17 Fit

17 Fit Kalóriatáblázat Zöldségek és gombák

Zöldségek és gombák kalóriatartalma

263 élelmiszer a táblázatban: 100 g‑ban 5 és 312 kcal között. A legkönnyebb: konjac (konnyaku), a legkalóriadúsabb: sült krumpli (hasábburgonya).

Kalóriatáblázat

Az értékek 100 g‑ra vonatkoznak. Koppints egy oszlop fejlécére a rendezéshez.

Zöldségek és gombák kalóriatartalma: Az értékek 100 g‑ra vonatkoznak. Koppints egy oszlop fejlécére a rendezéshez.
Articsóka473,30,15,15,4
Articsóka, főtt532,90,36,35,7
Aszalt paradicsom2135,114,117,55,8
Bambuszrügy191,70,41,81,4
Banánpaprika271,70,51,93,4
Barna csiperke222,50,13,70,6
Barna gyűrűstinóru (vajgomba)191,10,50,83,2
Bébi bok choy90,60,10,41,2
Bébi salátakeverék2020,41,91,4
Bojtorjángyökér (gobo)581,80,115,7
Borsópüré (mushy peas)815,80,712,83,1
Brokkoli342,80,472,6
Brokkoli, főtt352,40,43,93,3
Brokkoli, gőzölt384,10,72,52,2
Brokkoli, olajon párolva632,633,92,4
Burgonya7720,1172,1
Burgonyakrokett (fagyasztott)1482,55,720,42,8
Burgonyapüré10624,2151,5
Cékla, főtt441,70,282
Cékla, konzerv310,90,15,41,8
Cékla, nyers431,60,26,82,8
Céklalevél222,20,10,63,7
Céklasaláta (ecetes cékla)650,80,115,50,8
Chayote (csajóta)190,80,12,81,7
Chilipaprika401,90,47,31,5
Cikória (witloof)170,90,10,93,1
Cima di rapa (répalevél)223,20,50,12,7
Citromnád991,80,525,3–
Cornichon (apró ecetes uborka)191,10,30,81,5
Cukkini171,20,33,11
Cukkini, főtt151,10,41,71
Cukkini, olajon párolva471,33,32,91,1
Cukkini, sütőben sült231,50,13,11,7
Cukkinispagetti (zoodles)601,15,320,9
Cukorborsó (hüvelyes)422,80,252,6
Csalán436,20,20,86,6
Csemegekukorica, főtt963,41,518,62,4
Csemegekukorica, konzerv792,40,517,42
Csemegekukorica, nyers863,31,416,72
Csemegeuborka (édes-savanyú)330,905,50,9
Csicsóka732015,81,6
Csiperke, főtt282,20,53,12,2
Csiperke, konzerv251,90,32,72,4
Csiperke, pirított1002,59,60,41,8
Csiperkegomba223,10,33,31
Csípős ecetes paprika (peperoni)220,80,422,6
Csúcsos káposzta311,20,24,53
Daikon retek180,60,12,51,6
Darabolt paradicsom (konzerv)321,60,35,41,9
Ecetes gomba462,40,36,91,4
Ecetes gyöngyhagyma140,60,22,51,8
Ecetes paradicsom400,80,16,71,2
Edamame12111,95,23,75,2
Édes hagyma320,80,16,70,9
Édesburgonya (batáta)861,60,1203
Édeskömény (gumó)311,20,24,23,1
Endívia (escariol)171,30,20,33,1
Enoki gomba372,70,35,12,7
Erdei gomba (átlag)222,40,21,91,7
Erdei gomba, főtt202,20,50,71,6
Érdestinóru (nyárfa- és nyírfatinóru)282,10,623,3
Fafülgomba (mu‑err), beáztatott140,60,20,25,2
Fafülgomba (mu‑err), szárított2167,92,12,657,4
Fehér libatop434,20,83,34
Fejes káposzta251,30,15,82,5
Fejes káposzta, főtt231,30,13,61,9
Fejes saláta131,40,21,11,1
Fekete olajbogyó1160,810,94,41,6
Fekete retek290,90,15,51,2
Fekete szarvasgomba738,30,50,616,5
Feketegyökér (salsify)823,30,215,33,3
Fodros kel (kale)352,91,50,34,1
Fodros kel, főtt362,91,21,34
Fokhagyma1496,40,5312,1
Főtt burgonya861,70,1201,8
Friss bazsalikom233,10,61,11,6
Friss gyömbér801,80,815,82
Friss kakukkfű1015,61,710,414
Friss kapor433,51,14,92,1
Friss koriander232,10,50,92,8
Friss menta443,30,71,66,8
Friss petrezselyem3630,833,3
Friss rozmaring1313,35,96,614,1
Friss tárkony443,804,16,2
Friss zsálya3740,317
Galambbegysaláta (madársaláta)2120,43,62,3
Gomba, olajon pirítva703,542,92,1
Gyűrűs tuskógomba373,20,72,95,5
Héjában főtt burgonya871,90,118,31,8
Hónapos retek160,70,11,81,6
Jalapeño paprika290,90,43,72,8
Jamgyökér1181,50,223,84,1
Jégsaláta140,90,11,81,2
Jicama (mexikói jambab)380,70,13,94,9
Kabocha tök, főtt801,60,316,24,1
Kaliforniai paprika2710,362,1
Kapribogyó232,40,91,73,2
Karalábé271,70,12,63,6
Karalábé, főtt291,80,15,61,1
Karfiol, főtt231,80,51,82,3
Karfiol, gőzölt302,60,33,41,8
Karfiol, nyers251,90,332
Karfiol, olajon párolva491,92,932
Karfiolrizs681,85,32,81,9
Kelbimbó, főtt362,50,54,52,6
Kelbimbó, nyers433,40,35,23,8
Kelbimbó, olajon párolva673,435,23,8
Kelkáposzta2720,133,1
Kenyérfa gyümölcse, főtt1191,60,426,4–
Kerti zsázsa314,20,70,23,5
Keserűdinnye (karela)1710,20,92,8
Kimchi151,10,50,81,6
Kínai kel161,20,221,2
Királyhegyi laskagomba (eryngii)312,80,42,93,4
Koktélparadicsom180,90,23,91,2
Komatsuna (japán mustárspenót), főtt141,60,10,32,4
Kombu alga (laminaria)431,70,68,31,3
Konjac (konnyaku)50,100,12,2
Kovászos uborka (sós)120,50,22,31,2
Kucsmagomba313,10,62,32,8
Laskagomba333,30,43,82,3
Lencsecsíra294,70,40,32,8
Leveles kel (collard)3230,61,44
Lilahagyma361,30,45,62,5
Lilakáposzta311,40,25,32,1
Lilakáposzta, főtt291,50,14,32,6
Lóbab725,60,67,54,2
Lollo rosso saláta131,30,21,40,9
Lótuszgyökér, főtt661,30,112,72,3
Lucernacsíra2940,70,32,8
Maitake gomba311,90,24,32,7
Mángold191,80,22,11,6
Manióka (kasszava)1601,40,336,31,8
Medvehagyma261,90,22,92,2
Metélőhagyma (snidling)303,30,71,92,5
Mezei csiperke252,30,42,51,7
Mirelit vegyes zöldség723,30,59,54
Mungóbabcsíra3030,24,11,8
Mustárlevél272,90,41,53,2
Nameko gomba211,80,22,43,4
Nori alga355,80,34,80,3
Okra331,90,24,33,2
Padlizsán2510,22,93
Padlizsán, olajon párolva5112,933,1
Padlizsán, sütőben sült341,30,13,81,9
Padrón paprika, sült1060,810,22,61,5
Pak choi (bok choy)131,50,21,21
Pálmaszív (konzerv)282,50,62,22,4
Papsapkagomba, főtt282,40,90,74,2
Paradicsom180,90,23,91,2
Paradicsomkonzerv2010,141,9
Párolt káposzta471,32,642
Párolt lilakáposzta351,20,15,73
Paszternák751,20,313,14,9
Paszternák, főtt711,30,313,43,6
Patisszon (csillagtök)181,20,22,61,2
Petrezselyemgyökér762,90,513,82,1
Pirított hagyma1230,910,86,21,7
Pirított kockaburgonya1372,55,717,32,6
Piros kaliforniai paprika2610,33,92,1
Pitypanglevél452,70,75,73,5
Porcsin2020,43,41,6
Póréhagyma611,50,312,31,8
Póréhagyma, főtt310,80,26,61
Portobello gomba222,10,32,61,3
Portobello gomba, grillezett293,30,62,22,2
Radicchio231,40,33,60,9
Rebarbara210,90,22,71,8
Retekcsíra433,82,53,6–
Rizike362,80,72,95,5
Rókagomba321,50,53,13,8
Rókagomba, főtt352,60,92,14,3
Rókagomba, pirított932,47,61,93,9
Római saláta171,20,31,22,1
Romanesco352,40,35,32,9
Rózsaszín paradicsom201,10,23,81,2
Rukkola252,60,721,6
Saláta (levél)151,40,22,91,3
Salottahagyma722,50,113,63,2
Sárga kaliforniai paprika2710,25,40,9
Sárga paradicsom1510,32,30,7
Sárga zöldbab (vajbab)311,80,13,73,4
Sárgarépa410,90,29,62,8
Sárgarépa, főtt350,80,25,23
Sárgarépa, gőzölt420,60,37,33,7
Sárgarépa, olajon párolva72137,33,1
Sárgarépapüré320,90,15,13,1
Savanyított padlizsán490,90,77,32,5
Savanyú káposzta190,90,11,42,9
Serrano paprika321,70,433,7
Shiitake gomba342,20,54,32,5
Shiitake gomba, szárított2969,6163,911,5
Shimeji gomba262,70,51,33
Shirataki tészta70,200,12,9
Shiso (perilla) levél323,90,117,3
Sonkatök (butternut)4510,19,72
Sóska2220,70,32,9
Spagettitök310,60,65,41,5
Spárga, főtt222,40,22,12
Spárga, nyers202,20,11,82,1
Spárga, olajon párolva452,32,91,82,2
Spárga, üveges192,10,70,91,6
Spenót232,90,43,62,2
Spenót, főtt2330,31,42,4
Spenót, olajon párolva593,33,71,21,8
Spenótfőzelék (tejszínes)902,46,14,91,2
Spirálburgonya (fagyasztott)1652,67,3212,5
Steakburgonya (fagyasztott)1011,93,115,12,4
Sült burgonya (héjában)932,50,118,92,2
Sült burgonya (serpenyős)1702,88221,6
Sült édesburgonya9020,117,43,3
Sült kaliforniai paprika360,90,16,52
Sült krumpli (hasábburgonya)3123,415411,8
Sült paradicsom2510,43,51,9
Sült paszternák1582,44,526,65,1
Sütőben sült hasábburgonya1893,24,932,13,5
Sütőtök, főtt200,70,13,81,1
Sütőtök, nyers2610,160,5
Sütőtök, sütve300,30,15,72
Sütőtökpüré341,10,35,22,9
Svédrépa (karórépa)371,10,26,32,3
Szárított vegyes gomba25726,82,216,538,9
Szárzeller140,70,21,41,6
Szójacsíra406,310,32,4
Szőlőlevél935,62,16,311
Takuan (savanyított daikon)430,60,38,52,3
Tarlórépa280,90,14,61,8
Taro1121,50,222,44,1
Tejelőgomba, sózott231,60,52,31,5
Tepsis burgonya (olajjal sütve)1261,94,319,11,4
Tomatillo32113,91,9
Torma (gyökér)887,50,7137,5
Tostones (sült zöld főzőbanán)3091,511,845,73,5
Tölcséres rókagomba242,20,80,43,2
Turbolya403,70,63,62,5
Uborka150,70,13,60,5
Újhagyma321,80,24,72,6
Vargánya323,10,431,9
Vargánya, főtt474,80,33,64,6
Vargánya, szárított27031,52,319,135,1
Vastag sült krumpli (brit, fish and chips)2143,58,430,23,2
Vízigesztenye971,40,120,93
Vízitorma112,30,10,80,5
Vörösbab, konzerv12481,1165,5
Vöröshagyma401,10,19,31,7
Vöröshagyma, főtt441,40,28,81,4
Wakame alga4530,68,60,5
Zeller (gumó)421,50,37,41,8
Zellergumó, főtt2710,24,71,2
Zöld chilipaprika4020,281,5
Zöld kaliforniai paprika200,90,22,91,7
Zöld olajbogyó145115,30,53,3
Zöld paradicsom231,20,241,1
Zöld tépősaláta151,40,11,61,3
Zöldbab, főtt351,90,34,73,2
Zöldbab, konzerv211,10,42,31,9
Zöldbab, nyers311,80,24,32,7
Zöldbab, olajon párolva6422,94,53
Zöldborsó sárgarépával, konzerv382,20,36,52
Zöldborsó, főtt845,40,210,15,5
Zöldborsó, konzerv5830,57,33,3
Zöldborsó, nyers815,40,48,85,7
Zöldborsó, olajon párolva1065,53,18,95,7