17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Frukt og bær

Kalorier i frukt og bær

145 matvarer i tabellen: fra 16 til 519 kcal per 100 g. Lettest er acerola; mest energirik er bananchips.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i frukt og bær: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Acerola160,20,22,7–
Ananas500,50,111,71,4
Ananas, hermetisk600,50,114,31,3
Ananas, hermetisk i sirup520,40,112,70,8
Ananas, tørket3471,20,781,72,4
Appelsin470,90,111,82,4
Aprikos481,40,49,12
Aprikos, hermetisk i sirup830,50,119,91,6
Aprikos, tørket2413,40,555,37,3
Aprikos, tørket og kokt851,20,219,62,6
Aronia560,40,65,85,2
Asiatisk pære (nashi)420,50,273,6
Avokado160214,78,56,7
Avokado (Hass)167215,41,86,8
Bakt eple530,30,411,22,4
Banan891,10,322,82,6
Bananchips5192,333,650,77,7
Banan, tørket3463,91,878,49,9
Bjørnebær431,40,54,35,3
Bjørnebær, frosne641,20,410,75
Blokkebær390,40,76,32,4
Blåbær650,81,110,23,3
Blåbær (hageblåbær)570,70,314,52,4
Blåbær, frosne510,40,69,52,7
Blåbær, tørkede3172,52,572,57,5
Bringebær521,20,75,46,5
Bringebær, frosne561,10,88,34,3
Bærblanding, frossen501,10,37,93,5
Cantaloupmelon340,80,27,30,9
Casabamelon281,10,15,70,9
Cherimoya751,60,714,73
Dadler (Medjool)2771,80,168,36,7
Dragefrukt (pitaya)680,70,214,41,8
Druer690,70,217,20,9
Druer (Concord / Isabella)670,60,316,30,9
Durian1471,55,323,33,8
Eple520,30,213,82,4
Eplemos1020,20,224,41,5
Eplemos, usøtet420,20,110,21,1
Eple, Fuji630,20,213,12,1
Eple, Gala570,30,111,42,3
Eple, Golden Delicious570,30,111,22,4
Eple, Granny Smith580,40,210,82,8
Eple, Red Delicious590,30,211,82,3
Eple, skrelt480,30,111,51,3
Eple, tørket2430,90,357,28,7
Feijoa610,70,48,86,4
Fersken390,90,381,5
Fersken, hermetisk i juice440,6010,31,3
Fersken, hermetisk i sirup720,50,217,21,2
Fersken, tørket2393,60,853,18,2
Fiken, fersk740,80,316,32,9
Fiken, hermetisk i sirup690,40,116,11,8
Fiken, tørket2493,30,954,19,8
Fruktcocktail, hermetisk570,40,113,91
Fruktmos1020,30,123,92
Gojibær, tørkede34914,30,464,113
Granateple831,71,214,74
Grønt eple580,40,213,62,8
Guanábana (soursop)6610,313,53,3
Guava682,50,98,95,4
Gul kiwi (Gold)6310,314,41,4
Haskapbær (blåleddved)550,70,610,72,1
Havtornbær571,53,22,23,6
Honningmelon360,50,18,30,8
Hvite rips451,10,26,13,5
Hvit grapefrukt330,70,17,31,1
Hyllebær730,70,511,47
Jackfrukt951,70,621,81,5
Japansk mispel470,40,210,41,7
Jordbær320,70,37,72
Jordbær, frosne350,40,172,1
Jujube, fersk (kinesisk daddel)791,20,220,2–
Jujube, tørket (røde dadler)2814,70,566,56
Kakifrukt (sharon)700,60,2153,6
Kakifrukt, tørket2741,40,658,914,5
Kaktusfiken410,70,563,6
Kiwano (hornmelon)441,81,37,6–
Kiwi611,10,511,73
Klementin470,80,110,31,7
Kokebanan1221,30,330,21,7
Kokebanan, stekt (maduros)2671,59,243,72,3
Kokebanan, tilberedt1411,32,929,31,6
Kokosnøtt, fersk3543,333,56,29
Korinter2903,40,272,64,4
Krekling440,50,74,39,5
Kumkvat711,90,99,46,5
Kvede570,40,113,41,9
Lime300,70,27,72,8
Litchi660,80,415,21,3
Longan601,30,1141,1
Mandarin530,80,311,51,8
Mandarinbåter, hermetiske370,608,90,7
Mango600,80,413,41,6
Mangostan730,60,515,6–
Mango, tørket3192,51,276,22,4
Markjordbær380,80,45,92
Mirabelleplomme770,60,3182,2
Mispel450,50,29,22,1
Morbær431,40,48,11,7
Moreller5010,310,61,6
Moreller, frosne460,90,49,41,6
Moreller, hermetiske i sirup910,70,122,21,1
Moreller, tørkede3331,30,7782,5
Multer551,51,16,86,3
Navelappelsin490,90,110,32,2
Nektarin441,10,38,81,7
Nyper540,70,16,18,3
Papaya430,50,39,11,7
Pasjonsfrukt972,20,71310,4
Physalis531,90,711,2–
Plomme460,70,3101,4
Plomme, hermetisk580,5014,30,9
Pomelo380,808,61
Pære570,40,112,13,1
Pære, Conference670,40,1133,1
Pære, hermetisk i sirup570,2013,61,6
Pære, tørket2621,90,662,27,5
Pære, Williams630,40,211,93,1
Rambutan840,70,2200,9
Reineclaude (grønn plomme)710,90,316,41,7
Rips561,40,29,54,3
Rognebær751,11,24,36,5
Rosa grapefrukt420,80,19,11,6
Rosiner2993,30,374,84,5
Sapodilla830,41,114,75,3
Satsuma500,80,39,61,1
Sitron291,10,36,52,8
Slåpebær520,80,27,83,5
Solbær631,40,415,43,5
Stikkelsbær440,90,65,94,3
Stjernefrukt (carambola)3110,33,92,8
Sultanarosiner3013,30,276,73,3
Svisker2402,20,456,87,1
Svisker, kokte10710,2253,1
Søtkirsebær631,10,213,92,1
Søtkirsebær, hermetiske i sirup670,60,115,81,5
Tamarillo (tretomat)2820,34,5–
Tamarind2392,80,657,45,1
Tranebær460,50,18,43,6
Tranebær, tørkede (søtede)3080,21,177,55,3
Tyttebær560,50,78,92,6
Umeboshi (saltet japansk plomme)290,90,70,93,3
Vannmelon300,60,17,20,4
Villepler760,40,319,9–