17 Fit

17 Fit Kalorije živil Sadje in jagodičevje

Kalorije sadja in jagodičevja

145 živil v tabeli, od 16 do 519 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: acerola; največ: bananin čips.

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije sadja in jagodičevja: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Acerola160,20,22,7–
Ameriške brusnice460,50,18,43,6
Ananas500,50,111,71,4
Ananas iz konzerve600,50,114,31,3
Ananas v sirupu (konzerva)520,40,112,70,8
Aronija560,40,65,85,2
Avokado160214,78,56,7
Avokado hass167215,41,86,8
Azijska hruška (naši)420,50,273,6
Banana891,10,322,82,6
Bananin čips5192,333,650,77,7
Barjanska borovnica390,40,76,32,4
Barjanske maline (cloudberry)551,51,16,86,3
Bela grenivka330,70,17,31,1
Beli ribez451,10,26,13,5
Bezgove jagode730,70,511,47
Borovnice570,70,314,52,4
Breskev390,90,381,5
Breskve v sirupu (kompot)720,50,217,21,2
Breskve v soku (konzerva)440,6010,31,3
Čerimoja751,60,714,73
Češnje631,10,213,92,1
Češnje v sirupu (kompot)670,60,115,81,5
Črna mahovnica440,50,74,39,5
Črni ribez631,40,415,43,5
Datlji (medjool)2771,80,168,36,7
Divja jabolka (lesnike)760,40,319,9–
Durian1471,55,323,33,8
Džekfrut (jackfruit)951,70,621,81,5
Feijoa610,70,48,86,4
Fige v sirupu690,40,116,11,8
Fizalis (andska jagoda)531,90,711,2–
Gozdne borovnice650,81,110,23,3
Gozdne brusnice560,50,78,92,6
Gozdne jagode380,80,45,92
Granatno jabolko831,71,214,74
Graviola (guanábana)6610,313,53,3
Grozdje690,70,217,20,9
Grozdje izabela (concord)670,60,316,30,9
Gvajava682,50,98,95,4
Hruška570,40,112,13,1
Hruška konferans670,40,1133,1
Hruška viljamovka630,40,211,93,1
Hruške v sirupu (kompot)570,2013,61,6
Jabolčna čežana1020,20,224,41,5
Jabolčna čežana, nesladkana420,20,110,21,1
Jabolko520,30,213,82,4
Jabolko fuji630,20,213,12,1
Jabolko gala570,30,111,42,3
Jabolko granny smith580,40,210,82,8
Jabolko rdeči delišes590,30,211,82,3
Jabolko zlati delišes570,30,111,22,4
Jagode320,70,37,72
Japonska nešplja470,40,210,41,7
Jerebika (jagode)751,11,24,36,5
Kaki700,60,2153,6
Kaktusova figa410,70,563,6
Kamčatska borovnica (haskap)550,70,610,72,1
Karambola3110,33,92,8
Kivano (rogata melona)441,81,37,6–
Kivi611,10,511,73
Klementina470,80,110,31,7
Korintke2903,40,272,64,4
Kosmulje440,90,65,94,3
Kumkvat711,90,99,46,5
Kutina570,40,113,41,9
Liči660,80,415,21,3
Limeta300,70,27,72,8
Limona291,10,36,52,8
Longan601,30,1141,1
Lubenica300,60,17,20,4
Maline521,20,75,46,5
Mandarina530,80,311,51,8
Mandarina satsuma500,80,39,61,1
Mandarine v konzervi370,608,90,7
Mango600,80,413,41,6
Mangostin730,60,515,6–
Marakuja (pasijonka)972,20,71310,4
Marelica481,40,49,12
Marelice v sirupu (kompot)830,50,119,91,6
Medena melona360,50,18,30,8
Melona casaba281,10,15,70,9
Melona kantalupa340,80,27,30,9
Mirabele770,60,3182,2
Murve431,40,48,11,7
Nektarina441,10,38,81,7
Nešplja450,50,29,22,1
Ocvrta zrela pisang banana (maduros)2671,59,243,72,3
Olupljeno jabolko480,30,111,51,3
Papaja430,50,39,11,7
Pečeno jabolko530,30,411,22,4
Pisang (banana za kuhanje)1221,30,330,21,7
Pisang, pečen na maščobi1411,32,929,31,6
Pomaranča470,90,111,82,4
Pomaranča navel490,90,110,32,2
Pomelo380,808,61
Rakitovec571,53,22,23,6
Rambutan840,70,2200,9
Rdeči ribez561,40,29,54,3
Ringlo710,90,316,41,7
Robide431,40,54,35,3
Rozine2993,30,374,84,5
Rožnata grenivka420,80,19,11,6
Rumeni kivi6310,314,41,4
Sadna čežana (pire)1020,30,123,92
Sadni koktajl v konzervi570,40,113,91
Sapodila830,41,114,75,3
Sliva460,70,3101,4
Slive v konzervi (kompot)580,5014,30,9
Suh ananas3471,20,781,72,4
Suh mango3192,51,276,22,4
Suha jabolka (krhlji)2430,90,357,28,7
Suhe ameriške brusnice (sladkane)3080,21,177,55,3
Suhe banane3463,91,878,49,9
Suhe borovnice3172,52,572,57,5
Suhe breskve2393,60,853,18,2
Suhe fige2493,30,954,19,8
Suhe hruške2621,90,662,27,5
Suhe jagode goji34914,30,464,113
Suhe marelice2413,40,555,37,3
Suhe marelice, kuhane851,20,219,62,6
Suhe slive2402,20,456,87,1
Suhe slive, kuhane10710,2253,1
Suhe višnje3331,30,7782,5
Suhe žižole (rdeči datlji)2814,70,566,56
Suhi kaki2741,40,658,914,5
Sultanine3013,30,276,73,3
Svež kokos3543,333,56,29
Sveža figa740,80,316,32,9
Šipek540,70,16,18,3
Tamarilo (drevesni paradižnik)2820,34,5–
Tamarinda2392,80,657,45,1
Trnulje520,80,27,83,5
Umeboshi (soljena japonska sliva)290,90,70,93,3
Višnje5010,310,61,6
Višnje v sirupu (kompot)910,70,122,21,1
Zamrznjene borovnice510,40,69,52,7
Zamrznjene jagode350,40,172,1
Zamrznjene maline561,10,88,34,3
Zamrznjene robide641,20,410,75
Zamrznjene višnje460,90,49,41,6
Zamrznjeno gozdno sadje (mešanica)501,10,37,93,5
Zeleno jabolko580,40,213,62,8
Zmajev sadež (pitaja)680,70,214,41,8
Žižola (jujuba), sveža791,20,220,2–