17 Fit

17 Fit Kalorije živil Mlečni izdelki in jajca

Kalorije mlečnih izdelkov in jajc

170 živil v tabeli, od 25 do 753 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: sirotka; največ: nesoljeno maslo 82 %.

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije mlečnih izdelkov in jajc: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Appenzeller38324,331,700
Asiago35632,125,600
Beaufort41026,53400
Bel Paese37625,430,200
Beljakovinski sadni jogurt987,52,311,50
Bergkäse (planinski sir)39528,930,800
Bivolja mozzarella26014,522,30,20
Brie33420,827,70,50
Brinza (sir v slanici)27016,421,71,40
Brunost (norveški rjavi sir)4669,729,542,60
Burrata27317,421,42,70
Butterkäse (maslen sir)31023,623,50,10
Camembert30019,824,30,50
Cantal38326,630,500
Cheddar41024,333,82,10
Cheshire38723,430,64,80
Chihuahua (sir tipa Oaxaca)37421,629,75,60
Clotted cream (gosta smetana)5861,663,52,20
Colby39423,832,12,60
Comté41827,234,600
Cotija366203040
Danablu (danski sir s plesnijo)34820,129,500
Danbo32223,225,100
Double Gloucester41324,4350,10
Edamec3572528,61,40
Ementalec (emmental)37327,928,800
Esrom32823,725,700
Feta26514,221,53,90
Filmjölk (švedsko kislo mleko)573,32,84,60
Fontina38925,631,11,60
Gorgonzola3121926,400
Gosje jajce18513,913,31,40
Gosta kisla smetana 30 % (crème fraîche)304330,72,80
Grana padano39634,129,200
Grški jogurt 0 %5910,20,43,60
Grški jogurt 2 %739,923,90
Grški jogurt z medom in orehi2019,113,512,31
Grški jogurt, polnomastni979540
Gruyère41329,832,30,40
Halloumi31323,923,51,60
Harzer (kislomlečni sir)128300,500
Havarti3422426,80,10
Jajca na oko19613,6150,80
Jajca na oko brez maščobe14713,89,710
Jajčni beljak5210,90,20,70
Jajčni rumenjak32215,926,53,60
Jarlsberg35226,726,900
Jogurt grškega tipa, polnomastni1133,39,24,20,1
Jogurt s sadjem na dnu10833,915,20,4
Jogurt z okusom, sladkan893,42,612,20,2
Jogurt z žiti913,63,411,31
Jogurtov napitek, sladkan7431,411,60
Jogurtov parfe1045,32,214,81,3
Kačkavalj35125,626,62,10
Kefir 1 %403140
Kefir 2,5 %553,22,54,20
Kefir 3,2 %623,23,54,50
Kisla smetana 10 %1193,1104,10
Kisla smetana 15 %1622,61530
Kisla smetana 20 %2062,82030
Kisla smetana 40 % (domača)3972,14220
Kislo mleko673,33,54,80
Kokosov jogurt (rastlinski)920,77,650,3
Kokošje jajce14312,69,50,70
Kondenzirano mleko, nesladkano1346,87,6100
Kozji jogurt734,25,21,10
Kremni sir3506,234,45,50
Kremni sir s česnom in zelišči3667,735,34,20
Kuhan jajčni beljak4710,30,21,10
Kuhano jajce15512,610,61,10
Labneh (precejen jogurt z oljčnim oljem)1588,112,53,60
Lahki kremni sir17312,2123,30
Lahko maslo (namaz)3680,338,93,70,5
Limburger32720,127,30,50
Maasdam35925,528,400
Mandljev jogurt (rastlinski)601,344,8–
Mascarpone3854,43940
Maslo7170,9810,10
Mehki kozji sir26418,521,100
Mehko kuhano jajce14212,29,81,10
Mimolette30824,923,400
Mini sir v vosku30321,723,700
Mleko 1 %433,31,14,80
Mleko 1,5 %443,21,44,20
Mleko 2,5 %522,82,54,70
Mleko 3,2 %613,13,34,80
Mleko brez laktoze 1,5 %443,51,34,70
Mocarela (mozzarella)25619,519,50,70
Mocarela za pico29523,819,85,60
Mocarela, lahka25424,315,92,80
Monterey Jack37324,530,30,70
Morbier35522,829,200
Navadni jogurt, lahki635,31,670
Navadni jogurt, polnomastni613,53,34,70
Nesoljeno maslo 82 %7530,782,90,90
Obatzda (bavarski sirni namaz)33411,231,71,90,9
Omleta s sirom25517,719,32,60
Omleta s slanino26712,523,51,50
Omleta z gobami1258,19,22,30,5
Omleta z zelenjavo, sirom in šunko1849,813,55,11
Omleta z zelišči1479,511,220,6
Oscypek (dimljeni ovčji sir)38423,932,300
Otroški sadni sirček14645,220,90,2
Ovčja feta27414,822,82,50
Ovčje mleko1035,774,50
Ovčji jogurt685,734,60,1
Paneer (indijski sveži sir)3282624,50,90
Parmezan39235,825,83,20
Parmezan, nariban42028,427,813,90
Pecorino romano38731,826,93,60
Pinjenec403,31,14,80
Polnomastno mleko v prahu49626,326,738,40
Poltrdi ovčji sir (tipa manchego)38423,932,300
Posneta skuta7210,30,36,70
Posneti sveži sir 0 % (fromage frais)364,504,40
Posneto mleko353,40,24,90
Posneto mleko v prahu36135,30,7540
Poširano jajce13812,59,50,70
Prepeličja jajca15813,111,10,40
Probiotični jogurtov napitek762,81,512,70
Provoleta (provolone na žaru)36524,528,42,60,8
Provolone35125,626,62,10
Queso fresco (mehiški sveži sir)29818,923,430
Račje jajce18512,813,81,40
Raita (jogurt s kumaro)574,42,45,50,4
Reblochon32620,427,400
Red Leicester4032533,60,10
Rikota (ricotta)1507,510,27,30
Rikota, lahka13811,47,95,10
Rjaženka (pečeno kislo mleko)563,43,220
Romadur27523,120,100
Roquefort38419,533,900
Sadni jogurt1054,91,418,60
Saint-Nectaire34422,528,400
Sbrinz (ekstra trdi sir)4112833,200
Sir munster36823,4301,10
Sir raclette34223,427,500
Sir s plemenito plesnijo35321,428,72,30
Sirotka250,80,24,70
Sirotkine beljakovine (whey)40080680
Skuta (quark)887,14,35,70
Skuta 5 %1211751,80
Skyr (navadni)49803,90
Sladka smetana za stepanje 33 %3402,836,12,80
Smetana 20 %195319,13,70
Smetana za kavo 10 %1313,111,54,30
Sojin jogurt943,51,815,80,2
Stepena smetana2573,222,212,50
Stilton (sir s plesnijo)41023,7350,10
Suluguni (gruzijski sir)31821,624,62,50
Švicarski sir (tipa ementalec)39327311,40
Telemea (romunski sir v slanici)26514,221,53,90
Tête de Moine41624,235,500
Tilzit34024,4261,90
Tomme35021,629,400
Topljeni sir29717,8234,80
Topljeni sir v lističih24614,118,55,30
Topljeni sir v trikotnikih24210,719,36,40
Trapist34525,126,800
Trdi kozji sir45230,535,62,20
Trdi sir (gavda)35625272,20
Umešana jajca14510111,60
Vacherin Fribourgeois36823,530,400
Veganski sir (na osnovi kokosovega olja)2720,320,121,22,3
Veganski sir iz indijskih oreščkov44214,535,315,22,6
Wensleydale38123,731,80,10
Ymer (danski kislomlečni izdelek)7263,53,40
Zrnata skuta 1 %7212,412,70
Zrnata skuta 2 %8110,42,34,80
Zrnata skuta 4 % (cottage)9811,14,33,40