17 Fit

17 Fit Kalorije živil Ribe in morski sadeži

Kalorije rib in morskih sadežev

183 živil v tabeli, od 28 do 534 kcal na 100 g. Najmanj kalorij: lutfisk (riba v lugu, kuhana); največ: taramosalata.

Tabela kalorij

Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.

Kalorije rib in morskih sadežev: Vrednosti na 100 g. Tapni naslov stolpca, da razvrstiš po njem.
Aljaški polak, kuhan10024,40,300
Aljaški polak, pečen8719,4100
Aljaški polak, surov7617,20,800
Bela riba, kuhana (povprečje)107222,200
Bradač (trilja)15818,49,400
Bradač, kuhan na pari14324,15,200
Brancin, surov9718,4200
Chikuwa (pečen ribji zvitek)11912,2214,60
Cipelj11719,43,800
Dimljene ikre trske14626,94,20,10
Dimljene papaline24319,418,400
Dimljeni losos178229,50,90,1
Dimljeni sled21724,612,400
Dimljeni sled v olju16815,11120
Evropski som, surov12815,37,400
Fileti mladega sleda (matjes)17714,612,600
Fileti skuše v paradižnikovi omaki (konzerva)22717,716,31,91
Glavoč7819,10,20,10
Glavoči v paradižnikovi omaki (konzerva)13113,68,20,90,3
Gravlax (losos, mariniran s koprom)21219,312,64,10
Grenadir7617,50,700
Grenlandski halibut16113,21200
Halibut, surov9118,61,300
Hlastač (snapper), kuhan12126,31,700
Hobotnica, kuhana15629,82,14,40
Hobotnica, surova8214,912,20
Ikre morskega zajca11110,47,310
Inčuni v olju21028,99,700
Inčuni v soli128253,100
Iverka in morski list, surova7012,41,900
Japonski gof (buri), na žaru26026,220,40,30
Japonski gof (hamachi), surov21720,717,20,30
Jastog89190,900
Jastog, kuhan9119,61,30,10
Jegulja18418,411,700
Jegulja, kuhana21322,113,800
Jeseter12317,75,800
Jetra trske v konzervi4337,344,41,10
Kamaboko (ribji hlebček)93120,9110
Kantar (črni ribon), pečen12122,93,300
Kapelan9018,71,700
Kaviar (jesetrov)2542517,100
Klapavice v belem vinu (na buzaru)9210,32,27,40,5
Klapavice v paradižnikovi marinadi (konzerva)14512,57,952
Klapavice, kuhane10817,22,15,10
Klapavice, surove8611,92,23,70
Koreselj9318,22,50,10
Kozice85200,500
Kozice, kuhane94191,21,90
Kraljevska rakovica8418,30,600
Krap, pečen16222,97,200
Krap, surov12717,85,600
Leng82190,600
Lignji, kuhani9821,90,90,10
Lignji, pečeni v ponvi17317,97,58,40
Lignji, surovi9215,61,43,10
Linj7717,70,700
Losos208201300
Losos keta (chum)12020,13,800
Losos v konzervi13823,1500
Losos, kuhan na pari1952311,500
Losos, na žaru22325,513,500
Losos, pečen20622,112,300
Losos, poširan1932510,300
Lososova pašteta (rillettes)23715,118,421,6
Lososove ikre (rdeči kaviar)22430,810,51,50
Lutfisk (riba v lugu, kuhana)285,90,500
Mahi-mahi (zlata skuša), kuhana10923,70,900
Mala ozimica11118,73,900
Marinirani inčuni (boquerones)13623,93,32,70
Marinirani sled26214,2189,60
Mečarica17223,47,900
Mečarica, pečena26628,716,900
Menek7115,70,800
Mentaiko (pekoče ikre polaka)121213,36,60
Mešani morski sadeži, kuhani8013,51,62,80
Mol7918,80,500
Mol, ocvrt12523,13,600
Morska plošča, panirana in ocvrta24213,416,88,91
Morska spaka, na žaru98230,700
Morski list, na žaru9723,60,300
Morski volk8215,82,100
Namaz iz dimljenih iker trske (Kalles kaviar)4148,835,815,20
Ocvrt mariniran sled22216,8145,90,3
Ocvrt som25513,516,711,20,5
Ocvrta trska v testu (za s seboj)24016,814,79,80,5
Ocvrta vahnja v testu23217,1149,10,4
Ocvrte kozice21812,312,911,90,5
Ocvrti lignji23413,813,213,60,5
Orada12920,95,100
Orada, pečena14823,65,900
Oslič8317,61,400
Oslič, dušen11221,2300
Ostrige595,21,65,50
Ostriž8217,91,200
Ozimica13419,15,900
Ozimica, dimljena11020,92,800
Pacifiška saira, na žaru (sanma)28123,322,80,20
Pacifiška trska, pečena8420,40,30–
Pangasius (file)7414,91,600
Pangasius, pečen10921,82,300
Panirana ocvrta riba19311,91013,40,9
Papalina18619,811,900
Papaline v olju (konzerva)34715,332,200
Ploščič10416,9400
Ploščič, dimljen12421,34,200
Pokrovače6912,10,53,20
Pokrovače, kuhane11020,21,83,20
Polenovka (suha soljena trska)20647,61,700
Polenovka, namočena in kuhana11326100
Polži v česnovem maslu (escargots)27712,923,72,31,7
Polži, kuhani8016,61,40,20
Postrv, dimljena18023,49,30,70
Postrv, pečena16823,87,400
Postrv, surova14119,96,200
Raki, kuhani8218,30,900
Rakovica, kuhana12419,54,31,80
Rakovica, surova8718,11,100
Rakovičje meso v konzervi11114,81,88,70,2
Raža, pečena96230,500
Rdečeoka9518,22,400
Rdeči losos (sockeye)13122,34,700
Rdeči okun, dimljen11716,85,500
Rdeči okun, surov9215,33,500
Ribje ikre14322,36,41,50
Ribje kroglice (konzerva)758,32,35,40
Ribje palčke2771116,220,21,5
Ribji polpeti / ribji medaljoni25513,213,718,42,5
Rolmopsi (marinirani sledovi zvitki)21113,713,880
Romb9217,22,500
Romb, pečen11821,33,600
Rožnati losos (gorbuša)12720,54,400
Saj (črni polak), kuhan10023,10,800
Sardele na žaru19425,110,400
Sardine v oljčnem olju20224,311,21,10
Sardine v olju20824,611,400
Sardine v paradižnikovi omaki18520,910,40,40,1
Sašimi iz modroplavute tune (pusti)11526,41,40,10
Sipa7916,20,70,80
Skuša v lastnem soku (konzerva)18921,611,400
Skuša, dimljena29418,824,300
Skuša, ocvrta18623,610,200
Skuša, pečena26223,917,800
Skuša, soljena30518,525,100
Skuša, surova20518,613,900
Sladkovodni raki77160,900
Sled v curry omaki2907,722,414,30
Sled v gorčični omaki2395,21814,50
Sled v kisli smetani2905,323,215,60
Sled, ocvrt2012312,100
Smuč8018,70,400
Snetec9717,62,400
Som, surov11915,25,900
Srebrni losos (coho)14621,65,900
Surimi (rakove palčke)957,60,514,50,5
Surimi palčke1258,34,911,80,2
Surströmming (fermentiran baltski sled)8211,83,900
Svež sled15818900
Sveža sardela16319,59,500
Sveža tuna10924,40,500
Ščuka, pečena11324,70,900
Ščuka, surova8819,30,700
Škampi, panirani in ocvrti28210,913,6290
Školjke vongole8614,713,60
Školjke vongole, kuhane9916,21,55,30
Šur116194,400
Tarako (ikre polaka)131244,70,40
Taramosalata5346,854,83,20,7
Tilapija, pečena12826,12,600
Tilapija, surova9620,11,700
Trska8217,80,700
Trska, kuhana na pari10624,50,900
Trska, pečena10522,80,900
Tuna v lastnem soku11625,50,800
Tuna v olju19829,18,200
Tuna v paradižnikovi omaki (konzerva)13014,65,94,30,6
Tunin zrezek, pečen13629,91,800
Unagi kabayaki (glazirana jegulja z žara)28523218,40
Vahnja7416,30,500
Vahnja, dimljena9722,60,700
Vahnja, kuhana na pari8920,90,600
Začinjen vložen sled (kryddersild)23012,415,2110
Zlatovčica10921,22,700