17 Fit

17 Fit Kalóriatáblázat Tejtermékek és tojás

Tejtermékek és tojás kalóriatartalma

170 élelmiszer a táblázatban: 100 g‑ban 25 és 753 kcal között. A legkönnyebb: tejsavó (folyékony), a legkalóriadúsabb: vaj, sózatlan 82%.

Kalóriatáblázat

Az értékek 100 g‑ra vonatkoznak. Koppints egy oszlop fejlécére a rendezéshez.

Tejtermékek és tojás kalóriatartalma: Az értékek 100 g‑ra vonatkoznak. Koppints egy oszlop fejlécére a rendezéshez.
Aludttej673,33,54,80
Appenzeller sajt38324,331,700
Asiago sajt35632,125,600
Baconos omlett26712,523,51,50
Beaufort sajt41026,53400
Bel Paese sajt37625,430,200
Bergkäse (alpesi sajt)39528,930,800
Bivalymozzarella26014,522,30,20
Brie sajt33420,827,70,50
Brindza (sós juhtúró)27016,421,71,40
Brunost (norvég barna sajt)4669,729,542,60
Buggyantott tojás13812,59,50,70
Burrata27317,421,42,70
Butterkäse (vajsajt)31023,623,50,10
Camembert sajt30019,824,30,50
Cantal sajt38326,630,500
Cheddar sajt41024,333,82,10
Cheshire sajt38723,430,64,80
Chihuahua sajt (Oaxaca-féle)37421,629,75,60
Clotted cream (sűrű tejszínkrém)5861,663,52,20
Colby sajt39423,832,12,60
Comté sajt41827,234,600
Cotija sajt366203040
Cottage cheese (szemcsés túró, 4%)9811,14,33,40
Crème fraîche 30%304330,72,80
Danablu (dán kékpenészes sajt)34820,129,500
Danbo sajt32223,225,100
Double Gloucester sajt41324,4350,10
Edami sajt3572528,61,40
Ementáli sajt39327311,40
Emmentáli (eredeti)37327,928,800
Esrom sajt32823,725,700
Feta juhtejből27414,822,82,50
Feta sajt26514,221,53,90
Filmjölk (svéd savanyított tej)573,32,84,60
Fokhagymás-zöldfűszeres krémsajt3667,735,34,20
Fontina38925,631,11,60
Fölözött tej353,40,24,90
Főtt tojás15512,610,61,10
Főzőtejszín 20%195319,13,70
Fromage blanc 0% (sovány krémtúró)364,504,40
Fürjtojás15813,111,10,40
Gombás omlett1258,19,22,30,5
Gorgonzola3121926,400
Görög joghurt 0%5910,20,43,60
Görög joghurt 2%739,923,90
Görög joghurt mézzel és dióval2019,113,512,31
Görög joghurt, teljes zsírtartalmú979540
Görög típusú joghurt, teljes zsírtartalmú1133,39,24,20,1
Grana Padano39634,129,200
Gruyère sajt41329,832,30,40
Gyümölcsjoghurt1054,91,418,60
Gyümölcsös gyerektúró (Petit Suisse)14645,220,90,2
Gyümölcsös proteinjoghurt987,52,311,50
Habtejszín 33%3402,836,12,80
Halloumi sajt31323,923,51,60
Harzi sajt (savanyútej-sajt)128300,500
Havarti sajt3422426,80,10
Író403,31,14,80
Ivójoghurt, cukrozott7431,411,60
Ízesített joghurt, cukrozott893,42,612,20,2
Jarlsberg sajt35226,726,900
Joghurt gabonapehellyel913,63,411,31
Joghurt gyümölcsréteggel10833,915,20,4
Joghurtparfé (gyümölccsel, granolával)1045,32,214,81,3
Juhjoghurt685,734,60,1
Juhsajt, félkemény (manchego-féle)38423,932,300
Juhtej1035,774,50
Kacsatojás18512,813,81,40
Kaskaval (sárga sajt)35125,626,62,10
Kávétejszín 10%1313,111,54,30
Kecskejoghurt734,25,21,10
Kecskesajt, kemény45230,535,62,20
Kecskesajt, lágy26418,521,100
Kefir 1%403140
Kefir 2,5%553,22,54,20
Kefir 3,2%623,23,54,50
Kékpenészes sajt35321,428,72,30
Kemény sajt (gouda)35625272,20
Kókuszjoghurt (növényi)920,77,650,3
Krémsajt3506,234,45,50
Krémsajt, light17312,2123,30
Krémtúró (quark)887,14,35,70
Labneh (szűrt joghurtkrém olívaolajjal)1588,112,53,60
Lágy tojás14212,29,81,10
Laktózmentes tej 1,5%443,51,34,70
Libatojás18513,913,31,40
Light vajkrém (kenhető)3680,338,93,70,5
Limburgi sajt32720,127,30,50
Maasdam sajt35925,528,400
Mandulajoghurt (növényi)601,344,8–
Mascarpone3854,43940
Mimolette sajt30824,923,400
Mini sajt viaszban (Babybel-féle)30321,723,700
Monterey Jack sajt37324,530,30,70
Morbier sajt35522,829,200
Mozzarella25619,519,50,70
Mozzarella, zsírszegény25424,315,92,80
Munster sajt36823,4301,10
Natúr joghurt613,53,34,70
Natúr joghurt, zsírszegény635,31,670
Obatzda (bajor sajtkrém)33411,231,71,90,9
Omlett zöldséggel, sajttal és hússal1849,813,55,11
Oscypek (füstölt juhsajt)38423,932,300
Ömlesztett sajt29717,8234,80
Ömlesztett sajt, háromszög24210,719,36,40
Ömlesztett sajt, szeletelt24614,118,55,30
Paneer3282624,50,90
Parmezán39235,825,83,20
Parmezán, reszelt42028,427,813,90
Pecorino Romano38731,826,93,60
Pizzamozzarella29523,819,85,60
Probiotikus joghurtital762,81,512,70
Provoleta (grillezett provolone)36524,528,42,60,8
Provolone sajt35125,626,62,10
Queso fresco29818,923,430
Raclette sajt34223,427,500
Raita (uborkás joghurt)574,42,45,50,4
Reblochon sajt32620,427,400
Red Leicester sajt4032533,60,10
Ricotta1507,510,27,30
Ricotta, zsírszegény13811,47,95,10
Rjazsenka (sült erjesztett tej)563,43,220
Romadúr sajt27523,120,100
Roquefort38419,533,900
Saint-Nectaire sajt34422,528,400
Sajtos omlett25517,719,32,60
Sbrinz (extra kemény sajt)4112833,200
Skyr, natúr49803,90
Stilton (kékpenészes)41023,7350,10
Sűrített tej, cukrozatlan1346,87,6100
Szójajoghurt943,51,815,80,2
Szuluguni (grúz sós sajt)31821,624,62,50
Tej 1%433,31,14,80
Tej 1,5%443,21,44,20
Tej 2,5%522,82,54,70
Tej 3,2%613,13,34,80
Tejföl 10%1193,1104,10
Tejföl 15%1622,61530
Tejföl 20%2062,82030
Tejföl 40% (házi jellegű)3972,14220
Tejpor (teljes)49626,326,738,40
Tejpor, sovány36135,30,7540
Tejsavó (folyékony)250,80,24,70
Tejsavófehérje (whey protein)40080680
Tejszínhab2573,222,212,50
Telemea (román sós sajt)26514,221,53,90
Tête de Moine sajt41624,235,500
Tilsiti sajt34024,4261,90
Tojásfehérje5210,90,20,70
Tojásfehérje, főtt4710,30,21,10
Tojásrántotta14510111,60
Tojássárgája32215,926,53,60
Tomme sajt35021,629,400
Trappista sajt34525,126,800
Túró 0% (zsírmentes)7210,30,36,70
Túró 1%7212,412,70
Túró 2%8110,42,34,80
Túró 5%1211751,80
Tükörtojás19613,6150,80
Tükörtojás, zsiradék nélkül14713,89,710
Tyúktojás14312,69,50,70
Vacherin Fribourgeois sajt36823,530,400
Vaj7170,9810,10
Vaj, sózatlan 82%7530,782,90,90
Vegán kesudiósajt44214,535,315,22,6
Vegán sajt (kókuszolajos)2720,320,121,22,3
Wensleydale sajt38123,731,80,10
Ymer (dán savanyított tej)7263,53,40
Zöldfűszeres omlett1479,511,220,6