17 Fit

17 Fit Ruokien kalorit Juomat

Juomien kalorit

130 elintarviketta taulukossa: 0–⁠416 kcal 100 g:ssa. Kevyin: kivennäisvesi, hiilihapotettu; energiapitoisin: kahvi 3 in 1 (jauhe).

Kaloritaulukko

Arvot 100 g:ssa. Lajittele napauttamalla sarakkeen otsikkoa.

Juomien kalorit: Arvot 100 g:ssa. Lajittele napauttamalla sarakkeen otsikkoa.
Alkoholiton olut250,304,90
Ananasmehu530,40,112,10,2
Aperol spritz770,105,70
Appelsiinimehu450,70,210,40,2
Aprikoosinektari560,2013,70,1
Atole (lämmin maissijuoma)861,71,516,10,2
Ayran (jogurttijuoma)402,91,53,70
Banaaninektari560,20,113,60,5
Bloody Mary730,70,23,40,4
Bubble tea550,41,410,30,1
Caffè mocha642,61,510,20
Cappuccino371,922,80
Cappuccino, rasvaton maito191,80,12,80
Daiquiri1190,10,115,50,1
Energiajuoma430,5010,20
Energiajuoma, sokerillinen480,2011,90,1
Energiajuoma, sokeriton50,10,10,90
Espresso90,10,21,70
Flat white382,41,43,90
Frappé661,50,913,10
Gini2650000
Glögi, viinipohjainen1550,30,219,20,4
Granaattiomenamehu550,10,3130,1
Greippimehu430,50,18,90,1
Hapankirsikkamehu590,30,513,7–
Hedelmäbrandy (snapsi)229000,40
Hedelmälimonadi410,10,1100
Hedelmämehu (monihedelmä)480,50,111,30,3
Hedelmäsmoothie662,31,110,91,1
Horchata881,10,119,90,5
Jälkiruokaviini, makea1600,2013,70
Jäälatte271,812,80
Jäätee4500,210,80
Kaakao kevytmaitoon693,81,49,51,7
Kaakao maitoon853,23,211,60,4
Kaakaojuomajauhe, sokeroitu3796,73,375,610,5
Kaakaomaito642,8110,80,5
Kahvi 3 in 1 (jauhe)41612,28,870,13,3
Kahvi maidolla221,40,82,30
Kahvilikööri3080,10,332,20
Karpalojuoma (mors)5400,113,50
Karpalomehu, sokeroimaton460,40,112,10,1
Kasvismehu220,70,14,70,4
Kaurajuoma430,21,17,80,3
Kauralatte360,41,160,1
Kevytolut290,201,60
Kiisseli670,10,116,70,1
Kivennäisvesi, hiilihapotettu00000
Kolajuoma4200,310,40
Kolajuoma, sokeriton1000,20
Kombucha160,1040
Kompotti (hedelmäjuoma)410,10,110,10
Konjakki / brandy2280010
Kookosjuoma310,22,12,80,3
Kookosvesi150,20,13,30,3
Kuohuviini (prosecco, samppanja)710,201,50
Kurkumalatte (golden milk)683,21,99,80,2
Kuuma suklaa721,8113,70,2
Kvassi250,304,90
Lassi, makea652,60,911,70
Latte432,81,64,30
Latte macchiato542,53,23,70
Likööri27900,133,20
Limonadi460012,10
Limonadi, sokerillinen34008,40
Luumumehu770,4018,70,5
Mandariinimehu460,70,110,60,1
Mangolassi833,41,813,80,6
Mangonektari510,20,112,30,1
Mansikkamaito532,20,5100
Mantelijuoma, sokeroimaton361,13,20,70,3
Mantelijuoma, sokeroitu380,416,20,4
Margarita (cocktail)1220,10,116,10
Martini (cocktail)2010,100,10
Masala chai (maidolla ja sokerilla)320,80,75,90
Matcha (vihreä teejauhe)23729,65,31,538,5
Matcha latte613,41,97,60,3
Maustettu vesi, sokerillinen150,10,13,50
Medovukha (sima-tyyppinen hunajajuoma)930017,40
Mimosa (cocktail)640,40,26,30,2
Mojito610,102,30,2
Monihedelmänektari500,30,111,50,3
Mugicha (ohratee)1000,3–
Munatoti (eggnog)884,54,28,10
Musta kahvi20,3000
Olut430,503,50
Omenamehu460,10,111,10,2
Persikkanektari500,20,112,10,3
Pikakahvi (ilman sokeria)20,100,30
Pikakahvijauhe29619,41,142,619,1
Piña colada1510,42,119,40,1
Pirtelö, suklaa11932,720,90,3
Pirtelö, vanilja1123,9317,80
Porkkanamehu290,40,16,50,3
Proteiinismoothie (banaani, maito, maapähkinävoi)1189,2411,70,9
Punaviini850,102,60
Radler (olut ja limonadi)380,207,10
Raf-kahvi (espresso, kerma ja vaniljasokeri)1132,28,18,40
Riisijuoma540,2110,80,3
Rommi2310000
Roseeviini830,403,80
Sake1340,5050
Sangria85007,20
Screwdriver (vodka ja appelsiinimehu)920,60,37,50,2
Sencha-vihreä tee (haudutettu)20,200,3–
Siideri56005,90
Sikurijauhe, pika3233,32,557,229,2
Sikurikahvi (juoma)60,1010,5
Soijajuoma543,31,85,70,6
Soijajuoma, sokeroimaton373,32,10,70,6
Stout (tumma olut)370,4030
Tee, sokeroimaton1000,20
Tomaattimehu170,80,33,10,4
Tonic-vesi340,10,18,30,1
Turkkilainen kahvi270,106,50
Urheilujuoma (isotoninen)26006,40
Uzvar (kuivahedelmäjuoma)190,10,14,40,1
Valkoviini820,102,60
Valkoviini, puolimakea940,106,50
Vesi00000
Vietnamilainen kahvi kondensoidulla maidolla651,71,810,90
Vihreä smoothie (pinaatti, banaani, omena)420,80,28,91,6
Vihreä tee10,2000
Viinirypälemehu600,40,114,60,2
Viski250000,10
Vodka2310000
Vuohenmaito563,42,84,30
Väkevä viina 40 % (vodka, gini, rommi, viski)2310000
Whiskey sour1490013,20
Yrttitee1000,20