17 Fit

17 Fit Kalorier i mat Drikke

Kalorier i drikke

130 matvarer i tabellen: fra 0 til 416 kcal per 100 g. Lettest er mineralvann med kullsyre; mest energirik er 3‑i‑1 kaffe (pulver).

Kaloritabell

Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.

Kalorier i drikke: Verdier per 100 g. Trykk på en kolonneoverskrift for å sortere etter den.
Alkoholfritt øl250,304,90
Ananasjuice530,40,112,10,2
Aperol spritz770,105,70
Appelsinjuice450,70,210,40,2
Aprikosnektar560,2013,70,1
Atole (varm maisdrikk)861,71,516,10,2
Ayran (yoghurtdrikk)402,91,53,70
Banannektar560,20,113,60,5
Bloody Mary730,70,23,40,4
Brennevin 40 % (vodka, gin, rom, whisky)2310000
Bubble tea550,41,410,30,1
Caffè latte432,81,64,30
Caffè mocha642,61,510,20
Cappuccino371,922,80
Cappuccino med skummet melk191,80,12,80
Cola4200,310,40
Cola uten sukker1000,20
Daiquiri1190,10,115,50,1
Dessertvin, søt1600,2013,70
Druejuice600,40,114,60,2
Eggnog (alkoholfri)884,54,28,10
Energidrikk430,5010,20
Energidrikk med sukker480,2011,90,1
Energidrikk uten sukker50,10,10,90
Eplejuice460,10,111,10,2
Espresso90,10,21,70
Ferskennektar500,20,112,10,3
Flat white382,41,43,90
Frappé661,50,913,10
Fruktbrennevin (snaps)229000,40
Fruktbrus410,10,1100
Fruktsmoothie662,31,110,91,1
Geitemelk563,42,84,30
Gin2650000
Gløgg1550,30,219,20,4
Granateplejuice550,10,3130,1
Grapefruktjuice430,50,18,90,1
Grønnsaksjuice220,70,14,70,4
Grønn smoothie (spinat, banan, eple)420,80,28,91,6
Grønn te10,2000
Gulrotjuice290,40,16,50,3
Gyllen melk (gurkemeielatte)683,21,99,80,2
Halvsøt hvitvin940,106,50
Havredrikk430,21,17,80,3
Horchata (plantedrikk av ris eller jordmandel)881,10,119,90,5
Hvitvin820,102,60
Iced latte (iskaffe)271,812,80
Iste4500,210,80
Jordbærmelk532,20,5100
Kaffelikør3080,10,332,20
Kaffe med melk221,40,82,30
Kakaodrikkpulver, søtet3796,73,375,610,5
Kakao med helmelk853,23,211,60,4
Kakao med lettmelk693,81,49,51,7
Kissel (fortykket fruktdrikk)670,10,116,70,1
Kokosdrikk310,22,12,80,3
Kokosvann150,20,13,30,3
Kombucha160,1040
Kompot (fruktdrikk)410,10,110,10
Konjakk / brandy2280010
Kvass (gjæret brøddrikk)250,304,90
Lassi, søt652,60,911,70
Latte macchiato542,53,23,70
Latte med havredrikk360,41,160,1
Lettøl290,201,60
Likør27900,133,20
Mandarinjuice460,70,110,60,1
Mandeldrikk, søtet380,416,20,4
Mandeldrikk, usøtet361,13,20,70,3
Mangolassi833,41,813,80,6
Mangonektar510,20,112,30,1
Margarita (cocktail)1220,10,116,10
Martini (cocktail)2010,100,10
Masala chai (med melk og sukker)320,80,75,90
Matcha latte613,41,97,60,3
Matcha (grønn te i pulver)23729,65,31,538,5
Milkshake, sjokolade11932,720,90,3
Milkshake, vanilje1123,9317,80
Mimosa (cocktail)640,40,26,30,2
Mineralvann med kullsyre00000
Mjød (medovukha)930017,40
Mojito610,102,30,2
Morelljuice590,30,513,7–
Mugicha (byggte)1000,3–
Multifruktjuice480,50,111,30,3
Multifruktnektar500,30,111,50,3
Musserende vin (prosecco, champagne)710,201,50
Piña colada1510,42,119,40,1
Proteinsmoothie (banan, melk, peanøttsmør)1189,2411,70,9
Pulverkaffe, tilberedt20,100,30
Pulverkaffe, tørr29619,41,142,619,1
Radler (øl og brus)380,207,10
Raf-kaffe (espresso med fløte og vaniljesukker)1132,28,18,40
Risdrikk540,2110,80,3
Rom2310000
Rosévin830,403,80
Rødvin850,102,60
Sake1340,5050
Sangria85007,20
Screwdriver920,60,37,50,2
Sencha (grønn te, trukket)20,200,3–
Sider (alkoholholdig)56005,90
Sikorikaffe (drikk)60,1010,5
Sikoripulver (instant)3233,32,557,229,2
Sitronade460012,10
Sitronbrus34008,40
Sjokolademelk642,8110,80,5
Soyadrikk543,31,85,70,6
Soyadrikk, usøtet373,32,10,70,6
Sportsdrikk (isotonisk)26006,40
Stout (mørkt øl)370,4030
Svart kaffe20,3000
Sviskejuice770,4018,70,5
Te uten sukker1000,20
Tomatjuice170,80,33,10,4
Tonic340,10,18,30,1
Tranebærdrikk (mors)5400,113,50
Tranebærjuice, usøtet460,40,112,10,1
Tyrkisk kaffe270,106,50
Urtete1000,20
Uzvar (drikk av tørket frukt)190,10,14,40,1
Vann00000
Vann med smak, søtet150,10,13,50
Varm sjokolade721,8113,70,2
Vietnamesisk kaffe med kondensert melk651,71,810,90
Vodka2310000
Whiskey sour1490013,20
Whisky250000,10
Øl430,503,50
3‑i‑1 kaffe (pulver)41612,28,870,13,3