17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Fisk og sjømat

Kalorier i fisk og sjømat

183 matvarer i tabellen: fra 28 til 534 kcal per 100 g. Lettest er lutefisk, kokt; mest energirik er taramasalata.

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i fisk og sjømat: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Abbor8217,91,200
Akkar (calamari), rå9215,61,43,10
Akkar, kokt9821,90,90,10
Akkar, stekt i panne17317,97,58,40
Alaskasei, ovnsbakt8719,4100
Alaskasei, rå7617,20,800
Alaskasei, tilberedt10024,40,300
Blåkveite16113,21200
Blåskjell i hvitvin (moules marinières)9210,32,27,40,5
Blåskjell i tomatmarinade (hermetisk)14512,57,952
Blåskjell, kokte10817,22,15,10
Blåskjell, rå8611,92,23,70
Brasme10416,9400
Brasme, røkt12421,34,200
Brathering (stekt marinert sild)22216,8145,90,3
Breiflabb, grillet98230,700
Brisling18619,811,900
Brisling i olje34715,332,200
Brisling, røkt24319,418,400
Calamari, frityrstekt23413,813,213,60,5
Chikuwa (grillet fiskefarserull)11912,2214,60
Dorade12920,95,100
Dorade, ovnsbakt14823,65,900
Europeisk malle, rå12815,37,400
Fiskeboller (hermetiske)758,32,35,40
Fiskekaker / fiskenuggets25513,213,718,42,5
Fiskepinner2771116,220,21,5
Fiskerogn14322,36,41,50
Flyndre / rødspette, rå7012,41,900
Gjedde, ovnsbakt11324,70,900
Gjedde, rå8819,30,700
Gjørs8018,70,400
Gravlaks21219,312,64,10
Gullmakrell (mahi-mahi), tilberedt10923,70,900
Havabbor, rå9718,4200
Havkaruss, ovnsbakt12122,93,300
Hummer89190,900
Hummer, kokt9119,61,30,10
Hvitting7918,80,500
Hvitting, stekt12523,13,600
Hvit fisk, tilberedt (gjennomsnitt)107222,200
Hyse7416,30,500
Hyse i frityrrøre23217,1149,10,4
Hyse, dampet8920,90,600
Hyse, røkt9722,60,700
Kamaboko (japansk fiskekake)93120,9110
Kamskjell6912,10,53,20
Kamskjell, tilberedt11020,21,83,20
Karpe, ovnsbakt16222,97,200
Karpe, rå12717,85,600
Karrisild2907,722,414,30
Karuss9318,22,50,10
Kaviar på tube (røkt torskerogn)4148,835,815,20
Ketalaks12020,13,800
Klippfisk (bacalao)20647,61,700
Klippfisk, utvannet og kokt11326100
Kongekrabbe8418,30,600
Krabbekjøtt, hermetisk11114,81,88,70,2
Krabbepinner (surimi)957,60,514,50,5
Krabbe, kokt12419,54,31,80
Krabbe, rå8718,11,100
Kreps77160,900
Kreps, kokt8218,30,900
Kryddersild23012,415,2110
Krøkle9717,62,400
Kutling7819,10,20,10
Kutlinger i tomatsaus (hermetisk)13113,68,20,90,3
Kveite, rå9118,61,300
Lagesild11118,73,900
Lake7115,70,800
Laks208201300
Lakserillettes23715,118,421,6
Lakserogn (rød kaviar)22430,810,51,50
Laks, dampet1952311,500
Laks, grillet22325,513,500
Laks, ovnsbakt20622,112,300
Laks, posjert1932510,300
Laks, røkt (røkelaks)178229,50,90,1
Lange82190,600
Lodde9018,71,700
Lutefisk, kokt285,90,500
Lysing8317,61,400
Lysing, braisert11221,2300
Makrell i egen lake (hermetisk)18921,611,400
Makrell i tomat22717,716,31,91
Makrell, ovnsbakt26223,917,800
Makrell, røkt29418,824,300
Makrell, rå20518,613,900
Makrell, saltet30518,525,100
Makrell, stekt18623,610,200
Malle (catfish), frityrstekt25513,516,711,20,5
Malle (catfish), rå11915,25,900
Marinerte sardeller (boquerones)13623,93,32,70
Matjessild17714,612,600
Mentaiko (krydret rogn av alaskasei)121213,36,60
Mort9518,22,400
Multe11719,43,800
Panert fisk, stekt19311,91013,40,9
Pangasiusfilet7414,91,600
Pangasius, ovnsbakt10921,82,300
Piggvar9217,22,500
Piggvar, ovnsbakt11821,33,600
Pukkellaks12720,54,400
Pukkellaks, hermetisk13823,1500
Regnbueørret, rå14119,96,200
Reker85200,500
Reker, frityrstekte21812,312,911,90,5
Reker, kokte94191,21,90
Rognkjeksrogn11110,47,310
Rokkevinge, ovnsbakt96230,500
Rollmops (marinert sildefilet)21113,713,880
Rødlaks13122,34,700
Rødmulle15818,49,400
Rødmulle, dampet14324,15,200
Rødspette, panert og stekt24213,416,88,91
Røkt sild i olje16815,11120
Røye10921,22,700
Sanma (makrellgjedde), grillet28123,322,80,20
Sardeller i olje (ansjos)21028,99,700
Sardeller i salt128253,100
Sardiner i olivenolje20224,311,21,10
Sardiner i olje20824,611,400
Sardiner i tomatsaus18520,910,40,40,1
Sardiner, grillede19425,110,400
Sardin, fersk16319,59,500
Sashimi av blåfinnet tunfisk (mager)11526,41,40,10
Scampi, panerte og stekte28210,913,6290
Sei, tilberedt10023,10,800
Sennepssild2395,21814,50
Sepia (blekksprut)7916,20,70,80
Sik13419,15,900
Sik, røkt11020,92,800
Sild i rømmesaus2905,323,215,60
Sild, fersk15818900
Sild, røkt (kipper)21724,612,400
Sild, stekt2012312,100
Sjømatblanding, tilberedt8013,51,62,80
Sjøtunge, grillet9723,60,300
Skolest (grenader)7617,50,700
Snapper, tilberedt12126,31,700
Snegler i hvitløkssmør (escargots)27712,923,72,31,7
Steinbit8215,82,100
Stillehavstorsk, ovnsbakt8420,40,30–
Stør12317,75,800
Størkaviar2542517,100
Surimistenger1258,34,911,80,2
Sursild (marinert sild)26214,2189,60
Surströmming (gjæret østersjøsild)8211,83,900
Suter7717,70,700
Sverdfisk17223,47,900
Sverdfisk, ovnsbakt26628,716,900
Sølvlaks (coho)14621,65,900
Taggmakrell116194,400
Tarako (rogn av alaskasei)131244,70,40
Taramasalata5346,854,83,20,7
Tilapia, ovnsbakt12826,12,600
Tilapia, rå9620,11,700
Torsk8217,80,700
Torskelever, hermetisk4337,344,41,10
Torskerogn, røkt14626,94,20,10
Torsk i frityrrøre24016,814,79,80,5
Torsk, dampet10624,50,900
Torsk, ovnsbakt10522,80,900
Tunfisk i olje19829,18,200
Tunfisk i tomatsaus13014,65,94,30,6
Tunfisk i vann11625,50,800
Tunfisk, fersk10924,40,500
Tunfisk, ovnsbakt13629,91,800
Uer, røkt11716,85,500
Uer, rå9215,33,500
Unagi kabayaki (glasert grillet ål)28523218,40
Vinbergsnegler, tilberedte8016,61,40,20
Vongole (venusskjell)8614,713,60
Vongole, kokte9916,21,55,30
Yellowtail (buri), grillet26026,220,40,30
Yellowtail (hamachi), rå21720,717,20,30
Ørret, ovnsbakt16823,87,400
Ørret, røkt18023,49,30,70
Østers595,21,65,50
Ål18418,411,700
Ål, tilberedt21322,113,800
Åttearmet blekksprut, kokt15629,82,14,40
Åttearmet blekksprut, rå8214,912,20