17 Fit

17 Fit Kalorije živil Jedi

Kalorije jedi

699 živil v tabeli, od 6 do 436 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: bistra juha (bujon); največ: rženi kruh s salom (slanino).

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije jedi: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Ackee s slano ribo1529,312,21,3–
Adobo z rižem (filipinsko)18117,77,98,70,2
Adžarski hačapuri (z jajcem)29711,816,424,91,2
Ajdova kaša z gobami1252,86,613,22,4
Ajdova kaša z mesom1478,37,111,92
Ajdova palačinka s šunko, sirom in jajcem20912,79,815,24,5
Ají de gallina (perujski piščanec v kremni omaki)20012,613,27,10,9
Ajiaco (kolumbijska juha s piščancem in krompirjem)795,137,60,9
Akara (fižolovi polpetki)2524,820,39,54,2
Älplermagronen (planinski makaroni)1806917,81,7
Alzaško kislo zelje s klobasami1095,18,12,82,7
Angleški mafin s klobaso30013,517,221,11,7
Angleški mafin z jajcem in šunko22212,210,717,91,4
Angleški zajtrk1608,99,49,91,9
Arancini (ocvrte polnjene riževe kroglice)2537,414,622,3–
Arepa s sirom2207,59,425,90,8
Arroz con gandules (riž z golobjim grahom)1553,84,722,41,5
Baba ganuš1834,8154,33,9
Bacalhau à Brás (polenovka s krompirjem in jajcem)16612,410,15,90,9
Bageta s šunko in maslom (jambon-beurre)2859,911,533,73,2
Bageta s tuno in zelenjavo27410,311,3321,8
Bananine palačinke (banana in jajca)1505,6911,41,4
Bandeja paisa (kolumbijski krožnik)2029,81016,32,1
Bánh mì (vietnamska bageta s svinjino)23311,19,823,61,4
Banoš (koruzna kaša s smetano in sirom)1353,97,612,31
Bao žemljica27311,27,638,61,2
Barščs z ušeski (bistra pesina juha z gobjimi žepki)421,40,76,81
Beljakovinske palačinke (oves, jajca, whey)23714,57,524,63,5
Bešbarmak (rezanci s kuhanim mesom)15116,14,510,6–
Bhaji iz cvetače in krompirja1063,36,89,42,3
Bibimbap (korejski riž z zelenjavo)765,52,471,1
Bigos (lovska enolončnica z zeljem)1146,97,33,82,1
Birria (mehiška začinjena goveja enolončnica)11819,14,30,70,1
Biscuits z omako (biscuits and gravy)2246,214,716,20,8
Bistra juha (bujon)60,90,20,20
Bitterballen (nizozemske mesne krokete)2209,814,511,91,3
Bobotie (južnoafriška mesna zapeka)20615,711,210,71,2
Boršč492,42,15,30,8
Bouillabaisse (provansalska ribja juha)678,331,30,3
Brandade (polenovka s krompirjem)1176,46,28,61,1
Brusketa1714,37,619,81,5
Bubble and squeak (krompir z zeljem)1261,799,31,9
Bučkin namaz (kaviar)941,47,54,91,8
Bučna kremna juha721,14,75,41,5
Buddha bowl (kvinoja, čičerika, sladki krompir, zelenjava)1094,13,612,43,9
Bulgogi (korejska marinirana govedina)15420,45,55,50,3
Bún bò Huế (pekoča goveja juha z rezanci)785,81,69,30,4
Bún chả (svinjina z žara z riževimi rezanci)1179,22,912,70,6
Bunny chow (curry v kruhu)19710,36,523,22,9
Burger2601312250,7
Burrito21911,18,521,42,5
Burrito bowl s piščancem15512,55140,2
Burrito s fižolom in sirom1968,15,224,64,9
Burrito s piščancem20311,46,721,42,5
Burrito z govedino21911,18,521,42,5
Cacio e pepe (testenine s sirom in poprom)2099,67,224,41,5
Caldo verde (portugalska juha z ohrovtom)681,44,45,10,9
Calzone (zaprta pica)34314,817,729,91,4
Caponata (sicilijanska jajčevčeva jed)2080,920,25,31,9
Capuns (zavitki iz blitve)1668,110,49,70,8
Carbonade flamande (govedina v pivu)15617,76,26,60,5
Carnitas (mehiška dušena svinjina)27124,618,300
Cassoulet (fižolova enolončnica z mesom)16110,57,910,13,9
Causa limeña (krompirjeva jed v plasteh)1705,811,29,81,7
Cepelinai (litovski krompirjevi cmoki)1508,36,912,11,4
Ceviche (marinirana surova riba)6310,50,83,10,5
Cezarjeva solata15091061,8
Cezarjeva solata s piščancem, brez preliva638,51,921
Chakalaka992,45,39,62,7
Chawanmushi (slana jajčna krema)636,43,510
Cheeseburger29617,916,118,10,6
Cheesecake (skutina torta)3215,522,525,50,5
Chikuzenni (piščanec s korenovko)854,43,55,91,8
Chilaquiles (tortiljini trikotniki v omaki)19510,610,712,82,1
Chiles rellenos (s sirom polnjene paprike)2287,817,29,70,7
Chili con carne1189,84,37,33
Chole (začinjena čičerika)1525,27,512,44,7
Choripán (sendvič s chorizom)3089,916,9281,3
Chow mein s piščancem1319,95,49,71,5
Chow mein s piščancem (za s seboj)1478,57,212,11,5
Chow mein s svinjino14310,46,49,71,5
Ciorbă de burtă (vampova juha)6244,31,80,2
Ciorbă de legume (kisla zelenjavna juha)391,12,23,40,7
Ciorbă de perișoare (kisla juha z mesnimi kroglicami)573,23,33,30,5
Cmočki, kuhani na pari1136,94,69,91,2
Cocido madrileño (enolončnica s čičeriko in mesom)1299,74,59,62,9
Coleslaw (zeljna solata z majonezo)1170,988,61,9
Cơm tấm (lomljeni riž s svinjino z žara)15511,74,715,40,3
Congee (riževa kaša z mesom)584,31,36,90,1
Corn dog (hrenovka v testu)2508,612261
Coxinha (piščančja kroketa)296101626,51,1
Croque-madame (toast s šunko, sirom in jajcem)26413,715,516,91,1
Croque-monsieur (toast s šunko in sirom)27311,312,926,82,5
Curry s kozicami1188,28,52,12,5
Curry s krompirjem in cvetačo (aloo gobi)602,626,22,1
Curry s krompirjem in grahom (aloo matar)922,73,712,13,1
Curry z jajci in krompirjem1387,59,361,1
Curry z okro (bhindi)712,94,64,67,2
Currywurst30810,626,17,60,6
Čahohbili (gruzijska piščančja enolončnica)14813,19,32,20,7
Čebulni obročki3524,219,837,32,6
Čeburek (ocvrti žepek z mesom)34210,41733,52,7
Česnova juha (česnečka)402,11,15,20,4
Čičerikin curry (chana masala)1095,93,513,23,3
Dakgalbi (pekoč pražen piščanec)17812,28,611,31,1
Dal (indijska jed iz leče)1458,64,311,77,5
Dal iz čičerike (chana dal)1527,96,116,4–
Dal iz fižola mungo744,23,46,8–
Doenjang jjigae (enolončnica s sojino pasto)443,91,63,50,9
Dolma (polnjeni trtni listi)2288,2178,23,1
Döner kebab v piti23315,210,917,42,3
Doro wat (etiopska piščančja enolončnica)18811,314,52,51,2
Drob (jagnječja drobovina z zelenjem)20616,611,47,70,9
Dunajski zrezek (telečji)27122,914,112,60,9
Dušena goveja pečenka25128,415,300
Dušene alge hijiki753,146,53,4
Dušeno zelje s klobaso in krompirjem8264,33,72,3
Dvakrat kuhana svinjina (po sečuansko)2246,620,44,21,2
Dvojni cheeseburger29915,516,721,50,5
Ebi fry (panirane kozice)23615,911,6201
Egg bhurji (indijska umešana jajca)1619,112,71,80,4
Egg foo young s piščancem (kitajska omleta)13712,87,44,50,3
Elote (mehiška koruza v storžu)1834,312,514,81,9
Empanada s piščancem30912,616,525,91,6
Enchilada s piščancem17810912,32,3
Fabada asturiana (fižolova enolončnica)1659,58,210,43,3
Fajita s piščancem20611,39,816,51,5
Falafel33313,317,831,87,7
Fårikål (norveška jagnjetina z zeljem)936,961,61,3
Fasolada (grška fižolova juha)1013,16,26,72,3
Fatteh (čičerika z jogurtom in hrustljavo pito)1897,27,720,53,2
Fattoush (solata s hrustljavo pito)911,667,41,2
Feijoada (brazilska enolončnica s fižolom)18211,210,17,84
Fesenjan (piščanec v orehovo-granatni omaki)21412,614,77,81,7
Fettuccine Alfredo1624,56,121,41
Fideuà (paella z rezanci)1619,76,9141
Fish and chips (ocvrta riba s pomfrijem)2248,810,9222,1
Fižol v paradižnikovi omaki na toastu1685,71,731,13,2
Fižol v paradižnikovi omaki s hrenovkami9864,510,23,3
Fižol z dimljenimi klobasami1847,51111,13,5
Fižolova juha673,80,87,64
Flammkuchen (alzaška pica)3008,814,831,81,7
Francesinha (portugalski sendvič v omaki)20513,59,214,91,2
Francoska čebulna juha1085,54,510,71,1
Francoska solata (Olivier)1985,516,76,51,4
Frittata (italijanska omleta)1609,412,32,50,3
Fufu (kaša iz kasave)1661,5330,53,1
Ful medames (dušen bob)1617,16,913,35
Gado-gado (zelenjava z arašidovo omako)1356,88,18,52
Gazpacho260,80,63,51
Ghormeh sabzi (perzijska zeliščna enolončnica)13410,88,13,52,1
Giros18411,26,817,81
Gobova juha361,21,640,8
Gobova kremna juha742,14,84,51,2
Gobova rižota1294,23,918,51,5
Golaž1451393,51,3
Golaževa juha674,82,46,30,4
Govedina po burgundsko858,93,34,21,3
Govedina po sečuansko1057,15,35,81,5
Govedina teriyaki19828,98,31,90
Govedina z brokolijem16010,410,63,81,3
Goveja juha z rezanci707,20,97,81
Goveja juha z zelenjavo (caldo de res)715,93,43,20,8
Goveja obara1078,85,151,3
Goveja obara s korenjem9713,23,13,31,1
Goveji curry1137,66,65,11,4
Goveji curry massaman18611,512,48,2–
Goveji file Wellington35616,325,514,81,4
Goveji karpačo27115,2230,60,4
Goveji ražnjiči z zelenjavo12214,84,94,30,8
Goveji rendang20419,512,24,8–
Goveji stroganov15010,19,35,50,7
Goveji zvitki (Rouladen)19520,69,15,90,7
Gözleme (turški polnjeni kruh)2407,58,830,81,5
Grahova juha s klobaso974,63,79,61,7
Grahova juha s prekajenim mesom805,62,45,83,3
Gratin s kozicami (po japonsko)1285,56,930,9
Graubündenska ješprenova juha421,40,96,70,3
Grečaniki (polpeti iz ajdove kaše in mesa)23412,316,97,41,2
Grits (koruzna kaša)711,21,811,50,7
Grška solata1103,594,51,5
Gumbo z rižem898,23,45,70,9
Gyoza (pečeni cmočki)1928,811,112,61,5
Gyudon (riž z govedino v skledi)14533,324,71,3
Hačapuri300121333–
Haggis (škotski ovčji nadev)31010,721,717,40,2
Hainanski piščanec z rižem13211,12,514,70,3
Halászlé (madžarska ribiška juha)424,91,71,20,9
Halušky z ovčjim sirom2359,87,529,81,5
Hambāgu (japonski mesni polpet)19713,412,24,31,1
Hamburger28817,514,4200,7
Happosai (pražena zelenjava z mesom in morskimi sadeži)645,83,21,90,9
Har gow (cmočki s kozicami na pari)1905,55,527,83,6
Harira (maroška juha z lečo in čičeriko)644,21,56,62,1
Hinkali (gruzijski cmoki z mesom)16513,16,612,9–
Hot dog2601015220
Hrenovke v slanini38122,831,31,40
Huevos rancheros (jajca na tortilji s salso)1216,76,77,21,7
Huevos rotos (jajca na krompirčku s šunko)1889,2129,81,4
Hush puppies (ocvrte koruzne kroglice)2966,213,337,32,9
Iahnie de fasole (fižolova enolončnica s čebulo)1596,27,812,94,2
Imam bayildi (polnjen jajčevec)1151,29,84,21,6
Inari suši2207,88,828,41,3
Irska obara1178,26,451,3
İskender kebab26812,417,315,10,9
Jagnječja obara s krompirjem1338,18,651,6
Jagnječji biryani1957,19,219,10,6
Jagnječji ražnjiči z zelenjavo1621210,34,30,8
Jagnječji tažin13212,86,84,50,5
Jagnjetina rogan josh14914,49,13,71,8
Jajangmyeon (rezanci v omaki iz črnega fižola)1506,85,417,12,3
Jajca Benedikt28813,822,17,90,6
Jajčevčev namaz (kaviar)991,183,91,8
Jajčevčeva tempura1651,6149,71,9
Jajčna solata z majonezo25710,323,110
Jajčni mafini z zelenjavo13610,69,31,80,5
Jamajški riž s fižolom13543,519,9–
Jambalaya (riž z mesom in kozicami)16113,8880,7
Janssonova skušnjava (krompirjev gratin s papalinami)1663,611,112,61,3
Japchae (steklene testenine z zelenjavo)1204,15,612,41,5
Japonska smetanova obara s piščancem1246,285,51,2
Japonski curry z rižem1402,5422,21,2
Jetrni polpeti22417,912,490,5
Juha egusi (z melonimi semeni)19711,216,61,71,4
Juha iz kislega zelja (kapusnjak)522,82,83,50,9
Juha miso242,20,81,70,6
Juha s cmoki iz mace733,129,80,9
Juha s pistoujem (soupe au pistou)3220,54,11,5
Juha tom yum s kozicami223,10,31,90,2
Juha z mesnimi kroglicami522,62,24,60,9
Juha z wontoni332,41,32,60,3
Kabsa (začinjen riž s piščancem)1828,59,315,41,2
Kalifornijska rolica (California roll)942,90,717,41
Kalops (švedska goveja obara)777,23,830,8
Kaneloni s sirom in mesno omako1608,87,314,30,8
Kaneloni s špinačo in rikoto2217,814,314,61,5
Kaneloni z mesom1919,810,114,31,7
Kantonski pražen riž1645,54,923,61,7
Kashk-e bademjan (perzijski jajčevčev namaz)2892,629,44,11,7
Katsu curry (zrezek s curryjem in rižem)1936,29,819,81,1
Katsu sando (sendvič s svinjskim zrezkom)31313,416,827,52,1
Kebab v bageti246159,823,62
Khao soi (tajska curry juha z rezanci)1225,37,48,7–
Khichdi (kaša iz riža in leče)1223,55,314,80,6
Kibbeh (ocvrte krokete iz bulgurja in mesa)21811,815,96,32
Kimbap (korejski riževi zvitek)1444,63,721,72,1
Kimči jjigae (enolončnica s kimčijem)674,75,10,90,9
Kinpira gobo (dušen repinec)841,44,54,23,2
Kislo-pekoča juha392,61,23,90,5
Kitajska jajčna juha271,20,63,90,4
Kitajska praženica s paradižnikom1426,111,43,60,6
Kitajski brokoli z ostrižno omako701,25,62,62,2
Klobasice s pirejem in omako1435,18,511,31,4
Klobasna solata (Wurstsalat)2247,121,11,30,4
Klubski sendvič22215,17,522,11
Kmečki pražen krompir2055,314,113,22,1
Königsberške kroglice (v omaki s kaprami)19016,212,82,10,9
Kopytka (poljski krompirjevi njoki)1825,22,931,61,8
Korejski ocvrti piščanec (yangnyeom)27913,716,319,10,6
Korenčkova solata po korejsko1320,810,27,82,4
Korokke (krompirjeve krokete)2265,312,623,22
Koshari (egipčanski riž, leča in testenine)1414,74,417,93,2
Kozice kung pao17313,910,74,31
Kozice madras1157,88,32,32,4
Kozice v česnovem maslu (scampi)19215,4132,10,2
Kozice v česnovem olju (gambas al ajillo)27013,722,93,30,2
Kraljevi kuskus (z več vrstami mesa)1327,74,5142,1
Kremna juha s školjkami (chowder)933,14,88,31
Krokete s šunko in sirom26317,414,615,30,5
Krokete z rakovo kremo2555,117,121,11
Krompir po bombajsko1181,86,712,61,9
Krompirjev golaž z mesom1307,35,611,81,4
Krompirjev gratin1093,44,214,51,5
Krompirjeva juha901,54,79,31,2
Krompirjeva juha z mesom1093,86,47,81
Krompirjeva solata z majonezo1681,511,114,31,5
Krompirjevi cmoki (knödel)1775233,62
Krompirjevi njoki1352,46,316,21
Krompirjevi polpeti (deruni)1964,510,818,42,2
Krompirjevi polpeti, polnjeni z mesom (zrazi)191711,813,21,1
Krompirjevi praženci (hash browns)1901,912,3171,6
Krompirjevi zrazi s pusto govedino190710,615,41,2
Kroppkakor (krompirjevi cmoki s svinjino)1564,66,119,71,9
Kručeniki (svinjski zvitki z gobami)25716,920,51,40,5
Kruh s posebno salamo29211,713,129,91,9
Kruh s šunko26611,111,228,22,5
Kruh z maslom in rdečimi ikrami33413,817,530,92,2
Kruh z maslom in sirom34513,618,230,52,1
Krupnik (ješprenova juha)493,116,10,9
Kubanski sendvič22815,910,715,50,8
Kuliš (prosena juha s krompirjem in slanino)773,22,98,70,7
Kumarična juha (zupa ogórkowa)2811,23,10,5
Kumarična solata s kislo smetano561,144,40,4
Kuskus s piščancem1307,53,915,61,5
Kısır (solata iz bulgurja)1142,46,310,33,4
Lagman (rezanci z govedino in zelenjavo)1126,64,910,11,1
Lahmacun (turški kruh z mletim mesom)18910,63,527,61,8
Laksa s curryjem1085,16,86,9–
Lancashire hotpot (jagnjetina s krompirjem)1197,36,96,81,1
Langoš s kislo smetano in sirom3517,120,134,11,2
Larb (tajska solata z mleto svinjino)21016,812,95,30,8
Lazanja z mesom1397,5514,61,6
Lečin curry1113,75,78,93,4
Lečin curry z rižem1183,33,516,42,2
Lečina enolončnica s klobaso785,92,35,63,2
Lečina juha603,80,76,53,7
Lečo971,48,53,61,6
Lena sarma (zelje z mletim mesom)1278,96,57,40,9
Limonin piščanec (po kitajsko)15016,96,26,60
Lo mein (praženi rezanci)1214,82,418,91,3
Lobio (gruzijska fižolova enolončnica)18079,7125,9
Lohikeitto (finska smetanova juha z lososom)704,24,13,90,4
Lomo saltado (perujska pražena govedina)1458,56,711,50,9
Mafé (arašidova enolončnica)17810,6134,51,4
Makaroni s sirom2238,710,521,91,2
Malai kofta (kroglice v smetanovi omaki)2326,217,612,21,2
Mamaliga s sirom in kislo smetano1664,511,411,11
Mansaf (jagnjetina z rižem in jogurtovo omako)1768,59,513,20,5
Manti (mesni cmočki na pari)16811,48,611,1–
Mapo tofu (pekoč tofu z mletim mesom)1047,86,81,90,7
Maqluba (obrnjen riž s piščancem)1916,611,913,50,9
Masala dosa (s krompirjevim nadevom)1845,54,328,62,2
Maslen piščanec (butter chicken)20813,315,440,9
Matar paneer (grah s paneerjem)1809,413,542
Maultaschen (švabski polnjeni žepki)15210,16,213,1–
Mehiški riž (arroz rojo)1492,44,324,10,5
Menchi katsu (paniran polpet iz mletega mesa)27310,718,716,31,7
Menemen (turška umešana jajca s paradižnikom)1215,59,920,7
Mesna pica27413,812,424,81,8
Mesna štruca19917,510,76,80,4
Mesne kroglice190111290,6
Mesne kroglice v paradižnikovi omaki11796,55,50
Mici (romunski čevapčiči)24715,715,79,50,8
Mie goreng (indonezijski praženi rezanci)1536,76,715,21,6
Milanesa (paniran goveji zrezek)27220,114,813,90,8
Mineštra (minestrone)401,70,55,81,5
Misir wat (etiopska začinjena leča)15168,19,45,9
Mofongo (pire iz ocvrtih pisang banan)3304,718,833,12,5
Moqueca (brazilska ribja enolončnica s kokosom)13410,29,42,1–
Mujaddara (leča z rižem)1605,16,916,14
Musaka1475,810,85,22,8
Nachos s sirom2657,615,822,11,7
Nadev z žajbljem in čebulo2535,613,327,1–
Naengmyeon (hladni ajdovi rezanci)634,80,89,8–
Namul iz fižolovih kalčkov703,14,52,52,7
Nasi goreng (indonezijski pražen riž)1587,16,317,10,4
Nasi lemak (kokosov riž s sambalom)1755,29,5170,9
Nemška krompirjeva solata1082,93,215,31,9
Nemška palačinka (Pfannkuchen)1746,96,3220,9
Nikujaga (enolončnica z mesom in krompirjem)784,31,310,31,3
Ocvrt piščanec (krača)24119,115,15,80,2
Ocvrt sir40918,530,814,70,8
Ocvrt šur v marinadi (nanbanzuke)1098,16,14,60,9
Ocvrte gobe v drobtinah2224,612,920,31,6
Ocvrte mocareline palčke32514,818,323,12
Ocvrti spomladanski zavitek2727,614,7252
Oden (japonska enolončnica)565,224,20,7
Okonomiyaki (japonska slana palačinka)1655,29,613,31,5
Okroška (hladna juha)553,52,54,50,5
Omleta15410,611,71,60
Ossobuco9711,24,13,50,6
Ovseni kosmiči čez noč (overnight oats)1606,83,821,63,8
Oyakodon (riž s piščancem in jajcem)1354,72,122,81,1
Pad krapow (piščanec s tajsko baziliko)17719,88,34,40,6
Pad see ew (praženi riževi rezanci)1356,45,2141,1
Pad thai s piščancem1548,17,513,21,2
Pad thai z morskimi sadeži1476,86,813,81,2
Paella1487,94,917,11,9
Paella z morskimi sadeži14384,815,70,7
Pajeon (korejska palačinka z mlado čebulo)1955,58,921,71,5
Pakora (ocvrta zelenjava v testu)1254,94,8133,2
Palačinka iz pečice s slanino (fläskpannkaka)1997,612,214,40,9
Palačinke22069290,6
Palačinke s sladko skuto2077,68,824,70,9
Palačinke s šunko in sirom1828,87,519,11,6
Palačinke z gobami1504,8520,71,3
Palačinke z mesom17312,910,17,40,3
Palak paneer (špinača s sirom paneer)1015,473,40,9
Paneer butter masala25010,720,950,9
Panino s pršutom in mocarelo24314,28,327,21,4
Paniran goveji zrezek (po ameriško)30619,921,17,60,3
Panirani svinjski zrezek (kotlet schabowy)31023,120,48,10,5
Papanași (skutini krofi z marmelado in smetano)2637,51328,30,7
Paradižnikova juha z rižem611,11,89,40,8
Paradižnikova kremna juha701,24,75,41
Paradižnikova solata s kumarami in kislo smetano3612,13,30,8
Paradižnikova solata s kumarami in oljem620,95,231
Pasta e fagioli (juha s testeninami in fižolom)913,73,492,7
Pasticio (grške zapečene testenine)1407,95,413,91,5
Pastirska pita (s krompirjem)1237,66,37,21,5
Patatas bravas (krompir s pekočo omako)1992,314,214,22,6
Pav bhaji (začinjen zelenjavni pire z žemljicami)1242,56,4132,1
Pečenja (dušena svinjina s krompirjem)17511,410,191,1
Pekinška raca1545,311,86,20,3
Pekoče piščančje perutnice (buffalo)267172050,1
Pelmeni (mesni cmočki)2751212291,2
Penne all’arrabbiata1444,14,719,71,8
Perkelt (madžarska enolončnica s papriko)1862110,42,21,3
Petelin v vinu (coq au vin)13313740,9
Phali (pašteta iz špinače in orehov)1845,816,53,63,3
Philly cheesesteak (sendvič z govedino in sirom)22916,17,224,21,3
Pho (vietnamska juha z rezanci)775,83,35,20,4
Pica havajska1969,56,424,31,5
Pica margerita250119,5312,3
Pica s pepperoni salamo28211,711,929,72,3
Pica s salamo24810,410,726,52
Pica s sirom26611,49,7312,3
Pica s šunko in gobami2059,56,725,72,3
Pica s šunko in sirom21810,36,7282,3
Pica s tuno22511,97,526,61,5
Pica štirje siri26713,110,528,22,7
Pica z morskimi sadeži20010,36,724,60,5
Picadillo (mleta govedina po kubansko)16013,69,64,81,1
Pide (turški kruh z mesom in sirom)25612,5832,21,7
Pilav s kozicami (ebi pilaf)1463,32,327,11,2
Pilav s svinjino (plov)1827,8916,60,7
Pirogi s kislim zeljem in gobami1093,53,215,9–
Pirogi s krompirjem in skuto (ruskie)1955,36,128,70,9
Pirogi z mesom19110,99,415,3–
Piščančja juha z rezanci533,81,45,50,7
Piščančja juha z rezanci (klasična)533,81,45,50,7
Piščančja juha z zelenjavo (caldo de pollo)556,21,63,20,8
Piščančja pita v testu2559,213,521,92
Piščančja solata z majonezo2196,520,61,60,6
Piščančji biryani1047,22,412,41,1
Piščančji burger24912,71123,81,2
Piščančji cordon bleu21022,69,28,70,6
Piščančji curry1076,56,55,11,4
Piščančji curry (za s seboj)14511,79,82,32,2
Piščančji curry s kokosovim mlekom12410,66,93,11,1
Piščančji curry z rižem1165414,11
Piščančji nuggetsi30715,920,4140,9
Piščančji paprikaš18813,313,72,21,1
Piščančji pilav (plov)16076200,7
Piščančji ražnjiči z zelenjavo104133,74,30,8
Piščančji satay19121,710,32,82
Piščančji tažin1277,53,714,43
Piščančji trakci, panirani27119,213,916,11,2
Piščančji zrezek po kijevsko28021,319,25,30,1
Piščanec 65 (pekoč ocvrt piščanec)2582314,86,60,2
Piščanec balti10510,554,52
Piščanec generala Tsoja29512,916,423,10,9
Piščanec jerk2352015,52,50,2
Piščanec korma12714,65,14,30,7
Piščanec kung pao1299,875,41,5
Piščanec parmigiana17416,38,37,50,8
Piščanec peri-peri24721,117,30,70,1
Piščanec s sezamom29314,314,326,20,7
Piščanec tandoori21427,410,81,90,8
Piščanec teriyaki16325,761,60
Piščanec tikka masala15612,49,84,61,4
Piščanec v beli omaki (ciulama)1681794,80,1
Piščanec v curry majonezi (coronation chicken)36216,631,43,30,2
Piščanec v omaki iz črnega fižola124194,22,60,6
Piščanec v omaki mole137195,62,90,3
Piščanec v pomarančni omaki26214,512,721,70,8
Piščanec v sladko-kisli omaki25010,112,722,91
Piščanec vindaloo19218,512,52,50,7
Piščanec z indijskimi oreščki16018,474,50,9
Pita s falaflom2656,214,824,52,5
Pita s piščancem in gobami20213,610,413,21
Pita z govedino in ledvicami2431713,113,91,2
Ploughman’s lunch (hladni krožnik s sirom)25810,914,320,32
Poha (začinjeni riževi kosmiči)1683,47,221,31,4
Poke bowl s tuno1478,54,516,41,7
Poke bowl z lososom1727,57,816,41,7
Polnjena jajca19811,515,91,10
Polnjene paprike955,54,580,7
Polnjene testeninske školjke z mesno omako1588,56,515,61
Polnjeni paradižniki1225,59,722,3
Polnjeni šampinjoni28810,71524,73
Polpeta240151790,5
Pölsa (švedski ješprenj z drobovino)1881411,37,21
Pomfri iz sladkega krompirja1922,39,431,46
Popečen sendvič s sirom3431120,826,91,2
Popečen sendvič s tuno in sirom29611,71723,11,7
Pork pie (pita s svinjino)3709,92623,42,9
Pot‑au‑feu (kuhana govedina z zelenjavo)7810,923,21,5
Poutine (pomfri s sirom in omako)2137,71218,11,9
Pozole (mehiška juha s koruzo in mesom)433,41,23,70,9
Pražen fižol (refried beans)90529,83,7
Pražen riž16545,5251,1
Pražen riž s kimčijem1714,88,1191,1
Pražen riž s piščancem1737,33,726,70,9
Pražen riž z jajcem1864,34,930,31,1
Pražen stročji fižol po sečuansko1273,99,94,42,6
Praženi rezanci s kozicami1044,93,412,61,6
Pupusa (z mesom)23211,510,420,42,6
Pytt i panna (švedska praženica)1936,513,510,61,5
Quesadilla s piščancem28714,41325,41,9
Quesadilla s sirom31613,416,226,62
Raggmunk (švedski krompirjevi polpeti)1494,25,5201
Rajma (curry z rdečim fižolom)1064,75,69,33,8
Rakovi polpeti15520,27,50,50
Ramen1277,14,613,10,9
Ramen s piščancem12673,914,41
Ramen z govedino1376,85,214,41
Rasolnik (juha s kumaricami in ješprenjem)452,80,95,80,9
Rastlinski polpet (leča, soja in zelenjava)1709,75,616,74,8
Ratatouille (dušena provansalska zelenjava)531,23,152
Ravioli s sirom1737,46,3210,7
Ravioli z mesom1746,94,725,12,1
Ravioli z zelenjavo1565,24,920,93,7
Ražnjiči v piti s solato14913,64,114,11,2
Rebra v omaki iz črnega fižola21614,314,55,50,3
Rezanci dan dan2118,31215,92,5
Rezina belega kruha z maslom3696,718,4433
Rezina rženega kruha z maslom3516,81741,23,6
Riba na pari z ingverjem in mlado čebulo15620,67,20,50,1
Riba v zelenjavno-paradižnikovi marinadi (po grško)1636,510,110,91,5
Ribja juha (uha)302,60,53,20,8
Ribja juha s krapom363,81,22,10,3
Ribji burger26312,211,526,71,5
Ribji cmočki (quenelle)2458,112,723,62,1
Ribji curry13911,39,61,82,1
Ribji polpeti15612,39,16,20,5
Ribollita (toskanska kruhova juha s fižolom)1143,94,711,73,6
Riz Casimir (piščanec v curryju s sadjem in rižem)1267,43,316,11
Riž jollof1472,26,319,60,8
Riž s črnim fižolom1825,87,118,84,9
Riž s piščancem (arroz con pollo)1754,23,231,51
Rižota z morskimi sadeži1305,56,112,51,1
Ropa vieja (natrgana dušena govedina)15717,78,11,60,9
Rösti (švicarski krompirjev polpet)1822,48,322,53,3
Rženi kruh s salom (slanino)4366,529,334,33
Saag (začinjena špinača)1113,38,84,62,3
Saag aloo (špinača s krompirjem)1102,28,271,7
Sabich (pita z ocvrtim jajčevcem in jajcem)2165,711,920,62,1
Salmorejo (hladna paradižnikova juha)1623,211,111,91,5
Salpicão (brazilska piščančja solata)2521316,512,11,3
Saltimbocca (teletina s pršutom in žajbljem)21628,811,20,10
Sambar (enolončnica z lečo in zelenjavo)493,10,97,12,4
Samosa (ocvrt žepek z zelenjavo)3105,117,531,41,8
Samosa z mesom27211,417,317,32,4
Sancocho (latinskoameriška enolončnica z mesom in gomolji)724,91,88,70,7
Sarma1056,55,581,3
Sarmale (romunska sarma)1656,912,35,51,1
Satsivi (piščanec v orehovi omaki)23614,718,62,71,6
Sauerbraten (marinirana pečenka)17424,45,55,40,2
Sendvič BLT23110,97,5281,7
Sendvič Reuben2821019,414,22,2
Sendvič s piščančjo solato24612,413,717,31
Sendvič s trgano svinjino (BBQ)243158,824,10,8
Sendvič z arašidovim maslom in marmelado36111,416,642,42,8
Sendvič z ocvrto ribo23614,58,224,80,9
Shabu-shabu (japonski lonec)8213,421,81,4
Shumai (svinjski cmočki na pari)1919,19,215,91,7
Sillsallad (solata s sledom in rdečo peso)944,33,510,31,4
Sirniki (skutini polpeti)220149200,3
Sirov fondi23116,217,22,60
Sirov sufle18412,912,63,82,1
Sirova rižota1955,75,230,90,7
Sivi grah s slanino (latvijski)166107,39,75,9
Skagenröra (solata s kozicami)16112,611,61,90,1
Skutina zapeka1589,96,414,80,2
Skutina zapeka (ukrajinska zapikanka)1809,48,6160,3
Skutini cmočki (leni vareniki)1799,96,918,50,4
Sled pod kožuhom (solata s peso)19061571,2
Sloppy joe (žemlja z mletim mesom v omaki)18511,36,418,91,1
Smoothie bowl (jagodičevje, banana, granola)1452,84,721,33,1
Smörgåstårta (slana sendvič torta)2378,715,515,11,8
Smørrebrød s sledom2449,611,524,11,9
Solata caprese20510,517,12,30,6
Solata cobb9311,34,31,41,2
Solata iz korenja in jabolk880,74,210,72,4
Solata iz pečenega jajčevca1041,38,14,21,7
Solata iz pese s česnom in majonezo1602,113,37,31,8
Solata mimoza (ribe in jajca v plasteh)1928,914,75,10,9
Solata nicoise1237,38,53,70,7
Solata s kvinojo13947,811,62,1
Solata s surimijem1575,29,412,50,7
Soljanka704,54,52,50,4
Som tam (solata iz zelene papaje)682,42,2102,2
Sopa de fideo (mehiška juha z rezanci)952,53,312,61,1
Spomladanski zavitki z mesom, ocvrti2426,516,4172
Stamppot (krompirjev pire z ohrovtom in klobaso)1373,38,79,81,9
Stifado (grška goveja enolončnica s čebulo)17915,711,62,50,7
Stročji fižol s sezamovim prelivom (goma-ae)773,73,44,92,8
Sukiyaki (japonska govedina v loncu)9612,22,44,51,3
Sundubu jjigae (enolončnica z mehkim tofujem)604,74,30,60,5
Suši15063251
Suši s tuno (maki)977,40,314,60,7
Suši z avokadom (maki)931,81,516,31,4
Suši z jeguljo (maki)1166314,60,7
Suši z lososom (maki)1036,91,314,60,7
Suvlaki (svinjski ražnjiči)12413,95,24,30,8
Sveži spomladanski zavitek (v riževem papirju)1125,72,615,31,9
Svíčková (govedina v smetanovi zelenjavni omaki)18218,39,15,70,6
Svinjina moo shu15310,410,73,10,9
Svinjina v sladko-kisli omaki2608,913,624,51
Svinjina z omako barbecue22617,611,311,90,3
Svinjska pečenka s cmoki in zeljem (vepřo knedlo zelo)18913,19,411,81,5
Svinjska rebrca BBQ25416,215,111,80,3
Šakšuka1175,59,51,61,1
Šaltibarščiai (hladna juha iz rdeče pese)493,61,550,6
Šašlik (ražnjiči)230201610,8
Šavarma (kebab v lepinji)2151011191
Škotska ješprenova juha z jagnjetino746,83,53,70,9
Škotsko jajce (jajce v mesnem plašču)241121611,91,7
Šlezijski krompirjevi cmoki1671,70,637,81,3
Šopska solata562,83,43,41
Špageti aglio e olio2285,210,825,71,6
Špageti z vongolami1837,26,920,81,3
Španska lečina enolončnica s chorizom1185,75,38,84
Španska tortilja (krompirjeva omleta)1655,69,911,72,7
Špecli s sirom (Käsespätzle)2349,711,322,71,1
Šurpa (jagnječja juha z zelenjavo)443,42,12,30,4
Švedska palačinka iz pečice (ugnspannkaka)1596,1815,10,9
Švedske mesne kroglice26014,418,67,80,8
Tabule1271,69,77,81,8
Taco24615,313,613,42,2
Taco s piščancem193118,415,93,2
Taco solata z mesom1797,59,313,62,9
Taco z govedino21210,610,615,93,2
Taco z ribo27511,615,320,52,5
Tacos al pastor (s svinjino)18714,3715,22,6
Tajski zeleni curry s piščancem1198,88,71,42,6
Tajski zelenjavni curry1013,88,23,13,1
Takoyaki (kroglice s hobotnico)15777,115,60,8
Tamago sando (japonski sendvič z jajcem)2669,313,4251,7
Tamagoyaki (japonska zvita omleta)14610,59,26,40
Tamal1747,4913,42,4
Taquitos s piščancem26912,510,428,33,3
Tarator (hladna juha z jogurtom in kumarami)742,55,83,40,3
Tartiflette (krompir s sirom reblochon)16168,913,50,8
Telečja obara v beli omaki (blanquette)11315,443,10,8
Tempura s kozicami1942010,36,50,9
Testenine all’amatriciana1686,67181,6
Testenine carbonara1646,17,915,80,9
Testenine po bolonjsko1255,92,617,61,6
Testenine puttanesca1464,35,418,51,7
Testenine s paradižnikovo omako1063,71,218,11,8
Testenine s pestom21678,625,41,6
Testenine v sirovi omaki1637,27,415,91,9
Testenine v smetanovi omaki15447,715,90,9
Testenine z mletim mesom1909,87,519,41,3
Testeninska solata z mesom2117,710,619,61,2
Toad in the hole (klobase, zapečene v testu)2851217,918,52,4
Toast s kozicami in sezamom38212,929,815,43,6
Tochitură (svinjina s klobaso, jajcem in sirom)26022,618,30,80
Tofujev polpet1429,99,26,81,3
Tom kha gai (kokosova juha s piščancem)874,672,4–
Tonjiru (miso juha s svinjino)261,51,50,90,5
Tortelini s sirom23610,45,634,61,5
Tostada (hrustljava tortilja z nadevom)1576,26,815,63,3
Tteokbokki (riževi svaljki v pekoči omaki)1314,1418,80,8
Tteokguk (juha z riževimi ploščicami)994,31,216,10,2
Tunina solata z majonezo19410,115,82,50,4
Tunnbrödsrulle (zvitek s hrenovko in pirejem)1864,511,116,41,6
Túrós csusza (testenine s skuto)1789,6717,51
Upma (slana zdrobova kaša)8722,612,51,3
Urad dal814,83,27,92,7
Vada (lečini cvrtnjaki)26612,89,727,45,8
Vada pav (krompirjev cvrtnjak v žemljici)3006,61532,73
Vaflji2907,914332,5
Valižanski sirov toast (rarebit)39813,928,421,11,2
Vampi (flaki)11620,43,70,30
Vareniki s krompirjem1484,42,8260,9
Vareniki s skuto1729,23,226–
Vareniki z višnjami1584,2133–
Vareniki z zeljem1574,73,427–
Vegetarijanska lazanja1306,55,312,11,7
Vegetarijanski pad thai1655,89,214,51,8
Vegetarijanski ramen10843,314,51,1
Vegi burger (v žemlji)224135,227,33,5
Vinegret (solata s peso)761,64,67,52,1
Vitello tonnato (teletina v tunini omaki)19721,312,10,70,1
Wallenbergare (telečji polpeti)24616,716,77,10,8
Waterzooi (belgijska piščančja enolončnica)837,24,52,80,4
Wrap (sendvič v tortilji)23212,89,421,81,5
Xiaolongbao (cmočki z juho)16811,77,811,6–
Yakisoba (japonski praženi rezanci)1614,57,916,62,2
Yakitori (japonska piščančja nabodala)172263,39,30,6
Zacuscă (namaz iz pečene zelenjave)1521,213,26,51,8
Zajtrkovni burrito (jajce, sir, klobasa)27711,115,621,81,2
Zapečen jajčevec s parmezanom (parmigiana)155710,57,11,9
Zapečene testenine1797,19,216,41
Zapeka iz sladkega krompirja s penastimi bonboni2102,29,328,42,9
Zapeka iz stročjega fižola5622,25,21,9
Zeleni boršč (juha s kislico)402,51,43,80,7
Zelenjavna juha270,80,54,11
Zelenjavna lazanja s kozjim sirom179710,2141,4
Zelenjavna obara (ragu)971,43,613,12
Zelenjavna pica2148,5825,72,8
Zelenjavna rižota1202,73,818,40,3
Zelenjavna tempura2393,815,818,91,6
Zelenjavni curry861,65,371,8
Zelenjavni curry (pripravljena jed)942,167,81,8
Zelenjavni pilau1123,31,520,62,2
Zelenjavni suši (maki)931,81,516,31,4
Zeljna solata s kisom in oljem731,15,14,32,3
Zereshk polo (riž z berberisom in piščancem)1668,27,116,71
Zongzi (lepljivi riž v listu)1745,95,525,60,5
Zrezek s pomfrijem17514,35,516,61,8
Žemlja z jastogom (lobster roll)23412,212,417,71,2
Žemljevi cmoki1806,45,9241,8
Žolca (hladetina)152197,90,50
Žurek (kisla ržena juha)924,15,65,60,6
Łazanki (testenine z zeljem in klobaso)1634,58,515,51,9