17 Fit

17 Fit Kalorie produktów Kasze, strączki i mąki

Kalorie kasz i strączków

157 produktów w tabeli: od 61 do 489 kcal w 100 g. Najlżejsze — makaron sojowy (szklany) gotowany, najbardziej kaloryczne — granola.

Tabela kalorii

Wartości w 100 g. Kliknij nagłówek kolumny, aby posortować.

Aburaage (smażone tofu)37723,434,40,51,3
Amarantus gotowany1023,81,616,62,1
Amarantus surowy36913,5758,66,7
Atsuage (grube smażone tofu)14310,711,31,10,7
Bób gotowany1107,60,414,25,4
Bulgur gotowany833,10,2414,14,5
Bulgur suchy34212,31,375,912,5
Ciasto gotowane (pierogi, pelmeni)1315,21,124,9–
Ciasto surowe (pierogi, makaron)28811,32,354,7–
Ciecierzyca gotowana1648,92,619,87,6
Ciecierzyca konserwowa13972,816,16,4
Ciecierzyca sucha37820,5650,812,2
Czarna fasola gotowana1328,90,54158,7
Czarna fasola konserwowa9160,299,76,9
Dziki ryż gotowany10140,3419,51,8
Fasola adzuki gotowana1287,50,117,57,3
Fasola biała drobna gotowana1408,20,6215,610,5
Fasola biała gotowana1399,70,3518,86,3
Fasola biała konserwowa1147,30,2916,44,8
Fasola biała sucha33323,40,8545,115,2
Fasola borlotti gotowana1369,30,4615,98,6
Fasola czarna sucha34121,61,446,915,5
Fasola czarne oczko gotowana1167,70,5314,36,5
Fasola czerwona gotowana1278,70,515,47,4
Fasola czerwona sucha33722,51,146,115,2
Fasola limeńska gotowana1157,80,3813,97
Fasola mung gotowana10570,3811,67,6
Fasola pinto gotowana14390,6517,29
Fasola pinto konserwowa11470,914,75,5
Fasola z wieprzowiną1065,21,614,55,5
Fasolka po bretońsku (w sosie pomidorowym)944,80,37174,1
Gluten pszenny37075,21,913,20,6
Gnocchi z kaszy manny1855,62,434,41,8
Granola48913,724,3458,9
Groch łuskany36423,13,939,422,2
Groch łuskany gotowany1188,30,3912,88,3
Jęczmień33412,52,356,217,3
Kasza gryczana gotowana923,40,619,92,7
Kasza gryczana sucha34611,72,77110,3
Kasza gryczana z mlekiem803,31,213,61,5
Kasza jaglana gotowana1193,5122,41,3
Kasza jaglana na mleku1103,2317,30,65
Kasza jaglana sucha378114,264,38,5
Kasza jęczmienna3168,51,56210,3
Kasza kukurydziana3707,11,875,53,9
Kasza manna36012,71,168,93,9
Kasza manna na mleku1213,53,219,40,55
Kasza manna na wodzie1223,40,8241,9
Kasza pęczak gotowana1232,30,4424,43,8
Kasza pęczak sucha3529,91,262,115,6
Kasza pszenna gotowana1495,50,927,43,8
Kiełki pszenicy1987,51,341,41,1
Komosa ryżowa gotowana1204,41,918,52,8
Komosa ryżowa sucha36814,16,164,27
Kukurydza hominy721,50,8811,82,5
Kulki czekoladowe (płatki)38862,284,23,1
Kuskus gotowany1123,80,1621,81,4
Kuskus gotowany1574,61312,3
Kuskus suchy37612,80,6472,45
Łubin gotowany11915,62,97,12,8
Makaron azjatycki gotowany1653,56,921,41
Makaron bezglutenowy gotowany1633,11,134,41
Makaron do ramenu gotowany1334,90,625,22,8
Makaron gotowany1585,80,9311,8
Makaron jajeczny38414,24,4683,3
Makaron jajeczny gotowany1344,62232
Makaron pełnoziarnisty35213,92,964,29,2
Makaron pełnoziarnisty gotowany14961,726,23,9
Makaron ryżowy36460,5678,61,6
Makaron ryżowy gotowany891,40,2520,10,25
Makaron soba gotowany995,10,121,4–
Makaron soba suchy33614,40,7174,6–
Makaron sojowy (szklany)3510,160,0685,60,5
Makaron sojowy (szklany) gotowany610,280,114,40,8
Makaron somen gotowany1143,50,423,30,9
Makaron suchy350121,5713,2
Makaron udon gotowany952,60,419,51,3
Makaron z soczewicy gotowany16811,70,825,14,9
Mąka gryczana33512,63,160,610
Mąka jaglana35010,24,163,29,7
Mąka jęczmienna3399,92,364,58,8
Mąka kasztanowa3355,73,470,412,6
Mąka kukurydziana3628,13,669,67,3
Mąka kukurydziana3616,22,178,12,5
Mąka orkiszowa35211,43649,3
Mąka owsiana40414,79,159,26,5
Mąka pełnoziarnista34013,22,561,310,7
Mąka pszenna36410,30,9873,62,7
Mąka ryżowa36661,477,72,4
Mąka ziemniaczana34800,286,30,55
Mąka z ciecierzycy38722,46,74710,8
Mąka z proszkiem do pieczenia3509,11742,5
Mąka żytnia34910,91,563,611,8
Mąka żytnia razowa32515,92,244,823,8
Musli370106668,4
Musli chrupiące czekoladowe4428,616,763,27,4
Musli chrupiące z owocami4368,916,759,78,7
Musli z suszonymi owocami3699,56,961,711
Natto (sfermentowana soja)19016,5100,36,7
Onigiri (kulka ryżowa)1702,70,336,10,4
Orkisz gotowany1275,50,8522,53,9
Orkisz surowy34414,62,459,510,7
Otręby owsiane24617,3750,815,4
Otręby pszenne21615,64,221,742,8
Owies (ziarno)38916,96,955,710,6
Owsianka na mleku1165,63,214,51,7
Owsianka na wodzie642,21,19,71,7
Perełki tapioki3580,190,0287,80,9
Płatki kukurydziane3845,90,9185,32,7
Płatki kukurydziane lukrowane3794,40,6881,9
Płatki owsiane37913,26,567,710,1
Płatki owsiane błyskawiczne37913,26,557,610,1
Płatki owsiane na wodzie762,51,511,91,7
Płatki pszenne czekoladowe3888,52,680,14,9
Płatki śniadaniowe słodzone3888,23,279,24,9
Płatki z otrębami36011,54,459,318,3
Poduszki z nadzieniem czekoladowym4427,314,867,25,3
Polenta błyskawiczna3507,91,8743,2
Polenta gotowana781,40,1516,91,6
Pszenica khorasan (kamut)34214,52,159,511,1
Ryż basmati gotowany1172,70,624,41
Ryż basmati suchy3537,70,8477,80,92
Ryż biały suchy36070,6791,3
Ryż brązowy gotowany1232,70,97241,6
Ryż brązowy suchy3677,53,272,73,6
Ryż czerwony gotowany1413,50,6928,24
Ryż do risotto gotowany1302,40,2128,6–
Ryż dziki35714,71,168,76,2
Ryż gotowany1302,70,3280,4
Ryż japoński gotowany1562,50,334,61,5
Ryż jaśminowy gotowany1432,90,730,51,1
Ryż jeera (z kminem)1432,54,522,40,92
Ryż kleisty gotowany9720,1920,11
Ryż na mleku1172,72,620,4–
Ryż na parze1513,20,27330,9
Ryż okrągłoziarnisty gotowany1302,40,1928,7–
Ryż parboiled gotowany1232,90,3725,10,9
Ryż pilau1342,53,722,10,6
Ryż preparowany3916,71,5871
Semolina z pszenicy durum35210,91,271,63,4
Skrobia kukurydziana3810,260,0590,40,9
Soczewica czerwona35823,92,252,310,8
Soczewica gotowana11690,3812,27,9
Soczewica sucha35224,61,152,610,7
Soja44636,519,920,99,3
Soja gotowana17218,292,46
Sorgo32910,63,565,46,7
Szpecle (kluski jajeczne)1685,81,3321,5
Świeży makaron jajeczny gotowany1685,81,3321,5
Świeży makaron jajeczny surowy28310,11,953,83,2
Tahdig (chrupiący ryż perski)1922,610,721,10,85
Teff gotowany1013,90,6517,12,8
Ugali (gęsta kasza kukurydziana)1112,10,5322,71,2
Yaki onigiri (grillowana kulka ryżowa)1663,10,336,90,4
Zarodki pszenne37527,29,535,116,3
Zupka instant (ramen)44010,217,657,42,9
Żyto (ziarno)3349,826115