17 Fit

17 Fit Kalorije živil Meso in perutnina

Kalorije mesa in perutnine

214 živil v tabeli, od 86 do 797 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: telečja jetra, surova; največ: salo (slana slanina).

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije mesa in perutnine: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Adana kebab (pekoče nabodalo iz mlete jagnjetine)2332015,81,20,4
Anticuchos (nabodala iz govejega srca)19024,4910,1
Bierschinken (šunkarica)16116,610,40,10,1
Bierwurst (dimljena klobasa)29115,625,400
Boudin blanc (bela klobasa)2129,917,14,6–
Bratwurst (pečenica)33313,729,22,90
Bresaola (sušena govedina)16531,64,300
Britanske svinjske klobasice, na žaru29414,522,192,3
Bündnerfleisch (sušena govedina)19039,33,50,40
Carne asada (marinirana govedina z žara)27324,718,50,30
Cervelat (švicarska klobasa)24913,421,50,50
Cervelatka (salama)27811,924,81,60,4
Char siu (kitajska svinjina z žara)24925,912,87,50,2
Chorizo47620,941,92,60
Cotechino (kuhana svinjska klobasa)32315,229,100
Čevapčiči22324,813,50,40,1
Debele hrenovke (safalade)27313,124,500,1
Debrecinke19215,314,600
Dimljena klobasa3201228,72,40
Dimljena puranja prsa20828,19,700
Dimljene račje prsi36421,930,50,60
Domača pašteta (kmečka)32315,528,21,50
Dunajske hrenovke24213,920,40,60
Dušen kunec19730,48,400
Dušena govedina17234400
Falukorv (švedska klobasa)25412,719,37,90
Foie gras (gosja jetra)4896,950,12,40
Glazirana božična šunka18621,18,54,90,1
Gosja bedra s kožo, surova23117,218,100
Govedina v lastnem soku (konzerva)21116,516,10,20,1
Goveja jetra, dušena19129,15,35,10
Goveja jetra, surova13520,43,63,90
Goveja kofta (köfte)29025,320,51,30,3
Goveja potrebušina (flank), na žaru162256,900
Goveja rebra, dušena26937,313,300
Goveje ledvice9917,43,10,30
Goveje prsi, puste15720,77,40,60
Goveje srce11217,73,90,10
Goveji file, surov12121,2400
Goveji jezik, kuhan28419,322,300
Goveji jezik, surov22414,916,13,70
Goveji križ, surov11022,12,400
Goveji pastrami14721,85,80,40
Goveji vrat, surov14919,38,100
Goveji zrezek, na žaru12827,61,900
Goveji zrezek, surov13122,14,100
Hamburgerryg (prekajena kuhana svinjska ribica)11618,44,800
Hrbtna slanina (pusta)11823,12,60,70
Hrenovke26011231,60
Isterband (švedska fermentirana klobasa)27811244,61
Italijanska klobasa (salsiccia)31718,226,22,10
Jagdwurst (lovska salama)20415,315,80,10,1
Jagnječja jetra, surova13120,64,910
Jagnječje stegno, surovo23017,917,100
Jagnječji kotleti, na žaru15726,35,800
Jelenova pečenka16535,62,500
Jelenovo meso120232,400
Jetrna klobasa (jetrni namaz)32614,128,52,20
Joojeh kebab (piščanec z žafranom)18226,87,30,70
Kabanos (tanka suha klobasa)46026,139,10,80
Kapocollo (coppa)284252010
Karaage (japonski ocvrti piščanec)30724,218,1130,8
Kaseler (prekajena svinjska ribica)107222,200
Klobasice chipolata, pečene28218,822,40,80
Klobasice merguez, pečene28319,821,81,80
Koktajl hrenovke29012,725,91,50,3
Konjsko meso13321,44,600
Konzervirana govedina (corned beef)14221,760,30,1
Krvavica31312,227,14,51,4
Kuhana govedina24032,112,400
Kuhana svinjska krača16223,27,50,40
Kuhana šunka, narezana16416,68,82,31,3
Kunec, surov13620,15,500
Landjäger (suha dimljena klobasica)49126,642,700
Leberkäse (bavarski mesni hlebec)24411,521,80,50
Leverpostej (danska jetrna pašteta)23711,319,24,70,4
Lyoner (posebna salama)24411,521,80,50
Medisterpølse (danska svinjska klobasa, surova)22512,217,44,70,2
Mesni narezek v konzervi (spam)31513,426,64,60
Meso divjega prašiča12221,53,300
Meso za döner kebab37723,531,400
Mešano mleto meso (svinjina in govedina), surovo25018,419,600
Mettwurst (surova dimljena klobasa)34922,928,50,20,1
Mleta govedina250172000
Mleta govedina 10 %, pražena21026,111,800
Mleta govedina 20 %, pražena2652319,20,10
Mleta jagnjetina28216,623,400
Mleta svinjina, surova26316,921,200
Mleta teletina19718,613,100
Mleto piščančje meso14317,48,100
Mleto puranje meso, surovo15018,78,300
Mortadela3051526,71,40
Nemški mesni polpeti (Frikadellen)25021,515,16,10,5
Ocvirki (prigrizek)58054,140,300
Panceta34220,228,80,80
Parmski pršut24827,215,40,30
Pečen fazan22027,91200
Pečen piščanec s kožo23927,313,600
Pečena gos2382912,700
Pečena goveja ledja19428,88,700
Pečena goveja rebra (prime rib)36522,629,800
Pečena jagnječja plečka25230,514,50,10
Pečena raca brez kože20023,411,200
Pečena raca s kožo3311928,400
Pečena svinjska krača23936,69,90,90
Pečena svinjska potrebušina40426,632,200
Pečenka divjega prašiča15328,34,400
Pečeno jagnječje stegno16926,86,800
Pečeno konjsko meso138282,900
Pepperoni (pekoča salama)50419,346,31,20
Perutninska salama2361418,91,80
Picanha (goveji križ na žaru)25726,815,800
Pinnekjøtt (soljena jagnječja rebra na pari)33621,527,100
Piščančja jetra, surova11916,94,80,70
Piščančja jetrca, dušena16724,56,50,90
Piščančja jetrca, pražena17225,86,41,10
Piščančja jetrna pašteta26913,822,920
Piščančja krača, pečena, s kožo20625,611,50,10
Piščančja srca, dušena18526,47,90,10
Piščančja srca, surova15315,69,30,70
Piščančje hrenovke22315,516,22,70
Piščančje krače, surove16118,19,20,10
Piščančje perutnice, panirane in ocvrte32317,821,314,70,3
Piščančje perutnice, pečene24723,816,900
Piščančje perutnice, surove19117,512,800
Piščančje prsi110231,200
Piščančje prsi v lastnem soku (konzerva)11724,61,90,30,1
Piščančje prsi z ražnja, s kožo17526,47,70,10
Piščančje prsi, dušene149283,300
Piščančje prsi, na žaru17629,65,500
Piščančje prsi, panirane in ocvrte21924,6105,80,2
Piščančje prsi, pečene165313,600
Piščančje stegno brez kože12119,74,100
Piščančje stegno brez kože, dušeno17524,48,600
Piščančje stegno z ražnja, s kožo22622,515,10,10
Piščančji nuggetsi, panirani25015,611,619,42,4
Piščančji želodčki, surovi9417,72,100
Pljeskavica21923,513,30,80,2
Poljska klobasa (kielbasa)32510,829,63,70
Poljska klobasa, pečena v ponvi33312,429,44,80
Posebna salama (mortadela)30815,224,65,50
Prekajen svinjski vrat, kuhan15420,97,50,60
Prekajena trebušna slanina30416,626,20,50
Prepelica13421,84,500
Prinskorv (mini hrenovke, pečene)28310,625,440
Pršut (suha šunka)2293111,50,30
Pršut serrano2293111,50,30
Puranja klobasa, pečena19623,910,400
Puranja krača11820,5400
Puranje hrenovke22312,217,33,80
Puranje perutnice s kožo, surove19220,212,300
Puranje prsi11423,71,500
Puranje prsi, pečene13928,82,100
Puranje stegno, pečeno16726,9600
Puranji pastrami13916,36,23,20,1
Puranji zrezek (naravni)12824,630,50
Pusta govedina170201000
Pusta kuhana šunka165227,70,50
Pusta mleta govedina 90 %, surova176201000
Raca s kožo, surova40411,539,300
Račja bedra s kožo, surova21217,21600
Račje prsi, pečene v ponvi (magret)22226,712,800
Račji confit (bedro)195327,400
Rostbif11721,93,20,30
Rullepølse (začinjen svinjski zvitek)26915,323,100
Salama37821,131,60,70
Salo (slana slanina)7972,48900
Severni jelen, surov10622,61,700
Shish taouk (piščančja nabodala v jogurtu)18426,97,310
Slanina, ocvrta46833,935,11,70
Slanina, surova39313,737,100
Suha svinjska klobasa41728,732,31,80
Sušena govedina (jerky)41033,225,69,21,8
Suya (pekoči goveji ražnjiči)20125,110,51,91,1
Svinjina v lastnem soku (konzerva)29717,6250,40,1
Svinjska jetra13421,43,62,50
Svinjska jetrna pašteta35510,833,32,90,2
Svinjska klobasa na žaru (toulouška)27418,822,100
Svinjska pečenka16330,54,30,70
Svinjska plečka, dušena2533014,800
Svinjska plečka, pusta14819,67,100
Svinjska potrebušina, surova5189,35300
Svinjska rebra, dušena33323,126,60,10
Svinjska rebra, surova27715,523,400
Svinjska ribica14321600
Svinjska ribica, pečena16826,17,100
Svinjska ribica, surova11822,8300
Svinjska salama40022,633,71,60
Svinjska zarebrnica s kostjo, surova17020,7900
Svinjska zarebrnica, na žaru21129,610,300
Svinjske hrenovke26912,823,70,20,1
Svinjske ledvice, surove102173,800
Svinjski jezik, kuhan23523,915,500
Svinjski rillettes (mesni namaz)39014,336,90,20
Svinjski vrat, surov17519,210,900
Svinjsko srce, surovo11716,95,500
Svinjsko stegno (za zrezke), surovo10622,21,900
Šunka na žaru (gammon)19927,59,900
Švarcvaldska šunka30726,521,90,10
Tanka suha klobasa (fuet)38024,230,71,80
Teewurst (mazava dimljena klobasa)37312,735,600
Telečja jetra, surova8614,91,14,10
Telečja klobasa, na žaru2321319,41,30
Telečja pečenka14328,13,400
Telečja piccata21722,511,65,50,3
Telečji zrezek (naravni)147312,500
Teletina, surova10721,31,800
Tlačenka17314,112,90,20
Tonkatsu (paniran svinjski zrezek)4292235,98,80,7
Turinška klobasa, na žaru20118,114,30,10,1
Vampi, kuhani9411,7420
Weisswurst (bavarska bela klobasa)22011,818,90,60
Zajčje meso, surovo11321,6300
Žabji kraki22014,412,411,20,5