17 Fit

17 Fit Kalorije živil Zelenjava in gobe

Kalorije zelenjave in gob

263 živil v tabeli, od 5 do 312 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: konjak (konnyaku); največ: pomfri.

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije zelenjave in gob: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Alge kombu (laminarija)431,70,68,31,3
Alge nori355,80,34,80,3
Alge wakame4530,68,60,5
Artičoka473,30,15,15,4
Artičoka, kuhana532,90,36,35,7
Bambusovi vršički191,70,41,81,4
Banana paprika271,70,51,93,4
Bela metlika434,20,83,34
Belgijska endivija (witloof)170,90,10,93,1
Belo zelje251,30,15,82,5
Blitva191,80,22,11,6
Bob725,60,67,54,2
Bradec (salsify)823,30,215,33,3
Brokoli342,80,472,6
Brokoli, dušen na olju632,633,92,4
Brokoli, kuhan352,40,43,93,3
Brokoli, kuhan na pari384,10,72,52,2
Brstični ohrovt433,40,35,23,8
Brstični ohrovt, dušen na olju673,435,23,8
Brstični ohrovt, kuhan362,50,54,52,6
Buča2610,160,5
Buča kabocha, kuhana801,60,316,24,1
Buča, kuhana200,70,13,81,1
Buča, pečena300,30,15,72
Bučke171,20,33,11
Bučke, dušene na olju471,33,32,91,1
Bučke, kuhane151,10,41,71
Bučke, pečene231,50,13,11,7
Bučkini rezanci (zoodles)601,15,320,9
Bučni pire341,10,35,22,9
Bukovi ostrigarji333,30,43,82,3
Cvetača251,90,332
Cvetača, dušena na olju491,92,932
Cvetača, kuhana231,80,51,82,3
Cvetača, kuhana na pari302,60,33,41,8
Cvetačni riž681,85,32,81,9
Čajota190,80,12,81,7
Čebula401,10,19,31,7
Čebula, kuhana441,40,28,81,4
Čebula, pražena na olju1230,910,86,21,7
Čemaž261,90,22,92,2
Česen1496,40,5312,1
Češnjevi paradižniki180,90,23,91,2
Čili paprika401,90,47,31,5
Čili serrano321,70,433,7
Črna redkev290,90,15,51,2
Črne olive1160,810,94,41,6
Črni tartuf738,30,50,616,5
Debel pomfri (britanski)2143,58,430,23,2
Dedi (brezov in trepetlikov)282,10,623,3
Drobnjak303,30,71,92,5
Dušeno rdeče zelje351,20,15,73
Dušeno zelje471,32,642
Edamame12111,95,23,75,2
Endivija171,30,20,33,1
Enoki372,70,35,12,7
Gobe nameko211,80,22,43,4
Gobe shimeji262,70,51,33
Gobe, pražene na olju703,542,92,1
Gomoljna zelena421,50,37,41,8
Gomoljna zelena, kuhana2710,24,71,2
Gozdne gobe (povprečje)222,40,21,91,7
Gozdne gobe, kuhane202,20,50,71,6
Grah s korenjem (konzerva)382,20,36,52
Grah v konzervi5830,57,33,3
Grah, dušen na olju1065,53,18,95,7
Grah, kuhan845,40,210,15,5
Grahov pire (mushy peas)815,80,712,83,1
Grenka melona (momordika)1710,20,92,8
Hrčki (Gyromitra), kuhani282,40,90,74,2
Hren (korenina)887,50,7137,5
Jajčevec2510,22,93
Jajčevec, dušen na olju5112,933,1
Jajčevec, pečen341,30,13,81,9
Jalapeño290,90,43,72,8
Jam (gomolj)1181,50,223,84,1
Jikama380,70,13,94,9
Judeževo uho (mu‑err), namočeno140,60,20,25,2
Judeževo uho (mu‑err), suho2167,92,12,657,4
Jurčki323,10,431,9
Jurčki, kuhani474,80,33,64,6
Kalčki fižola mungo3030,24,11,8
Kalčki lucerne (alfalfa)2940,70,32,8
Kapre232,40,91,73,2
Kasava (manioka)1601,40,336,31,8
Kimči151,10,50,81,6
Kisla kumarica120,50,22,31,2
Kislica2220,70,32,9
Kislo zelje190,90,11,42,9
Kitajsko zelje161,20,221,2
Kodrasti pomfri (zamrznjen)1652,67,3212,5
Kolerabica271,70,12,63,6
Kolerabica, kuhana291,80,15,61,1
Komatsuna, kuhana141,60,10,32,4
Konjak (konnyaku)50,100,12,2
Kopriva436,20,20,86,6
Korenčkov pire320,90,15,13,1
Korenina lotosa, kuhana661,30,112,72,3
Korenina peteršilja762,90,513,82,1
Korenina repinca (gobo)581,80,115,7
Korenje410,90,29,62,8
Korenje, dušeno na olju72137,33,1
Korenje, kuhano350,80,25,23
Korenje, kuhano na pari420,60,37,33,7
Koromač (gomolj)311,20,24,23,1
Koruza v konzervi792,40,517,42
Kraljevi ostrigar (eringi)312,80,42,93,4
Krebuljica403,70,63,62,5
Krompir7720,1172,1
Krompir v oblicah871,90,118,31,8
Krompirjeve krokete (zamrznjene)1482,55,720,42,8
Krompirjevi krhlji (zamrznjeni)1011,93,115,12,4
Kuhan krompir861,70,1201,8
Kumara150,70,13,60,5
Lečini kalčki294,70,40,32,8
Ledenka140,90,11,81,2
Lijaste lisičke242,20,80,43,2
Limonska trava991,80,525,3–
Lisičke321,50,53,13,8
Lisičke, kuhane352,60,92,14,3
Lisičke, pražene932,47,61,93,9
Listi gorčice272,90,41,53,2
Listi rdeče pese222,20,10,63,7
Listi šiso (perila)323,90,117,3
Listnati ohrovt (kale)352,91,50,34,1
Listnati ohrovt, kuhan362,91,21,34
Listnato zelje (collard)3230,61,44
Lollo rosso131,30,21,40,9
Maitake311,90,24,32,7
Maslena buča (butternut)4510,19,72
Maslenke191,10,50,83,2
Mehka glavnata solata131,40,21,11,1
Mešane suhe gobe25726,82,216,538,9
Mešanica mladih solat2020,41,91,4
Mlada čebula321,80,24,72,6
Mladi pak choi90,60,10,41,2
Mlečnice, soljene231,60,52,31,5
Motovilec2120,43,62,3
Mraznice (štorovke)373,20,72,95,5
Ohrovt2720,133,1
Okra331,90,24,33,2
Pak choi131,50,21,21
Palmovi srčki282,50,62,22,4
Paprika2710,362,1
Paprike padrón, ocvrte1060,810,22,61,5
Paradižnik180,90,23,91,2
Pastinak751,20,313,14,9
Pastinak, kuhan711,30,313,43,6
Patison (bučka)181,20,22,61,2
Pečen krompir (v olupku)932,50,118,92,2
Pečen krompir (v pečici)1261,94,319,11,4
Pečen paradižnik2510,43,51,9
Pečen pastinak1582,44,526,65,1
Pečen sladki krompir9020,117,43,3
Pečena paprika360,90,16,52
Pelati (paradižnik v konzervi)2010,141,9
Pire krompir10624,2151,5
Podzemna koleraba (rutabaga)371,10,26,32,3
Pomfri3123,415411,8
Pomfri iz pečice1893,24,932,13,5
Por611,50,312,31,8
Por, kuhan310,80,26,61
Portobello222,10,32,61,3
Portobello, na žaru293,30,62,22,2
Pražen krompir1702,88221,6
Pražen krompir v kockah1372,55,717,32,6
Rabarbara210,90,22,71,8
Rdeča čebula361,30,45,62,5
Rdeča paprika2610,33,92,1
Rdeča pesa v konzervi310,90,15,41,8
Rdeča pesa, kuhana441,70,282
Rdeča pesa, surova431,60,26,82,8
Rdeče zelje311,40,25,32,1
Rdeče zelje, kuhano291,50,14,32,6
Rdeči fižol v konzervi12481,1165,5
Rdeči radič (radicchio)231,40,33,60,9
Redkev daikon180,60,12,51,6
Redkvice160,70,11,81,6
Redkvičini kalčki433,82,53,6–
Regrat452,70,75,73,5
Repa280,90,14,61,8
Repni ohrovt (cime di rapa)223,20,50,12,7
Rezanci shirataki70,200,12,9
Rimska solata171,20,31,22,1
Rjavi šampinjoni222,50,13,70,6
Romanesko352,40,35,32,9
Rožnati paradižnik201,10,23,81,2
Rukola252,60,721,6
Rumena paprika2710,25,40,9
Rumeni paradižnik1510,32,30,7
Rumeni stročji fižol311,80,13,73,4
Sadež kruhovca, kuhan1191,60,426,4–
Sesekljan paradižnik (konzerva)321,60,35,41,9
Sladka čebula320,80,16,70,9
Sladka koruza863,31,416,72
Sladka koruza, kuhana963,41,518,62,4
Sladki grah v stroku422,80,252,6
Sladki krompir (batat)861,60,1203
Sladko-kisle kumarice330,905,50,9
Smrčki313,10,62,32,8
Sojini kalčki406,310,32,4
Stebelna zelena140,70,21,41,6
Stročji fižol311,80,24,32,7
Stročji fižol v konzervi211,10,42,31,9
Stročji fižol, dušen na olju6422,94,53
Stročji fižol, kuhan351,90,34,73,2
Suhi jurčki27031,52,319,135,1
Sušeni paradižniki2135,114,117,55,8
Svež ingver801,80,815,82
Svež koper433,51,14,92,1
Svež koriander232,10,50,92,8
Svež pehtran443,804,16,2
Svež peteršilj3630,833,3
Svež rožmarin1313,35,96,614,1
Svež timijan1015,61,710,414
Svež žajbelj3740,317
Sveža bazilika233,10,61,11,6
Sveža meta443,30,71,66,8
Šalotka722,50,113,63,2
Šampinjoni223,10,33,31
Šampinjoni v konzervi251,90,32,72,4
Šampinjoni, kuhani282,20,53,12,2
Šampinjoni, praženi1002,59,60,41,8
Šiljasto zelje311,20,24,53
Šitake342,20,54,32,5
Šitake, suhe2969,6163,911,5
Špagetna buča310,60,65,41,5
Šparglji202,20,11,82,1
Šparglji v kozarcu192,10,70,91,6
Šparglji, dušeni na olju452,32,91,82,2
Šparglji, kuhani222,40,22,12
Špinača232,90,43,62,2
Špinača s smetano902,46,14,91,2
Špinača, dušena na olju593,33,71,21,8
Špinača, kuhana2330,31,42,4
Takuan (vložena redkev daikon)430,60,38,52,3
Taro1121,50,222,44,1
Tolščak (portulak)2020,43,41,6
Tomatillo32113,91,9
Topinambur732015,81,6
Tostones (ocvrte zelene pisang banane)3091,511,845,73,5
Travniški kukmaki252,30,42,51,7
Trtni listi935,62,16,311
Užitne sirovke362,80,72,95,5
Vložen jajčevec490,90,77,32,5
Vložena čebulica140,60,22,51,8
Vložena rdeča pesa (v kisu)650,80,115,50,8
Vložene gobe (v kisu)462,40,36,91,4
Vložene kumarice (cornichon)191,10,30,81,5
Vloženi feferoni220,80,422,6
Vloženi paradižniki400,80,16,71,2
Vodna kreša112,30,10,80,5
Vodni kostanj971,40,120,93
Vrtna kreša314,20,70,23,5
Zamrznjena zelenjavna mešanica723,30,59,54
Zelena čili paprika4020,281,5
Zelena listnata solata151,40,11,61,3
Zelena paprika200,90,22,91,7
Zelena solata151,40,22,91,3
Zelene olive145115,30,53,3
Zeleni grah815,40,48,85,7
Zeleni paradižniki231,20,241,1
Zelje, kuhano231,30,13,61,9