17 Fit

17 Fit Kalorije živil Žita, stročnice in moka

Kalorije žit in stročnic

157 živil v tabeli, od 61 do 489 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: steklene testenine, kuhane; največ: granola.

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije žit in stročnic: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Aburaage (tanek ocvrt tofu)37723,434,40,51,3
Ajdova kaša z mlekom803,31,213,61,5
Ajdova kaša, kuhana923,40,619,92,7
Ajdova kaša, suha34611,72,77110,3
Ajdova moka33512,63,160,610
Amarant v zrnju, surov36913,5758,66,7
Amarant, kuhan1023,81,616,62,1
Atsuage (debel ocvrt tofu)14310,711,31,10,7
Azijski pšenični rezanci, kuhani1653,56,921,41
Beli fižol v konzervi (cannellini)1147,30,316,44,8
Beli fižol, kuhan1399,70,318,86,3
Beli fižol, suh33323,40,845,115,2
Beli riž na pari (restavracijski)1513,20,3330,9
Beli riž, suh36070,6791,3
Blazinice s čokoladnim polnilom (kosmiči)4427,314,867,25,3
Bob, kuhan1107,60,414,35,4
Brezglutenske testenine, kuhane1633,11,134,41
Bulgur, kuhan833,10,214,14,5
Bulgur, suh34212,31,375,912,5
Čičerika v konzervi13972,816,16,4
Čičerika, kuhana1648,92,619,87,6
Čičerika, suha37820,5650,812,2
Čičerikina moka38722,46,74710,8
Čokoladne riževe kroglice (kosmiči)38862,284,23,1
Čokoladni pšenični kosmiči3888,52,680,14,9
Črni fižol v konzervi9160,39,76,9
Črni fižol, kuhan1328,90,5158,7
Črni fižol, suh34121,61,446,915,5
Divji riž, kuhan10140,319,51,8
Divji riž, suh35714,71,168,76,2
Drobni beli fižol, kuhan1408,20,615,610,5
Fižol adzuki, kuhan1287,50,117,57,3
Fižol borlotti (češnjevec), kuhan1369,30,515,98,6
Fižol črno oko, kuhan1167,70,514,36,5
Fižol lima (maslen), kuhan1157,80,413,97
Fižol mungo, kuhan10570,411,67,6
Fižol pinto v konzervi11470,914,75,5
Fižol pinto, kuhan14390,717,29
Fižol v omaki s svinjino1065,21,614,55,5
Fižol v paradižnikovi omaki (baked beans)944,80,4174,1
Granola48913,724,3458,9
Hominy (koruza v konzervi)721,50,911,82,5
Hrustljavi čokoladni müsli4428,616,763,27,4
Hrustljavi müsli s sadjem4368,916,759,78,7
Instant ovseni kosmiči37913,26,557,610,1
Instant polenta, suha3507,91,8743,2
Instant rezanci (ramen)44010,217,657,42,9
Jajčne testenine38414,24,4683,3
Jajčne testenine, kuhane1344,62232
Japonski riž, kuhan1562,50,334,61,5
Jasminov riž, kuhan1432,90,730,51,1
Ječmen v zrnju33412,52,356,217,3
Ječmenov zdrob, suh3168,51,56210,3
Ječmenova moka3399,92,364,58,8
Ješprenj, kuhan1232,30,424,43,8
Ješprenj, suh3529,91,262,115,6
Kaljena pšenica1987,51,341,41,1
Koruzna moka3616,22,178,12,5
Koruzna moka, polnozrnata3628,13,669,67,3
Koruzni kosmiči3845,90,985,32,7
Koruzni škrob3810,30,190,40,9
Koruzni zdrob3707,11,875,53,9
Kosmiči z otrobi36011,54,459,318,3
Kostanjeva moka3355,73,470,412,6
Krompirjev škrob34800,286,30,6
Kuskus iz trde pšenice, kuhan1574,61312,3
Kuskus, kuhan1123,80,221,81,4
Kuskus, suh37612,80,672,45
Kvinoja, kuhana1204,41,918,52,8
Kvinoja, suha36814,16,164,27
Leča, kuhana11690,412,27,9
Leča, suha35224,61,152,610,7
Lepljivi riž, kuhan9720,220,11
Moka s pecilnim praškom3509,11742,5
Müsli370106668,4
Napihnjen riž (kosmiči)3916,71,5871
Natto (fermentirana soja)19016,5100,36,7
Okroglozrnati riž, kuhan1302,40,228,7–
Oluščen grah, kuhan1188,30,412,88,3
Oluščen grah, suh36423,13,939,422,2
Onigiri (riževa kepica)1702,70,336,10,4
Oves v zrnju38916,96,955,710,6
Ovsena kaša na mleku1165,63,314,51,7
Ovsena kaša na vodi642,21,19,71,7
Ovsena moka40414,79,159,26,5
Ovseni kosmiči37913,26,567,710,1
Ovseni kosmiči, kuhani v vodi762,51,511,91,7
Ovseni otrobi24617,3750,815,4
Parboiled riž, kuhan1232,90,425,10,9
Pira v zrnju, surova34414,62,459,510,7
Pira, kuhana1275,50,822,53,9
Pirina moka35211,43649,3
Polenta, kuhana781,40,116,91,6
Polnozrnata pšenična moka34013,22,561,310,7
Polnozrnate testenine, kuhane14961,726,23,9
Polnozrnate testenine, suhe35213,92,964,29,2
Prosena kaša na mleku1103,2317,30,7
Prosena kaša, kuhana1193,5122,41,3
Prosena moka35010,24,163,29,7
Proso, suho378114,264,38,5
Pšenica khorasan (kamut)34214,52,159,511,1
Pšenična kaša, kuhana1495,50,927,43,8
Pšenična moka36410,3173,62,7
Pšenični gluten37075,21,913,20,6
Pšenični kalčki37527,29,535,116,3
Pšenični otrobi21615,64,321,742,8
Pšenični zdrob36012,71,168,93,9
Rdeča leča, suha35823,92,252,310,8
Rdeči fižol, kuhan1278,70,515,47,4
Rdeči fižol, suh33722,51,146,115,2
Rdeči riž, kuhan1413,50,728,24
Rezanci soba, kuhani995,10,121,4–
Rezanci soba, suhi33614,40,774,6–
Rezanci somen, kuhani1143,50,423,30,9
Rezanci udon, kuhani952,60,419,51,3
Rezanci za ramen, kuhani1334,90,625,22,8
Riž basmati, kuhan1172,70,624,41
Riž basmati, suh3537,70,877,80,9
Riž jeera (z rimsko kumino)1432,54,522,40,9
Riž pilau1342,53,722,10,6
Riž za rižoto, kuhan1302,40,228,6–
Riž, kuhan1302,70,3280,4
Riževa kaša na mleku1172,72,620,4–
Riževa moka36661,477,72,4
Riževi rezanci, kuhani891,40,320,10,3
Riževi rezanci, suhi36460,678,61,6
Rjavi riž, kuhan1232,71241,6
Rjavi riž, suh3677,53,272,73,6
Rž v zrnju3349,826115
Ržena moka34910,91,563,611,8
Sadni müsli (Bircher)3699,56,961,711
Sirek v zrnju32910,63,565,46,7
Sladkani koruzni kosmiči3794,40,6881,9
Sladkani kosmiči za zajtrk3888,23,279,24,9
Soja v zrnju, kuhana17218,292,46
Soja v zrnju, suha44636,519,920,99,3
Steklene testenine, kuhane610,30,114,40,8
Steklene testenine, suhe3510,20,185,60,5
Sveže jajčne testenine, kuhane1685,81,3321,5
Sveže jajčne testenine, surove28310,11,953,83,2
Špecli (jajčni vlivanci)1685,81,3321,5
Tahdig (hrustljav perzijski riž)1922,610,721,10,8
Tapioka (kroglice), suha3580,2087,80,9
Tef, kuhan1013,90,717,12,8
Temna ržena moka (polnozrnata)32515,92,244,823,8
Testenine iz rdeče leče, kuhane16811,70,825,14,9
Testenine, kuhane1585,80,9311,8
Testenine, suhe350121,5713,2
Testo za testenine, surovo28811,32,354,7–
Testo, kuhano (cmoki, vareniki)1315,21,124,9–
Ugali / pap (gosta koruzna kaša)1112,10,522,71,2
Volčji bob (lupini), kuhan11915,62,97,12,8
Yaki onigiri (pečena riževa kepica)1663,10,336,90,4
Zdrob iz trde pšenice35210,91,371,63,4
Zdrob, kuhan v vodi1223,40,8241,9
Zdrobova kaša na mleku1213,53,219,40,6
Zdrobovi njoki1855,62,434,41,8