6
Lammegryte med poteter1338,18,651,6
Lammespyd med grønnsaker1621210,34,30,8
Lammetagine13212,86,84,50,5
Lam rogan josh14914,49,13,71,8
Lancashire hotpot (lammegryte med poteter)1197,36,96,81,1
Lángos med rømme og ost3517,120,134,11,2
Larb (thaisalat med svinekjøttdeig)21016,812,95,30,8
Lasagne med kjøtt1397,5514,61,6
Late kålruletter1278,96,57,40,9
Lecsó (paprika- og tomatgryte)971,48,53,61,6
Leverlapper22417,912,490,5
Linsecurry1113,75,78,93,4
Linsecurry med ris1183,33,516,42,2
Linsegryte med pølse785,92,35,63,2
Linsesuppe603,80,76,53,7
Linyvi vareniky (kvargdumplings)1799,96,918,50,4
Lobio (georgisk bønnegryte)18079,7125,9
Lobster roll (hummer i brød)23412,212,417,71,2
Lohikeitto (finsk laksesuppe med fløte)704,24,13,90,4
Lomo saltado (peruansk biffwok)1458,56,711,50,9
Lo mein (wokede eggnudler)1214,82,418,91,3
Løkringer3524,219,837,32,6
Mafé (peanøttgryte)17810,6134,51,4
Makaroni med ost2238,710,521,91,2
Malai kofta (grønnsaksboller i kremet saus)2326,217,612,21,2
Mămăligă med ost og rømme1664,511,411,11
Mansaf (lam med ris og yoghurtsaus)1768,59,513,20,5
Manti (dampede kjøttdumplings)16811,48,611,1–
Mapo tofu (sterk tofu med kjøttdeig)1047,86,81,90,7
Maqluba (opp‑ned‑ris med kylling)1916,611,913,50,9
Masala dosa (med potetfyll)1845,54,328,62,2
Massaman-curry med oksekjøtt18611,512,48,2–
Matar paneer (erter og paneer)1809,413,542
Matzeballsuppe733,129,80,9
Maultaschen (schwabisk fylt pasta)15210,16,213,1–
Meksikansk ris (arroz rojo)1492,44,324,10,5
Menchi katsu (panert kjøttdeigkake)27310,718,716,31,7
Menemen (tyrkisk eggerøre med tomater)1215,59,920,7
Mici (rumenske grillede kjøttdeigruller)24715,715,79,50,8
Mie goreng (indonesiske stekte nudler)1536,76,715,21,6
Milanesa (panert okseschnitzel)27220,114,813,90,8
Mimosa-salat (lagdelt fiske- og eggesalat)1928,914,75,10,9
Minestrone (italiensk grønnsakssuppe)401,70,55,81,5
Misir wat (etiopiske krydrede linser)15168,19,45,9
Misosuppe242,20,81,70,6
Mizeria (agurksalat med rømme)561,144,40,4
Mofongo (most stekt kokebanan)3304,718,833,12,5
Moo shu-svinekjøtt15310,410,73,10,9
Moqueca (brasiliansk fiskegryte med kokos)13410,29,42,1–
Moussaka (gresk auberginegrateng)1475,810,85,22,8
Mozzarellasticks, panerte32514,818,323,12
Mujaddara (linser og ris)1605,16,916,14
Mungbønnedal744,23,46,8–
Nachos med ost2657,615,822,11,7
Naengmyeon (kalde bokhvetenudler)634,80,89,8–
Nalysnyky (pannekaker med søt kvarg)2077,68,824,70,9
Namul av bønnespirer703,14,52,52,7
Nanbanzuke (marinert fritert taggmakrell)1098,16,14,60,9
Nasi goreng (indonesisk stekt ris)1587,16,317,10,4
Nasi lemak (kokosris med sambal)1755,29,5170,9
Nikujaga (kjøtt- og potetgryte)784,31,310,31,3
Nudelsuppe med oksekjøtt707,20,97,81
Oden (japansk småkokt gryte)565,224,20,7
Okonomiyaki (japansk pannekake)1655,29,613,31,5
Okracurry (bhindi)712,94,64,67,2
Okrosjka (kald suppe)553,52,54,50,5
Oksecarpaccio27115,2230,60,4
Oksegryte1078,85,151,3
Oksegryte med gulrøtter9713,23,13,31,1
Oksekjøttcurry1137,66,65,11,4
Oksekjøtt med brokkoli16010,410,63,81,3
Okseruletter (Rouladen)19520,69,15,90,7
Oksespyd med grønnsaker12214,84,94,30,8
Olivier-salat1985,516,76,51,4
Omelett15410,611,71,60
Osso buco (braisert kalveskank)9711,24,13,50,6
Ostefondue23116,217,22,60
Ostepizza26611,49,7312,3
Osterisotto1955,75,230,90,7
Ostesufflé18412,912,63,82,1
Ostetoast3431120,826,91,2
Overnight oats1606,83,821,63,8
Ovnspannekake1596,1815,10,9
Oyakodon (risbolle med kylling og egg)1354,72,122,81,1
Pad krapow (kylling med thaibasilikum)17719,88,34,40,6
Pad see ew (stekte brede risnudler)1356,45,2141,1
Pad thai med kylling1548,17,513,21,2
Pad thai med sjømat1476,86,813,81,2
Paella1487,94,917,11,9
Paella med sjømat14384,815,70,7
Pajeon (koreansk vårløkpannekake)1955,58,921,71,5
Pakora (grønnsaksfritter)1254,94,8133,2
Palak paneer (spinat med indisk ost)1015,473,40,9
Paneer butter masala (indisk ost i tomat- og smørsaus)25010,720,950,9
Panert, stekt sopp2224,612,920,31,6
Panino med prosciutto og mozzarella24314,28,327,21,4
Pannekaker22069290,6
Pannekaker med kjøttfyll17312,910,17,40,3
Papanași (ostesmultringer med syltetøy og rømme)2637,51328,30,7
Paprikakylling (csirkepaprikás)18813,313,72,21,1
Pastagrateng1797,19,216,41
Pastasalat med kjøtt2117,710,619,61,2
Pasta all’amatriciana1686,67181,6
Pasta bolognese1255,92,617,61,6
Pasta carbonara1646,17,915,80,9
Pasta e fagioli (pasta- og bønnesuppe)913,73,492,7
Pasta med fløtesaus15447,715,90,9
Pasta med kjøttdeig1909,87,519,41,3
Pasta med ostesaus1637,27,415,91,9
Pasta med pesto21678,625,41,6
Pasta med tomatsaus1063,71,218,11,8
Pasta puttanesca1464,35,418,51,7
Pastitsio (gresk pastagrateng)1407,95,413,91,5
Patatas bravas1992,314,214,22,6
Pav bhaji (krydret grønnsaksmos med brød)1242,56,4132,1
Pekingand1545,311,86,20,3
Pelmeni2751212291,2
Penne all’arrabbiata1444,14,719,71,8
Pepperonipizza28211,711,929,72,3
Peri-peri-kylling24721,117,30,70,1
Petsjenja (braisert svinekjøtt med poteter)17511,410,191,1
Philly cheesesteak (sandwich med biff og ost)22916,17,224,21,3
Pho (vietnamesisk nudelsuppe)775,83,35,20,4
Picadillo (kubansk kjøttdeigrett)16013,69,64,81,1
Pide (tyrkisk flatbrød med kjøtt og ost)25612,5832,21,7
Pierogi med kjøtt19110,99,415,3–
Pierogi med surkål og sopp1093,53,215,9–
Pierogi ruskie (med potet og ost)1955,36,128,70,9
Pizza Hawaii1969,56,424,31,5
Pizza Margherita250119,5312,3
Pizza med skinke og ost21810,36,7282,3
Pizza med skinke og sopp2059,56,725,72,3
Pizza quattro formaggi (fire oster)26713,110,528,22,7
Pkhali (spinat- og valnøttpostei)1845,816,53,63,3
Plantebasert burger (linser, soya og grønnsaker)1709,75,616,74,8
Ploughman’s lunch (britisk ostetallerken)25810,914,320,32
Plov med kylling16076200,7
Plov med svinekjøtt1827,8916,60,7
Poha (krydrede risflak)1683,47,221,31,4
Poke bowl med laks1727,57,816,41,7
Poke bowl med tunfisk1478,54,516,41,7
Pölsa (svensk rett med byggryn og innmat)1881411,37,21
Pörkölt (ungarsk paprikagryte)1862110,42,21,3
Pork pie (svinekjøttpai)3709,92623,42,9
Potetgnocchi1352,46,316,21
Potetgryte med kjøtt1307,35,611,81,4
Potetsalat1681,511,114,31,5
Potetsuppe901,54,79,31,2
Potetsuppe med kjøtt1093,86,47,81
Potet-zrazy med kjøttfyll190710,615,41,2
Pot‑au‑feu (kokt oksekjøtt med grønnsaker)7810,923,21,5
Poutine (pommes frites med ost og saus)2137,71218,11,9
Pozole (meksikansk maissuppe med kjøtt)433,41,23,70,9
Proteinpannekaker (havre, egg, myseprotein)23714,57,524,63,5
Pulled pork-sandwich (BBQ)243158,824,10,8
Pupusa med kjøtt23211,510,420,42,6
Pyttipanne1936,513,510,61,5
Pølsegryte med kål og poteter8264,33,72,3
Pølser i bacon38122,831,31,40
Pølsesalat (Wurstsalat)2247,121,11,30,4
Pølse i brød2601015220
Quenelle (fransk fiskebolle)2458,112,723,62,1
Quesadilla med kylling28714,41325,41,9
Quesadilla med ost31613,416,226,62
Quinoasalat13947,811,62,1
Raggmunk (svenske potetpannekaker)1494,25,5201
Rajma (kidneybønnecurry)1064,75,69,33,8
Ramen1277,14,613,10,9
Ramen med kylling12673,914,41
Ramen med oksekjøtt1376,85,214,41
Rassolnyk (agurksuppe)452,80,95,80,9
Ratatouille531,23,152
Ravioli med grønnsaker1565,24,920,93,7
Ravioli med kjøtt1746,94,725,12,1
Ravioli med ost1737,46,3210,7
Rekecurry1188,28,52,12,5
Rekegrateng (japansk)1285,56,930,9
Rekepilaff (ebi pilaf)1463,32,327,11,2
Reketempura1942010,36,50,9
Reketoast med sesam38212,929,815,43,6
Reke madras1157,88,32,32,4
Rendang med oksekjøtt20419,512,24,8–
Reuben-sandwich2821019,414,22,2
Ribollita (toskansk brød- og bønnesuppe)1143,94,711,73,6
Rice and peas (jamaicansk ris med bønner)13543,519,9–
Riz Casimir (karrikylling med frukt og ris)1267,43,316,11
Ropa vieja (gryte med revet oksekjøtt)15717,78,11,60,9
Rösti (sveitsisk potetkake)1822,48,322,53,3
Rugbrød med salo (saltet svinespekk)4366,529,334,33
Ryba po grecku (fisk i grønnsaks- og tomatmarinade)1636,510,110,91,5
Rødbetsalat med hvitløk og majones1602,113,37,31,8
Saag aloo (spinat og potet)1102,28,271,7
Saag (krydret spinat)1113,38,84,62,3
Sabich (pita med stekt aubergine og egg)2165,711,920,62,1
Salade niçoise1237,38,53,70,7
Salamipizza24810,410,726,52
Salată de vinete (salat av bakt aubergine)1041,38,14,21,7
Salmorejo (kald tomatsuppe)1623,211,111,91,5
Salpicão (brasiliansk kyllingsalat)2521316,512,11,3
Šaltibarščiai (kald rødbetsuppe)493,61,550,6
Saltimbocca (kalv med skinke og salvie)21628,811,20,10
Sambar (linse- og grønnsaksgryte)493,10,97,12,4
Samosa med kjøtt27211,417,317,32,4
Samosa (frityrstekt deigtrekant med fyll)3105,117,531,41,8
Sancocho (latinamerikansk gryte med kjøtt og rotgrønnsaker)724,91,88,70,7
Sandwich med fritert fisk23614,58,224,80,9
Sandwich med kyllingsalat24612,413,717,31
Sandwich med peanøttsmør og syltetøy36111,416,642,42,8
Sarmale (kålruletter)1656,912,35,51,1
Satsivi (kylling i valnøttsaus)23614,718,62,71,6
Sauerbraten (marinert grytestek)17424,45,55,40,2
Scampi (reker i hvitløk og smør)19215,4132,10,2
Schlesiske potetboller (kluski śląskie)1671,70,637,81,3
Scotch broth (byggsuppe med lam)746,83,53,70,9
Scotch egg (egg i pølsefarse)241121611,91,7
Semmelknödel (brødboller)1806,45,9241,8
Sesamkylling29314,314,326,20,7
Shabu-shabu (japansk gryte)8213,421,81,4
Shakshuka (egg i tomatsaus)1175,59,51,61,1
Shawarma2151011191
Shepherd’s pie (kjøttdeig med potetmos)1237,66,37,21,5
Shish kebab i pita med salat14913,64,114,11,2
Shopskasalat562,83,43,41
Shumai (dampede dumplings med svinekjøtt)1919,19,215,91,7
Shurpa (lamme- og grønnsakssuppe)443,42,12,30,4
Sichuan-stekte grønne bønner1273,99,94,42,6
Sildesalat med rødbeter944,33,510,31,4
Sild under pels (lagsalat med sild og rødbeter)19061571,2
Sitronkylling (kinesisk)15016,96,26,60
Sjasjlik (grillspyd)230201610,8
Sjømatpizza20010,36,724,60,5
Sjømatrisotto1305,56,112,51,1
Skagenrøre (rekesalat)16112,611,61,90,1
Sloppy joe (kjøttdeigsaus i burgerbrød)18511,36,418,91,1
Smažený sýr (panert, stekt ost)40918,530,814,70,8
Smoothie bowl (bær, banan, granola)1452,84,721,33,1
Smörgåstårta (smørbrødkake)2378,715,515,11,8
Smørbrød med sild (smørrebrød)2449,611,524,11,9
Soljanka704,54,52,50,4
Sommerrull i rispapir1125,72,615,31,9
Som tam (grønn papayasalat)682,42,2102,2
Sopa de fideo (meksikansk nudelsuppe)952,53,312,61,1
Sopprisotto1294,23,918,51,5
Soppsuppe361,21,640,8
Soppsuppe, kremet742,14,84,51,2
Sorte bønner og ris1825,87,118,84,9
Soupe au pistou (provençalsk grønnsakssuppe)3220,54,11,5
Souvlaki (svinespyd)12413,95,24,30,8
Spaghetti aglio e olio2285,210,825,71,6
Spaghetti alle vongole1837,26,920,81,3
Spansk linsegryte med chorizo1185,75,38,84
Spansk tortilla (potetomelett)1655,69,911,72,7
Spareribs i sort bønnesaus21614,314,55,50,3
Squashkaviar941,47,54,91,8
Stamppot (potetmos med grønnkål og pølse)1373,38,79,81,9
Steak and kidney pie (biff- og nyrepai)2431713,113,91,2
Steak frites (biff med pommes frites)17514,35,516,61,8
Stekte poteter med bacon og løk2055,314,113,22,1
Stekt ris med egg1864,34,930,31,1
Stekt ris med grønnsaker16545,5251,1
Stekt ris med kimchi1714,88,1191,1
Stekt ris med kylling1737,33,726,70,9
Stifado (gresk okse- og løkgryte)17915,711,62,50,7
Sukiyaki (japansk gryte med biff)9612,22,44,51,3
Sundubu-jjigae (gryte med myk tofu)604,74,30,60,5
Suppe med kjøttboller522,62,24,60,9
Sur og sterk suppe392,61,23,90,5
Sushi15063251
Sushirull med avokado931,81,516,31,4
Sushirull med grønnsaker931,81,516,31,4
Sushirull med laks1036,91,314,60,7
Sushirull med tunfisk977,40,314,60,7
Sushirull med ål1166314,60,7
Svenske kjøttboller (köttbullar)26014,418,67,80,8
Svíčková (oksestek i kremet grønnsakssaus)18218,39,15,70,6
Svinekjøtt i sursøt saus2608,913,624,51
Svineschnitzel, panert (kotlet schabowy)31023,120,48,10,5
Syrnyky (kvargkaker)220149200,3
Szechuan-biff1057,15,35,81,5
Søtpotetform med marshmallows2102,29,328,42,9
Søtpotetfries1922,39,431,46
Tabbouleh (bulgursalat med persille)1271,69,77,81,8
Taco24615,313,613,42,2
Tacosalat med kjøtt1797,59,313,62,9
Tacos al pastor18714,3715,22,6
Taco med kjøttdeig21210,610,615,93,2
Taco med kylling193118,415,93,2
Takoyaki (blekksprutboller)15777,115,60,8
Tamagoyaki (japansk rullet omelett)14610,59,26,40
Tamago sando (japansk eggesandwich)2669,313,4251,7
Tamale (maisdeig dampet i blad)1747,4913,42,4
Tandoorikylling21427,410,81,90,8
Taquitos med kylling26912,510,428,33,3
Tarator (kald yoghurt- og agurksuppe)742,55,83,40,3
Tartiflette (potetgrateng med reblochon)16168,913,50,8
Teriyakikylling16325,761,60
Teriyaki med oksekjøtt19828,98,31,90
Thai grønnsakscurry1013,88,23,13,1
Thai grønn curry med kylling1198,88,71,42,6
Toad in the hole (pølser i røre)2851217,918,52,4
Tochitură (svinekjøtt og pølse med egg og ost)26022,618,30,80
Tofukarbonade (tofu hambāgu)1429,99,26,81,3
Tomatsuppe med ris611,11,89,40,8
Tomatsuppe, kremet701,24,75,41
Tomat- og agurksalat med olje620,95,231
Tomat- og agurksalat med rømme3612,13,30,8
Tom kha gai (kokossuppe med kylling)874,672,4–
Tom yum med reker223,10,31,90,2
Tonjiru (misosuppe med svinekjøtt)261,51,50,90,5
Tortellini med ost23610,45,634,61,5
Tostada (sprø tortilla med fyll)1576,26,815,63,3
Tsjeburek (frityrstekt kjøttlomme)34210,41733,52,7
Tteokbokki (koreanske riskaker)1314,1418,80,8
Tteokguk (riskakesuppe)994,31,216,10,2
Tuna melt (varm toast med tunfisk og ost)29611,71723,11,7
Tunfiskbaguett med grønnsaker27410,311,3321,8
Tunfiskpizza22511,97,526,61,5
Tunfisksalat med majones19410,115,82,50,4
Tunnbrödsrulle (tynnbrødrull med pølse og potetmos)1864,511,116,41,6
Túrós csusza (nudler med kvarg)1789,6717,51
Tysk pannekake (Pfannkuchen)1746,96,3220,9
Tysk potetsalat1082,93,215,31,9
Ukha (fiskesuppe)302,60,53,20,8
Upma (salt semulegrøt)8722,612,51,3
Urad dal (linsedal)814,83,27,92,7
Vada pav (krydret potetkake i brød)3006,61532,73
Vada (linsefritter)26612,89,727,45,8
Vareniky med kirsebær1584,2133–
Vareniky med kvarg1729,23,226–
Vareniky med kål1574,73,427–
Vareniky med potet1484,42,8260,9
Vegetarburger i brød224135,227,33,5
Vegetarisk lasagne1306,55,312,11,7
Vegetarisk pad thai1655,89,214,51,8
Vegetarisk ramen10843,314,51,1
Vepřo knedlo zelo (svinestek med boller og surkål)18913,19,411,81,5
Vinegret (rødbetsalat)761,64,67,52,1
Vitello tonnato (kalv i tunfisksaus)19721,312,10,70,1
Vårruller med kjøtt, frityrstekte2426,516,4172
Vårrull, frityrstekt2727,614,7252
Wallenbergare (kalvekarbonader)24616,716,77,10,8
Waterzooi (belgisk kyllinggryte)837,24,52,80,4
Welsh rarebit (walisisk ostetoast)39813,928,421,11,2
Wienerschnitzel (kalv)27122,914,112,60,9
Wokede nudler med reker1044,93,412,61,6
Wontonsuppe332,41,32,60,3
Wrap23212,89,421,81,5
Xiaolongbao (suppedumplings)16811,77,811,6–
Yakisoba (japanske stekte nudler)1614,57,916,62,2
Yakitori (japanske kyllingspyd)172263,39,30,6
Zacuscă (smøre av bakte grønnsaker)1521,213,26,51,8
Zapikanka (ukrainsk kvarggrateng)1809,48,6160,3
Zereshk polo (berberisris med kylling)1668,27,116,71
Zongzi (klebris i blad)1745,95,525,60,5
Zrazy (potetkaker fylt med kjøtt)191711,813,21,1
Zupa ogórkowa (polsk agurksuppe)2811,23,10,5
Żurek (syrlig rugsuppe)924,15,65,60,6
Łazanki (pasta med kål og pølse)1634,58,515,51,9